Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2006., 22:14   #61
Quote:
sasase kaže:
dok sam im nabrajo sve moguce nedostatkem niti za jednu stvar nisu proturjecili to jest covek koji je bio na liniji samo je mumljao a na pitanje sta su napravili nista konkretno e pa videcemo
Na vipovoj liniji ti je odgovarao Hrvoje B.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 22:23   #62
Tip u vip tehničkoj službi mi je maloprije potvrdio da je garancija produžena na 24 mjeseca! Bravo Vipnet,usprkos svim nedostatcima ima mjesta i za pohvalu! Treba biti objektivan,a čini mi se da su neki ovdje koji stalno pljuju i pljuju i pljuju po vipu blago rečeno psihopatični! Pozdrav

Ps-možete se već sad prijaviti na 0917700 za besplatna 24h prema svim mrežama!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 22:45   #63
24 mjeseca garancija...

zanima me kaj to znači?
Ak mi se uređaj pokvari, mjenjat ću ga u roku odmah za drugi, ili ću čekati 45 dana koliko je rok za zamjenu ak mi ovog ne poprave?
Di je za to vrijeme back up veza?
I još puno otvorenih pitanja, a nisu psihotična nego normalna ljudska.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 23:21   #64
Quote:
Constatinopol kaže:
Tip u vip tehničkoj službi mi je maloprije potvrdio da je garancija produžena na 24 mjeseca! Bravo Vipnet,usprkos svim nedostatcima ima mjesta i za pohvalu! Treba biti objektivan,a čini mi se da su neki ovdje koji stalno pljuju i pljuju i pljuju po vipu blago rečeno psihopatični! Pozdrav

Ps-možete se već sad prijaviti na 0917700 za besplatna 24h prema svim mrežama!
Consta,ako mislis na mene.nisam psihotican.Samo zelim da uredjaj radi na GPRS-u kao sta radi VMC i nezlim da mi sad podvaljuju s fasnetom kao eto radi.Kad bude radio bez fasneta onda cu ja bit zadovoljan pa cu ga ja lako ukljucit kad zatreba.
zele is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 09:03   #65
Zele,fastnet je jedini način da mi ne puca stalno veza i ja sam prezadovoljan kad on radi. Kad bi još radio bez prekida,bilo bi fenomenalno. Ja vjerujem vipovcima kad kažu da će u narednih nekoliko mjeseci otkloniti kvarove na gprs-u,nažalost sad je tu strah od zabrane uređaja od strane HAT-a,pa su vjerojatno u vip-u strornirali daljnja ulaganja u Homebox,jer je propalo ulaganje u slučaju zabranjivanja.No,ako ga odobre u vladi,mislim da će vip do ljeta uslugu učiniti stabilnom i kvalitetnom. Ja t-comu ne prelazim dok god mojoj mami i mom tati ne vrate 2000 DEM koje su dali za telefon;to znači nikad!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 09:13   #66
VIP nema opravdanja u HAT-u

ili ministarstvu!
Prije nego li su dali uslugu u prodaju, proučili su Hrvatske zakone.
Uostalom i sami VIP-ovci tvrde da im homebox nemogu zabraniti.
I točno je da im homebox i neće zabraniti.
Testno razdoblje je do 27.02 i do tada VIP mora rješiti probleme.
A problemi su slijedeći, loši hardware, nestabilne brzine na UMTS, nemogućnost korištenja GPRS-a, sigurnosni problemi, neadekvatan ispis računa, te nemogućnost kontrole online troškova.FASTnet nit je problem nit je rješenje problema.
Tko god u ovu priču trpa FASTnet, spamira, i skreće sa pravih problema.
FASTnet je usluga koja se ne plaća, ne stoji u ugovoru i nije relevantna u ovom slučaju!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 23:31   #67
Ovo vam je link kada sam počeo o sigurnosti homebox-a prije mjesec i 10 dana, a sad tek došlo do toga. Kakvo brzo razmišljanje?
Onda idemo brže otvoriti novi topic, pa ćemo tu pametovati sa tuđim znanjem.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=487
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 09:47   #68
Azriel, kakvog si mišljenja o tom da bi homebox mogao normalno raditi na Božić ili Novu godinu s obzirom na postojeću strukturu pokrivenosti i gustoće prometa, obzirom na prednost GSM-a u odnosu na podatkovni prijenos?
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 09:57   #69
he:)

Quote:
Mihoković kaže:
Azriel, kakvog si mišljenja o tom da bi homebox mogao normalno raditi na Božić ili Novu godinu s obzirom na postojeću strukturu pokrivenosti i gustoće prometa, obzirom na prednost GSM-a u odnosu na podatkovni prijenos?
dobro pitanje.
iskreno mislim da GPRS tamo di je gužva, nebu baš radio, što mi se obavezno događa na svaki Božić i Novu godinu.
A za Novu Godinu sam ziher da bu pala VIP-ova mreža podpuno, tamo negdje od 23 sata pa do 2 ujutro kak je i obično.
Znači GSM je neupotrebljiv u to vrijeme, to vrijedi i za T-mobile da se razumijemo.
A sa UMTSOM nisam do sada imao nikakvih iskustava, pa nemogu tvrditi ništa.
Žao mi je samo kaj u to doba nisam doma da malo experimentiram.
No kak se bude zrušio GSM, nevidim razloga ni da UMTS opstane.
A to ćemo sigurno znati, kad ujutro nađemo upaljene crvene lampice data, i ištekavamo uređaje...
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:01   #70
što se tiće te data lampice ništa mi više nije jasno. svijetli crveno a imam 3crtice Umtsa. ne kužim
devilldey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:03   #71
Quote:
exAzriel kaže:
dobro pitanje.
iskreno mislim da GPRS tamo di je gužva, nebu baš radio, što mi se obavezno događa na svaki Božić i Novu godinu.
A za Novu Godinu sam ziher da bu pala VIP-ova mreža podpuno, tamo negdje od 23 sata pa do 2 ujutro kak je i obično.
Znači GSM je neupotrebljiv u to vrijeme, to vrijedi i za T-mobile da se razumijemo.
.........
Konkretno znači nije zamjena za fiksnu liniju, te im je oglas o zamjeni fiksne linije i upotrebe interneta ustvari prijevarno oglašavanje. Dovoljan argumenat za eventualni sudski spor. Ako znamo i da ljudi mailovima šalju čestitke, ovdje se neće moći, možda žele platiti i koji račun, da bude vrijeme plaćanja ove godine. Pa ako to ne mogu, evo opravdanih argumenata.
Uostalom vidjeti ćemo.
Ali mreža pada sigurno.
Nekome se nešto nedaj bože desi, naravno da nemože zvati niti hitnu, niti policiju, niti vatrogasce, jer GSM ne radi, to je i ugrožavanje života i tjela. Opet onda nije zamjena za fiksnu liniju i svu odgovornost snosi Vip.
Ako se sjetimo nekoliko mjeseci unatrag, kada je pisalo u Večernjaku za poziv hitne, a telefoni su im bili u prekidu, pa je bilo smrtnih posljedica, sva odgovornost je pala na T-com.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:06   #72
Quote:
devilldey kaže:
što se tiće te data lampice ništa mi više nije jasno. svijetli crveno a imam 3crtice Umtsa. ne kužim
pa jel ti uređaj radi?
odnosno možeš li na net?
koliko vidim možeš, onda pitaj VIP službu, koja radi non stop kaj se događa!
no reči ću ti da se to i meni događa, ali na par sekundi, i onda mi se stranice ne otvaraju.
Rekao bih da si na granici saća, pa ti se kutija šteka malo na jednu baznu stanicu sa pravom antenom, malo na drugu koja je negdje sakrivena u dimnjaku.
Uzmi mob i šeči po kući pa da vidiš jel ti se lokacija mjenja
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:08   #73
Ma radi bez ikakvih problema samo ta lampica pokazuje krivo
devilldey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:11   #74
Quote:
devilldey kaže:
Ma radi bez ikakvih problema samo ta lampica pokazuje krivo
čekaj non stop ti pokazuje crveno?
a ti imaš UMTS i ideš na net?
ak je tak zovi VIP, jer čini mi se da buš ostao bez neta za koji dan.
ak ti se da, probaj izštekati van iz struje pa ponovo dignuti router.
Ak je opet isto onda je kvar u začetku....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:12   #75
zvat ću ja službu pa da vidim šta će reći....
devilldey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:36   #76
Quote:
Mihoković kaže:
Konkretno znači nije zamjena za fiksnu liniju, te im je oglas o zamjeni fiksne linije i upotrebe interneta ustvari prijevarno oglašavanje. Dovoljan argumenat za eventualni sudski spor. Ako znamo i da ljudi mailovima šalju čestitke, ovdje se neće moći, možda žele platiti i koji račun, da bude vrijeme plaćanja ove godine. Pa ako to ne mogu, evo opravdanih argumenata.
Uostalom vidjeti ćemo.
Ali mreža pada sigurno.
Nekome se nešto nedaj bože desi, naravno da nemože zvati niti hitnu, niti policiju, niti vatrogasce, jer GSM ne radi, to je i ugrožavanje života i tjela. Opet onda nije zamjena za fiksnu liniju i svu odgovornost snosi Vip.
Ako se sjetimo nekoliko mjeseci unatrag, kada je pisalo u Večernjaku za poziv hitne, a telefoni su im bili u prekidu, pa je bilo smrtnih posljedica, sva odgovornost je pala na T-com.
Čuj ja sam odlučio otići iz T-coma jer sam godinama imao dvojničku liniju.
Imao sam internet kad još velikogrička centrala nije ni pulsno puštala izlaz na net.
Sjećaš se onog broja 9120 i 9110? ili tak neka.
Išao sam još na net sa komandama atdp ili tak nekak iz onog trumpethorna il kak se već zvao.
pa sam plaćao pretplatu mjesec dana a da nisam mogao uopće na net, dok nisu centralu sredili.
Onda sam visio pa dvojnik nije mogao na telefon, onda je jadan zvao HT a ovi mu rekli tko je dvojnik pa da izvrši pritisak na mene.
Onda mi je frajer doslovno nabijao po vratima da se skidam sa neta, uz lijepe riječi balkanskog tipa.
I tak sam ja rastao sa T-comom, dok nisam odlučio reči dosta.
Sad sam kupio taj jebeni homebox i donekle sam zadovoljan, ali borit ću se za poboljšanja.
Jer to nije apsolutna zamjena za fiksnu liniju.
Prvo fax grupa 4, a može se.
Drugo, UPS sam si sam kupio već od prije, tak da mi je taj dio rješen.
Treće zahjtevati ću vremenom backup vezu, samo još nisam siguran kak da formuliram taj zahtjev.
Recimo kad mi ode homebox ne želim biti bez telefona, internet još kako tako, ali telefon je problematičan.
Neznam mislim složiti jedan dopis po tom pitanju, tipa, kad javim kvar da mi preusmjere pozive na mob, za besplatno, i da mi omoguće zvanje sa moba kao sa homeboxa.
Da mi faxove spremaju u sekretaricu, kak je to omogučio T-mobile.
Moram to nekak razmisliti kaj da im napišem.
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:43   #77
no ima nešto generalno kaj mi se ne sviđa sa Vipom

a to su bazne stanice.
Nije čak ni bitan proizvođač same bazne stanice, upitno je nešto drugo.
T-mobile ima puno stabilniji sistem, to znam jer radim na njima.
Oni imaju bazne stanice neovisne i složene u pravilno saće.
Dok VIP ima "prave" bazne stanice, ali ima i "pomoćne" u dimnjacima.
Zašto rade stanice nejednolike kvalitete i snage neznam, ali znam da uz svaku pravu stanicu postoji i bar jedna pomoćna za zatvaranje saćeta ili čelija, pa kutovi pokrivanja nisu baš točni.
To bi se dalo i izmjeriti i dokazati, ali mi je site master malo preskup da bih ga kupovao za pizdarije....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 10:52   #78
no to kaj sam napisao vrijedi za GSM i GPRS pa donekle i EDGE

ali recimo UMTS zahtjeva više instalirane snage napajanja, i gušču mrežu.
Tak da bar pet godina nebude Hrvatska pokrivena UMTS na zadovoljavajući način.A HDSP je usko vezan uz UMTS.
No koliko znam dobili su na poklon VINMAX koncesiju, i mislim da to bude konačno rješenje za sve kaj se tiče bezžičnog interneta tak da i DSL bude lagano pa pa.
No tko bu to doživio
A kaj se tiče T-mobila, oni su u banani zbog unutrašnjih sabotaža, tak da njih baš i ne računam....
No morao bih prestati lajati, jer ziher sam da ovo dobro neki čitaju.
Samo homebox nije prijavljen na moje ime
pa uživajte drugovi.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 11:23   #79
Quote:
exAzriel kaže:
......
No morao bih prestati lajati, jer ziher sam da ovo dobro neki čitaju.
Samo homebox nije prijavljen na moje ime
pa uživajte drugovi.....
Kontra stari. Ja baš kažem sve , a imam dokaze, a drugi HB mi je na firmu, firma glasi na trećega, koji je fiktivni vlasnik, nisam kriv što me država tjera da se služim njihovim cakama.
Dobro, ne kažem baš imena i prezimena ljudi koji su direktno odgovorni za to , jer mi to odmah mudonja obriše.
No, bit svega je da ih razotkrijemo i da pokažemo ljudima da su isključivo sami krivi za sve.
Prvo dok su firme bile u državnom vlasništvu, dakle naše, jer smo ih mi izgrađivali raznim doprinosima i plaćali masno razne priključke. Državna struktura (političari,gradske službe i ostali) su se financirali iz dobiti državnih firmi. Vuk sit,ovce na broju.
Zatim su sve do jedne firme prodane švabama u bescijenje i točno od tada počinju problemi. Država nema od kuda financirati umirovljenike, činovnike i ostale,pa to rade raznoraznim nametima na budale i porezima,kao i carinama, a dobro znamo da je carina definicija zaštite vlastitog proizvoda.
Dakle ako želimo uvesti kojeg političara , na njega bi trebali platiti carinu.
Drugo ništa i ne proizvodimo.
Sve u svemu cijene su bile dok je bio HPT, jako povoljne. Čim je prešlo u tuđe ruke, nastao je monopol.
Isključivo su sve telekomunikacijske tvrtke, banke i sve ostalo što vrijedi u rukama stranaca, a novac ne ostaje u našoj zemlji, nego odlazi njima.
Kome to nije do sada jasno, neće mu biti nikada.
Mihoković is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 11:28   #80
Quote:
Mihoković kaže:
Kontra stari. Ja baš kažem sve , a imam dokaze, a drugi HB mi je na firmu, firma glasi na trećega, koji je fiktivni vlasnik, nisam kriv što me država tjera da se služim njihovim cakama.
Dobro, ne kažem baš imena i prezimena ljudi koji su direktno odgovorni za to , jer mi to odmah mudonja obriše.
No, bit svega je da ih razotkrijemo i da pokažemo ljudima da su isključivo sami krivi za sve.
Prvo dok su firme bile u državnom vlasništvu, dakle naše, jer smo ih mi izgrađivali raznim doprinosima i plaćali masno razne priključke. Državna struktura (političari,gradske službe i ostali) su se financirali iz dobiti državnih firmi. Vuk sit,ovce na broju.
Zatim su sve do jedne firme prodane švabama u bescijenje i točno od tada počinju problemi. Država nema od kuda financirati umirovljenike, činovnike i ostale,pa to rade raznoraznim nametima na budale i porezima,kao i carinama, a dobro znamo da je carina definicija zaštite vlastitog proizvoda.
Dakle ako želimo uvesti kojeg političara , na njega bi trebali platiti carinu.
Drugo ništa i ne proizvodimo.
Sve u svemu cijene su bile dok je bio HPT, jako povoljne. Čim je prešlo u tuđe ruke, nastao je monopol.
Isključivo su sve telekomunikacijske tvrtke, banke i sve ostalo što vrijedi u rukama stranaca, a novac ne ostaje u našoj zemlji, nego odlazi njima.
Kome to nije do sada jasno, neće mu biti nikada.
viš zato trebamo u EU jer onda će se igrati po pravilima EU.
Ovak su nam vlasnici države iz EU a igra se po kaubojskim pravilima.
Ali to je neka druga tema....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.