Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2016., 20:16   #481
I moja je reagirala na zadnju turu 6 u 1 temperaturom, ali nakon pola cepica je proslo.

Ma da, na vratu i jos negdje (nisam upamtila, jer cim spomene cijepljenje, ja se pogubim). Rekla je da su to moguce nuspojave.

I jos nesto. Od jucer odbija sisu. To je inace bilo glavno sredstvo za umirenje, sad nece (osim jutarnjeg). Mozda je stvaaarno slucajnost, ali isto me malo zacudilo
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 18:09   #482
Izvinjavam se na glupom pitanju, da li se moze traziti da roditelj kupi cjepivo 1/1 znaci da ne primi dijete to njihovo obvezno 5-6u 1 vec svako pojedinacno s nekim razmakom?
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 17:38   #483
Ima li neko iskustva s Bexsero cjepivom na meningokok?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 11:14   #484
Dali je cijepio netko dijete s Infanrix hexa?

Beba ima sada dva mjeseca i ovo će biti prvo cijepljenje i trebao bi primiti to cjepivo.
Međutim svuda piše da je vrlo moguća vrućica (temp. iznad 39,5°C), a beba ne smije nikako dobiti temperaturu zbog drugih zdravstvenih razloga.
Kako su vaši klinci reagirali na to cjepivo?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 07:15   #485
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Dali je cijepio netko dijete s Infanrix hexa?

Beba ima sada dva mjeseca i ovo će biti prvo cijepljenje i trebao bi primiti to cjepivo.
Međutim svuda piše da je vrlo moguća vrućica (temp. iznad 39,5°C), a beba ne smije nikako dobiti temperaturu zbog drugih zdravstvenih razloga.
Kako su vaši klinci reagirali na to cjepivo?
cijepljeni oboje, nikad od nijednog cjepiva nisu dobili temp, pa ni od infanrixa.
popricaj s pedijatrom. ako dijete ima drugih poteskoca, mozda i sam pedijatar predlozi odgodu cjepljenja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 12:15   #486
Infanrix hexa je od GSK cjepivo?

Ne znam kako se zove naše, ali piše proizvođač Pasteur. Pa možda s tim ima manje mogućih nuspojava?

Evo našla sam, ona (i stariji) cijepljenja ovim
Hexaxim – drugo ime cjepiva Hexacima (proizvođač: Sanofi Pasteur)
Nikad nikakvih problema

Evo i nuspojava
http://ec.europa.eu/health/documents..._139646_hr.pdf
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 19:12   #487
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
cijepljeni oboje, nikad od nijednog cjepiva nisu dobili temp, pa ni od infanrixa.
popricaj s pedijatrom. ako dijete ima drugih poteskoca, mozda i sam pedijatar predlozi odgodu cjepljenja.
Cijepljen danas, jučer se čuli s pedijatrom koji nam je rekao da nema nikakvih prepreka da primi cjepivo.
Dosta smo skeptični, ali eto...

Vidjet ćemo kako će se situacija razvijati, zasad još nema temperature i nadamo se da će tako ostati.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2019., 12:11   #488
Pozdrav,

vidim da se prije nekoliko godina u UK kalendar uvelo cijepljenje protiv Menb Bexserom.
Zanima me, kako se cijepilo pokazalo po pitanju sigurnosti, efikasnosti i nuspojavama?
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2019., 15:23   #489
ja ti mogu prenijeti kakve su preporuke i saznanja ovdje u njemackoj. cjepivo je ocijenjeno kao nezadovoljavajuce (od strane Robert Koch instituta), i to kao prvo jer ne pruza dovoljnu zastitu, a u pojedinim slucajevima se javljaju reakcije koje su jace nego kod ostalih cjepiva. cjepivo je od 2013 na trzistu, ali jos nije preporuceno za kalendar cjepljenja. u jednom strucnom casopisu citam da je jedan drugi institut (Paul-Ehrlich-Institut) analizirao 664 slucajeva komplikaicja nakon cjepljenje ovim cjepivom. isto tako od 2017 Pfizer proizvodi Trumenba® isto protiv menB
tako da zasada sve skupa "ne zvuci optimalno, kako bi trebalo", tj ne pruza dovoljnu zastitu, a reakcije mogu biti jake
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 16:46   #490
Ja mislim dijete (dojence) cijepiti Bexserom, a skolarca sa Nimerixom.
Ima li vas ovdje koji ste cijepili djecu tim cjepivima i da li je bilo nuspojava u vidu visoke temperature? Posebno me zanima za dojence staro 2 mjeseca jer upravo mora krenuti s prvim obaveznim cjepivima po nasem kalendaru, pa ako primi obavezna kombinirana, plus Bexsero, bojim se da ne bude previse. Mozda bi razmak od makar mjesec dana bio prihvatljiviji?

Slala sam par upita na HZJZ i na A.Stampar i cekam na odgovor. Ima li jos negdje gdje se moze posavjetovati?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Tilld is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 10:37   #491
Quote:
Tilld kaže: Pogledaj post
Ja mislim dijete (dojence) cijepiti Bexserom, a skolarca sa Nimerixom.
Ima li vas ovdje koji ste cijepili djecu tim cjepivima i da li je bilo nuspojava u vidu visoke temperature? Posebno me zanima za dojence staro 2 mjeseca jer upravo mora krenuti s prvim obaveznim cjepivima po nasem kalendaru, pa ako primi obavezna kombinirana, plus Bexsero, bojim se da ne bude previse. Mozda bi razmak od makar mjesec dana bio prihvatljiviji?

Slala sam par upita na HZJZ i na A.Stampar i cekam na odgovor. Ima li jos negdje gdje se moze posavjetovati?

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Da li je ovo cjepivo neobavezno za meningitis?

Što su ti odgovorili iz zavoda?
__________________
the quick brown fox jumps over the lazy dog...
Aubrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 17:27   #492
Quote:
Aubrey kaže: Pogledaj post
Da li je ovo cjepivo neobavezno za meningitis?



Što su ti odgovorili iz zavoda?
Manje vise su mi svi isto odgovorili, a to je da u principu moze primiti sve odjednom, no bolje napraviti razmak makar 15tak dana zbog mogucih nuspojava, pa da se onda zna na sto je dijete reagiralo. Srecom, do sada nije bilo nuspojava. Uskoro puni 4 mjeseca i primila je 6u1, potom pneumokok (razmak mjesec dana) i ovu srijedu je vodim za meningokok b, a onda i za rota virus. Posljednja dva nisu obavezna.
Tilld is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 18:16   #493
Quote:
Tilld kaže: Pogledaj post
Manje vise su mi svi isto odgovorili, a to je da u principu moze primiti sve odjednom, no bolje napraviti razmak makar 15tak dana zbog mogucih nuspojava, pa da se onda zna na sto je dijete reagiralo. Srecom, do sada nije bilo nuspojava. Uskoro puni 4 mjeseca i primila je 6u1, potom pneumokok (razmak mjesec dana) i ovu srijedu je vodim za meningokok b, a onda i za rota virus. Posljednja dva nisu obavezna.
Nije kasno za rotu? Ili je 2. doza?
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 19:09   #494
Quote:
Loth_lorien kaže: Pogledaj post
Nije kasno za rotu? Ili je 2. doza?
Po uputama primjene nije kasno, ali ionako pedica tempira kad i sto uzeti, pa kad bi bilo upozorila bi na to.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Tilld is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2019., 20:02   #495
Quote:
Tilld kaže: Pogledaj post
Po uputama primjene nije kasno, ali ionako pedica tempira kad i sto uzeti, pa kad bi bilo upozorila bi na to.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Znas slucajno o kom cjepivu se radi? Rotarix ili nes drugo? Sogorici u Zg ped nije htio cijepit rotarixom sa 16 tjedana, nitko joj prije nije ni spomenuo, pa na kraju zakasnila
Znam da ima jos jedno RotaTeq ako se ne varama ali ne znma ima li ga u Hr
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 00:53   #496
Hm, sad si mi dala misliti. Kad sam narucivala u apoteci rekla sam samo da mi nabave za rota virus, niti ne znajuci za drugo cjepivo. Uglavnom, ceka nas u apoteci dok pedica ne kaze da je vrijeme (kod nje taj dan dobijemo bijeli recept), a u srijedu kad idem po Bexsero pitat cu koje je (cije je) ovo drugo sto su ga nabavili za rota v.

Uzimajuci u obzir obavezan kalendar cijepljenja gdje je sad i pneumokok kojeg takodjer vremenski odvajaju od obaveznog "6u1", stvarno ne znam kako bi stigli primiti sva ta cjepiva u 3 mjeseca. Malo je to prevec cjepiva za tako male bebe i premalo vremena Uglavnom, vidjet cu u srijedu na cemu smo sa cjepivom za rota v.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Tilld is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 09:11   #497
Biste li cijepili za kozice?

Mali ima 7 god i kreće u školu pa si nekak mislim da ga poštedim 2 tjedna bolovanja

Imali smo 3 epidemije u vrtiću i nije ni jednom pobrao, što je skorz neobično za njega jer pobere svaki drek, pa si čak mislim da ga prvo testiram jer možda je i pobrao antitijela
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 11:15   #498
Quote:
Tilld kaže: Pogledaj post
Hm, sad si mi dala misliti. Kad sam narucivala u apoteci rekla sam samo da mi nabave za rota virus, niti ne znajuci za drugo cjepivo. Uglavnom, ceka nas u apoteci dok pedica ne kaze da je vrijeme (kod nje taj dan dobijemo bijeli recept), a u srijedu kad idem po Bexsero pitat cu koje je (cije je) ovo drugo sto su ga nabavili za rota v.

Uzimajuci u obzir obavezan kalendar cijepljenja gdje je sad i pneumokok kojeg takodjer vremenski odvajaju od obaveznog "6u1", stvarno ne znam kako bi stigli primiti sva ta cjepiva u 3 mjeseca. Malo je to prevec cjepiva za tako male bebe i premalo vremena Uglavnom, vidjet cu u srijedu na cemu smo sa cjepivom za rota v.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Moj je sa 3 mj istovremeno dobio 2. dozu rote plus 6u1 i pneumokok svaki u svoje bedro, ovdje ih daju zajedno. Bilo mi ga je milo, al sve je proslo ok, malo temperature istu noc.
Ajd ako se sjetis napisi o kom se cjepivu radi?

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Biste li cijepili za kozice?

Mali ima 7 god i kreće u školu pa si nekak mislim da ga poštedim 2 tjedna bolovanja

Imali smo 3 epidemije u vrtiću i nije ni jednom pobrao, što je skorz neobično za njega jer pobere svaki drek, pa si čak mislim da ga prvo testiram jer možda je i pobrao antitijela
Mozda je imao slabiju reakciju pa vam je proslo ispod radara ako su neke druge viroze bile u igri, svakako testirajte prije (moja sestra ih je preboljela samo sa temperaturom i jednom krasticom za koju nisu bili sigurni jel je il nije kozica, ja sam istovremeno bila preplavljena.
Ja sam sebi zadala neku granicu od 9-10 godina, ak ih do tad ne dobije da ga cijepim. Nekako racunam da do tad prestaju biti kronicni virozni smrkavci, pa isto zbog postede, no ima vremena do tad.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 11:24   #499
Tak si nekak i ja mislim, baš ću pitati danas u Breyeru koliko je testiranje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 21:42   #500
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Biste li cijepili za kozice?
ne.
radije bi ga u neko doba namjerno odvela na druzenje nekome tko ima kozice, da to odvali na vrijeme.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.