Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2015., 16:49   #1561
Ma ja, ko cement upija.
kukuruza zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 17:22   #1562
Kelj za Ludog Bornu

Nasjeckaš glavicu luka, pičneš u lonac.
Nasjeckaš korijen peršina, pičneš u lonac.
Nasjeckaš isto toliko celera, pičneš u lonac.
Nasjeckaš dvaput više mrkve, pičneš u lonac.

Dodaš ulje, maslac ili mast, pa kad počne crvčat, poklopiš i dinstaš. Sad je vrijeme za kelj.

Odabereš 5-7 vanjskih listova kelja, pa im izrežeš žilu. Najprije nasjeckaž šile, pa ih ubaciš u lonac. Onda narežeš listove na trake.

E sad u lonac ubaciš žličicu dvije brašna pa promiješaš. Ubaciš još pol žličice slatke i pol žličice ljute paprike. Promiješaš i zaliješ s litrom vode. Ubaciš listove kelja.
Dok to ne zakipi, taman stigneš ogulit i narezat 2 - 3 krumpira. To isto ubaciš i kuhaš 20 minuta.
U međuvremenu narežeš kobase i ubaciš.
Na kraju uliješ deci vina i koji štrcaj paradajza iz tube i kuhaš još 5-10 minuta. Na kraju ugasiš vatru i umiješaš vrhnja po želji.

Umjesto kobasa, možeš povrću koje se dinsta dodati meso narezano na kocke, to je još bolje.

Za bolji okus dobro je dodati kože od špeka ili ficlek nekog suhog mesa.

Eto, i to sam skino s kurca, jebem ti obećanja...

Ma serem, bilo mi je pravo zadovoljstvo, jučer sam skino knjigu s kurca, sad imam vremena.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 21:59   #1563
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Nasjeckaš glavicu luka, pičneš u lonac.
Nasjeckaš korijen peršina, pičneš u lonac.
Nasjeckaš isto toliko celera, pičneš u lonac.
Nasjeckaš dvaput više mrkve, pičneš u lonac.

Dodaš ulje, maslac ili mast, pa kad počne crvčat, poklopiš i dinstaš. Sad je vrijeme za kelj.

Odabereš 5-7 vanjskih listova kelja, pa im izrežeš žilu. Najprije nasjeckaž šile, pa ih ubaciš u lonac. Onda narežeš listove na trake.

E sad u lonac ubaciš žličicu dvije brašna pa promiješaš. Ubaciš još pol žličice slatke i pol žličice ljute paprike. Promiješaš i zaliješ s litrom vode. Ubaciš listove kelja.
Dok to ne zakipi, taman stigneš ogulit i narezat 2 - 3 krumpira. To isto ubaciš i kuhaš 20 minuta.
U međuvremenu narežeš kobase i ubaciš.
Na kraju uliješ deci vina i koji štrcaj paradajza iz tube i kuhaš još 5-10 minuta. Na kraju ugasiš vatru i umiješaš vrhnja po želji.

Umjesto kobasa, možeš povrću koje se dinsta dodati meso narezano na kocke, to je još bolje.

Za bolji okus dobro je dodati kože od špeka ili ficlek nekog suhog mesa.

Eto, i to sam skino s kurca, jebem ti obećanja...

Ma serem, bilo mi je pravo zadovoljstvo, jučer sam skino knjigu s kurca, sad imam vremena.
Fala imaš jedno od mene
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 22.11.2015. at 22:10.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 23:27   #1564
el pravi neko doma kruh el to pizdarija komplikovana il ne da sokiran dicu ono wtf tajo pomanita
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 06:11   #1565
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
el pravi neko doma kruh el to pizdarija komplikovana il ne da sokiran dicu ono wtf tajo pomanita
Jednostavno ali ne brzo
Stavila k vas u zeri tople vode da ukisa
Kad počne kipit iz ćikare pribaci ga u zdjelu sa brašnom koje si posolija. Na po kila brašna dva tri prstohvata soli a mores u zlicicu cukar. To umisas dodajuci toplu vodu dol ne dobiješ homogena gustu masu.
Na radnu površinu pospiš brasna da se ne lipi na to istreses masu na to i onda misis. Jedno desetak minuta. Kako masa popije suvo brašno na ko ti pospes opet zeru. Onda to stavila u nježno pouljenu rostijeru pokrijes krpom i toplom debelom dekom. Stavis na toplom misto da se diže. Nakon jedno tri kvarta od ure maknes pokrivala i ubacis u peć na 180 c peces cca 20 minuta. Onda ga okreneš još 10 minuta.
bez obzira na vremenska uputstva pratis okom da ne izgori.
Kad je gotov zamotas ga u teke vlaznu krpu da se oladi. Ako ga odma rizes vruća more se povući.
s početka priče onaj kvas stavi u toplu vodu i u nj dodaj onu zlicicu cukra. Obavezno ga staviti u blizu izvora topline ili na radijator.
U slast.
dica će ti se raspametit od srice. Provjereno.
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 06:17   #1566
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
el pravi neko doma kruh el to pizdarija komplikovana il ne da sokiran dicu ono wtf tajo pomanita
Jednostavno ali ne brzo
Stavila k vas u zeri tople vode da ukida
Kad počne kupit iz ćikare pronaći s ga u zdjelu sa brašnom koje si posolija. Na po kila brašna dva tri prstohvata soli a mores u zlicicu cukar. To umisas dodavši ući toplu vodu dol ne dobiješ homogena gustu masu.
Na radnu površinu pospiš brasna da se ne lipi o istreses masu na to i onda misis. Jedno desetak minuta. Kako masa popije suvozač brašno na ko ti pospes opet zeru. Onda to stavila u nježno pouljenu rostijeru pokrijes krpom u toplom debelom čekom. Stavis na toplom misto da se diže. Nakon jedno tri kvarta od ure maknes pokrivala u ubacila u peć na 180 c peces cca 20 minuta. Onda ga okreneš još 10 minuta.
bez obzira na vremenska uputstva pratis okom da ne izgori.
Kad je gotov zamotas ga u teke vlaznu krpu da se oladi. Ako ga odma rizes vruća more se povući.
s početka priče onaj kvas stavi u toplu vodu i u nj dodaj onu zlicicu cukra. Obavezno ga staviti u blizu izvora topline ili na radijator.
U slast.
dica će ti se raspametit od srice. Provjereno.
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 11:35   #1567
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
el pravi neko doma kruh el to pizdarija komplikovana il ne da sokiran dicu ono wtf tajo pomanita
Ovo šta kaže Sealion, jednostavno, ali opet ima fora da ne uspije, a ne znaš gdje zezneš. Od toga da se previše digne, da se ne digne ili da ga uvati promaja i tako to. To je ona stvar upoznavanja s dizanim tijestima generalno. Ako ti je gušt i spreman si na eksperimantiranje, onda super, ako nije (ili nemaš vremena ili volje) i samo bi domaći kruh, kupi pekač kruha.



Sealion, ti ne koristiš maslinovo ulje?
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:25   #1568
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Ovo šta kaže Sealion, jednostavno, ali opet ima fora da ne uspije, a ne znaš gdje zezneš. Od toga da se previše digne, da se ne digne ili da ga uvati promaja i tako to. To je ona stvar upoznavanja s dizanim tijestima generalno. Ako ti je gušt i spreman si na eksperimantiranje, onda super, ako nije (ili nemaš vremena ili volje) i samo bi domaći kruh, kupi pekač kruha.



Sealion, ti ne koristiš maslinovo ulje?
Kupit pekac kruva? ??
onda neka kupi kruva i bez muke, ali i bez gusta
a već kad pitaš ne stavljam ništa osim standarda ponekad jedino malo kukuruznog brasna
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:38   #1569
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
Kupit pekac kruva? ??
onda neka kupi kruva i bez muke, ali i bez gusta
a već kad pitaš ne stavljam ništa osim standarda ponekad jedino malo kukuruznog brasna
Pa kažem, ako mu nije gušt mijesti tijesto (ili nema vremena), a gušt mu je domaći kruh onda svakako preporučam pekač. Ubaci satojke, stisne gumbić i za neko vrijeme izvadi fini domaći lebac. I dalje je ogromna razlika od kupovnog.


Probaj jednom ubaciti koju žlicu maslinovog.
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 15:30   #1570
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Pa kažem, ako mu nije gušt mijesti tijesto (ili nema vremena), a gušt mu je domaći kruh onda svakako preporučam pekač. Ubaci satojke, stisne gumbić i za neko vrijeme izvadi fini domaći lebac. I dalje je ogromna razlika od kupovnog.


Probaj jednom ubaciti koju žlicu maslinovog.
A tek prženog, karameliziranog luka...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 15:45   #1571
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
Kupit pekac kruva? ??
onda neka kupi kruva i bez muke, ali i bez gusta
a već kad pitaš ne stavljam ništa osim standarda ponekad jedino malo kukuruznog brasna
ma di će čovjek koji teško radi i sam se brine za djecu još i kruh radit sam? to može povremeno, paradno.

tudume, pekač je odlična stvar, ubaciš sve navečer i ujutro te dočeka fini topli kruh. jedino ne znam koliko ga pojedete al postoje i pekači s dvije posude.

pojednostavi maksimalno. grah (onaj judolinov raspored s grahom ti je baš dobar), gulaši, sarma (nije bauk), pa zamrzneš to da uvijek imaš. i napacani odresci u friđu pa ih vadiš i pečeš. narendaš zelje pa napraviš salatu, može par dana stajat u friđu.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 17:47   #1572
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
dvojica , treci jos ne za stalno pa sad eto snalazinse okolo sa recepturon
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
el pravi neko doma kruh el to pizdarija komplikovana il ne da sokiran dicu ono wtf tajo pomanita
u današnje vrime receptura ti bar nije problem, imaš toga na netu koliko oćeš
ka šta znaš za sve triba malo iskustva, tako pa da ne odustaneš odma, biraj jednostavnije stvari za početak da vidiš kako te iđe
variva, juve - to bi im triba malo i nametnit ako je moguće, roštilj i prženo moredu i volit ali triba ih naučit i na žlicu, ja se uvik sitin mojih radi toga, osim genetike u tome je zdravlje od malih nogu, fala in
šta se kruva tiče ako oćeš to probat za početak se uvati bila brašna lakše je od njega dobit izglednu uzašlu štrucu, dobar je i suvi kvas iz kesice ili većeg paka, samo njega iđe manje težinski, od svega ti je tu bitno, ka šta su i spomenili da bude mlako brašno i voda i toplo u prostoriji, ne pritiruj odma s vodon ako bude riđe posuši pomalo s brašnon, za sve drugo drž se recepta kojeg imaš
mento is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 18:08   #1573
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ma di će čovjek koji teško radi i sam se brine za djecu još i kruh radit sam? to može povremeno, paradno.

tudume, pekač je odlična stvar, ubaciš sve navečer i ujutro te dočeka fini topli kruh. jedino ne znam koliko ga pojedete al postoje i pekači s dvije posude.

pojednostavi maksimalno. grah (onaj judolinov raspored s grahom ti je baš dobar), gulaši, sarma (nije bauk), pa zamrzneš to da uvijek imaš. i napacani odresci u friđu pa ih vadiš i pečeš. narendaš zelje pa napraviš salatu, može par dana stajat u friđu.
orak, da on tesko radi nebi on moga kurcom maknit, mens cini da se on u nekog chefa prebacija pa sad more vako ekperimentsovati sa raznijem pizdarijama, razumis

i nemoj covika ucit da dicu rani iz fridja zamrznuto, odmrznuto nabrzaka itd gluposti mudernog zemana.
ja radin svaki dan nekad i po 16 sati al uvik idem frisku ranu kuvanu, pecenu danas za danas. fazol sa suvim, sarma toj drugo more od dva tri dana, pecena svinjcetina takodjer.
i da se neb zaletila ja kuvam jer sam u ovoj jebenoj sveckoj 60 % vrimena sam
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 19:16   #1574
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
el pravi neko doma kruh el to pizdarija komplikovana il ne da sokiran dicu ono wtf tajo pomanita
ovaj radim i svaki put ispadne odličan
https://www.youtube.com/watch?v=1dfR0A_BXjw

Ali ne stavim toliko soli
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 00:07   #1575
uzejo san oti pekac krua pacmo vidit
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 08:54   #1576
Quote:
Tudum kaže: Pogledaj post
uzejo san oti pekac krua pacmo vidit
Javi rezultate.



Sealion, što najčešće kuhaš?
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 14:41   #1577
kiselit ću zelje. ima neka idiotpruf metoda, bez puno pimplanja i opsluživanja, onako, da natrpam, zatvorim i zaboravim?
imam plastičnu bačvetinu s pipom dole, letvice od hrastovine i 40 kila zelja. ne bi ga rezala, samo glave.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 14:49   #1578
Orače, ovak
__________________
hausfrau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:00   #1579
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Orače, ovak
Ta se baba posvađala s matematikom, a i metoda je komplicirana.
Meni je najbolja kombinacija ribanog zelja i čitavih glavica.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 22:19   #1580
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Javi rezultate.



Sealion, što najčešće kuhaš?
ribu u prosjeku dva put tjedno, na sve moguce nacine, svaki recept isprobam
meso dva do tri put tjedno u svim mogucim oblicima i varijantama. zadnje vrime me drzi chili po uputstvima <Olivera
tjestenina punjena svim i svacim pocesce
ne prezam od nikakve hrane i gustam u tome. evo sad spremam fazol sa buncekom za sutra. nasa sam ode butigu za susenim stvarima.
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger