Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 16:18   #2841
Quote:
piple kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci sam bio u firmi u kojoj su imali 6 teških ozljeda u 3 mjeseca. Uspio sam baciti oko na dio dokumentacije. Rizici postoje, no neke su se mogle izbjeći. Svaki treći radnik ima propisana OZS, liječnički pregledi se traljavo prate, ispitivanja strojeva itd.; jako loše je uređeno stanje ZNR. Pitanje je vremena kad će netko poginuti.
Stručnjak im je inženjer građevine koji je položio stručni ispit ZNR te usporedno obavlja svoje poslove i ZNR poslove. To je samo izdvojen primjer. Nisam htio insinuirati da je to uobičajeno u drugim firmama.
Samo sam se htio nadovezati na komentar iako dok ovo pišem, znam da će Hylem drvljem i kamenjem po meni zbog mog primjera.
Odgovoran za uređivanje i provedbu zaštite na radu je poslodavac i njegovi ovlaštenici. U tvojem primjeru da bilo tko radi znr bilo bi isto jer očito ne postoji volja odgovorne osobe. Da volja postoji bi zaposlili stručnjaka ZNR, a ne da im jedan inženjer radi sve. On je sigurno i ovlaštenik i povjerenik radnika.
hylem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:00   #2842
Strukovni snobizam na najjače.

Gospodine hylem, ako imate potrebu ispucavati svoje frustracije, preporučujem neki sport, boks npr.

Da, mi koji smo pet godina studirali ZNR, mi smo zapravo tamo sadili cvijeće i radili goblene. Ispite si prolazio na pristojnost. I svi predmeti su bili o suncu i sreći, nismo imali matematiku, elektrotehniku, fiziku...

Sve je teže ostati pristojan.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:29   #2843
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
dali treba ispitivati radnu opremu u uredu u kojem se radi papirologija? tipa kafe aparat, aparat za vodu, bojler, frižider...? to je ured u kojem radi jedan zaposlenik, povremeno su sastanci s klijentima i ured je unutar stana u stambenoj zgradi
Ipak smatram da svako tko ima iole neki doticaj pa i minimalan sa ovom strukom je barem dužan jedanput u životu pročitati osnovni propis koji uređuje neko područje zaštite na radu, u ovom slučaju Pravilnik o pregledu i ispitivanju radne opreme (NN 16/16), još pogotovo ako se odgovor nalazi na prvoj strani pravilnika, a vidim da zagovaraš postroženje polaganja posebnog djela. Nisam siguran kako bi ga ti položio sa ovakvim pitanjima godinu dana nakon što je izašao navedeni pravilnik

Zadnje uređivanje Dodo3 : 28.04.2017. at 18:45.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 19:08   #2844
Quote:
hylem kaže: Pogledaj post
Odgovoran za uređivanje i provedbu zaštite na radu je poslodavac i njegovi ovlaštenici. U tvojem primjeru da bilo tko radi znr bilo bi isto jer očito ne postoji volja odgovorne osobe. Da volja postoji bi zaposlili stručnjaka ZNR, a ne da im jedan inženjer radi sve. On je sigurno i ovlaštenik i povjerenik radnika.
U pravu si, mora postojati volja na svim razinima da bi zaštita na radu funkcionirala u firmi i ne samo papirnato, jer u današnje vrijeme nije nikakav problem isprintati hrpu papira da bi se zadovoljila forma. S jedne strane volja stručnjaka, nebitno koje struke, da se usavršava i stječe nova znanja i dostignuća iz svih područja zaštite na radu, a s druge strane volja poslodavca/ovlaštenika da usvaja i promptno provodi preporuke i savjete tog stručnjaka, kojem naravno da bi morao davati dovoljno vremena da se posveti zaštititi na radu ako ga je za to već zadužio. Po mom dosadašnjem iskustvu problem kod dipl. ing. elektrotehnike, strojarstva, kemije je što njih, po prirodi stvari eventualno zanima isključivo njihovo područje koje se odnosi na zaštitu na radu, a ostala područja su im nužno zlo za koje nemaju baš volje usvajati i koje će maksimalno pokušati izbjeći, što je i logično i ja im ne zamjeram, jer da ih je zanimalo išli bi u tom smjeru obrazovanja. Teško mi je zamisliti takvog inženjera kojem je zanimljiv Zakon o zaštiti na radu i Zakon o radu koji su baš pravi društveni propisi bez skoro imalo tehničkih detalja koji bi njima bili zanimljivi ili bilo koji drugi propis koji ne uređuje njihovo područje struke, a baš to je glavni preduvjet da bi jedan stručnjak mogao uspješno usmjeravati svoje poslodavce i ovlaštenike u organizaciji i provođenju zaštite na radu u firmi u kojoj se naravno pojavljuju opasnosti/štetnosti iz prethodno navedenih područja.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 22:45   #2845
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
U pravu si, mora postojati volja na svim razinima da bi zaštita na radu funkcionirala u firmi i ne samo papirnato, jer u današnje vrijeme nije nikakav problem isprintati hrpu papira da bi se zadovoljila forma. S jedne strane volja stručnjaka, nebitno koje struke, da se usavršava i stječe nova znanja i dostignuća iz svih područja zaštite na radu, a s druge strane volja poslodavca/ovlaštenika da usvaja i promptno provodi preporuke i savjete tog stručnjaka, kojem naravno da bi morao davati dovoljno vremena da se posveti zaštititi na radu ako ga je za to već zadužio. Po mom dosadašnjem iskustvu problem kod dipl. ing. elektrotehnike, strojarstva, kemije je što njih, po prirodi stvari eventualno zanima isključivo njihovo područje koje se odnosi na zaštitu na radu, a ostala područja su im nužno zlo za koje nemaju baš volje usvajati i koje će maksimalno pokušati izbjeći, što je i logično i ja im ne zamjeram, jer da ih je zanimalo išli bi u tom smjeru obrazovanja. Teško mi je zamisliti takvog inženjera kojem je zanimljiv Zakon o zaštiti na radu i Zakon o radu koji su baš pravi društveni propisi bez skoro imalo tehničkih detalja koji bi njima bili zanimljivi ili bilo koji drugi propis koji ne uređuje njihovo područje struke, a baš to je glavni preduvjet da bi jedan stručnjak mogao uspješno usmjeravati svoje poslodavce i ovlaštenike u organizaciji i provođenju zaštite na radu u firmi u kojoj se naravno pojavljuju opasnosti/štetnosti iz prethodno navedenih područja.
Upravo je to bit problema. Jedna je stvar što bi poslove stručnjaka ZNR trebao raditi netko tehničke struke, a ne novotarija da to može biti netko iz struke poslodavca. Netko tko je studirao bilo koji studij tehničke struke (pa čak i samo srednju tehničku školu) zna kako funkcionira tehnološki proces. Druga je stvar da ukoliko taj posao radi netko određene struke morao bi imati i volju da pokrije sva područja koja ZNR obuhvaća, odnosno ovo što si napisao da mu to nije opterećenje u njegovom primarnom poslu.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 08:42   #2846
Quote:
hylem kaže: Pogledaj post
Odgovoran za uređivanje i provedbu zaštite na radu je poslodavac i njegovi ovlaštenici. U tvojem primjeru da bilo tko radi znr bilo bi isto jer očito ne postoji volja odgovorne osobe. Da volja postoji bi zaposlili stručnjaka ZNR, a ne da im jedan inženjer radi sve. On je sigurno i ovlaštenik i povjerenik radnika.
Ponavljam gospon Hylem, nije mi bila namjera nikoga blatiti već sam se samo čitajući vaš post sjetio primjera iz prakse. To je sve.

Lijep pozdrav.
piple is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 10:54   #2847
Poštovani kolege, trenutno učim za stručni po onim smjernicama na zavodu za unapređenje sigurnosti i tak malo surfam/istražujem gdje bi mogao tražiti posao. Stručno osposobljavanje sam odradio, više sam bio potrčo za sve, ali u našoj dragoj državi ni ne možeš drugačije. Vjerujem da je velika većina vas zaposlenih u struci, pa me zanima da ste u mojoj situaciji, gdje bi slali molbe, tražili posao ili tako nešto? U ovlaštenim firmama za ispitivanja i / ili kod privatnika u firmama sa 50+ zaposlenih?Odnosno moje pitanje glasi,gdje mislite da se može prije zaposliti? Ima tko kakve informacije vezano za ZNR na platformama/brodovima? Ja sam davno čitao neki članak o tome,ne mogu sada pronaći, spominjao se neki certifikat koji košta onako brdo para. Eto, malo da okrenemo konverzaciju u nekom drugom smjeru Hvala
Azuro19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 16:55   #2848
Quote:
Azuro19 kaže: Pogledaj post
Poštovani kolege, trenutno učim za stručni po onim smjernicama na zavodu za unapređenje sigurnosti i tak malo surfam/istražujem gdje bi mogao tražiti posao. Stručno osposobljavanje sam odradio, više sam bio potrčo za sve, ali u našoj dragoj državi ni ne možeš drugačije. Vjerujem da je velika većina vas zaposlenih u struci, pa me zanima da ste u mojoj situaciji, gdje bi slali molbe, tražili posao ili tako nešto? U ovlaštenim firmama za ispitivanja i / ili kod privatnika u firmama sa 50+ zaposlenih?Odnosno moje pitanje glasi,gdje mislite da se može prije zaposliti? Ima tko kakve informacije vezano za ZNR na platformama/brodovima? Ja sam davno čitao neki članak o tome,ne mogu sada pronaći, spominjao se neki certifikat koji košta onako brdo para. Eto, malo da okrenemo konverzaciju u nekom drugom smjeru Hvala
Ja sam također odradio godinu dana stručnog i tamo se naučio poslu koliko se u godinu dana može naučiti (ZNR, ZOP). U principu, osjetio sam kako to funkcionira u praksi što mi sad dosta pomaže dok radim kao samostalni stručnjak. Posao sam pronašao u roku od 6 mjeseci nakon obavljenog stručnog osposobljavanja, odnosno prijave na burzu rada. Neki precizan savjet ti ne mogu dati, ali ću objasniti kako sam ja tražio posao. Svakodnevno prati natječaje na portalima za oglašavanje, obavezno se javljaj na svaki natječaj za koji smatraš da bi te mogli uzeti u obzir (govorim za realni sektor, u javnom moraš ispunjavati sve formalne uvjete). Šalji otvorene ponude za posao, iako realno ja od njih nisam imao koristi - poslao sam sigurno preko 50ak otvorenih ponuda što ovlaštenim firmama, što poslodavcima u raznim djelatnostima, a dobio sam svega nekoliko negativnih odgovora. Većina ti se ni neće javiti vrlo vjerojatno, ali ponavljam, nemaš što za izgubiti. Prijavljuj se tvrtkama koje na svojim stranicama imaju aplikacije za otvorene ponude, odnosno bazu podataka. Zasigurno bolje nego da doma sjediš ne radeći ništa.

Jedno ti je sigurno, naoružaj se strpljenjem. Imao sam svakakvih slučajeva, od apsolutno provjerenih informacija o narihtanim natječajima u javnom sektoru iako sam došao do razgovora nakon testiranja i velike većine kandidata koja je otpala odmah u startu. Zatim sam na jednom javnom natječaju tražio uvid u dokumentaciju i vidio da su mi proizvoljno nepriznavali očito točne odgovore; pisao sam žalbu, odgovor je također bio proizvoljan. Jednostavno sam odustao nakon toga jer je posao dobio momak s pripadajućom članskom iskaznicom i političkom funkcijom u osnivaču te javne službe.

Nakon hrpe frustracija, razgovora i testiranja, javio sam se na natječaj jedne privatne firme. Bio sam pozvan na razgovor, da bi me nakon nekoliko dana pozvali na drugi razgovor da dogovorimo uvjete. I eto, na kraju krajeva se isplatilo. Dakle, jedino ti mogu savjetovati da budeš uporan i to je cijela filozofija. Danas je općenito izrazito teško naći posao u bilo kojoj struci (s nekim iznimkama), pa ne očekuj da će posao doći preko noći.
U svakom slučaju, sretno ti bilo.
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:02   #2849
Quote:
Azuro19 kaže: Pogledaj post
Poštovani kolege, trenutno učim za stručni po onim smjernicama na zavodu za unapređenje sigurnosti i tak malo surfam/istražujem gdje bi mogao tražiti posao. Stručno osposobljavanje sam odradio, više sam bio potrčo za sve, ali u našoj dragoj državi ni ne možeš drugačije. Vjerujem da je velika većina vas zaposlenih u struci, pa me zanima da ste u mojoj situaciji, gdje bi slali molbe, tražili posao ili tako nešto? U ovlaštenim firmama za ispitivanja i / ili kod privatnika u firmama sa 50+ zaposlenih?Odnosno moje pitanje glasi,gdje mislite da se može prije zaposliti? Ima tko kakve informacije vezano za ZNR na platformama/brodovima? Ja sam davno čitao neki članak o tome,ne mogu sada pronaći, spominjao se neki certifikat koji košta onako brdo para. Eto, malo da okrenemo konverzaciju u nekom drugom smjeru Hvala
Šalji otvorene molbe svima (iako je to 90% uzalud), prati MojPosao, Posao.hr, HZZ natječaje... Oglasa ima.

Ovlaštene firme za ispitivanja su meni osobno zadnji izbor, ali za početak su ok.

Javni sektor je posebna priča, kako kaže Yvone. Javio sam se na natječaj u jedan zavod, poslao svu papirologiju (a ima je hrpa:domovnica, potvrda o nekažnjavanju, potvrda o stažu, diploma, uvjerenja o položenim ispitima, molba, životopis...), ali nikada nisam dobio odgovor. Niti odbijenicu. Pa sam ih nazvao i upitao u čemu je problem. Odgovor je bio da mi je prijava odbačena jer nisam na A4 papiru napisao "Prijava za radno mjesto bla, bla...". Iako je to pisalo na koverti u kojoj je papirologija poslana i u molbi.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:58   #2850
Quote:
Azuro19 kaže: Pogledaj post
Poštovani kolege, trenutno učim za stručni po onim smjernicama na zavodu za unapređenje sigurnosti i tak malo surfam/istražujem gdje bi mogao tražiti posao. Stručno osposobljavanje sam odradio, više sam bio potrčo za sve, ali u našoj dragoj državi ni ne možeš drugačije. Vjerujem da je velika većina vas zaposlenih u struci, pa me zanima da ste u mojoj situaciji, gdje bi slali molbe, tražili posao ili tako nešto? U ovlaštenim firmama za ispitivanja i / ili kod privatnika u firmama sa 50+ zaposlenih?Odnosno moje pitanje glasi,gdje mislite da se može prije zaposliti? Ima tko kakve informacije vezano za ZNR na platformama/brodovima? Ja sam davno čitao neki članak o tome,ne mogu sada pronaći, spominjao se neki certifikat koji košta onako brdo para. Eto, malo da okrenemo konverzaciju u nekom drugom smjeru Hvala
Kada imaš ispit? Moraš od nekud krenuti pa ti preporučujem da za početak radiš bilo što, a kad stekneš iskustvo s radom, sve će ti biti lakše. Naći posao u struci u poštenoj Hrvatskoj firmi s pristojnim primanjima je rijetkost, tako da u početku moraš prihvatiti bilo kakav posao. Slanje otvorenih molbi i životopisa je golo s.anje jer 99,99% njih neće niti otvoriti tvoj email, eventualno možeš pratiti otvorene natječaje po portalima koje već svi dobro znamo. A ako ti je jako stalo da se brže zaposliš i imaš vremena, isprintaj svoj životopis u puno primjera i redom se predstavljaj od firme do firme, kucaj, moli...(taj način funkcionira!)
brksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 20:03   #2851
Hvala na savjetima i prijedlozima Nadam se da će i biti nešto, na jednom od razgovora su me pitali mogu li osim ZNR/ZOP raditi i na kontroli kvalitete robe. Nisam to shvatio kao uvredu da u njihovoj firmi jedan stručnjak zaštite nema šta radit 8h po danu, nego sam svjestan da postoji veća mogućnost zapošljavanja ako ti daju još neki posao "sastrane". Naravno, posao je dobio gospodin sa članskom iskaznicom, iako sam ja pokazao veliki interes za taj posao.

brksa, još nisam dobio informaciju kad će biti ispit, tek sam nedavno poslao prijavnicu.
Azuro19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:06   #2852
Quote:
Azuro19 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima i prijedlozima Nadam se da će i biti nešto, na jednom od razgovora su me pitali mogu li osim ZNR/ZOP raditi i na kontroli kvalitete robe. Nisam to shvatio kao uvredu da u njihovoj firmi jedan stručnjak zaštite nema šta radit 8h po danu, nego sam svjestan da postoji veća mogućnost zapošljavanja ako ti daju još neki posao "sastrane". Naravno, posao je dobio gospodin sa članskom iskaznicom, iako sam ja pokazao veliki interes za taj posao.
Treba biti realan. Ja sam se pomirio s činjenicom da ću isključivo poslove zaštite na radu (a pritom podrazumijevam ZOP, ZO i sl.) raditi u:

a) firmi u kojoj poslodavac ozbiljno shvaća i provodi ZNR,
b) ovlaštenoj tvrtki (iako sam i tu nedavno vidio oglas u kojem su tražili stručnjaka ZNR, ali i za poslove komercijalnog referenta ),
c) javnoj firmi s precizno definiranim opisom posla prema sistematizaciji radnih mjesta.

U opisu posla mi je trenutno ZNR, ZOP, ZO i vođenje ISO sustava. Vjerujem da velika većina kolega u tvrtkama s implementiranim ISO sustavom radi te poslove. Doduše, radi se o prilično srodnom poslu pa toliko to i ne shvaćam kao dodatni posao. Ali tako je kako je.

Imaš nekoliko stranica prije postove gdje je jedan kolega pisao da ga poslodavac misli dodatno još prebaciti u proizvodnju kao radnika. Ne znam kako je na kraju to završilo. Šta reći...
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 08:22   #2853
Pozdrav kolege!
Imam maloljetnika koji je kod nas na stručnoj praksi u sklopu škole. Ide u srednju školu za bravara.
Htio sam ga poslati na liječnički i napraviti osposobljavanje ZNR/ZOP. Ima li još nekih stavki na koje bi trebao obratiti pažnju, a da zadovoljim zakonsku regulativu?
Radi pod nadzorom bravarskog majstora.

LP
Tojom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 14:25   #2854
Pozdrav drage kolege,

unaprijed se ispričavam jer znam da ovo nije mjesto za oglase za posao, ali gdje ću objavit nego ovdje gdje smo svi na okupu.

Inženjer sam sigurnosti i zaštite ( završena Visoka šk. za sig. 3 godine - zaštite na radu + položen opći i posebni dio stručnog ispita).
Imam malo iskustva u struci, no to sam radio paralelno uz bivši posao u računovodstvu u istoj firmi kao Upravitelj lokacije za znr.

Tražim posao u struci, ako tko zna nešto, slobodno se javite ovdje na pm ili na mail [email protected]

Hvala svima!
PauGasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:15   #2855
Quote:
Tojom kaže: Pogledaj post
Pozdrav kolege!
Imam maloljetnika koji je kod nas na stručnoj praksi u sklopu škole. Ide u srednju školu za bravara.
Htio sam ga poslati na liječnički i napraviti osposobljavanje ZNR/ZOP. Ima li još nekih stavki na koje bi trebao obratiti pažnju, a da zadovoljim zakonsku regulativu?
Radi pod nadzorom bravarskog majstora.

LP
Što se tiče osposobljavanja za ZNR i liječnički pregled to si trebao dobiti od škole u koju ide potvrde/uvjerenje da je osposobljen i da je zdravstveno sposoban, taj dio nije u obvezi poslodavca, što se tiče učenika na praksi. Za ZOP baš i možeš ako hočeš, makar usput možeš provjeriti jel možda i tu obuku prošao u školi, ako ne možete to sami raditi pa morate plaćati nekome.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 06:48   #2856
Quote:
Dodo3 kaže: Pogledaj post
Što se tiče osposobljavanja za ZNR i liječnički pregled to si trebao dobiti od škole u koju ide potvrde/uvjerenje da je osposobljen i da je zdravstveno sposoban, taj dio nije u obvezi poslodavca, što se tiče učenika na praksi. Za ZOP baš i možeš ako hočeš, makar usput možeš provjeriti jel možda i tu obuku prošao u školi, ako ne možete to sami raditi pa morate plaćati nekome.
Hvala!
Tojom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 08:10   #2857
Kolege,dali vi zovete inspektora za svaku ozljedu na radu? Neovisno dali je riječ o maloj ili velikoj ozljedi;jer tko smo mi da odlučimo o veličini ozljede.
Filip Jurašin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 09:09   #2858
Quote:
Filip Jurašin kaže: Pogledaj post
Kolege,dali vi zovete inspektora za svaku ozljedu na radu? Neovisno dali je riječ o maloj ili velikoj ozljedi;jer tko smo mi da odlučimo o veličini ozljede.
Zoveš samo ako je teška ozljeda odmah, ako je lakša ne treba nikoga zvat (općenito se uzima da je teška ozljeda: lomovi (frakture) bilo čega, sumnja na lomove, otrovanja, opekline, padovi u nesvijest). Ako nisi ziher kolika je težina ozljede pošalješ povijest bolesti o prvoj pruženoj medicinskoj pomoći nakon ozljede na mail od Hrvatskog zavoda za zaštitu zdravlja i sigurnost na radu, jer po njihovom mišljenju se rukovodi i inspekcija, oni odgovore u roku sat, dva i po tome dalje postupaš. Naravno uvjet je da saznaš isti dan kaj se sa radnikom dešava ako je napustio posao zbog ozljede na radu i da ti on ili netko tko je bio snjim odmah nekako dostavi taj nalaz sa prvog pregleda, jer u praksi to zna biti problem.
Ako radnik neće otvarati i ići na bolovanje i može se odmah drugi dan vratiti na posao ne prijavljuješ ništa.
Dodo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:01   #2859
Quote:
Filip Jurašin kaže: Pogledaj post
Kolege,dali vi zovete inspektora za svaku ozljedu na radu? Neovisno dali je riječ o maloj ili velikoj ozljedi;jer tko smo mi da odlučimo o veličini ozljede.
Samo teške ozljede prijavljujem inspektoru. Ukoliko nisam siguran o kakvoj se ozljedi radi nazovem inspektora i obavijestim ga o potencijalnoj teškoj ozljedi. Onda inspektor traži to pismeno (mail). Kada dobijem liječničku dokumentaciju kontaktiram doktora koji je obradio ozljedu i tražim mišljenje o težini ozljede.

Edit: Potpisujem sve što je Dodo3 rekao.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:24   #2860
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Samo teške ozljede prijavljujem inspektoru. Ukoliko nisam siguran o kakvoj se ozljedi radi nazovem inspektora i obavijestim ga o potencijalnoj teškoj ozljedi. Onda inspektor traži to pismeno (mail). Kada dobijem liječničku dokumentaciju kontaktiram doktora koji je obradio ozljedu i tražim mišljenje o težini ozljede.

Edit: Potpisujem sve što je Dodo3 rekao.
Ista situacija u mene. Za svaku ozljedu za koju nisam siguran, obavezno zovem inspektora.
Nisam zvao u prošlosti pa se opekao. Eh, na greškama se uči
piple is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.