Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 17:53   #61
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
on neće učiti, neće krvavo raditi da bi napredovao u životu.
On bi popodne bio slobodan, i navečer izlazio.
On bi se opijao, i tulumario.r!
ne znam nikog normalnog ko bi samo radio spavao i žderao. I eventualno otišao na WC ako uopće nađe vremena za to.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:40   #62
Thumbs up

Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
a di su ti svjetski stručnjaci?
exsor , systec, novatec , montelektro , agenor sve skupa cca 600÷700 autoamticara i supervisora elektrike , dodaj jos bivsi ATM i firme koje su nastale iz njih npr PHB i slicno. Ima jos tvrtki ali ne znam za njih.

Ne znam koliko je poznato u Zagrebu postoji firma koja vrsi revizije na nuklearnim elektranama pored ostalog i automatike.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:47   #63
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ovakvi kao ja? Otkad sam ja koji odlučuje šta će se kupit? Ah, uprava nije sposobna? Al zato im nije teško nadijelit si plaće od 10000 kn neto pa do 100 000 kn.
Zasto onda uopce komentiras, ako nemas nikakvog utjecaja niti znas zasto Uprava donosi neke odluke? Niti si tehnicki strucan, niti znas koliko novaca ima na raspolaganju. Glavno je da znas, ustvari, mislis da znas, koliku tko ima placu i to komentiras.

Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
kakav škrti? Kupio sam lucas pločice i diskove koji koštaju jednako kao kvalitetniji textar. Što sam trebao uzet? Keramičke brembo za porsche GT2?
Trebao si kupiti originalne, mozda bi prosao jos i jeftinije, a imao bi kocnice koje koce. Ali kaj, kad u ovlastenom servisu rade idioti, a ti i tvoj fus majstor znate bolje, pa ti onda kocnica propada, a za to je kriv trgovac koji ti je prodao pakne, i to upravo one koje si ti, strucnjak, trazio...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:57   #64
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post
exsor , systec, novatec , montelektro , agenor sve skupa cca 600÷700 autoamticara i supervisora elektrike , dodaj jos bivsi ATM i firme koje su nastale iz njih npr PHB i slicno. Ima jos tvrtki ali ne znam za njih.

Ne znam koliko je poznato u Zagrebu postoji firma koja vrsi revizije na nuklearnim elektranama pored ostalog i automatike.
hvala ti si bar nešto konkretno napisao
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:02   #65
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Zasto onda uopce komentiras, ako nemas nikakvog utjecaja niti znas zasto Uprava donosi neke odluke? Niti si tehnicki strucan, niti znas koliko novaca ima na raspolaganju. Glavno je da znas, ustvari, mislis da znas, koliku tko ima placu i to komentiras.
:

nisu tehnički stručni ni oni koji donose odluke kod mene. To su sami ekonomisti, pravnici i osobe prehrambene struke tak da ni ne znaju kak radi jedan punjač. Jednog su električara ugnjavili da koji je njegov opseg posla. Bože kao da se radi o opernom pjevaču, pa svatko bi trebao znat šta radi električar a ova tuka od direktorice ni to ne zna, bitno da je ona našminkana, da se iza nje 2 km osjeti miris skupog parfema, da ima najskuplje krpice i da trepće okicama. I donosi odluke o onom o čem nema pojma Uz takvu ja ne znam zašto tip koji je šef održavanja, pametan je i ima FER (automatičar) još radi ovdje umjesto da bježi glavom bez obzira
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:15   #66
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je poznato u Zagrebu postoji firma koja vrsi revizije na nuklearnim elektranama pored ostalog i automatike.
Enconet.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 22:03   #67
@georgehrri

daj mi pošalji svoj email. na pm.
trebam te nešto hitno.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 14:13   #68
šteta topika. otišao je u krivom smijeru...
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:57   #69
Molio bih korisnika altair01 da mi javi ako ima kakve informacije o firmi makrosistem inženjering: plaće, mogućnost usavršavanja,... jer sam vidio da se rapitivao, a i mene isto zanima. Ako si nešto saznao ili ako bilo tko drugi zna please javi mi privatnom porukom ili javno. Hvala.
ztrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 03:36   #70
Koje obrazovanje imaš, i imaš li radnog iskustva sa PLC-ovima?
Mogu ti ugrubo reć šta možeš očekivat po pitanju primanja i radne okoline
entuziast is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 14:49   #71
Obrazovanje: dipl. ing. elektrotehnike, smjer automatika. Nemam iskustva mnogo jer sam pocetnik, tek sam diplomirao. Znam osnove rada s PLC-ovima. Stvarne projekte nisam radio, samo one udžbeničke iz knjiga i manuala. Tražim firmu gdje ću dobiti priliku raditi na stvarnim projektima i usavršavat se. Zato me zanima: 1. mogućnost za nekog mladog neiskusnog da se afirmira u struci? 2. međuljudski odnosi u firmi? 3. početničke plaće i dali te plaće s stažem rastu i kako brzo? 4. Mogućnost rada na stvarnim projektima u inozemstvu i koliko često se izbiva?
ztrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:07   #72
Thumbs up

probaj se javit firmama koje sam spomenuo , systec je imao oglas na moj-posao pa se javi i njima
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:13   #73
Javio sam se i te firme su mi više manje poznate, zanima me ova (makrosistem inženjering) jer nije toliko razvikana i totalni je misterij. Ko stoji iza njih? Nemaju neki web na kojem mogu nesto saznat? Po forumima ništa osim korisnika altair01 koji se isto raspitivao, pa me zanima dali je nešto saznao i dali netko nešto zna?
ztrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:18   #74
Čisto me zanima da kod donošenja odluke mogu odvagnut.
ztrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:32   #75
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Javio sam se i te firme su mi više manje poznate, zanima me ova (makrosistem inženjering) jer nije toliko razvikana i totalni je misterij. Ko stoji iza njih? Nemaju neki web na kojem mogu nesto saznat? Po forumima ništa osim korisnika altair01 koji se isto raspitivao, pa me zanima dali je nešto saznao i dali netko nešto zna?
A da se javis i odradis razgovor? Nista te ne kosta.
E da, i kad to napravis, napisi ovde par crtica za ubuduce.
sandro.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 16:44   #76
Zanimaju me i dodatne informacije iz prve ruke? Posebno onaj dio o meduljudskim odnosima to je također jako bitno? Jedno je priča koju ti oni serviraju na razgovoru, a drugo je stvarna situacija. Jednostavno želim ići tamo sa što više već gotovih informacija i radi vlastite sigurnosti, pa makar slušao kod njih ono što bi mi netko na forumu već rekao.
ztrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 19:09   #77
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Obrazovanje: dipl. ing. elektrotehnike, smjer automatika. Nemam iskustva mnogo jer sam pocetnik, tek sam diplomirao. Znam osnove rada s PLC-ovima. Stvarne projekte nisam radio, samo one udžbeničke iz knjiga i manuala. Tražim firmu gdje ću dobiti priliku raditi na stvarnim projektima i usavršavat se. Zato me zanima: 1. mogućnost za nekog mladog neiskusnog da se afirmira u struci? 2. međuljudski odnosi u firmi? 3. početničke plaće i dali te plaće s stažem rastu i kako brzo? 4. Mogućnost rada na stvarnim projektima u inozemstvu i koliko često se izbiva?

Imaš dobro obrazovanje i izvrsnu ulaznicu u posao
Naravno da se početnici primaju jer tržište rada baš i nije puno "gotovih" automatičara, a i njihove cijene su obično velike.
Prvih nekoliko mjeseci u firmi te vjerovatno čeka "stažiranje" za manju plaću. U tom periodu možeš očekivat dosta širok raspon plaće (od 4500kn do 7000kn ) ovisno o politici firme.
Pitanje vremena potrebnog da se afirmiraš ovisi isključivo o tebi, odnosno o tvojoj stručnosti i djelomično o međuljudskim odnosima.
Nakon 2-3 godine rada i dosta uloženog truda bi već mogao i sam postavit određene uvjete ili otić poslodavcu koji će bolje vrednovat i platit tvoj rad.
entuziast is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:03   #78
potpisujem , samo se pocinje od minimalca na vise
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:19   #79
Quote:
georgehrri kaže: Pogledaj post
potpisujem , samo se pocinje od minimalca na vise
Koliko sam ja upoznat (jedno 15ak kolega u ovoj branši) najniže početne plaće su u Končar-GIM, 3600kn, odnedavno povišeno na 4000kn.
sandro.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 18:59   #80
pozdrav svima, ova tema mi je veoma interesanta, trenutno radim u hemijskoj industriji, u jednoj velikoj firmi..
uskoro treba da idem na obuku za automatizaciju procesa koja je uveliko vec zazivjela u firmi a ja sam novi (6mj)..
veoma bi cijenio ako ima neko sa iskustvom za razmjenu informacija i ko je raspolozen za dobar savjet..
vec sam upoznat sa svim detaljima procesa proizvodnje i uglavnom se radi o mjernim instrumentima, automatskim ventilima i sl. nikakva robotika.. nacelno mi je sve jasno ali sam nacin programiranja i prenošenja tih informacija na display procesne seme mi je nepoznat..
damirteh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.