Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 07:50   #641
Mame prvasica, da li su vam djeca imala reakciju na Ipv cjepivo?
Kod nas sinoc 37,2 i razdrazljivost, a po noci 38,5 i bacanje po krevetu.
Ubod se ne vidi, nema ni otekline.
Mislim da cu zvati skolsku ambulantu samo da mi ispune knjizicu do kraja jer nisu upisali seriju, a niti potpisa niti stambilja nema.
Reakciju ionak ne budu zapisali.



Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:02   #642
nemam pojma koje je to cjepivo, moja se cijepila prije kretanja u skolu s priorixom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:16   #643
To je docjepljivanje za polio.
Dolazi skolska medicina i sve ih u razredu obavi.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:17   #644
pojma nemam, nitko nam nista jos nije rekao
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:24   #645
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
To je docjepljivanje za polio.
Dolazi skolska medicina i sve ih u razredu obavi.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Je,cijepila se i moja. Prvo u svibnju prije škole Priorix, onda u studenom u školi polio. Samo se moja nije cijepila u školi već sam je naknadno vodila jer je bila bolesna dok su se trebali cijepiti pa sam zamolila da odgode dok ne prizdravi (koristila je ventolin pa je doktorica rekla da bolje da pričekamo).

Nije imala nikakve nuspojave. Ali moja gotovo nikad nije imala nuspojave na bilo koje cjepivo, eventualno malu oteklinu na mjestu uboda, bez temperature i sl. E da, znala je biti pospana kao je bila mala, prespavala bi ostatak dana, ali ja sam to tad pripisivala tome da se umorila od plakanja .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 09:44   #646
nikakve reakcije nije bilo.

našima nisu bili u školi, već smo ih morali voditi u ambulantu školske doktorice.
jedan vikend sam našla obavijest u torbi da ga dovedem taj četvrtak (prije vikenda naravno ) na cijepljenje.
pa sam ga vodila drugi tjedan s nekim drugim razredom.
i bilo je takvih još
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:57   #647
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali zašto se u tijelo trpa nešto što na nikakav normalan način ne bi tamo dospjelo. Ok - oslabljeni virus, ali čemu aluminij ili formaldehidi?
bez aluminija nema zeljene imunoloske reakcije tj. aluminij je taj koji "daje snagu" kako god to netko zeli shvatiti. tj. samo uz pomoc aluminija ti antigeni perzistiraju u tijelu i izazivaju "reakcije"

formaldehidom se virus "inaktivira"

Zadnje uređivanje nezgodan2 : 06.11.2016. at 15:11.
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 09:41   #648
Pozdrav, imamo 22 mj. i sad u petak idemo po cjepivo koje je trebalo ici s god i pol, al smo odgadali jer je stalno bio bolestan. sad je kakti ok, pa reko da obavimo i to. No, sad tu citam da nakon tog cjepiva dijete ne bi trebalo ici u vrtic i medu ljude/djecu mjesec i pol. jel to istina?? pa kud cu s njim toliko dugo? ide u jaslice i nemam ga kome ostaviti na vise od mjesec dana, a sumnjam da za to daju bolovanje. Nako cjepiva s god dana nitko nam to nije rekao. Doduse, tad nije isao u jaslice, ali nam dotor nije spominjao da ne smijemo imati kontakte s drugima.
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:23   #649
Odakle ti to? Baš me zanima je li bi ti pedijatri koji pričaju takve stvari ti dali onda mjesec i pol dana bolovanja zbog cjepiva? Pa pitaj da ti otvore bolovanje onda ako dijete ne smije ići u vrtić. Sorry na ironičnosti ali ovo nije prvi put da čujem ovu priču jer mi je i poznanica to ispričala kad je cijepila svoje dijete i pedica joj rekla da mjesec dana bi trebala biti doma a ona joj samo lijepo onda rekla ok možete mi onda odmah sada dati preporuku za bolovanje za tih mjesec dana?
Možeš misliti koji je onda odgovor dotične liječnice bio - da je mislila da ona imam dedu i baku u blizini pa je kao bolje da pričuuvaju dijete a kao jer je bilo ljeto pa cjepivo+vrućine+vrtić kao nije idealna kombinacija a i većina djece je od 6 do 9 mj doma kao čuvaju ih dede i bake pa ne idu u vrtić????????

Ajme meni da je meni to netko u lice rekao ja bi poludila.

Ma da ne dužim, ali morala sam prokomentirati ne mogu se suzdržati, ja sam svoje dijete cijepila primjerice u četvrtak ujutro a u ponedjeljak je krenula u jaslice na privikavanje na vrtić.....eto toliko o tome
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:29   #650
ma nije to ni jedan doktor rekoa netko je izvalio tu na temi
nije to istina, normalno ide u vrtic poslje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:05   #651
SummerNight ma kažem ti da je to jednoj mami rečeno i ja sam to namjerno kada se meni mala cijepila par dana prije početka vrtića spomenula pred svojom pedicom koja se krstila i nagovarala me da kažem koja je to pedica rekla a ja nisam htjela jer znam da se međusobno površno znaju ali rekla je sto posto. Meni je to bio šok ali eto kao pravdala se pa ljeto j pa vrućina pa zna da ima dedu i baku da oni čuvaju??????? mislim stvarno šta neću više čuti

Pa normalno da i ide u vrtić ja sam svoju odmah vodila...ali eto nešto sam ludo nabrojana danas i kratkog fitilja pa kad ovako nešto pročitam stvarno više ne vjerujem odakle im sve takve ideje....

Neki dan mi priča jedna mama kako joj je na redovnom sistematskom rečeno da beba ima 30 gr iznad prosjeka za svoju dob i da će ju ona svrstati u kategoriju "debelih beba"???? ajme meni šta takva kategorija postoji i upisuje se u karton????????? eto morala sam prokomentirati
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:37   #652
ne, nije mi to ped rekao, u petak tek idemo na cijepljenje. to sam ovdje procitala, mislim cak na prvoj str. nema sanse da mi itko za to da bolovanje ni od tjedan dana, kamoli mjesec. ok, to smo rijesili sorry na glupom pitanju

nego, jel inace poslije cijepljenja padne imunitet? tj. jesu vece sanse da se dijete razboli?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 17:33   #653
cijepljenje bebe

Pozdrav,
Imam bebu od 2 mj, koja se treba cijepiti 2 put , prvo je cijepljena u rodilištu.Od kad je došla doma imamo problem s hranjenjem umjetnom hranom koja joj ne paše.Grčevi, zatvor, plakanje, spavanje, ne jedenje.Do sad smo promjenili 3 vrste po preporuci pedijatrice, nijedna ne valja.Samoinicijativno sam joj ponudila kravlje mlijeko koje joj izvanredno paše , no predijatrica ne odobrava. Rođena je s 2400, do sad smo uspjeli na 3950.Čini mi se da je moja malena osjetljiva na te umjetne stvari i kemiju, nisam sigurna što se tiče cijepljenja obzirom da ima dosta dijece kojima je prisjelo, a neki će od zdrave rođene biti bolesni i to za cijeli život.dali mogu kako cijepiti svoje dijete ,da ju zaštitim, ne da ju uništim...
mirjanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:52   #654
Ili cijepi, ili nemoj cijepit. To sto dijete jede i kako reagira na 3 puta promijenjeno adaptirano mlijeko u samo dva mjeseca nema veze sa cijepljenjem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:20   #655
Quote:
mirjanavg kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam bebu od 2 mj, koja se treba cijepiti 2 put , prvo je cijepljena u rodilištu.Od kad je došla doma imamo problem s hranjenjem umjetnom hranom koja joj ne paše.Grčevi, zatvor, plakanje, spavanje, ne jedenje.Do sad smo promjenili 3 vrste po preporuci pedijatrice, nijedna ne valja.Samoinicijativno sam joj ponudila kravlje mlijeko koje joj izvanredno paše , no predijatrica ne odobrava. Rođena je s 2400, do sad smo uspjeli na 3950.Čini mi se da je moja malena osjetljiva na te umjetne stvari i kemiju, nisam sigurna što se tiče cijepljenja obzirom da ima dosta dijece kojima je prisjelo, a neki će od zdrave rođene biti bolesni i to za cijeli život.dali mogu kako cijepiti svoje dijete ,da ju zaštitim, ne da ju uništim...
A kako to da ne dojiš bebu? Najbolje je majčino mlijeko. Što se cijepljenja tiče, može li se to cijepljenje odgoditi barem do godine dana?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 16:06   #656
Kakve obloge stavljate nakom cijepljenja?

Dosad bi namocila sterilnu gazu vodom, zalijepila s med.flasterom i to cesto mijenjala.

Ali dijete je sad vec dovoljno snazno da se otima kad joj pokusam staviti oblog, kad stavim onda to pokusava odlijepit, pa ako netko zna bolji nacin, udijelite savjet
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 18:22   #657
pa ak nije naotečeno onda nema potrebe stavljati obloge. kada su obloge bile potrebne zbog bilo kakvih razloga nikada mu ih nisam lijepila nego njega stavila u krilo i držala oblogu nekoliko minuta, ugl. ispred ekrana. ionak to ne ostane dugo hladno zbog topline tijela. i tako po potrebi nekoliko puta kroz dan.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 20:19   #658
nikad nisam nikome stavila oblog nakon cijepljenja
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:55   #659
Nama doktorica i medicinska svaki put naglase da stavimo obloge.
Bilo je malo oteceno, ali sad je ok, provjerila sam prije spavanja.
Zasad bez reakcija :kucaodrvo:
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 22:40   #660
mojima nikad nista nije bilo oteceno.
od cega su ti oblozi uopce?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.