Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2016., 07:59   #141
Sorry na kasnom odgovoru, maleni je bio bolestan pa nisam zalazila na forum.... Tko vam je doktor, odnosno tko vas vodi? Najbolje da njih nazoveš, ali nama je preporuka bila da se nakon lijeka nešto pojede da ne bi došlo do snižavanja šećera, kažem, mi smo dojili tako da nam nije bio problem, ali svakako se konzultiraj još s liječnikom koji vas vodi jer ne znam kolika vam je doza.....
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 17:30   #142
Quote:
srce1 kaže: Pogledaj post
Brine me je li to dovoljno? Treba li jesti svaki put kad uzima lijek ili nema veze ako je jela uru prije ili uru kasnije?
Koje je dobi dijete?
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 15:38   #143
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Koje je dobi dijete?
6 mjeseci
srce1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 22:43   #144
S obzirom da je dijete u dobi od 6 mjeseci, preporuča se da obroke uzima barem svakih 6 sati, a noćni san bez prestanka i bez hranjenja ne treba trajati dulje od 8 sati. Dakle, ako joj je zadnji obrok u 21h, onda je 5h takoreći zadnji čas za probuditi dijete i dati mu obrok.

Da, obvezno je da dijete ima redovite obroke tijekom terapije iako su istraživanja pokazala da niti učestalo davanje obroka ne može posve ukloniti rizik od hipoglikemije koja se u neke djece znala pojaviti i nakon 2 do 3 sata od davanja obroka. Tu je potrebno naglasiti važnost ranog prepoznavanja znakova hipoglikemije i odmah reagirati i potražiti i liječničku pomoć.

Lijek treba dati uz obrok, tj. ili s hranom ili neposredno poslije obroka.

Naročito je opasno ako dijete ne jede, smanjeno unosi hranu, počne povraćati ili se akutno razboli (npr. neka infekcija) jer je u tim situacijama najveća opasnost od hipoglikemije. U takvim slučajevima potrebno se što prije konzultirati s liječnikom.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 09:25   #145
Jel ima tko da je prosao lijecenje sirupom hemangiom? Kako je proslo? Narucena je u bolnicu za lijecenje sirupom da prate stanje. Kako to izgleda tamo. Za koje vrijemese smanjio /povukao hemangiom
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:44   #146
Kakvo je to lijecenje? Nikad cula. Moja cura ima hemangiom na ruci, bio je dosta velik, kapali smo Timalenom da zautavimo daljnji rast. Sad s 2 godine se dosta povukao i izblijedio.

Edit: malo sam prosla kroz temu, ok nas nije bas velik kad vidim kakvih ima, promjer je 2 cm. Bili smo kod Resica u Klaicevoj i on je rekao da ce se povuci, kao i nasa ped.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans

Zadnje uređivanje dixx : 25.11.2016. at 21:29.
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 22:36   #147
Neznam dixx. Zato pitam
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 22:48   #148
Mozda ovaj propranolol koji spominju na prethodnim stranicama? Kakav je hemangiom i koliko ima mjeseci cura?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 21:55   #149
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Mozda ovaj propranolol koji spominju na prethodnim stranicama? Kakav je hemangiom i koliko ima mjeseci cura?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Neznam jos o kojem se tocno radi. Vidim da spominjete i nazive hemanngioma nije mi receno ali se ispupcio. U pocetku je bilo u ravnini s kozom sad kako raste i on se siri. 3mj ce za par dana napunitj
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 21:56   #150
I mi smo zapoceli s propranololom. Citala sam nesto unazad. Ja sam primjetila da se curka grci. Vise prducka. Moguce od toga? Jeste zadovoljne na kraju s ucinkom sirupa?strah me tih nuspojava . Moze iskustva. Dr mi rekla da se kasnije smanjuje doza. Kad su vama smanjili.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2019., 21:24   #151
Pozdrav svima, malo podižem temu te se nadam da će se naći neka dobra duša sa odgovorom.

Moja beba ima 3 mjeseca i rodila se sa hemangiomom na licu, promjera 2 cm. Doktori u rodilištu su mi rekli da se ne trebam zabrinjavati jer će se hemangiom najvjerojatnije sam od sebe povući i da po njihovom mišljenju neće više rasti. Hemangiom je plavkasto-ljubičaste boje, nije ispupčen već je u razini kože, pravilnog je ovalnog oblika i nalazi se na obrazu. Također, koliko smo uspjeli pratiti, hemangiom u ova tri mjeseca nije rastao. Budući još uvijek nismo bili kod specijaliste (u Klaićevoj smo dobili termin kod dr. Rešića tek za 3 mjeseca) i koliko sam se uspjela informirati putem interneta, mislim da bi ovdje bila riječ o kongenitalnom hemangiomu.

Ono što mene zanima je kako izgleda sam proces povlačenja kongenitalnog hemangioma bez ikakve terapije? Naime, nakon mjesec dana hemangiom se doslovno podijelio na pola tj. jedna polovica je postala ružičaste boje dok je druga polovica i dalje ostala plavkasto-ljubičasta. Vidljive su i jedna-dvije bijele „rupe“ unutar te druge polovice. Također, kod kupanja sam u zadnjih par dana primjetila i da hemangiom skoro u potpunosti pobijeli, tek poslije se vrati u stanje pola-pola.

S obzirom da nigdje nisam uspjela pronaći informaciju kako izgleda sam proces povlačenja hemangioma, može li mi netko iz iskustva reći da li bi se u našem slučaju moglo raditi o tome ili je ipak lažna nada?
marbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2019., 08:32   #152
Moja kumčica je imala slično kako opisuješ, na nogici
I povlačilo joj se dosta dugo al se povuklo, i to točno na način kako opisuješ - unutar njega se pojavljuju točke zdrave kože i on se sa vremenom kao "razgradio" i na kraju u potpunosti nestao
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2019., 23:03   #153
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moja kumčica je imala slično kako opisuješ, na nogici
I povlačilo joj se dosta dugo al se povuklo, i to točno na način kako opisuješ - unutar njega se pojavljuju točke zdrave kože i on se sa vremenom kao "razgradio" i na kraju u potpunosti nestao
Hvala na odgovoru, nadam se da je to to.
marbra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 17:33   #154
Pozdrav svima, ima li netko da je u zadnje vrijeme primao terapiju propranololom zbog hemangioma?
Moja curica ima hemangiom na ruci, prekriva pola sake i prstica, nije baš mali. Preporučena nam je terapija propranololom ali ako netko ima još kakva iskustva s povlačenjem bila bi zahvalna da napiše. Pročitala sam cijelu temu, ali možda još neko novije iskustvo?
Unaprijed hvala!
auroraaustralis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.