Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2017., 12:35   #1
Arrow SP u rukometu - skupine A (FRA/NOR/POLJ/RUS) i B (ŠPA/SLO/ISL/MAK)




SKUPINA A



FRANCUSKA

Dosadašnji nastupi na SP:
20

Najveći uspjeh na SP:
zlato 1995, 2001, 2009, 2011, 2015

Medalje na SP:
9 5-1-3

Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: 2, EP 2016: 5, SP 2015: 1


GOLMANI: Cyril Dumoulin (HBC Nantes), Vincent Gerard (Montpellier HB), Thierry Omeyer (Paris St. Germain)
LIJEVA KRILA: Michaël Guigou (Montpellier HB)
LIJEVI VANJSKI: William Accambray (Paris St. Germain), Timothey N´Guessan (FC Barcelona/ESP), Olivier Nyokas (HBC Nantes)
SREDNJI VANJSKI: Nikola Karabatic (Paris St. Germain), Kentin Mahe (SG Flensburg-Handewitt/GER), Nicolas Claire (HBC Nantes), Daniel Narcisse (Paris St. Germain)
DESNI VANJSKI: Adrien Dipanda (St-Raphaël Var HB), Dika Mem (FC Barcelona/ESP), Nedim Remili (Paris St. Germain), Valentin Porte (Montpellier HB)
DESNA KRILA: Luc Abalo (Paris St. Germain), Benoit Kounkoud (Paris St. Germain), Yanis Lenne (SC Sélestat)
PIVOTI: Ludovic Fabregas (Montpellier HB), Luka Karabatic (Paris St. Germain), Cédric Sorhaindo (FC Barcelona/ESP)




POLJSKA

Dosadašnji nastupi na SP:
14

Najveći uspjeh na SP:
srebro 2007

Medalje na SP:
4 0-1-3

Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: 4, EP 2016: 7, SP 2015: 3


GOLMANI: Piotr Wyszomirski, Adam Malcher, Adam Morawski
LIJEVA KRILA: Mateusz Jachlewski (Vive Targi Kielce), Przemysław Krajewski (Azoty-Puławy), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn)
LIJEVI VANJSKI: Piotr Chrapkowski (Vive Targi Kielce), Tomasz Gębala (Vive Targi Kielce),
SREDNJI VANJSKI: Mariusz Jurkiewicz (Vive Targi Kielce), Krzysztof Łyżwa (Azoty-Puławy), Łukasz Gierak (TuS Nettelstedt-Lübbecke), Paweł Niewrzawa (GKŻ Wybrzeże)
DESNI VANJSKI: Rafał Przybylski (Azoty-Puławy), Paweł Paczkowski (Vive Targi Kielce)
DESNA KRILA: Michał Daszek (Wisła Płock)
PIVOTI: Patryk Walczak (Vive Targi Kielce), Maciej Gębala (Wisła Płock), Marek Daćko (Górnik Zabrze)




RUSIJA

Dosadašnji nastupi na SP:
11 / 8 (SSSR)

Najveći uspjeh na SP:
zlato 1993, 1997 / zlato 1982 (SSSR)

Medalje na SP:
3 2-1-0 / 3 1-2-0 (SSSR)

Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: -, EP 2016: 9, SP 2015: 19


GOLMANI: Victor Kireev (Motor Zaporozhye), Dmitry Pavlenko (Chekhovskiye Medvedi), Vadim Bogdanov (Azoty-Puławy)
LIJEVA KRILA: Timur Dibirov (RK Vardar), Igor Soroka (Motor Zaporozhye)
LIJEVI VANJSKI: Sergei Gorbok (Pick Szeged), Azat Valiullin (TBV Lemgo), Aleksandr Dereven (RK Vardar)
SREDNJI VANJSKI: Pavel Atman (Meshkov Brest), Dmitry Zhitnikov (Wisła Płock), Alexander Shkurinskiy (SKIF Krasnodar)
DESNI VANJSKI: Dmitrii Kiselev (St. Petersburg), Samvel Aslanyan (CSM București)
DESNA KRILA: Daniil Shishkarev (RK Vardar), Dmitry Kovalev (Chekhovskiye Medvedi)
PIVOTI: Mikhail Chipurin (Ivry Handball), Alexander Chernoivanov (Chekhovskiye Medvedi)




NORVEŠKA

Dosadašnji nastupi na SP:
13

Najveći uspjeh na SP:
šesti 1958

Medalje na SP:
-

Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: -, EP 2016: 4, SP 2015: -


GOLMANI: Ole Erevik (Pays Daix UC HB), Espen Christensen (GOG Svendborg TGI), Torbjorn Bergerud (TTH Holstebro)
LIJEVA KRILA: Magnus Jondal (GOG Svendborg TGI), André Lindboe (Elverum Håndball)
LIJEVI VANJSKI: Espen Lie Hansen (HC Midtjylland), Goran Johannessen (GOG Svendborg TGI),
SREDNJI VANJSKI: Christian O’Sullivan (SC Magdeburg), Sander Sagosen (Aalborg Handbold),
DESNI VANJSKI: Eivind Tangen (HC Midtjylland), Magnus Abelvik Rød (BSK Håndball Elite), Kent Robin Tonnesen (Füchse Berlin)
DESNA KRILA: Kristian Bjornsen (HSG Wetzlar)
PIVOTI: Magnus Gullerud (GWD Minden), Bjarte Myrhol (Skjern Handbold), Petter Overby (Elverum Håndball), Joakim Hykkerud (TSV Hannover Burgdorf)




BRAZIL

Dosadašnji nastupi na SP:
12

Najveći uspjeh na SP:
trinaesti 1999

Medalje na SP:
-

Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: 7, EP 2016: , SP 2015: 16


GOLMANI: Dos Santos, Maik (Al Rayyan), De Almeida, Cesar Augusto (Oif Arendal)
LIJEVA KRILA: Torriani, Guilherme Miguel (ADC Estrela de Guarulhos) , Novais Cleryston David (ADJF)
LIJEVI VANJSKI: Dos Santos, Thiagus Petrus (Picked Szeged), Ponciano, Thiago ( BM Ciudad Encantada), Lângaro, Haniel Vinicius (BM Logroño)
SREDNJI VANJSKI: Teixeira, Henrique ( Club Balonmano Huesca), Da Silva, João Pedro(Chambery Savoire)
DESNI VANJSKI: De Toledo, José Guilherme (Orlen Wisla Plock), Guimarães Oswaldo (Anaitasuna), Jung, Ceretta Gabriel (FC Barcelona)
DESNA KRILA: Candido, Lucas (BM Guadalajara), Chiuffa Fábio (Kif Kolding Kopenhagen)
PIVOTI: Pozzer, Alexandro (BM Puerto Sagunto), Ferreira, Rogerio (WC Vardar)




JAPAN

Dosadašnji nastupi na SP:
12

Najveći uspjeh na SP:
deseti 1970

Medalje na SP:
-

Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: -, EP 2016: , SP 2015: -


GOLMANI: Kimura, Masatake Osaki Electric, Kai, Akihito Toyota Auto Body, Shimuzu, Takayuki Wakunaga Phamaceutical
LIJEVA KRILA: Koshio, Goki Toyoda Gosei, Doi Feutrier, Remi Ari Chambery Savoie HB/FRA
LIJEVI VANJSKI: Takeda, Toru Toyoda Gosei, Shida, Hiroki Osaki Electric, Narita, Kohei Wakunaga Phamaceutical
SREDNJI VANJSKI: Uegaki, Kento Osaki Electric, Agarie, Yuto Daido Steel, Mekaru, Atsushi Angel Ximenez/ESP
DESNI VANJSKI: Kochi, Kairi Toyota Auto Body, Tokuda, Shinnosuke University of Tsukuba
DESNA KRILA: Watanabe, Jin Toyota Auto Body, Motoki, Hiroki Osaki Electric
PIVOTI: Kato, Takashi Daido Steel, Mori, Jun Osaki Electric, Komuro, Daichi Osaki Electric, Tamakawa, Hiroyasu Kokushikan University

Zadnje uređivanje fortaleza : 06.01.2017. at 14:07.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 12:35   #2
SKUPINA B



ŠPANJOLSKA

Dosadašnji nastupi na SP:
18
Najveći uspjeh na SP:
zlato 2005, 2013
Medalje na SP:
3 2-0-1
Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: -, EP 2016: 2, SP 2015: 4


GOLMANI: Rodrigo Corrales (Wisla Plock /POL), Gonzalo Pérez de Vargas (Barcelona), Xoan Ledo (Villa de Aranda)
LIJEVA KRILA: Valero Rivera (Barcelona), Ángel Fernández (Naturhouse)
LIJEVI VANJSKI: Joan Cañellas (Vardar /MAC), Viran Morros (Barcelona), Álex Costoya (Ademar), Iosu Goñi (Pays AUC /FRA)
SREDNJI VANJSKI: Raúl Entrerríos (Barcelona), Daniel Sarmiento (S Raphael /FRA)
DESNI VANJSKI: Eduardo Gurbindo (Nantes /FRA), Álex Dujshebaev (Vardar /MAC)
DESNA KRILA: David Balaguer (Nantes /FRA), Víctor Tomás (Barcelona)
PIVOTI: Julen Aginagalde (Kielce /POL), Gedeón Guardiola (R-N Löwen), Adriá Figueras (Granollers)




SLOVENIJA

Dosadašnji nastupi na SP:
7 / 10 (SFRJ)
Najveći uspjeh na SP:
četvrti 2013 / zlato 1986 (SFRJ)
Medalje na SP:
- / 4 1-1-2 (SFRJ
Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: 6, EP 2016: 14, SP 2015: 8


GOLMANI: Matevz Skok (RK Zagreb), Urh Kastelic (Maribor Branik), Lesjak Urban (CeljeLasko)
LIJEVA KRILA: Darko Cingesar (RK Zagreb), Tilen Kodrin (CeljeLasko)
DESNA KRILA: Gasper Marguc (KC Veszprem), Blaz Janc (CeljeLasko)
PIVOTI: Blaz Blagotinsek (KC Veszprem), Vid Poteko (CeljeLasko), Matej Gaber (SC Szeged)
SREDNJI VANJSKI: Marko Bezjak (SC Magdeburg), Miha Zarabec (CeljeLasko)
LIJEVI VANJSKI: Borut Mackovsek (CeljeLasko), Nik Henigman (Riko Ribnica)
DESNI VANJSKI:Vid Kavticnik (Montpellier HB), Jure Dolenec (Montpellier HB), David Miklavcic (RK Zagreb)




MAKEDONIJA

Dosadašnji nastupi na SP:
4 / 10 (SFRJ)
Najveći uspjeh na SP:
deveti 2015 / zlato 1986 (SFRJ)
Medalje na SP:
- / 4 1-1-2 (SFRJ)
Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: -, EP 2016: 11, SP 2015: 9


GOLMANI: Kiril Kolev (Pelister), Blagojče Trajkovski (Ohrid), Danijel Gjorgjeski (Vardar Junior)
LIJEVA KRILA: Dejan Manaskov (Rajn Nekar Leven), Goce Ojleski (Odorhei), Bojan Madjovski (Pelister)
LIJEVI VANJSKI: Velko Markoski (PPD Zagreb), Filip Lazarov (Timisoara), Stefan Drogriški (Metalurg), Risto Arnaudovski (Ferlah), Martin Manaskov (Vardar junior), Jovica Mladenoski (Ohrid)
SREDNJI VANJSKI: Filip Mirkulovski (Veclar), Laško Andonovski (Prolet)
DESNI VANJSKI: Kiril Lazarov (Barselona), Vlatko Mitkov (Krems)
DESNA KRILA: Goce Georgievski (Bukurešt), Martin Popovski (Vardar Junior)
PIVOTI: Stojanče Stoilov (Vardar), Nikola Markoski (Orošhazi), Žarko Peševski (Metalurg)




ISLAND

Dosadašnji nastupi na SP:
18
Najveći uspjeh na SP:
peti 1997
Medalje na SP:
-
Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: -, EP 2016: 13, SP 2015: 11


GOLMANI: Aron Rafn Eðvarðsson, SG BBM Bietigheim, Björgvin Páll Gústavsson, Bergischer HC, Sveinbjörn Pétursson, Stjarnan
LIJEVA KRILA: Bjarki Már Elísson, Füchse Berlin, Guðjón Valur Sigurðsson, Rhein-Neckar Löwen, Stefán Rafn Sigurmannsson, Aalborg Håndbold
LIJEVI VANJSKI: Aron Pálmarsson, Telekom Veszprém KC, Arnór Atlason, Aalborg Håndbold, Ólafur Andrés Guðmundsson, IFK Kristianstad, Tandri Konráðsson, Skjern Håndbold
SREDNJI VANJSKI: Gunnar Steinn Jónsson, IFK Kristianstad, Guðmundur Hómar Helgason, Cesson Rennes, Janus Daði Smárason, Haukar
DESNI VANJSKI: Ásgeir Örn Hallgrímsson, USAM Nimes, Geir Guðmundsson, Cesson Rennes, Ómar Ingi Magnússon, Århus Håndbold,Rúnar Kárason, TSV Hannover/Burgdorf
DESNA KRILA: Arnór Þór Gunnarsson, Bergischer HC, Guðmundur Árni Ólafsson, Haukar
PIVOTI: Arnar Freyr Arnarsson, IFK Kristianstad, Bjarki Már Gunnarsson, EHV Aue, Kári Kristján Kristjánsson, ÍBV, Vignir Svavarsson, HC Midtjylland




TUNIS

Dosadašnji nastupi na SP:
12
Najveći uspjeh na SP:
četvrti 2005
Medalje na SP:
-
Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: 12, EP 2016: , SP 2015: 15


GOLMANI: Magaiez Marouen (Esperance), Makram Missaoui (Club Africain), Marouane Soussi (Sakiet Ezzit)
LIJEVA KRILA: Oussama Boughanmi (Esperance), Khaled Haj Youssef (Club Africain)
LIJEVI VANJSKI: Wael Jellouz (Barcelona), Mosbah Sanii (Chambéry Savoie), Skander Zaïdi (Béni Khiar)
SREDNJI VANJSKI: Sobhi Saïed (Al-Gharafa), Mohamed Soussi (Club Africain)
DESNI VANJSKI: Amine Bennour (Club Africain), Oussama Hosni (Club Africain),
DESNA KRILA: Anouar Ben Abdallah (Étoile Sportive), Tarak Jallouz (Esperance), Aymen Toumi (Montpellier)
PIVOTI: Marouane Chouiref (Esperance), Issam Tej (El Jaish), Jihed Jaballah (Étoile Sportive)




ANGOLA

Dosadašnji nastupi na SP:
2
Najveći uspjeh na SP:
dvadeseti 2005
Medalje na SP:
-
Uspjeh na zadnjim velikim takmičenjima:
OI 2016: -, EP 2016: , SP 2015: -


GOLMANI:: Julião Gaspar, Gilberto Figueira, Geovanni Muachissengue
LIJEVA KRILA: Elias António, Nestor Kinanga
LIJEVI VANJSKI: Belchio Camuanga, Sérgio Lopes
SREDNJI VANJSKI: Romé Ebo, Adilson Maneco, Manuel Nascimento
DESNI VANJSKI: Osvaldo Mulenessa
DESNA KRILA: Adelino Pestana, Edvaldo Ferreira
PIVOTI:Yaroslav Aguiar, Gabriel Tecas


fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 17:12   #3
Fali ti golman Mitrevski iz Benfice kod Makedonaca
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:22   #4
icelanđani bez Palmarssona , neizvjestan im je i za prolaz grupe
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:47   #5
8 golova za 40 minuta
__________________
Pobjednik Copa Turka 2017
Pobjednik Das Koppa 2022
Pobjednik Pacificopa 2023
mone8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 22:56   #6
Ovo treba krenut gledat od osmine finala.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:32   #7
Gledao jucer do 15.minute,Titi imao 8/11 ,majko isusova kaj im je radio.Sa krila im je poskidao sve udarce.

Danas ce se malo pogledati Slovenci
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:52   #8
Slovenija razbila Angolu 42-25.
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:35   #9
umjesto utinirane dosadne pobjede bila mi je zapravo jako zanimljiva utakmica. Vujovic dolazi na trece prvenstvo sa opet nekim novim tj. trecim konceptom igre. Umjesto dugotrajnog (i dosadnog) krizanja trojice vanjskih sa tendencijom asiste na kruznog, igrali smo zapravo bez klasicnog srednjeg vanjskog i kreatora igre, pa su asiste prsile na sve strane od svih. Jakoooo puno roticaja igraca, tako bi kavticnik kao desni vanjski dosta igrao na srednjem pa cak zavrsavao sa sutom na lijevom vanjskom. Isto je bilo sa dolencem, kojeg vujo dapace nije bas puno koristio. Mladi su dobili priliku i iskoristili.

Koliko to moze funkcionirat na ozbiljni postavljenu cvrstu obranu, jako je tesko procjenit. Ne bi me iznenadio i raspad napada, kakvog sa zormanom i bombacem ne bi dozivjeli, medjutim meni ova dvojica niti malo nisu nedostajala danas. Puno sladje mi bilo gledat ovu novu svjezinu, cak bi rekao da su mi se igraci malo podigli u ocima, mislio sam da su vise ograniceni, ali danas su prikazali takticku i tehnicku sirinu.
No, pravija slika ce se pokazat sljedecu tekmu protiv islanda.

Inace na prvenstvo dolazimo bez nekog imperativa rezultata, zvanicni cilj je prolazak iz grupe. Po meni bi mogli prezivjet jos 1/8 a u cetvrtfinalu vjerovatno polako pakiramo kuci. Ovo SP ce vise sluzit postavljanju osnovne konture ekipe za OI 2020.
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 18:25   #10
Jel prenosi koja televizija prvenstvo?
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 18:29   #11
Da, hrvatski RTL
Negdje sam čitao da čak ni Nijemci ne prenose iz nekog razloga, zaboravio sam...
Ali imaš stream svih utakmica na službenoj stranici prvenstva.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 18:38   #12
Jebo vas igra bez golmana.


Quote:
Ali imaš stream svih utakmica na službenoj stranici prvenstva
Ja ne mogu naći

Daj baci link (to ti je ono u adresnoj traci )


edit: Červar ne odustaje
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 18:51   #13
Quote:
Mr. Jigsaw kaže: Pogledaj post
Daj baci link (to ti je ono u adresnoj traci )

Redovito od medija čitam samo forum.hr i Sportske novosti. A sjećam se da sam negdje vidio link na stranicu gdje se mogu naći prijenosi pa pretpostavljam da se nalazi u nekom od Ksapijevih postova, ili od nekog od ostale ekipe koja redovito piše o rukometu.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:03   #14
A ništa, slušamo onda dalje ovaj stream sa čudnim jezikom.

Izjednačili Makedonci.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:07   #15
Quote:
Mr. Jigsaw kaže: Pogledaj post
Izjednačili Makedonci.
Je, i poveli. Fino sam se sam sebi posrao u usta na Copa chat temi
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:12   #16


Bome, već odlaze i na veliku prednost, ko bi očekivao prije 10-15 min
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:35   #17
Quote:
feanor16 kaže: Pogledaj post
Da, hrvatski RTL
Negdje sam čitao da čak ni Nijemci ne prenose iz nekog razloga, zaboravio sam...
Ali imaš stream svih utakmica na službenoj stranici prvenstva.
Mislim da prenose Nijemci,zato valjda igraju sve utakmice u 17.45
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:10   #18
Gustavsson skinuo 3 sedmerca u 20 min

+3 Islanda zasad.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:14   #19
Di gledaš, zalijepi ako je neki pristojan stream
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:14   #20
Valjda je sad Tomas na redu za izvođenje
__________________
Pobjednik Copa Turka 2017
Pobjednik Das Koppa 2022
Pobjednik Pacificopa 2023
mone8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.