Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2015., 08:27   #321
hypospadia

Evo mi smo 6mj. nakon operacije u Beogradu kod Dr.Djinovica.Sve je proslo u redu,jako smo zadovoljni.Hvala svima koji su pisali na ovu temu i olaksali nam odluku da odemo u Beograd.Oporavak djeteta je savrsen.Odlazak iz bolnice nakon 24h od operacije i spoznaja da ti dijete moze normalno sjediti,trcati i spavati na trbuhu usprkos operaciji koja je trajala 2,5h i kateteru koji ide iz mjehura dakle iz trbuha je velika psiholosko olakšanje i za roditelje i za dijete.
lukaimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 20:24   #322
Super, lukaimama, drago mi je da je sve u redu. Neka tako i ostane. Doista je nevjerovatno da 24h nakon višesatne operacije i katetera mališani jurišaju kao da ništa bilo nije.
Mi smo naše obavili u srpnju...

Sretno!!!
Deha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 22:16   #323
e da mi je klonirati i dr Radoša i dr Nikolu te cijelu opću bolnicu BelMedic sa osobljem te raširiki kao gljive po Hrvatskoj...pa da ljudi vide i osjete sve one pozitivne vibracije koje sam doživio od prvog dana u 3.mjesecu ove godine kada smo došli i izgubljeni i uplašeni i već ludi sa djetetom od 6 godina (hypospadija+pervazivni razvojni poremećaj sa ele.autizma i lake mentalne retardacije).....nema riječi zahvale ni novaca koje bih dao da ih sve kloniram...ako kome treba info oko ove ekipe slobodno me kontaktirajte najlakše preko maila [email protected] ili facebook: https://www.facebook.com/hepyveseli
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 21:46   #324
Nasa prica-sa nekim detaljima koje ja nisam nasla na netu a koji mogu nekome mozda pomoci... operacija hipospadije bila prije 2 tjedna u Bg,.

Moje dijete je rodjeno s penilnom hipospadijom (sublanularis) ,, na prvom pregledu u Klaicevoj bolnici ( 30 sekundi je trajao()dr. mi je rekao da se dijete moze operirati prije odlaska u skolu, da nema problema., ali da dodjemo kad prestane nositi pelene. S tri godine dolazimo opet na pregled ( 30 sekundi je trajao), isti dr. u Klaicevoj kaze da predlaze prvu operaciju za 2 mjeseca i pita nas dal nam odgovara taj termin?!?. Mi u soku.

Sve istrazujemo na raznoraznim forumima, vidimo da je dr. Djinovic iz Beograda najbolji u operacijama hipospadije, operacija punooo kosta (duplo veci iznos od ono prije spomenutog..jakoooo skupa) i muz odlazi sa sinom na pregled kod dr. Djinovica ( prethodno je dr. odmah odovarao na mailove, slali smo mu slike i rekao je cak da ni ne trebamo na pregled)mi radimo pretrage u Zag]rebu i odlazimo na operaciju. Mjesec dana smo pisu djetetu mazali s andractim gelom koji potice stvaranje koze a koju smo kupili u Srbiji ( 50 eura).U medjuvremenu preko neke veze dolazimo i do dr. Bahtijarevića koji kaze da se i u kod nas moze taj zahvat napraviti, ali da su stvarno u Srbiji strucnjaci za to. Buduci da je hipospadiju operirao i moj muz 3 puta, uvjereni smo da smo dobro odlucili, dr. Djinovic moze sve tri stvari odjednom napraviti, ( ne zelimo dijete tri puta muciti s operacijom) ..on je najbolji moguci dr., puno kosta ali piso je za muske . velika stvar., a i citamo da se u Zg. djeca vezu nakon zavata, da su tamo u Bg stvarno ekstra ljubazni prema djeci.ž

OPERACIJA U Bg.dolazimo ujutro, tamo je neki Rumunj od 16 godina koji ceka na svoju cetvrtu operaciju ipospadije , prvu . kod dr. DjinovicA
Dr. Djinovic kaze da nedostaju neki nalazi (ne znam kako nas dr. u Zg. nije dao da se napravi djetetu biokemijski nalaz krvi i EKg!!!), i onda nasem 3,5 godisnjem sinu tamo u MSB vade krv...on je uznemiren jer su mu u Zg prije tjedan dana u Bicanicevoj tako grubo izvadili KRV da u jednom trenu krv nije isla kroz iglu, toliko je bio sokiran..(( uopce ne znaju raditi s djecom!), on place i ne mogu mu napraviti EKg u BOLNICI, kazu da ce mu to napraviti nakon sto dobije anesteziju, prije same operacije....

Odlazimo u sobu na prvi kat te bolnice, oblacimo dijete u pidzamu, dolazi anesteziolog i kaze da su nalazi ok, ali on bi nas pitao da li mislimo da je dijete zdravo, kazemo da je. Dolazi sestra i sa spricom mu u usta sprica nesto sto bi ga trebalo malo omamiti...on se otima ( bilo bi bolje da nam je dala u zlicu da mu sami damo). Kad se malo umirio, muz ga je odnio kat iznad, i receno nam je da ce operacija trajati 2, 5 sati..da odemo malo van...vratili smo se, rekli su nam da je sve proslo ok, otisli smo u sobu i cekali da se probudi...Imao je kanilu,kateter...i kad se probudio, jako ga je sve boljelo, a ja sam morala paziti da nista ne pocupa...mogao je piti samo vodu...do navecer..bio je dobar..iako ga je u jednom trenutku opet sve ludjacki zaboljelo, derao se da nije pravedno da ga boli,... tako da je dobio cepic u guzu protiv bolova..oko 19.00 je dobio veceru, pire krumpir i piletinu-i ja sam isto dobila za veceru ...ja sam cijelu noc ostala s njim u sobi..krevet bolnicki sam imala uz njegov krevet...i mjerili su mu temperaturu, gledali da li mokri ok...ja bas nisam spavala po noci jer me je stalno bilo strah da ne izvuce kateter...njega je boljelo..a ja sam ga mazila...u sobi ima tv..pa je gledao crtice...to ga je malo smirilo..

Sutra oko 13.00 ( muz je mogao uci u sobu nasu oko 9.00, dobili smo tamo i 2 peciva i johurt) ...su nas pustili...i s autom smo otislu u iznaj,mljeni stan...malo je nasem sinu bilo tesko hodati...on je uglavnom bio ok..veseo...zaigran..samo bi ga ponekad boljelo jakoo dok je piskio..mi smo dobili fiziolosku otopinu i spricu pa smo trebali 1 xdnevno prociscavati kateter, po noci smo stavljali vrecicu, a preko dana je imao cepic na kraju cjevcice koju smo mu stavili kod struka.
Kad bi isao pisati...samo bi maknuli taj cepic i mokraca se spustala......
Svaki drugi dan smo isli na mijenjenje tog nekog elasticnog zavoja oko pise..u sredini pise je bila neka kratka cjevcica..jedno vrijeme je bila zacepljenja s necim sto je moj sin zvao suza.. ( suza na pisi, a onda je otpala...dr. je rekao da je to ok..
...mijenjanje zavoja je isto boljelo...ali barem je kratko trajalo..dr. djinovic je to osobno obavljao.

u Bg smo bili od ponedjeljka do nedjelje...onda smo otisli u Zg,, pa smo opet isli u Bg. nakon 2 tjedna od operacije na skidanje katetera..mi smo mislili da ce nase dijete biti malo tuznije, ozbiljnije nakon operacije...ali on je i dalje bio veseo...bili smo tako sretni jer nam se cinilo da se sve odvija kako treba...osim 2 puta kada jje nase dijete vristalo od bolii .i onda smo primjetili da su mu gacice popisane...u panici smo zvali dr...on nam je rekao da se ne brinemo....

prije 2 dana smo isli na skidanje katetera...dr. je kao i obicno bio u zurbi..kateter je skinuo, rekao nam da cekamo da se popisa u toj bolniciu pa da onda mozemo kuci..i onda jje jdmah pozvao drugog pacijenta u ordinaciju...dijete se nase jedva nekako popiskilo uz bolove, nakon dugog nagovaranja.....ali sjedio je pa nismo vidjeli kako to izgleda...na putu pr ema rvatskoj, kad smo stali na autocesti, sokirano smo primjetili da umjesto 2 tanka mlaza koje je imao prije operacije na sredini pise.. sad ima na vru pise jedan veliki..ali i 2 sa strane, tako da pisa na tri?!! mlaza. Zvali smo dr., rekao je da mazemo pisu s rastvorom joda i bepanten kremom.
Ni na kraj pameti mi nije bilo da ce biti neki komplikacija..ocajna sam...kad se samo sjetim koliko je dijete sve to boljelo..i kad pomislim da ce morati prolaziti kroz sve to...jel ima netko slicno iskustvo? . nedje pise da su se fistule same zatvorile..ali ne vjerujem u to...tako mi je zao mo malo andjela..
katkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 09:41   #325
Ne znam do čega je kod Vas ali mogu reći što se nama događalo...
Mom djetetu je rađena meatotomija tj. spajanje dvije rupice (kanalića) u jednu, prvih par mokrenja je bilo u redu ali onda je poslije toga počeo piškiti u par mlazova...otišli smo kod dr koji nas je operirao i on je ustanovio da mu se radi opna preko rupice te sam mu morala svaki dan tupim štapićem "pročačakati" rupicu...Možda se o tome radi i u Vašem slučaju, pitajte dr svakako.
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 09:53   #326
Primjena Andractim gela

Pozdrav svima! Treba mi hitan odgovor... Za 6 tjedana idemo u Beograd na operaciju hipospadije i moramo početi mazati Andractim gel. Dali mi mozete pomoći i objasniti kako se točno aplicira gel? Na koje djelove penisa, jer pise da se izbjegavaju sluznice zbog alkohola pa mi nije jasno dali ga mažem samo po kožici ili i na glans? Rekli su nam da se stavlja na glans i donji dio penisa pa samo provjeravam. Dali ste zastitili ostatak spolovila? Puno hvala na pomoći!
notologo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 16:43   #327
pozdrav. samo 2-3 pitanja.
znaci vidio sam da je netko pisao o doktorima iz ST i iz bosne i rezultati su bili zadovoljavajuci, mene zanima jel i sada, nakon malo duzeg perioda sve ok sa vasim klincima i zanima me jel vas ima jos koji ste isli u ST ili u bosnu to rijesit.
da, i zanima me kolika je cijena.
hvala.
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:32   #328
http://klokanica.24sata.hr/trudnoca/...da-ili-ne-8031

Nadavno pročitala ovo!!!

Sad istina ili ne !

Nikad lak za kosu nisam stavila na kosu!
BaaLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 22:22   #329
Traži se hitno Andractim gel
Pozdrav svima! Pratim temu i vidim da nije baš aktivna, ali javljam se u nadi da će netko vidjeti. Moj sin ima 16 mjeseci, rođen je sa hipospadijom glandis. Nakon puno istraživanja odlučili smo na operaciju u Beograd kod dr. Đinovića. Imamo termin za operaciju 03.05., trebamo mazati mjesec dana prije Andractim gelom. Doktor nas je uputio na apoteku Igor u Beogradu, ali oni imaju neki problem sa nabavom, nakon 5-6 tjedana čekanja rekli s nam da ipak ne mogu to nabaviti trenutno, i da pokušamo u Njemačkoj ili Engleskoj. Našli smo kontakt u u Njemačkoj ali traže recept. Do doktora već 10 ako dana ne mogu doći pa sam mailom poslala u Njemačku recept koji mi je susretljivo napisala naša pedijatrica. Ali ne može na hrvatski recept, a i da može trajalo bi 7-10 dan dok ga dobiju u ljekarnu. Zna li netko gdje se još može kupiti Andractim gel u sljedećih 10 ako dana? Ili netko ima da mu više ne treba? Hvala unaprijed.
Iska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 11:52   #330
Quote:
Iska kaže: Pogledaj post
Traži se hitno Andractim gel
Pozdrav svima! Pratim temu i vidim da nije baš aktivna, ali javljam se u nadi da će netko vidjeti. Moj sin ima 16 mjeseci, rođen je sa hipospadijom glandis. Nakon puno istraživanja odlučili smo na operaciju u Beograd kod dr. Đinovića. Imamo termin za operaciju 03.05., trebamo mazati mjesec dana prije Andractim gelom. Doktor nas je uputio na apoteku Igor u Beogradu, ali oni imaju neki problem sa nabavom, nakon 5-6 tjedana čekanja rekli s nam da ipak ne mogu to nabaviti trenutno, i da pokušamo u Njemačkoj ili Engleskoj. Našli smo kontakt u u Njemačkoj ali traže recept. Do doktora već 10 ako dana ne mogu doći pa sam mailom poslala u Njemačku recept koji mi je susretljivo napisala naša pedijatrica. Ali ne može na hrvatski recept, a i da može trajalo bi 7-10 dan dok ga dobiju u ljekarnu. Zna li netko gdje se još može kupiti Andractim gel u sljedećih 10 ako dana? Ili netko ima da mu više ne treba? Hvala unaprijed.
Jeste se snašli za Andractim gel!
BaaLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 14:30   #331
Quote:
matan potrka kaže: Pogledaj post
e da mi je klonirati i dr Radoša i dr Nikolu te cijelu opću bolnicu BelMedic sa osobljem te raširiki kao gljive po Hrvatskoj...pa da ljudi vide i osjete sve one pozitivne vibracije koje sam doživio od prvog dana u 3.mjesecu ove godine kada smo došli i izgubljeni i uplašeni i već ludi sa djetetom od 6 godina (hypospadija+pervazivni razvojni poremećaj sa ele.autizma i lake mentalne retardacije).....nema riječi zahvale ni novaca koje bih dao da ih sve kloniram...ako kome treba info oko ove ekipe slobodno me kontaktirajte najlakše preko maila [email protected] ili facebook: https://www.facebook.com/hepyveseli
samo da osvježim...i dalje sam tu za sva pitanja u vezi hypospadije i dr.Radoša i operacija i puta u Beograd....meni pomogli ...supruga i ja samo pokušavamo "vratiti" pomoć koju smo u našem slučaju dobili sa svih strana..sretno svima
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2018., 11:27   #332
Pozdrav,evo i ja sam otac djeteta od 7 mjeseci koji ima dijagnozu hipospadie. Prije nekoliko dana otisli smo na prvi pregled u kbc Zagreb kod prof.dr Anka Antabaka. Nakon sto je pregledao sina u nalazu je napisao i nama rekao da mali ima najblazi oblik hipospadije i da dodemo sa njim opet na kontrolu za godinu dana,i da pratimo situaciju posto za sad mokri normalno i mokracna rupica mu he na glansu,jedino sto kozica na pisi izgleda kao malo nategnuta(kao obrezana) pa tako estetski ne izgleda kako bi trebalo izgledati kao normalno. Doktor nam je rekao da se penis kako raste moze nakriviti i onda da se rupica zatvori i ako se to dogodi i ako pocne mokraca kapati a ne ici u mlazu da mu se javimo prije da ce onda trebati raditi zahvat,ukoliko ne bude dolazilo do toga onda nece raditi zahvat.
Dali ima koga ovdje mozda sa slicnim iskustvima,znaci nablazi oblik hipospadije gdje je prakticki samo estetski problem izgleda penisa i dali je netko radio kakav zahvat po pitanju toga i koliko je to bilo uspjesno?
Ne bih zelio da mi djete danas sutra ima problema sa time i zelio bih da izrasta u normalnog djecaka kao i sva druga djeca. Eto toliko za sad
niksam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 10:27   #333
Andractim gel

Da li neko zna gde ima da se kupi Andractim gel? Mi smo vec neko vreme u bezuspestoj potrazi za kremom...
Milanovatetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 17:09   #334
Quote:
matan potrka kaže: Pogledaj post
samo da osvježim...i dalje sam tu za sva pitanja u vezi hypospadije i dr.Radoša i operacija i puta u Beograd....meni pomogli ...supruga i ja samo pokušavamo "vratiti" pomoć koju smo u našem slučaju dobili sa svih strana..sretno svima
i dalje sam tu ...

Zadnje uređivanje Lei : 15.03.2021. at 15:01. Reason: uklonjen broj mobitela
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2020., 16:38   #335
Želim podijeliti odlično iskustvo s dr.Budimirom iz Splita. U jednom aktu operirao je glandularnu hipospadiju mom 2.5godišnjem sinu iako smo kod drugog kirurga dobili informaciju da će se raditi 2 operacije.

Operacija i postoperativni oporavak su prošli puno lakše od očekivanog, otpušteni smo doma drugi dan. Maleni je sve to preletio u hodu, kao da ništa nije bilo.

Doktor je jako pristupačan, ima super odnos prema djeci, nakon prvog pregleda nas je naručii odmah za operaciju za 12 dana, unatoč koroni.

Nama je pao veliki kamen sa srca. Prije toga smo iščitali sve na internetu i evo možda naše iskustvo nekome pomogne oko odluke.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 14:32   #336
U petak smo dosli doma nakon operacije hipospadije, rebro zg, bio je tjedan dana na kateteru, manje vise zavezan za krevet.
Prvo piskenje doma horor, vristanje, bacanje, zapomaganje, ruke i noge ledene, lice znojno. Uzasno ga je bolilo. 1.5h agonije
Konacno se popiskio pod toplim tusem
Treci dan, sad vec i tako ide tesko, ocekuje bol i nece piskiti
Dam mu povremeno ibuprofena

Ima tko kakvu pomoć?

Uz naš strah da li je operacija uspjela, najavljenu operaciju očiju uskoro malo smo ludi
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2021., 23:09   #337
Quote:
katarina72 kaže: Pogledaj post
U petak smo dosli doma nakon operacije hipospadije, rebro zg, bio je tjedan dana na kateteru, manje vise zavezan za krevet.
Prvo piskenje doma horor, vristanje, bacanje, zapomaganje, ruke i noge ledene, lice znojno. Uzasno ga je bolilo. 1.5h agonije
Konacno se popiskio pod toplim tusem
Treci dan, sad vec i tako ide tesko, ocekuje bol i nece piskiti
Dam mu povremeno ibuprofena

Ima tko kakvu pomoć?


Uz naš strah da li je operacija uspjela, najavljenu operaciju očiju uskoro malo smo ludi
Imao sam isti problem .Nakon par neuspjelih operacija u Vinogradskoj kod Krausa rješenje smo pronašli u Beogradu .
U pitanju je privatna Beogradska klinika Medica tako nešto uglavnom gospodin doktor urolog Miroslav Đorđević! Smjesta svima preporučavam tog doktora jer znam kakva je to kalvarija bila i čim čujem da neko ima taj problem stegne me u srcu .Operacija je plaćena par tisuća eura uspješnost 100% iz prvog pokušaja! Nadam se da sam pomogao!
Katolik40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 15:23   #338
Quote:
matan potrka kaže: Pogledaj post
samo da osvježim...i dalje sam tu za sva pitanja u vezi hypospadije i dr.Radoša i operacija i puta u Beograd....meni pomogli ...supruga i ja samo pokušavamo "vratiti" pomoć koju smo u našem slučaju dobili sa svih strana..sretno svima
i dalje sam tu ...sretno svima.....slobodno kontaktirajte
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2022., 09:08   #339
Quote:
katarina72 kaže: Pogledaj post
U petak smo dosli doma nakon operacije hipospadije, rebro zg, bio je tjedan dana na kateteru, manje vise zavezan za krevet.
Prvo piskenje doma horor, vristanje, bacanje, zapomaganje, ruke i noge ledene, lice znojno. Uzasno ga je bolilo. 1.5h agonije
Konacno se popiskio pod toplim tusem
Treci dan, sad vec i tako ide tesko, ocekuje bol i nece piskiti
Dam mu povremeno ibuprofena

Ima tko kakvu pomoć?

Uz naš strah da li je operacija uspjela, najavljenu operaciju očiju uskoro malo smo ludi
Poštovani,
Ako možemo nekako stupiti u kontakt sa vama...čeka nas operacija hipospadije, vjerojatno na Rebru, svaka info nam je dragocjena!

Takodjer, molim ako je tko aktivan ovdje, a ima iskustvo sa operacijom hipospadije kod prof.dr.Tomislava Luetića, Rebro,Zg, da se javi...

Hvala!
malimishek35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 17:10   #340
Quote:
matan potrka kaže: Pogledaj post
i dalje sam tu ...sretno svima... ..slobodno kontaktirajte
slobodno me kontaktirajte....prvi poziv ide na mene onda vas uputim na suprugu koja vodi Viber grupu sa roditeljima koji su sami ili preko naših iskustava išli kod Dr.Đinovića u Beograd
matan potrka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.