Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 02:35   #361
Quote:
Dresslinkhr kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Sorry što tako kasno odgovaram ali iskreno tek sam sada vidjela tvoju poruku . Što se tiče samog rada u Transcomu ja sam ti radila dvije godine (prvu kao student a drugu kao radnik preko knjižice i naravno agencije koja te "dere" kako god stigne ). Na početku ti bude super jer si student i imaš ok satnicu posebno praznikom i nedjeljom (ja sam znala za 4 nedjelje oko 600 kuna nagurati tako nešto) jer preko tjedna bi imala predavanja. Bila sam na 30 sati znači dva dana slobodna i radiš 6 sati na dan, i što se tiče prilagodbe studentima se dosta prilagodjavaju, donese im se raspored predavanja i oni izadju u susret bez problema. Najveći problem je zadržavanje ljudi i ne isplaćivanje bonusa kao (dodataka) koji se tebi na plaću dodaju (bez gledanja na fiksnu satnicu koja je 21 kuna na sat a prije par godina je bila 30 pa je sad sa bonusima malo podigneš) ali to se dešavalo i kao radniku gdje je situacija još i gora kad radiš za neku siću i dok ti poskidaju sve moguće pa čak i taj bonus ostaneš na ništa što se plaće tiče . A i stalni odlazak i dolazak novih, radna atmosfera i pressing su užasni a o klijentima koji zovu neću ni pričati, veću glupost,nekulturu i bahatost nisam vidjela zato što ih odjel prodaje zezne pa ti moraš pravdati sve a nemaš ni pojma šta su potpisali, pa ih šalješ na odjele koji su zaduženi za to ako oni mogu išta riješiti . Ako te još šta zanima slobodno pitaj ali kao student da se dobro zaraditi, ja sam si bila osobno kupila Iphone za mjesec i po dana rada kod njih pa ti vidi .
Nemaš frke, riskirao sam i otišao na razgovor. Primili su me i nakon 10 dana sam dao otkaz. Radio sam na odjelu prodaje, čak mi je dobro i išlo s obzirom da sam bio početnik, ali mi se nikako nije svidjelo, ali nikako, jednom riječju: užas. Sad imam razumijevanja za ljude koji se bave tim poslom i skidam kapu svima koji imaju živaca za takav posao, ja nemam.

Sent from my Digitron using Tapatalk
__________________
Secrets don’t sleep till they’re took to the grave.
Johnny0160 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 16:11   #362
Bestsellertv, Eterna? Iskustva netko?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:05   #363
Companywall?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:46   #364
Nitko za Crnja tours - Koncertus call centar na Hreljinu?
Gattino nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:56   #365
Bilo je vise pitanja u vezi rada za Amazon, i mene samu je to prosle godine zanimalo.
No nitko nije dao nikakav odgovor.
Evo vam iz prve ruke, nakon vise od 5 mjeseci iskustva za Amazon, i jos uvijek se nastavlja.
Ovo je ozbiljan posao i treba ga tako i shvatiti, ako zelite imati uspjeha.
Prije svega odlicno poznavanje Italijanskog jezika: usmeno i pismeno, imati dobru internetsku vezu, dobar PC il laptop, Windows 7, RAM najmanje 4GB.
Puno se toga treba nauciti, ali sve su informacije dostupne, osim toga kolege uvijek spremne za pomoc i podrsku.
Treba samo imati zelje i volje i raditi na svom usavrsavanju.
Jer vam to na kraju donosi dobre rezultate a s time umjesto minimalca dobijete daleko vise.
Radila sam za Transcom godinu i pol pa zato mogu potvrditi da je razlika: nebo i zemlja.
Nema deranja, presinga, stresa, laganja, muljanja.
U Transcomu sam jedva izdrzala 6 sati dnevno a ovdje dolazim i van radnog vremena jer time povecavam moje rezultate i zaradu i stvarno mi nije tesko.
Ja sam vrlo zadovoljna, mozda drugi ne.
Ali ovo je moje iskustvo.
tiina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 09:46   #366
Odlično! Jer mene su primili, početak rada je 1.5. Kako su organizirane smjene?
blue-bell is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 13:24   #367
Quote:
blue-bell kaže: Pogledaj post
Odlično! Jer mene su primili, početak rada je 1.5. Kako su organizirane smjene?
Ne znam za 6 satno radno vrijeme, ja sam na 8 sati, imas 1 pauzu od pola sata ukljucenu u to.

Na pocetku je od 9-17, za vrijeme treninga, nakon toga se mijenja svaki tjedan od nedjelje do subote, ali imas raspored napravljen unaprijed za cca 2 mjeseca.
6-14, 8-16, 10-18, 12-20, 13-21, 15-23

Treba shvatiti ozbiljno i stvarno uciti od samog pocetka, jer ako se ne prodju prvi testovi, ne ide se dalje.
Vrlo su strogi u tome.
Ali imas uvijek na dohvat arhivu za konzultaciju, samo je treba znati koristiti.

Nije svakome kao meni, ima njih koji se zale jer se ne trude popraviti rezultate, nego okrivljuju cijeli sistem.
Ugovor je jasan i to sam potpisala i prihvatila uvjete, nema sta da se naknadno zalim, treba razumjeti kako i sto popraviti i raditi na tome.

Ja ne idem po sistemu: ne mozes ti mene toliko malo platiti koliko ja malo mogu raditi, nego ajmo si povecati bonus i kako.

Mozda je moja prednost u iskustvu za Transcom ili jednostavno nisu svi za to i meni ide.

Zadnje uređivanje tiina : 25.03.2017. at 13:26. Reason: .
tiina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 13:38   #368
Na jednoj drugoj temi je spomenuo netko da su smjene 11 sati? A da se radi 4 dana pa 3 slobodno?
blue-bell is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 14:10   #369
Quote:
blue-bell kaže: Pogledaj post
Na jednoj drugoj temi je spomenuo netko da su smjene 11 sati? A da se radi 4 dana pa 3 slobodno?
Tko je bio otvorio temu, govorio je o 11 sati ali nije dao nista detaljno o tome, pa sam stavila komentar.
Iskreno, nisam cula za to radno vrijeme kod nas u HR, znam da je u Rumunjskoj. Sad dali su to kasnije uveli i kod nas, ne znam ali mi se cini da nije.
tiina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:16   #370
Quote:
tiina kaže: Pogledaj post
Bilo je vise pitanja u vezi rada za Amazon, i mene samu je to prosle godine zanimalo.
No nitko nije dao nikakav odgovor.
Evo vam iz prve ruke, nakon vise od 5 mjeseci iskustva za Amazon, i jos uvijek se nastavlja.
Ovo je ozbiljan posao i treba ga tako i shvatiti, ako zelite imati uspjeha.
Prije svega odlicno poznavanje Italijanskog jezika: usmeno i pismeno, imati dobru internetsku vezu, dobar PC il laptop, Windows 7, RAM najmanje 4GB.
Puno se toga treba nauciti, ali sve su informacije dostupne, osim toga kolege uvijek spremne za pomoc i podrsku.
Treba samo imati zelje i volje i raditi na svom usavrsavanju.
Jer vam to na kraju donosi dobre rezultate a s time umjesto minimalca dobijete daleko vise.
Radila sam za Transcom godinu i pol pa zato mogu potvrditi da je razlika: nebo i zemlja.
Nema deranja, presinga, stresa, laganja, muljanja.
U Transcomu sam jedva izdrzala 6 sati dnevno a ovdje dolazim i van radnog vremena jer time povecavam moje rezultate i zaradu i stvarno mi nije tesko.
Ja sam vrlo zadovoljna, mozda drugi ne.
Ali ovo je moje iskustvo.
Ti to radiš za neki hrvatski Amazon ured?

Jel to posao od doma ili u uredu?

Imaju li potrebe za nekim tko dobro govori engleski?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 15:16   #371
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Ti to radiš za neki hrvatski Amazon ured?

Jel to posao od doma ili u uredu?

Imaju li potrebe za nekim tko dobro govori engleski?
Rad od kuce, za talijanski Amazon, preko hr agencije za privremeno zaposljavanje, kao call center, podrska korisnicima. Koliko znam na nasem podrucju traze samo za talijansko trziste, ali mozes nazvati jednu od agencija koje objavljuju oglas i pitati, oni ce ti dati tocan odgovor.
tiina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 04:48   #372
Quote:
blue-bell kaže: Pogledaj post
Na jednoj drugoj temi je spomenuo netko da su smjene 11 sati? A da se radi 4 dana pa 3 slobodno?
Takvo je radno vrijeme u Corku u Irskoj.
Čudi me jer smatram da e za takav posao 11sati previse, tocno kako je napisano radi se 4 dana, pa 3 slobodna.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:18   #373
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Takvo je radno vrijeme u Corku u Irskoj.
Čudi me jer smatram da e za takav posao 11sati previse, tocno kako je napisano radi se 4 dana, pa 3 slobodna.
Ali u tih 11 sati imas 2 pauze od 15 min i jednu od 1 sat, tako da se efektivno radi 9.30 sati a placeno je 10h.
Prvo bih preporucila probati sezonski u Plodinama, nakon toga, svaki posao je pd
Ipak da bi se moglo ocijeniti, trebalo bi probati raditi je netko ce mozda ostati radje 2 sata duze i imati jedan dan vise slobodan?
Ne znam, ali ne volim pretpostavljati, nego govoriti na osnovu cinjenica i iskustva.
Tako da to prepustam onima koji imaju to radno vrijeme.
Ali ne govorim opcenito, sve ovisi gdje si, sto radis, jer u Transcomu i 6 sati je bilo previse a 8 neizdrzivo.
tiina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 00:56   #374
Quote:
tiina kaže: Pogledaj post
Bilo je vise pitanja u vezi rada za Amazon, i mene samu je to prosle godine zanimalo.
No nitko nije dao nikakav odgovor.
Evo vam iz prve ruke, nakon vise od 5 mjeseci iskustva za Amazon, i jos uvijek se nastavlja.
Ovo je ozbiljan posao i treba ga tako i shvatiti, ako zelite imati uspjeha.
Prije svega odlicno poznavanje Italijanskog jezika: usmeno i pismeno, imati dobru internetsku vezu, dobar PC il laptop, Windows 7, RAM najmanje 4GB.
Puno se toga treba nauciti, ali sve su informacije dostupne, osim toga kolege uvijek spremne za pomoc i podrsku.
Treba samo imati zelje i volje i raditi na svom usavrsavanju.
Jer vam to na kraju donosi dobre rezultate a s time umjesto minimalca dobijete daleko vise.
Radila sam za Transcom godinu i pol pa zato mogu potvrditi da je razlika: nebo i zemlja.
Nema deranja, presinga, stresa, laganja, muljanja.
U Transcomu sam jedva izdrzala 6 sati dnevno a ovdje dolazim i van radnog vremena jer time povecavam moje rezultate i zaradu i stvarno mi nije tesko.
Ja sam vrlo zadovoljna, mozda drugi ne.
Ali ovo je moje iskustvo.
Volio bih isprobati ovakav način rada ko za Maazon ali od kuće.MI možeš u inbox poslati možda malo detaljnije podatke,npr.kako su organizirane smijene,kako se vrši nadzori slično.Nekako mi se čini da bi taj posao trebao biti mnogo fleksibilnii od onog u call centru jer si tu ipak doma i možda si sm možekrojiti smjene donekle.
Ja radim u call centru na 40 h tjedno i zadovoljan sam plaćom i smjenama,nema tu neznam nekakvih nejednakih smjena ,svako tjedan imam dva dana slobodno i dosta su fleksibilni.U odnosu na stari posao ovo je milina,nema zivkanja doma u slobodne dane,nema traženja da ostaneš duže (ako da se plati) i slično.Jedini problem je ogroman pritisak od strane nadređenih,ali na to se obazrem previše,radim svoje i tjt, i klijenti koji zovu koji su najčešće veoma bahati i često priglupi,ali i takve ignoriram,na sreću se ne vidimo jer bi loše završilo za njih naravno heh.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:18   #375
Pozdrav! Molim da mi netko napiše kakvo ima iskustvo rada u Oaza call centru (prodaju postojećim korisnicima tcoma tcom usluge). Također ako netko zna kolika je plaća i na koliko se prvi ugovor potpisuje? Također me zanima da li ide odmah prijava ili ne neki probni rad?
bibliotekarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:34   #376
Ima li tko iskustva s tvrtkom meditel usluge.
Hvala
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 23:36   #377
Ilica 412a treci kat
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 14:02   #378
Radio u Call Centru.
Posao nije za svakog, treba imati umijeće nagovaranja, i komunikacije.
Radio za T-com, svako ima svoj kompjuter, i zove se iz excela se kopira broj i stavi u aplikaciju i klikne se za poziv.
Imate šprancu ispred sebe, možete je naučiti u jedan dan.
Sve zavisi što ćete prodavati, ja sam prodavao sa bona na pretplatu, neuspješno, ali sam pokušao barem.
Uvjeti rada su super,wc, 2 klime, veliki prostor, možeš imat bocu vode kraj sebe, i bilježnicu neku di zapisuješ neke stvari ako želiš vezano za posao.
Još jednom naglašavam da sve ovisi dali će se zvati paketi, halo, duo,trio, ili maxtv, ili pr2pop (prelazak sa bonova na pretplatu).
Lijep pozdrav, ako nekog još nešto zanima, nek slobodno pita.
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:37   #379
Quote:
turbobenzinac kaže: Pogledaj post
nije da posto poto zelim biti advokat te struke (call agent) ali obezvrijedjujes taj posao koji nije lak i definitivno ga puno ljudi ne zna ili ne moze raditi (mislim pogotovo na prodaju putem hladnih poziva)

Ne kuzim sto bi dobila s honorarnim zaposlenjem? Niti si ti time garancija poslodavcu da ces mu ostat radit i prihodovat u firmi, niti je tebi to sigurnost u poslu (koji ionako da se razumijemo nije siguran, pogotovo ako su tu targeti u pitanju koji se moraju ostvariti).

u mojoj firmi je većina agenata pobrala otkaze, samo mali broj nas je ostao raditi nakon godine dana. Pa opet smatram posao ok i firmu ok. Zašto? Zato jer se na ovom poslu (koji je uredski i nema fizikalije ni malo u njemu) da zaraditi tisucu eura i to ne 1 mjesec u godini. Postoje neki drugi odjeli gdje je ta zarada jos i bolja.

Stresa ima, pogotovo kad te netko od korisnika izvrijedja, ali s vremenom se ogugla i to postaje pod normalno, isto kao sto su pod stresom i piloti, kirurzi, lijecnici, pa cak i taksisti (pogledaj sto se desava i kako ljudi riskiraju zivote na cesti zbog lude konkurentske mafije)...to postaje rutina s vremenom i na to se ne obazires. Zamisli kako je onima koji uzivo to dozivljavaju, jos im je i gore.

Placa je mala u startu, fiksni dio, ali ako si dobra u tom poslu, zaraditi se moze odlicno, a u svakom slucaju dobro. Ja se ne sjecam kad sam imao placu manju od 4200-4500 kn, osim kad sam bio na godisnjem pola mjeseca.

Mislim da mi je prosjek u godinu dana rada kao call agenta barem cca 5000 kn. Slazem se, ima poslova kojima se ti novci lakse zarade, ali ima i dosta poslova gdje ces cekat i na minimalac, a kamoli zaraditi vise od minimalca.

Sve u svemu, daleko od toga da je ovo najgori posao, ali moras ga znat radit, inace brzo letis s takvog radnog mjesta. Rekao bih da je to najgori dio ovog posla, rezultat je vrlo jasno mjerljiv i zabusavanjima ili uhljebljavanju nema mjesta sto je inace cesta praksa po hr firmama u kojima uhljebi glade muda za place vece i od hr prosjeka
4200 pretpostavljam nije neto plaća bez stimulansa?

Kolike su inaće u ovom poslu neto plaće bez bonusa?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:29   #380
Bruto plaća cca 3270 kn , a neto ccc 2500-2600.
Bez bonusa, nakon 150 bodova koje skupiš dobiješ na svakih dodatnih bodova po 10 kn tako nešto, nemam pojma.
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.