Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 16:18   #41
naš ekcem najbolje reagira na cold kremu od avena. probali parfenac i neku kremu smućkanu u ljekarni ( s kortikosteroidima)
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 16:19   #42
Quote:
Tamili kaže: Pogledaj post
Hej anchy_ri da li misliš da mogu mazat svoju štruklu s maslinovim uljem; ima 5 godina? Se dobro upija??
naravno da možeš, pa i bebama se u kadicu dodaje malo masl. ulja....
ali ne upija se baš.ulje ko ulje...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:03   #43
Moja bebica (7 mj. ) ima neurodermitis, bili kod dermatologa i dao mi neku kremu koja ide na recept, zove se 20% beloderm u belobazi s kojom joj mažem lsušene dijelove 2* dnevno 5 dana, i obavezno kupanje u mustela stelatopija kupki. Evo nakon 2 dana sve se povuklo i super sam zadovoljna.
Tain is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 18:51   #44
Quote:
Tain kaže: Pogledaj post
Moja bebica (7 mj. ) ima neurodermitis, bili kod dermatologa i dao mi neku kremu koja ide na recept, zove se 20% beloderm u belobazi s kojom joj mažem lsušene dijelove 2* dnevno 5 dana, i obavezno kupanje u mustela stelatopija kupki. Evo nakon 2 dana sve se povuklo i super sam zadovoljna.
to je pretpostavljam na bazi kortikosteroida..
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:00   #45
Hvala puno!nisam koristila maslinovo ulje do sad..
Nama se već tolko puta "dobro povuklo" i nakon mjesec-dva opet vratilo da više ni jedna krema nije dobra....a stalno koristimo mustela kupku, mislim da nam je na kraju najviše pomogao obični melem.
Iako sa godinu dana imala je puno više bubica nego sad, sve ih je manje!
Tamili is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:16   #46
Ja sam malo zbunjena, moja djeca imaju problema sa dernatitisima al ovo mi sve kod vas nešta pomješano.
Sin je od rođenja imao suhu kožu i crvenilo po tijelu na uvijek istim mjestima, naročito na pregibima. Nama su dermatolozi rekli da je to SEBOREIČNI dermatitis, liječili su ga kremama sa kortikosteroidima (ELOKOM, EUMOVATE za lice), to malo pomogne i pojavi se ponovno. Kupala sam ga u svakakvim kupkama, i maslinovo ulje i obavezno kapala par kapi eteričnog ulja LAVANDE da umiri crvenilo. Jedino smo se toga uspjeli rješiti kad smo kupili u Njemačkoj kremu koja je ustvari namjenjena za NEURODERMATITIS na prirodnoj bazi i sve se povuklo (potrošili samo dvije kreme). Tad je imao 3 g, sad ima 6,5 i crvenilo se javi samo ako se izritira jer je alergičar. Koža mu je užasno suha, užasno.
Kćeri su dijagnosticirali ATOPIJSKI dermatitis, ona je imala samo jako suhu i perutavu kožu (od rođenja), nije imala crvenila. Nju smo mazali prvo Mustelinim kremama i kupali u Mustelinim uljnim kupkama, a zatim mazali i sad mažemo (sad je 2,5g) sa Excipial lotionom sa lipidima. Koža joj je i dalje suha al po ljeti je ok. Znam ih čak mazati sa balzamom od nevena, to pomaže bolje nego druge kreme.
Kad ih namažem (bilo kojom kremom) za 5 min koža je suha kao i prije mazanja.
Ovdje me zbunilo što kažete da vaši imaju crvenilo sa AD , a moja ne već sin sa SD, ili su svi ti dermatitisi isti šit.
E da, ja više nikome ne bi preporučila kreme sa kortikosteroidima, one su štetene, sada se kod sina borimo sa VITILIGOM koji se pojavio samo na mjestima na kojima je imao najviše crvenila. Jel to slučajnost, ne znam. Dobro se raspitajte za upotrebu tih krema na maloj djeci.

Zadnje uređivanje vusa : 04.03.2008. at 21:55.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:03   #47
Baš sam ukucala u Google-slike atopijski i seboreični dermatitis i meni laiku vizualno isto izgledaju sve je to zafrknuto sranje
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:37   #48
Nama su nešto smućkali u apoteci, dobili smo ga sa 3 mjeseca, trajao je do 4.mjeseca. I ja i muž smo alerg. na penicilin. Njemu je bilo samo po licu, poslje terapije se više nije nikad javio. Dobili smo dvije kreme-jednu malo agresivniju i drugu za oporavak kože poslje par sati. Uz to sam koristila Adermu i za kasnije Betrion. Javim naknadno kak se zove ona smućkana.
Puno sreće.
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:49   #49
Meni i jedan i drugi sin imaju AD,kod mlađeg mi je trenutno u akutnoj fazi pa ga mažem kortikosteroidnim kremama a za održavanje zdrave kože još nisam pronašla pravu kremu koja pomaže,međutim kod starijeg se sve povuklo kad je napunio otprilike godinu dana ali je još uvijek imao jako suhu i grubu kožu.Spasila me teta koja živi u Australiji,tamo je jedva našla sapun od kozjeg mlijeka i poslala mi.Sad ga samo time kupam već dvije godine i koža mu je super.Ja bih ga preporučila svima s osjetljivom i suhom kožom.Još ga nisam ovdje potražila ali čula sam da ga je jako teško naći i malo je skuplji.
Tajolufi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:59   #50
Ja sam probala stvarno sve i nsvašta i kad nakon par mjeseci moga truda i mazanja ujutro i navečer vidim da nema pomaka prestanem mazati, možda ne bih trebala al počnem luditi.Jedino budem sretna kad smo na moru, tad tamo ne moram nositi niti jednu kremu. Baš bih voljela probati ovu kremu od kozjeg mlijeka.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:04   #51
Za crvenila po koži preporučam da ne koristite kortikosteroidne kreme, a i ne izliječe u potpunosti. Ako si možete priuštiti kremu TANNOLACT FETTCREME 0,4% svakako probajte. To je neka masna krema. Može se nabaviti i kod nas, mora se naručiti, u NJemačkoj košta 15 €. Kod primjene te kreme namazana mjesta se isprav još više zacrvene, dan ili dva i onda se povlači i crvenilo se ne vraća.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:59   #52
Quote:
vusa kaže: Pogledaj post
Ja sam probala stvarno sve i nsvašta i kad nakon par mjeseci moga truda i mazanja ujutro i navečer vidim da nema pomaka prestanem mazati, možda ne bih trebala al počnem luditi.Jedino budem sretna kad smo na moru, tad tamo ne moram nositi niti jednu kremu. Baš bih voljela probati ovu kremu od kozjeg mlijeka.
To nije krema nego sapun za kupanje
Tajolufi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 00:17   #53
moj skromni savjet iz osobnog iskustva:
izbacite svakodnevno kupanje, jer isušuje kožu. U vodu staviti malo čaja od kamilice-nikakve kupke,ne trljati ručnikom kožu-samo tapkati i najvažnije ADermina krema ili mlijeko za atopičnu kožu (oko110 kn) vrijedi svaku kunu.sretno!
dod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:03   #54
Quote:
smesni kaže: Pogledaj post
Evo točan naziv kremica koje koristim od A derma Exomega krema i Exomega mlijeko, samo kako da spriječim u noći da se grebe
Moja cura od 4 mjeseca isto ima atopijski. Nama je dermatologica preporučila odijelo za oboljele od atopijskog i tvrdi da će samo to odijelo riješiti 30 % problema. Odijelo ima stopala i rukavice i koristimo ga samo preko noći, tj. oko 12 h dnevno. Tek smo ga počeli koristiti tako da ne mogu reći kakvi su rezultati, ali je sigurno da se ne može grebati.
Upravo smo završili kortikosteroidnu terapiju nakon čega koža izgleda fantastično uz upotrebu,po preporuci dermatologa, Exomega kremu na zdravu kožu, a na suhe promjene Eucerin kremu omega 12% i Eucerin mast omega 20%. Samo na Eucerin su se povukle manje izražene promjene. Ostale promjene koje su strašno izgledale riješili su kortići u 3 dana.
Moja ti je preporuka posjet dermatologu. Ono što ipak moraš razumjeti da će biti pogoršanja bolesti te da su povremeno kortikosteroidi nužni u liječenju. Osobno im uopće nisam sklona, no mislim da su manje zlo nego da se grebanjem na promijenjenu kožu unese još i neka bakterija što je vrlo vjerojatno.
I još nešto, kako nisam pročitala baš sve postove, ali mi je zapelo za oko- atopijski dermatitis i neurodermitis su dva izraza za istu bolest. Prvu koriste amerikanci, a drugu nijemci.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:52   #55
Napraviti laganu otopinu Hipermangana i mekom krpicom utapkati na oboljela mjesta.Provjeriti vlažnost zraka u stanu,kući. Sreća ,smiješi nam se proljeće pa će biti bolje.
dod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 08:52   #56
Napraviti laganu otopinu Hipermangana i mekom krpicom utapkati na oboljela mjesta.Provjeriti vlažnost zraka u stanu,kući. Sreća ,smiješi nam se proljeće pa će biti bolje.
dod is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 11:58   #57
Uz sve ono sto je aquarius1981 napisala dodala bih da mame jako paze da svoju nervozu ne prenose na bebu. Takodjer, bilo bi dobro paziti da se beba ne unervozi jer ce joj se sigurno stanje pogorsati.
Ja bolujem godinama od atopijskog i kontaktnog dermatitisa i znam kako moje psihicko stanje utjece na bolest.
Kortikosteroidne masti samo kratkorocno rjesavaju problem. Dugorocno one stanjuju kozu, navodno mogu dovesti do problema sa zglobovima i sl. Bolje je koristiti Melem, Aderm, kreme na bazi nevena, maslinovog ulja, propolisa... nego kortikosteroidne mesti. Meni je od njih tako tanka koza na prstima da se "porezem" na koricu kruha.
Kome nije preskupo preporucila bih i Balzam za mame i bebe od L`Occitanea.
__________________
Danchica
Danchica_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:25   #58
Je li netko koristio Excipial mast?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:25   #59
Quote:
Danchica_ZG kaže: Pogledaj post
Kome nije preskupo preporucila bih i Balzam za mame i bebe od L`Occitanea.

Koliko dođe? I koja količina?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:15   #60
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Koliko dođe? I koja količina?
manja od 50 ml je 100 i nesto kn (ne znam tocno u kunu), a veća od 150 ml je oko 250 kn.
Njihove trgovine imaš u City Centru One i Avenue Mall-u. Cure su super pa uvijek daju testere
__________________
Danchica
Danchica_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.