Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2008., 11:02   #21
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Nistatin nekoliko kapi na jezik i bradavice i kraj
Mogu potvrditi ovo, odmah je otišlo. U roku od dva dana. Nisam siguran točno kako se kapi zovu, tj. da li su Nistatin ili neke druge. MIlim da sam tražio nistatin i da ga nije bilo pa sam uzeo neke druge na preporuku žene koja radi u apoteci.
Korto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:42   #22
Pa po ovome sto ste napisale mislim da ipak nije soor..
Nemogu uhvatiti trenutak od jucer da mu probam sa gazicom skinuti to s jezika.. Cim se probudi zeli cicu, inace vristi ...isti caca... A probudio bi se sigurno od mog guranja gaze u usta .. Mozda danas probam sa ovom semom sa bocicom sa malo vode ili caja..

Baja..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:13   #23
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Pa po ovome sto ste napisale mislim da ipak nije soor..
Nemogu uhvatiti trenutak od jucer da mu probam sa gazicom skinuti to s jezika.. Cim se probudi zeli cicu, inace vristi ...isti caca... A probudio bi se sigurno od mog guranja gaze u usta .. Mozda danas probam sa ovom semom sa bocicom sa malo vode ili caja..

Baja..
KOd mog malog je bio Sor, patronažna je rekla da možemo probati i s kamilicom. Nije pomoglo. Možda tebi, tj. tvom klincu pomogne.

Sad sam doma i pogledao sam kako se zove to kaj sam kupio, nisu Nistatin kapi. Rekla mi je apotekarka da se te Nistatin kapi ne proizvode nec neko vrijeme, uzeo sam Rojazol gel. Odmah je djelovao. Samo ako ces mu tim namazati jezik (sve piše u uputama) nemoj odmah nakon jela, vec negdje na pola puta između obroka.
Korto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:46   #24
Ima jos jedan nacin, netko mi je to savjetovao i to upali, jedna zlicica sode bikarbone u 1 dl.vode ,namocis gazu i protrljas.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:14   #25
Podižem temu!
Jdena bradavica mi je crvena i boli me kao da me pikaju male iglice, a mala mi nema nikakve naznake soora u ustima.
Čitala sam da mama može imati soor a beba ne pa sad ne znam dal i njoj moram mazati onaj nistantin u usta ili samo svoje bradavice?
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:41   #26
evo da malo podignem temu.

malenoj sam primjetila bijele naslage na jeziku i mene već tjednima strašno bole i probada u bradavicama. mislila sam da je to još uhodavanje, čak je i patronažna gledala prije tjedan dana i nismo imale niakakvih vanjskih znakova. dobile smo rojazol oralni gel koli njoj stavljam u usta i sebi na bradavice. čini mi se da je njoj malo bolje (sinoć smo stavili prvi put) ali mene još jače boli. jel to znači da ne djeluje kako treba ili da čekam još koji dan? u biti me frka jer nam je pedijatar sutra ujutro pa dolazi vikend i nemam pojma kak ću izdržat dojit do ponedjeljka uz ovakve bolove ako nam terapija ne odgovara.

jel ima neko sličnih iskustava?
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 23:59   #27
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
evo da malo podignem temu.

malenoj sam primjetila bijele naslage na jeziku i mene već tjednima strašno bole i probada u bradavicama. mislila sam da je to još uhodavanje, čak je i patronažna gledala prije tjedan dana i nismo imale niakakvih vanjskih znakova. dobile smo rojazol oralni gel koli njoj stavljam u usta i sebi na bradavice. čini mi se da je njoj malo bolje (sinoć smo stavili prvi put) ali mene još jače boli. jel to znači da ne djeluje kako treba ili da čekam još koji dan? u biti me frka jer nam je pedijatar sutra ujutro pa dolazi vikend i nemam pojma kak ću izdržat dojit do ponedjeljka uz ovakve bolove ako nam terapija ne odgovara.

jel ima neko sličnih iskustava?
Imam ja. Izdržat ćeš, taman i da ne bude bolje. Ne brini
Mislim da ti je rano već očekivati promjene, tj. poboljšanje.
Mene je isto jako probadalo i peklo. Nije nam baš nešto djelovao taj gel, pa smo probali malo s homeopatijom (candida i borax, po preporuci moje doktorice homeopatice ). I s citrofitom, po preporuci jedne forumašice. Dugo smo to vukli, ali nekako je ipak prošlo. I da, ja sam si pred kraj bradavice ispirala kaduljom, isto tako i njemu jezik. Ona nije fungicid (ako se to tako kaže ), ali valjda ubija nešto. Malo sam već i zaboravila. Ode mozak u ocat
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 00:57   #28
jel mi možeš reć di si tu homeopatiju nabavila? kak se točno zove? kolko da čekam da ovaj gel djeluje? jer pedica je rekla da će se brzo vidjet rezultat, kod male se zbilja i vidi a meni sve gore.

citofit je ekstrakt grejpa, jel tak? jel opće smijem to ako ne smijem jest agrume?

jel ima neki način da me manje boli jer ovo je svaki podoj sve gore. užasavam se vremena za hranjenje jer je više bez suza teško nahranim. probala sam šeširiće al jednako boli.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 07:56   #29
Čistom gazicom omotanom preko prsta pokušati djetetu čistiti jezik, a ako ne ide, na jezik mu staviti malo Daktarin gela.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 09:19   #30
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
jel mi možeš reć di si tu homeopatiju nabavila? kak se točno zove? kolko da čekam da ovaj gel djeluje? jer pedica je rekla da će se brzo vidjet rezultat, kod male se zbilja i vidi a meni sve gore.

citofit je ekstrakt grejpa, jel tak? jel opće smijem to ako ne smijem jest agrume?

jel ima neki način da me manje boli jer ovo je svaki podoj sve gore. užasavam se vremena za hranjenje jer je više bez suza teško nahranim. probala sam šeširiće al jednako boli.
Meni ti je tu homeopatiju preporučila moja doktorica homeopatica kod koje godinama već idem. Candida ti je jedan preparat koji ima u slobodnoj prodaji, ovaj drugi mislim da nema. U svakom slučaju, ja ga ne bih napamet uzimala, bez konzultacije s doktorom.
Citrofit je ekstrakt grejpa, da. Ja sam ga pila, nije nam smetalo.
Ne znam kako da smanjiš bol, mene je isto jako bolilo, ali mene, na žalost, iz raznih razloga dojenje skoro pa konstantno boli, tako da sam se naučila trpiti
Drži se
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 10:11   #31
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Čistom gazicom omotanom preko prsta pokušati djetetu čistiti jezik, a ako ne ide, na jezik mu staviti malo Daktarin gela.
maleckoj se danas skroz povuklo. stavljamo rojazol. al ne znam kaj da sa sobom radim jer stravično boli.

Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Meni ti je tu homeopatiju preporučila moja doktorica homeopatica kod koje godinama već idem. Candida ti je jedan preparat koji ima u slobodnoj prodaji, ovaj drugi mislim da nema. U svakom slučaju, ja ga ne bih napamet uzimala, bez konzultacije s doktorom.
Citrofit je ekstrakt grejpa, da. Ja sam ga pila, nije nam smetalo.
Ne znam kako da smanjiš bol, mene je isto jako bolilo, ali mene, na žalost, iz raznih razloga dojenje skoro pa konstantno boli, tako da sam se naučila trpiti
Drži se
mislila sam ja to sve u dogovoru s pedijatrom, niš na svoju ruku. iopak ona ima tek 5 tjedana.
znala sam da dojenje boli u početku i pripremila sam se na to al ovo me totalno šokiralo. rađe bi rodit išla neg joj cicu dala

jel smijem purelan stavit tu i tamo? ne znam dal možda on pouspješuje rast gljivica?
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 19:25   #32
evo da javim da je bolje... maleckoj je odma prošlo a kak je mene boljelo zvala sam pedijatricu u ponedjeljak (a počeli terapiju u srijedu a meni sve gore). rekla je da se zna dogodit da rojazol nagrize bradavice i da ga stavim i nakon sat vremena operem i onda stavim neku kremu za bradavice. i nakon jednog dana je puno bolje. nastavljamo terapiju još nekoliko dana da nam se ne vrati. nadam se da će ovo pomoć nekoj mami sa istim problemom!
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 17:28   #33
jel moguće da beba od 9 mjeseci ima soor??
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 21:04   #34
kolko ja znam nakon 6mj se imunitet bebe pojača pa je to rijeđe, al mislim da je moguće. trk do pedijatra pa si sigurna.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:08   #35
a joj opet kod pedijatra, bili smo već sto puta u mjesec dana, te ovo te ono
ma nije njoj ono puno bijel jezik, nego nešto malo po sredini,...hm, ne znam
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 02:13   #36
probaj stavit malo mineralne (gazirane) na stapic za usi i prijedi joj po jeziku, navodno pali. a ako ti krene prelazit na ostatak usne supljine (nepce, zubno meso) kupi rojazol gel (ima slatkasti okus i mirisi po ice tea-u pa ga klinci vole) i mazi 3-4 puta tijekom tjedan dana. to stavis malo na prst i stavis bebi na jezik, oni to promljackaju i to je to. al prvo probaj par dana brisat sa mineralnom.
sretno
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 11:38   #37
izgleda da i mi imamo problema s bijelim jezikom.. mislila sam da je samo od mlijeka, ali se ne da bas ukloniti gazom..
barem smo se ja i beba dobro zabavili.. njemu je to bio veliki gust i smijeh da mu gazom prckam po ustima a ja mislila da ce biti pobuna i povracanje

i sad bih ja morala ponovno pedijatru, hm..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 15:13   #38
moja je to imala sa nekih 2 mj i to sam skidala gazom bez problema
al mi nije jasno da sada ima
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 15:22   #39
mi smo stavljali Rojazol na gazicu i cistili jezik
ili samo u obicnu vodu namocili pa cistili.
buca28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 20:51   #40
Soor se moze pojavit najcesce i poslije upotrijebe antibiotika. Manje je bakterija, a vise je gljivica koje stvaraju bijele obloge. Kad ih se skine, ispod je crveno. Uglavnom se stanje poslije nekoliko dana samo iznormalizira.
__________________
10.06.09 LEO Naše malo zlato Mala zabica: 37+
Ana80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.