Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2014., 10:46   #21
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Kakva je to firma koja komunicira isključivo putem maila? Meni firme koje putem maila zovu na razgovor ili testiranje uvijek smrde, mislim si -koliko je teško nazvati čovjeka? Djeluju neozbiljno i traljavo. Bez veze.

I sad ću biti zloguka baba, ali nikad mi se nije desilo da, kad ljude idem pitati i podsjetiti nakon njihovog nejavljanja, dobijem neki pozitivan odgovor a kamoli posao. Da su te htjeli, zvali bi te - simple as that.
Ne mora biti. Ona zagrebačka o kojoj sam pisala da sam bila u dva kruga je jaaaaaaaako poznata. I sve je bilo mailom. Meni čak više odgovara takvo dogovaranje, jer, kako sam doma, nije da nosim mob sobom po kući i vrtu stalno, pa kad imam propuštene pozive, onda zvati ili ne zvati natrag itd.

Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Frendovi su mi ponudili da zivim kod njih i trazim si posao... sam hebiga..kosta hrana..i da ..dosla sam s malo love...hebiga..ili sam mogla ostat doma u slavoniji i trunit po cijele dane...ili pokusat nest pa ak ne uspijem...natrag
Samo sam htjela potvrditi ono što sam i mislila. Jer mene neki "savjetuju" da nek se prvo preselim pa tražim posao. Samo ne znam od kojih novaca bi se preselila, a s obzirom na to da nemam kod koga biti.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 10:50   #22
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Frendovi su mi ponudili da zivim kod njih i trazim si posao... sam hebiga..kosta hrana..i da ..dosla sam s malo love...hebiga..ili sam mogla ostat doma u slavoniji i trunit po cijele dane...ili pokusat nest pa ak ne uspijem...natrag
pa dobro ak imaš di biti, al opet ak nemaš baš love i ne uspiješ naći poslić onda se brzo budeš vratila doma

možda da nekom pomažeš po stanu ko treba pomoć? onak za početak?
možda frendovi znaju koga ili odeš malo po gradu među ljude pa vidi
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 10:51   #23
E vidis..da nisam imala ovu ponudu ne bi ni ja dolazila... Ako ne uapijem..bar znam da sam pokusala..i da nisam propuatila odlicnu priliku..


Da konkurencije ima...samo nadam se da ce sve ovo imat aretan epilog
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 11:00   #24
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
E vidis..da nisam imala ovu ponudu ne bi ni ja dolazila... Ako ne uapijem..bar znam da sam pokusala..i da nisam propuatila odlicnu priliku..


Da konkurencije ima...samo nadam se da ce sve ovo imat aretan epilog
sretno
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 11:02   #25
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
sretno
hvala..trebat ce mi
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 11:41   #26
I ja ti želim da uspiješ, pa da ti se odricanje isplati .

(dok tražiš posao, nađi i nekog Purgera, ono...moja frendica išla u Kanadu na godinu dana preko onog nekog programa i sama je rekla da će se potruditi ostati tamo - i ostala, našla nekog tipa... - ovo je samo polušaljiv prijedlog)
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 11:47   #27
Ah..neznam..tesko ae zaljubljujem
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 12:15   #28
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Ah..neznam..tesko ae zaljubljujem
možda te grad promijeni pa se počneš brzo zaljubljivat i ostaneš u gradu
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 12:17   #29
Iskreno voljela bih da dobim posao i da se zaljubim...al..prioritet mi je posao
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 16:05   #30
Pa tko govori o ljubavi?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 22:26   #31
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Frendovi su mi ponudili da zivim kod njih i trazim si posao... sam hebiga..kosta hrana..i da ..dosla sam s malo love...hebiga..ili sam mogla ostat doma u slavoniji i trunit po cijele dane...ili pokusat nest pa ak ne uspijem...natrag
U svakom slučaju vrijedi pokušati, nadam se da ćeš uspjeti, nije ni u zagrebu bajno, ali puno prije ćeš nači
posao u zg nego u slavoniji. Pozz i sretno.
__________________
“I do not suffer from insanity, I enjoy every minute of it.”
Zachary Taylor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 23:55   #32
Dugo razmišljam da li da pišem na ovoj temi... Činilo mi se kao da ako nešto napišem da to znači da se stvarno ne mogu nositi sa svojom nezaposlenosti. Ali stvarno više ne mogu. Najgore mi je što svi moji prijatelji rade i idu na kave, izlaske, izlete, svašta. A ja ništa ne mogu. Mogu tu i tamo na koju kavu jer imam nešto malo ušteđevine ali na to moram dobro paziti. I kad me zovu moram reći ne... Ponekad ponude da mi plate ali to mi je prejadno i ne želim to.. Kao da svi žive život samo ja ne. A i ljubomora me hvata. Želim biti oni
Hajza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 11:32   #33
Vidiš, ja nekako imam kontra slučaj. Naime, kako ja imam auto, ono, ni po čemu ne djelujem fizički ili po ponašanju kao da nemam novca, događa se da se ljudi prema meni ponašaju kao da imam posao i redovito zarađujem. Pa očekuju da ih vozam uokolo, da plaćam, doduše sebi, ali ne znam koliko kava, da častim ulaznicom u kino...evo, zadnj slučaj. Pozovem jednog tada potencijalnog *ebača (znam vulgarna sam) u kino. On radi, ima jako dobar posao, ali meni bilo bed kaj se ponudio da vozi, pa reko ja ću platiti ulaznice. Bila je srijeda, Cinestar je 19,90kn, reko ajde, 40kn, preživjeti ću, nije to svaki dan. Dođemo tamo, ja skužim da sam zaboravila kod doma...što automatski znači skuplje ulaznice. I rekla sam mu to....nije bilo izkalkulirano, nego kako sam kopala po torbi "izletilo" mi. Doduše, imala sam dovoljno za karte, ali tih 60 i nešto kuna je meni bilo jako puno za dati.

I poslije si kontam da bi ja na njegovom mjestu odmah rekla: pusti, ja ću platiti....ali ovaj ne.

I tak...ne znam jesi li skužio što sma htjela reći. Ja imam, ali imam malo, isto moram paziti....

E, a kad me netko pita jel idem na more, dođe mi da mu vrat slomim. Hebem te glupog, da, na more idem .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 15:03   #34
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja nekako imam kontra slučaj. Naime, kako ja imam auto, ono, ni po čemu ne djelujem fizički ili po ponašanju kao da nemam novca, događa se da se ljudi prema meni ponašaju kao da imam posao i redovito zarađujem. Pa očekuju da ih vozam uokolo, da plaćam, doduše sebi, ali ne znam koliko kava, da častim ulaznicom u kino...evo, zadnj slučaj. Pozovem jednog tada potencijalnog *ebača (znam vulgarna sam) u kino. On radi, ima jako dobar posao, ali meni bilo bed kaj se ponudio da vozi, pa reko ja ću platiti ulaznice. Bila je srijeda, Cinestar je 19,90kn, reko ajde, 40kn, preživjeti ću, nije to svaki dan. Dođemo tamo, ja skužim da sam zaboravila kod doma...što automatski znači skuplje ulaznice. I rekla sam mu to....nije bilo izkalkulirano, nego kako sam kopala po torbi "izletilo" mi. Doduše, imala sam dovoljno za karte, ali tih 60 i nešto kuna je meni bilo jako puno za dati.

I poslije si kontam da bi ja na njegovom mjestu odmah rekla: pusti, ja ću platiti....ali ovaj ne.

I tak...ne znam jesi li skužio što sma htjela reći. Ja imam, ali imam malo, isto moram paziti....

E, a kad me netko pita jel idem na more, dođe mi da mu vrat slomim. Hebem te glupog, da, na more idem .
e to je i mene ubijalo dok sam bila nezaposlena, a nije da mi je sad nekaj bolje dok radim

imala sam frendicu koja nije dosta dugo radila i ona je mene stalno pozivala na kavu a te kave sam ja morala plaćat jer dok je konobar doneso račun ona je gledala po torbici i ono joj nemam dosta ovo ono, bla bla

imala sam neki filing ko da smo par u kojem sam ja muško i da je na meni da sve plaćam i da svud vozim, ona niti ima vozački niti auto, al je mogla koji put platit benzin ili bar onda biti fer pa ne zvat nikam, tim više kaj je dobivala novce zato kaj je bila dugo nezaposlena, a sve je trošila na krpice i šminku
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 15:20   #35
Meni nitko ne plaća kave kad se o poznanicima i frendicama radi, uvijek platim svoje, ili idemo po principu "jedanput ja, drugi put ti". I obično se ja sama dovezem do kuda treba. Ali mi se događa da onda ispada da ja imam puno, pa bi i druge trebala častiti valjda i vozati ih uokolo .

Moram priznati da se zna dogoditi da netko kaže "budeš platila kad budeš radila", i to je jako lijepo od njih, ali ti su rijetki. Nije da očekujem da me netko časti, i da me mora častiti, ali ljudi nekad uopće nemaju takta niti razmišljaju ili ih jednostavno nije briga o nekim stvarima, valjda je benzin i kava badava. Jer imala sam često slučaj da kad odbijem nešto jer mi je trošak (voziti se k nekome, kino ili sl) - ja ispadnem kučka.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 15:25   #36
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Meni nitko ne plaća kave kad se o poznanicima i frendicama radi, uvijek platim svoje, ili idemo po principu "jedanput ja, drugi put ti". I obično se ja sama dovezem do kuda treba. Ali mi se događa da onda ispada da ja imam puno, pa bi i druge trebala častiti valjda i vozati ih uokolo .

Moram priznati da se zna dogoditi da netko kaže "budeš platila kad budeš radila", i to je jako lijepo od njih, ali ti su rijetki. Nije da očekujem da me netko časti, i da me mora častiti, ali ljudi nekad uopće nemaju takta niti razmišljaju ili ih jednostavno nije briga o nekim stvarima, valjda je benzin i kava badava. Jer imala sam često slučaj da kad odbijem nešto jer mi je trošak (voziti se k nekome, kino ili sl) - ja ispadnem kučka.
ovo mi je skroz ok i inače to vrijedi i za mene

a valjda je
pričaj mi o tome
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 20:16   #37
I meni znaju reć: budeš ti platila kad budeš radila. Ali to mi je još gore jer ne vidim izlaz iz ovoga i ne vidim kad bi se moglo to dogoditi. Pa kao da gomilam račun koji nikad neću moć platiti. TAko da većinom takve situacije izbjegavam.
Zasad me kod nekih grupnih družanja (nedavno je bila situacija da je ekipa htjela na bazene što si ja nisam mogla priuštit) dečko pokriva jer on dobro zarađuje.
Ali sva te situacije kad mi drugi plaćaju izazivaju ogromnu nelagodu u meni
Hajza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 20:25   #38
A eto, imaš barem dečka koji to razumije i pokriva te, kako pišeš. Znam da nije ugodno, ali to samo govori da si korektna osoba i ne želiš biti nikome na teret. Budi, s druge strane, sretna da te pokriva, vjeruj mi, nisu svi zaposleni dečki takvi prema nezaposlenoj djevojci.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 21:12   #39
Quote:
Hajza kaže: Pogledaj post
I meni znaju reć: budeš ti platila kad budeš radila. Ali to mi je još gore jer ne vidim izlaz iz ovoga i ne vidim kad bi se moglo to dogoditi. Pa kao da gomilam račun koji nikad neću moć platiti. TAko da većinom takve situacije izbjegavam.
Zasad me kod nekih grupnih družanja (nedavno je bila situacija da je ekipa htjela na bazene što si ja nisam mogla priuštit) dečko pokriva jer on dobro zarađuje.
Ali sva te situacije kad mi drugi plaćaju izazivaju ogromnu nelagodu u meni
Ja sam prosao sve to na faksu, veci dio faksa sam radio, ali to nikad nije bila lova usporediva s prijateljima, vec nekoliko tisuca mjesecno, a oni su bili na dobrim poslovima, a i iz situiranijih obitelji, em bili godinu dvije stariji. Tako da je uvijek bilo ti si student koji radi za djeparac i nema boga da nista platis. Kino, kava, zajednicki put na more kod nekog. Ne mogu reci da mi nije bilo neugodno par puta, ali opcenito, ne vidim nista lose u takvom pristupu ako nikome nije nametnut. Ta strana mog nekog drustva s mora je bila prilicno bogatija od mene i cinilo mi se to normalnim, posebno sto imam i druge prijatelje koji su pak na drugu stranu i gdje sam uvijek imao iznad prosjecne financije (roditeljskom, ali i svojom zaslugom), pa sam tamo i ja nekad znao uskociti nekom tko bas nije imao, i nisam vidio neki problem u tome, jer ja zelim provesti vrijeme s nekim, a ako bi me novac sprjecavao u tome, bio bi lud da svoj visak ne potrosim na to.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 22:17   #40
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
A eto, imaš barem dečka koji to razumije i pokriva te, kako pišeš. Znam da nije ugodno, ali to samo govori da si korektna osoba i ne želiš biti nikome na teret. Budi, s druge strane, sretna da te pokriva, vjeruj mi, nisu svi zaposleni dečki takvi prema nezaposlenoj djevojci.
i nisu

a mene najviše srdi dok mi neko kao plati račun i onda mi poslije to nabija na nos, zato ne volim nikomu ostajat dužna
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.