Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 11:15   #1161
Quote:
Bizdo kaže: Pogledaj post
Postavljam anonimnu anketu da se vidi stanje stvari.

Anketa je anonimna pa molim da stvarno iskreno glasate. Ja neću glasat jer već neko vrijeme radim samo za sebe.

Malo sam gledao web stranice firme u kojoj sam radio. Otišao sam od tamo ne baš nedavno, ali još uvijek dobro poznajem većinu zaposlenika. I sada vidim na pozicijama voditelja i direktora neka nova imena
Neki od njih su osobe koje su radile i kada sam ja bio tamo, ali znam da nisu kompetentni (uz neke iznimke, naravno). Ono što mi je još smiješnije su imena par novih osoba. Igrom slučaja poznajem te osobe iz ranijih poslovnih kontakata, i znam s kim su u rodu od dugogodišnjih zaposlenika Dakle "izvana" su došle osobe za koje sam uvjeren da nisu došle na temelju svojih kvalifikacija jer unutar firme postoje puno kvalificiranije osobe za te pozicije. Baš me zanima kakva je općenita slika, barem ovdje na forumu.
Imam faks i 3 godine sam bez posla.
Da imam vezu sigurno bih imao posao.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 11:57   #1162
Ni jedan ponuđeni odgovor ne odgovara mom slučaju..
Imam zavšen fakultet, prvi posao kao prodavačica u butiku sam dobila preko veze, a drugi posao kao prodavačica, također u butiku sam si našla preko plavog oglasnika, da imam vezu
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 12:09   #1163
Par poslova u prosvjeti, prije 10-ak go dina, sam dobila preko veze na zavodu. Nije za pohvalit se, ali u splitu se u toj bransi ne mozes drugacije uvalit ni na stAziranje ni na zamjenu, kamoli za stalno. A onda je veza otisla u penziju.

Ostale poslove koje sam radila dobila sam ili javljanjem na natjecaje ili na preporuku (sadasnji posao - covjek je trazio preko poznanika hitno nekog s odgovarajucim iskustvom) - ali bilo nas je 10,ak na razgovoru, I nije presudilo poznanstvo nego strucnost.

Bila sam u uzim krugovima za neke poslove s ljudima koje poznajem, I od kojih nekima ne bi dala ni da mi pasa pricuvaju a kamoli rade na odredjenim pozicijama u firmi, ali su se snasli tako sto su se raspitali okolo kod poznatih, iskopali zajednicke poznanike s osobama koje odlucuju o zaposljavanju, I voila - rade.
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 19:25   #1164
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Neki dan je bilo kod Danijele Trbović profesorica koja traži 16 godina posao,navodno je neki tip obacio svoju ženu za 10000 eura.Pa to je nevjerovatno.Ona naravno nije prihvatila takav način.To je sve potvrdio profesor iz Podstrane.
to se zna odavno.za dobit posa na neodređeno puno radno vrime u splitskim školama,cijena je 10 000 eura.8000 eura ravnatelju,2 000 posredniku.

i tako je zadnjih par godina.

il treba dobra rodijačka il politička veza.

užas.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 22:34   #1165
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
to se zna odavno.za dobit posa na neodređeno puno radno vrime u splitskim školama],cijena je 10 000 eura.8000 eura ravnatelju,2 000 posredniku.

i tako je zadnjih par godina.

il treba dobra rodijačka il politička veza.

užas.
strasno iako znam za par pozitivnih primjera profesora matematike koji nisu morali pribjegavati toj metodi, dapace, mogli su i birati izmedju par skola.

osobno jos uvijek gajim idealisticke ideje o sposobnosti i znanju ali dajte mi jos par mjeseci stambiljanja na burzi i odgovor bi mogao biti drugaciji
iglica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 12:30   #1166
Quote:
iglica8 kaže: Pogledaj post
strasno iako znam za par pozitivnih primjera profesora matematike koji nisu morali pribjegavati toj metodi, dapace, mogli su i birati izmedju par skola.

osobno jos uvijek gajim idealisticke ideje o sposobnosti i znanju ali dajte mi jos par mjeseci stambiljanja na burzi i odgovor bi mogao biti drugaciji
prof matematike su toliko deficitarni da za njih ovo ne vridi.možda i jedino za njih.

al opet,i tu sam vidila puno muljaža sa zapošljavanjem nestručnog kadra.

ma triba u prosvjetu uvest dobru dobru kontrolu.prosvjetna inspekcija je bezveze u većini slučajeva jer radi u sprezi sa ravnateljima.

govorim isključivo za splitsku županiju.to je divlji zapad,nikakvi zakoni se ne poštuju i sve ide il preko love il jake veze.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 14:27   #1167
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
prof matematike su toliko deficitarni da za njih ovo ne vridi.možda i jedino za njih.

al opet,i tu sam vidila puno muljaža sa zapošljavanjem nestručnog kadra.

ma triba u prosvjetu uvest dobru dobru kontrolu.prosvjetna inspekcija je bezveze u većini slučajeva jer radi u sprezi sa ravnateljima.

govorim isključivo za splitsku županiju.to je divlji zapad,nikakvi zakoni se ne poštuju i sve ide il preko love il jake veze.
Svi ti poslovi tj. radna mjesta vrijede utoliko, sto nitko nikad ne dobija otkaz pa ta "ulaznica" u sustav zapravo vrijedi do mirovine. Iznos dvogodisnje place u tom slucaju i ne predstavlja neki problem.
__________________
Give Them Hell, Harry!
The_Rage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 14:35   #1168
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
To su te fore poslodavaca, već znaju koga će zaposliti, samo da smanje moguću konkurenciju na lažnom natječaju tj. da povise kriterije, jer je hrpa mladih s manje od 3 god. iskustva i znaju da će onda imati manje ponuda.
Natjecaji tome i ne sluze, vec da kandidati pripremaju "materiju" i budu u toku, prate dogadanja u struci i sl. Sto se rezultata istih tice, o tome je smijesno i govoriti.
__________________
Give Them Hell, Harry!
The_Rage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 20:00   #1169
"Natječaj za Ravnatelja Vrtića Kosjenka u Vinkovicima se objavio u dnevnoj dubrovačkoj tiskovini. Sharajte, pa da im zajebemo logiku!

Datum objave: 29.3.2013!!! Dakle rok potencijalnim kandidatima je 5.4.2013."

http://www.facebook.com/photo.php?fb...&type=1&ref=nf

Sherajte dalje!
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 00:22   #1170
upravo htjela postati isti link.....shareajte dalje da što više ljudi vidi....ovo više nije normalno
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 11:22   #1171
Zapošljavanje u državnoj/javnoj službi bez veze

Evo pokušavam se već nekoliko godina ugurati u državnu službu, pokušavam na razno raznim natječajima, i ništa..VSS sam društvenog usmjerenja, imam nekoliko godina radnog iskustva u struci no izgleda ako nemam političku iskaznicu ili nekoga da me pogura, posao u državnoj službi izgleda je nemoguće dobiti jer uvijek ispadne da je netko nekog znao i moš se frigat..kakva su vaša iskustva s natječajima, da li je netko od vas uspio stvarno bez ičije pomoći dobiti posao negdhe u državnoj/javnoj službi?
Iz priča čujem da npr. jedino porezna uzima bez štele ljude, no za sva ostala ministarstva, agencije, državne firme, gradske urede itd, čujem takve priče da je bolje uopće ne trošiti vrijeme i novac na pokušaj..evo npr. prijavio sam se u APIS no sada gledam temu o toj firmi i ostao sam razočaran..znači dokazano zapošljavaju samo s članskom iskaznicom političkih stranaka ljude i nikom ništa..agencije nemoram ni spominjati, najgora iskustva imam s njima..pa i stanje u ministarstvima nije ništa bolje, nekoliko prijatelja imam koji se ne libe reći da su uz pomoć dospjeli na to radno mjesto..stoga smatram da bi tema bila korisna u smislu da ljudi mogu pisati svoja saznanja i dojmove, da znamo gdje mi bez ikakve veze uopće da se ne trudimo prijavljivati..evo ovih nekoliko godina što idem po natječjima, rekao bih da se jedino u poreznu isplati prijaviti za nekoga tko nema nikoga da mu pomogne..
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 11:23   #1172
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Evo pokušavam se već nekoliko godina ugurati u državnu službu, pokušavam na razno raznim natječajima, i ništa..VSS sam društvenog usmjerenja, imam nekoliko godina radnog iskustva u struci no izgleda ako nemam političku iskaznicu ili nekoga da me pogura, posao u državnoj službi izgleda je nemoguće dobiti jer uvijek ispadne da je netko nekog znao i moš se frigat..kakva su vaša iskustva s natječajima, da li je netko od vas uspio stvarno bez ičije pomoći dobiti posao negdhe u državnoj/javnoj službi?

Iz priča čujem da npr. jedino porezna uzima bez štele ljude, no za sva ostala ministarstva, agencije, državne firme, gradske urede itd, čujem takve priče da je bolje uopće ne trošiti vrijeme i novac na pokušaj..evo npr. prijavio sam se u APIS no sada gledam temu o toj firmi i ostao sam razočaran..znači dokazano zapošljavaju samo s članskom iskaznicom političkih stranaka ljude i nikom ništa..agencije nemoram ni spominjati, najgora iskustva imam s njima..pa i stanje u ministarstvima nije ništa bolje, nekoliko prijatelja imam koji se ne libe reći da su uz pomoć dospjeli na to radno mjesto..stoga smatram da bi tema bila korisna u smislu da ljudi mogu pisati svoja saznanja i dojmove, da znamo gdje mi bez ikakve veze uopće da se ne trudimo prijavljivati..evo ovih nekoliko godina što idem po natječjima, rekao bih da se jedino u poreznu isplati prijaviti za nekoga tko nema nikoga da mu pomogne..


Bez veze tema to je nemoguce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
marko091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 15:22   #1173
A što misliš zašto je jedna stranka toliko godina na vlasti unatoč katastrofalnoj politici i još gorim rezultatima? Jer kupuje glasove uhljebljavanjem svojih članova i njihove uže/dalje rodbine u državne/javne službe.

To ti je odgovor na pitanje i zašto Hrvati ne izađu na ulicu unatoč alarmantnom stanju. Pa zato jerbo ih je polovica zaposlena na takvim radnim jestima i takvim metodama.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:33   #1174
Ja sam se ugurao u dosta razlicitih poslova vezano za svoju struku. Medjutim sve je zvijek vodila ka sve gorem. Iako sam faks napustio na zadnjoj godini. Peoblem je da je sa godinana islo sve gore. Na kraju sam zavrsio u skoli infornatike i managementa u osijeku gdje je direktor krao mi novac sa place kroz cijeli radni odnos, radio na crno a mene i druge predavace uvjeravao da je sve ok, ostetio drzavu i stranke, ispostavilo se da je i drzavu muljao ugovorima i da nije placao uopce doprinose. Odbijao je nabavit literaturu za polaznike i odbijao nabavit nepiratski softver za polaznike i to sve u kompi sa zenon i jednim predavacem eu fondova. A lik je kao ravnatelj ustanovu vodio iz birtije, na posao mrzi dolaziti i ako ustanovi da je netka osoba povodljiva odvede ju nasamo u ucionicu i tamo izaneksira stranku i osteti ju za puno veci iznos nego bi trebala platiti. Tak da nije ti samo korupcija kao veza za zaposljavanje. Nista ti ne garantira da se posluje po zakonu a obzirom da smo u poduzetnistvu visokokoruptivna zemlja radit u hrvatskoj pogotovo recimo u Osijeku je kad i prodjes za posao moras bit na oprezu da ti nadredjeni ne prelome varanje sustava i stranaka preko tvojih ledja.

zec u srcu, konj u glavi.
zekkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:33   #1175
Većinom su ti vezisti odurni kolege i zaštićeni od poslodavca na puno načina. Uglavnom ih izbjegavam, ali ne zato jer su preko veze došli, nego izbjegavaju rad i drukaju kolege. Radio sam u nekoliko firmi i svugdje sličan obrazac ponašanja. Gadljivo.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:05   #1176
Naravno da ima natjecaja koji su namješteni ali isto tako imam i dojam da postoje ljudi koji svoj neuspjeh vole opravdavati tome da je sve namješteno ...
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.