Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 19:48   #61
Malo sam ti se informirala vezano za zapošljavanje žena na platformama. Niti jedna platforma ne zapošljava žene osim jedne Brazilske na kojoj se žene mogu zaposliti kao spremačice i kuharice ali samo domaće odnosno samo Brazilke kako bi se pridonijelo zapošljavanju lokalnog stanovništva.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 20:25   #62
Lela, hvala ti puno.
Kako uspijes doci do tih informacija, preko tate?
Ono što si rekla za posao- da nije stalni, da nije sve ružičasto i da je puno stresa shvaćam i vjerujem da je sve to veliki rizik ali to svakodnevno proživljavam i u HR i to za sitnu lovu.
Dan mi određuje raspolaženje šefa- ako je on u klincu mogu samo molit boga da ne prolupam od njegovog ispiranja mozga!
Kako taj čovjek zna s...i!!! Ups,sorry.
Ljudi, gdje je lova??!!

Ne bojim se šljake!
Tamara1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 20:37   #63
Quote:
Tamara1000 kaže: Pogledaj post
Lela, hvala ti puno.
Kako uspijes doci do tih informacija, preko tate?
Ono što si rekla za posao- da nije stalni, da nije sve ružičasto i da je puno stresa shvaćam i vjerujem da je sve to veliki rizik ali to svakodnevno proživljavam i u HR i to za sitnu lovu.
Dan mi određuje raspolaženje šefa- ako je on u klincu mogu samo molit boga da ne prolupam od njegovog ispiranja mozga!
Kako taj čovjek zna s...i!!! Ups,sorry.
Ljudi, gdje je lova??!!

Ne bojim se šljake!
Da, ovo sam saznala preko tate. Znam da shvaćaš da posao na platformi nije lagan i da je sve nesigurno. Ja isto tako shvaćam da ti je teško i da tražiš bolji posao i bolju plaću. I ja sam radila svakakve poslove i za svakakav novac i na skoro svakom mjestu me je netko maltretirao osim na jednom. Nekako mi se čini da je to maltretiranje od strane šefova nezaobilazno.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 09:29   #64
vidim da se samo priča o zaapošljavanju kuhara, mornara, spremačica i tko zna koga.
kakvo je stanje (čitaj: plaća) za dipl.ing?
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 22:04   #65
jel ima posla za informaticare na platformi?
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 23:08   #66
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
jel ima posla za informaticare na platformi?
a telegrafiste
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 01:36   #67
ma dragi narode sta ste zapeli za te platforme,ja radim u uk narednih godinu i pol,hrvatska netreba vizu za uk vec 6mjeseci,a prije mi je hotel di radim dao vizu, placa vam je veca od bilo koje te takozvane platforme di radis ko pas 12 sati,a u uk radis 40 sati tjedno i ni mrd vise jer zakon neda da radis vise,jedino mozes radit kao part-timer koji ti donosi mjesecno minimalno 400£,uzmes si socijalno dobijes 40£ i da ti je plata 1200£ brate-sestro pa hebes sve te platforme.a posla ima da nemos nasmagat ljudi,pozdrav iz kisnog hatfielda
on_biber_ja_sol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:27   #68
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
vidim da se samo priča o zaapošljavanju kuhara, mornara, spremačica i tko zna koga.
kakvo je stanje (čitaj: plaća) za dipl.ing?
Tvoje zanimanje (citaj:nikakva kvalifikacija za ulazak na platformu) je na istom nivou kao i od covjeka koji ima 8 razreda osnovne skole. Bilo gdje da dođes pocinjes od nule. Osim dakako ako nemas iskustva u offshore industriji.
deep soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:32   #69
Quote:
on_biber_ja_sol kaže: Pogledaj post
ma dragi narode sta ste zapeli za te platforme,ja radim u uk narednih godinu i pol,hrvatska netreba vizu za uk vec 6mjeseci,a prije mi je hotel di radim dao vizu, placa vam je veca od bilo koje te takozvane platforme di radis ko pas 12 sati,a u uk radis 40 sati tjedno i ni mrd vise jer zakon neda da radis vise,jedino mozes radit kao part-timer koji ti donosi mjesecno minimalno 400£,uzmes si socijalno dobijes 40£ i da ti je plata 1200£ brate-sestro pa hebes sve te platforme.a posla ima da nemos nasmagat ljudi,pozdrav iz kisnog hatfielda

Ma dragi, kada si zadnji put bio doma? Koliko ti dođu osnovni troskovi zivota?

Ako ti onda ostane 2ooo£ na mjesec ciste love, onda mogu kazati da si dobro placen, ali ako ne potrosis sve u UK. Jako skupa zemlja...

Tu lovu mozes zasluziti nakon 6 mjeseci rada na rigu, ako ti je napredovanje jedini cilj tvojeg posla.
deep soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 02:38   #70
Quote:
porečanka kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kako se dodje do posla na platformi i kamo se ide. Cula sam verziju po kojoj ides mjesec za mjesec i dobijes oko 3000 Eura, placen put i sl. Ne moram naglasavati da sam ženskog roda!!
Ima li nade za mene!?
Može li netko dati konkretne upute, please!!?
Jedina nada za tebe su prekooceanski brodovi na kojima mozes zaraditi dobru lovu, ne bas takvu kao gore navedenu, ali da se dobro zaraditi. Pokusaj prije ovu soluciju.

Sta se tice zena na platformi, nikada nije bila praksa zapošljavanje ljepšeg i nježnijeg spola iz xxx razloga.
deep soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 22:53   #71
Rad na platformi- otvori www.statoil.com, zatim otvori career, pa vacant positions. U obzir dolaze samo prijave poslane el. postom popunjavanjem generalne prijave ili prijave za posao koji se u tom trenutku trazi.
Sretno!
Tamara1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 00:08   #72
Quote:
Tamara1000 kaže: Pogledaj post
Rad na platformi- otvori www.statoil.com, zatim otvori career, pa vacant positions. U obzir dolaze samo prijave poslane el. postom popunjavanjem generalne prijave ili prijave za posao koji se u tom trenutku trazi.
Sretno!
Trebati ce ti sreca za upad u njihovu kompaniju cak i kao apprentice. Traziju ljude s iskustvom. Evo jedan dobar link :

http://www.ableman.com.mt/

P.S. agentica ove kompanije je bila prije dva tjedna u Rijeci i navodno da traziju ljude za novi rig u sredozemlju.
deep soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 21:53   #73
Quote:
deep soul kaže: Pogledaj post
Tvoje zanimanje (citaj:nikakva kvalifikacija za ulazak na platformu) je na istom nivou kao i od covjeka koji ima 8 razreda osnovne skole. Bilo gdje da dođes pocinjes od nule. Osim dakako ako nemas iskustva u offshore industriji.
ili se dobro nismo razumili ili i nisi bas upucen..pa da razjasnimo:
ako tvrdis da dipl. ing strojarstva nema nikakve kvalifikacije za rad na platformi, te da su u isoj poziciji on i covjek s 8 razreda osnovne skole - samo cu ti reci da pricas gluposti.
a ako nisi mislio to, onda: ja znam da ispočetka place nisu velike, i da je potrebno iskusvo... ali mene zanima koliko se krecu te place - kako pocetne, tako i one kada vec neko vrijeme odradis na platformi.....nadam se da smo se sad razumjeli.....
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 01:45   #74
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
ili se dobro nismo razumili ili i nisi bas upucen..
Upucen sam itekako, vise nego sta mislis.

Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
pa da razjasnimo:
ako tvrdis da dipl. ing strojarstva nema nikakve kvalifikacije za rad na platformi, te da su u isoj poziciji on i covjek s 8 razreda osnovne skole - samo cu ti reci da pricas gluposti.
Ne pricam gluposti, nego ti davam cinjenicu. Pa ako ti i dalje smatras da je pricam gluposti, ne zelim se prepucavati s tobom.

Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
a ako nisi mislio to, onda: ja znam da ispočetka place nisu velike, i da je potrebno iskusvo...
Mislio sam bas to.
Bravo, shvatio si poantu. Ako imas iskustva u toj bransi posla, garantiram ti da ces naci posao kao motorman ili mechanic, a u krajnjem slucaju kao chief mechanic. U protivnome (bez iskustva) pocinjes kao greenhand, bez obzira koju skolu imas i sta znas. Vrijeme ce pokazati sta znas raditi, i koja je tvoja buduca radno pozicija, a ne tvoja diploma.
Nemoj misliti da ti omalovazam tvoju skolu, jednostavno to mi nije cilj, nego ti zelim ukazati da je drukciji sistem rada (off shore) i da trebas proci neko vrijeme da pohadas tecajeve i polozis sve training testove.

Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
ali mene zanima koliko se krecu te place - kako pocetne, tako i one kada vec neko vrijeme odradis na platformi
imas u prvome postu kakvi su uvjeti kod csh. Placa osn. je 1800 eura + zdravstveno osig. Ali opet, makar ima drugih agenata, oni traziji min. zahtjeve za tvoj ukrcaj.
Druge agencije su vise zahtjevnije sta se tice uvjeta ukrcaja, ali je bolja lova.


Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
.....nadam se da smo se sad razumjeli.....
Razumio sam te, ali ti mene?
Ako se ne slazes s ovim gore napisanim, tvoj problem. Znam brdo ljudi koji su imali neko svoje misljenje o radu na rigu, pa kada su dosli vidjeli su da je to totalno drukcije od svega sta su prosli, pa cak i od naviganja.
deep soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 22:12   #75
@ deep soul:

razmili smo se.
ali isto tak ti moram reći da sam ja čuo drugačije priče, ali ne one lovačke, nego od mojih bližih prijatelja....sto ljudi - sto ćudi, a iso toliko tih agencija.
vjerujem da je ponuda raznolika, i da je u početku teško, čak i teže nego otić na brod, ali mislim da se to na kraju sve isplati (mislim na novce samo - a tko šta voli u živozu, to je privatna stvar).

konkretno:
kad kažeš da si upućen, odgovori mi na jedno pitanje (nije prepucavnje i provjeravanje tvoje upućenosti nego me stvarno zanima):

kakva je firma u Rijeci Eni Saipem, tj. njihova "podružnica" u Rijeci. Nude dobre uvjete: 52 dana na plaformi, 28 dana doma, put uvijek plaćen.
pa ako ti znaš više........
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 00:47   #76
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
@ deep soul:

razmili smo se.
ali isto tak ti moram reći da sam ja čuo drugačije priče, ali ne one lovačke, nego od mojih bližih prijatelja....sto ljudi - sto ćudi, a iso toliko tih agencija.
vjerujem da je ponuda raznolika, i da je u početku teško, čak i teže nego otić na brod, ali mislim da se to na kraju sve isplati (mislim na novce samo - a tko šta voli u živozu, to je privatna stvar).

konkretno:
kad kažeš da si upućen, odgovori mi na jedno pitanje (nije prepucavnje i provjeravanje tvoje upućenosti nego me stvarno zanima):

kakva je firma u Rijeci Eni Saipem, tj. njihova "podružnica" u Rijeci. Nude dobre uvjete: 52 dana na plaformi, 28 dana doma, put uvijek plaćen.
pa ako ti znaš više........
Iskreno,nikada cuo za poslovanje te agencije,mada me ime ENI veze za Agip i rad u Italiji. 52 dana...dobri uvjeti....hm??
Trenutacno radim 28 doma,28 rig. I to mi je s vremenom postalo prezahtjevno, pa trazim da se prebacim na kompaniju 21dom,21rig. btw. na sjeveru radis 21 dan, a ostala podrucja 28 dana. Ima iznimaka, ali tih 52 dana je malo previse. Pogledaj, kakva je lova i gdje ces raditi. Da li ces konstantno biti na jednom mjestu ili ces u tih 52 dana promijeniti 10 produkcijskih platforma. Put i slicni troskovi ti uvijek trebaju biti placeni bez obzira na odrediste.
deep soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 10:39   #77
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
@ deep soul:kakva je firma u Rijeci Eni Saipem, tj. njihova "podružnica" u Rijeci. Nude dobre uvjete: 52 dana na plaformi, 28 dana doma, put uvijek plaćen.
pa ako ti znaš više........
Moj tata radi u za tu firmu na platformi u Nigeriji. 30 dana je dolje, 30 ovdje. Tih 30 dana što je doma mu je također plačeno ali plaća kako mi je rekao je nešto manja nego na drugim platformama. Ne znam koliko se isplati sada ići na te platforme u Nigeriji jer nije više sigurno i većina ljudi odlazi.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 14:01   #78
koliko sam ja upućen Eni Agip je vezan za platforme, a Eni Saipem je vezan za projektiranje naftovoda, plinovoda, cjevovoda i ostalih vodova. i upravo se taj Saipem nalazi u Rijeci. pričao sam malo s tim ljudima iz Rijeke i, kako mi se čini, uvjeti nisu loši. u tiih 52 dana stalno si na jednoj platformi, radi se 12 h dnevno, i onda ideš doma nakon što si odradio 52 dana. tih 28 dana je isto tako plaćeno...

Rijeka bi bila samo poveznica za otić na rad na platformu, nije ona uključena u to.......

ako znate više ili bilo šta korisno, bilo bi lijepo da to podijelite....

jer evo fax mi se bliži kraju (strojarstvo), riješit ću ga malo prije roka sa odličnim prosjekom ocjena, pa sam malo izgubljen u toj silnoj ponudi. platforma mi se čini kao dobra opcije, prvenstveno radi para, a i posao je zanimljiv (nije neko iscrtavanje u AUTOCAD-u u nekom uredu) - bar se nadam......
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 18:38   #79
MINISTARSTVO RADA I SOCIJALNE SKRBI

Na temelju èlanka 55. stavka 2. Zakona o radu ("Narodne novine" br. 38/95, 54/95 i 65/95) i èlanka 39. stavka 1. toèka 2. Zakona o sustavu državne uprave ("Narodne novine" br. 75/93) ministar rada i socijalne skrbi uz suglasnost ministra zdravstva donosi
PRAVILNIK
O POSLOVIMA NA KOJIMA NE SMIJE RADITI ŽENA

Èlanak 1.

Ovim se Pravilnikom utvrðuju poslovi na kojima ne smije raditi žena obzirom na psihofizièke osobine radi zaštite njezina života ili zdravlja, i poslovi na kojima žena ne smije raditi u trudnoæi i dok doji dijete koji ugrožavaju njezin život ili zdravlje, odnosno djetetov život ili zdravlje.

Èlanak 2.

Žena ne smije raditi:

1. na poslovima koji zahtijevaju teško fizièko naprezanje (poslovi koji zahtijevaju ruèno dizanje ili nošenje tereta težih od 15 kp),

2. pod zemljom,

3. pod vodom,

4. u povišenom atmosferskom tlaku (poslovi koji se obavljaju u kesonima)

Èlanak 3.

Trudnica ili žena koja doji dijete ne smije raditi na poslovima koji ugrožavaju njezin život ili zdravlje, odnosno djetetov život ili zdravlje.

Èlanak 4.

Trudnica ne smije raditi:

1. na poslovima vatrogasca

2. na poslovima koji se izvode na visini

3. u nepovoljnoj mikroklimi (poslovi koji se obavljaju u radnim prostorijama, u kojima je iz tehnoloških razloga mikroklima izvan standarda ili izvan fizioloških granica zbog visoke temperature i visoke relativne vlažnosti kao i na poslovima koji se obavljaju pod utjecajem hladnoæe u hladnjaèama)

4. u buci razine iznad 90 dB

5. na poslovima pri kojima je izložena vibracijama i potresanjima

6. na poslovima pri kojima je izložena ionizacijskom zraèenju

7. na poslovima pri kojima je izložena mikrovalnim zraèenjima

8. na poslovima pri kojima je izložena olovu i njegovim anorganskim i organskim spojevima

9. na poslovima pri kojima je izložena parama žive i prašini živinih spojeva

10. na poslovima pri kojima je izložena prašini i dimovima mangana i njegovih spojeva

11. na poslovima pri kojima je izložena uranu i njegovim spojevima

12. na poslovima pri kojima je izložena fluoru i njegovim spojevima

13. na poslovima pri kojima je izložena ugljiènom disulfidu

14. na poslovima pri kojima je izložena halofenim derivatima ugljikovodika

15. na poslovima pri kojima je izložena benzenu i drugim homolozima

16. na poslovima pri kojima je izložena nitro i amino derivatima benzena

17. na poslovima pri kojima je izložena kemijskim i drugim tvarima u proizvodnji i preradi umjetnih smola i plastiènih masa

18. na poslovima pri kojima je izložena pesticidima na bazi kloriranih ugljikovodika

19. na poslovima pri kojima je izložena sljedeæim biološkim agensima:

virusi: hepatitis B, herpes, cytomegalo, varicella, rubella, HIV

bakterije: listeria, toxoplasma

Èlanak 5.

Žena koja doji dijete ne smije raditi:

1. na poslovima pri kojima je izložena pesticidima na bazi kloriranih ugljikovodika

2. na poslovima pri kojima je izložena halogenim derivatima ugljikovodika

3. na poslovima pri kojima je izložena olovu i njegovim anorganskim i organskim spojevima.

Èlanak 6.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u "Narodnim novinama".

Klasa: 112-07/96-01/07
Urbroj: 524-02-96-6
Zagreb, 12. travnja 1996.

Ministar rada i socijalne skrbi
Joso Škara, v. r.
Ministar zdravstva
Andrija Hebrang, v. r.
mikimaus6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 18:38   #80
samo za zene pogledajte post gore pa cete naci da je to samo za muskarce
mikimaus6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.