Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2007., 10:43   #1
Trudnoća nakon kontracepcijskih tableta?

Bok cure!
Malo sam razmišljala o kontracepciji i možebitnom utjecaju na bebača. Planiram s mm počet radit bebača koncem godine, a već sam 6 godina na pilsevima. Obzirom da je ovo podforum trudnica, pretpostavljam da je tu nekako najbolje postaviti ovo pitanje. Razgovarala sam s više ljudi, što ginekologa, liječnika opće prakse i ljudi koji nisu medicinske struke, svako ima neko drugo iskustvo i mišljenje.
Što vi mislite, nakon toliko godina korištenja oralne kontracepcije, koliko bi se mjeseci prije trudnoće trebalo prestati s uzimanjem pilseva?
Veli mm da bi on rado da sam barem tri mjeseca na pauzi, meni se to isto čini ok, ali bi voljela čuti i neka vaša iskustva i mišljenja.

p!

__________________
Bila pa opet došla
žofa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:14   #2
Ginekolozi preporucaju pauzu od barem 3 mjeseca pa cak sve do 6 mjeseci i to mi se cini full ok jer ipak se treba organiza dobro ocistit od svih hormona .
........ ja osobno nikada ne bi radila pauzu manju od 3 mjeseca
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:20   #3
Quote:
žofa kaže: Pogledaj post
Bok cure!
Malo sam razmišljala o kontracepciji i možebitnom utjecaju na bebača. Planiram s mm počet radit bebača koncem godine, a već sam 6 godina na pilsevima. Obzirom da je ovo podforum trudnica, pretpostavljam da je tu nekako najbolje postaviti ovo pitanje. Razgovarala sam s više ljudi, što ginekologa, liječnika opće prakse i ljudi koji nisu medicinske struke, svako ima neko drugo iskustvo i mišljenje.
Što vi mislite, nakon toliko godina korištenja oralne kontracepcije, koliko bi se mjeseci prije trudnoće trebalo prestati s uzimanjem pilseva?
Veli mm da bi on rado da sam barem tri mjeseca na pauzi, meni se to isto čini ok, ali bi voljela čuti i neka vaša iskustva i mišljenja.

p!

ono što je mojim frendicama savjetovano je napraviti pauzu barem toliko mjeseci koliko si godina uzimala pilule.
ja ih nisam uzimala, ali radi sigurnosti bi barem 6 mjeseci radila pauzu...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 12:26   #4
E sad ne znam jesam li to pisala ovdje ili na Rodi, al godina dana je cist OK period.
Uzmi to ako savjet biologa, koji je jos dobio ekstra savjet od dr. znanosti koji se bavi mutacijama i slicnim sranjima!!!!

Ako planirate krajem godine prestani odmah!!!!

A ima i studija koje pokazuju da konracepcija uzimana prije trudnoca moze utjecati na potencijalne bolesti djeteta - od astme pa na dalje...

Ja prestala (uzimala Diane 4 godine zbog hormona) prije skoro 2 godine. Jos ne radimo na bebacu ali ja prestala. Oboje radimo, imamo za Durex, vrit i sve ak bum ja riskirala na vlastitom djetetu...da bi meni bilo lakse sada...

Samo ti prestani s njima - skodit di ne moze - osim ako racunas da skodi ak ti se potrefi da bebac odluci doci ranije od planiranog
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 12:32   #5
ja sam prestala uzimati pilule godinu dana prije nego što smo počeli raditi na bebaču.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 12:36   #6
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ja sam prestala uzimati pilule godinu dana prije nego što smo počeli raditi na bebaču.

Samo pohvalno!!

Meni su 2 ginekologa rekli mjesec prije (od toga jedna koji se bavi humanom endokrinologijom i radi u Petrovoj), a moj socijalni ginekolog mi je rekao barem 3 mjeseca prije, dok mi je ta frendica koja radi na takvim stvarima rekla godinu dana. Pa ja mislila bolje uzeti najduzi receni period nego najkraci - nisu hormoni za zaj....ciju
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:05   #7
A meni su dva ginica rekla da mogu odmah slijedeci mjesec. Jer su tako male doze hormona u pilulama da je to zanemarivo. Plus toga velike su sanse zatrudnit odmah nakon prestanka uzimanja pilula jer jajnici pocnu radit 100 na sat i dlazi do ovulacije koje nije do tada bilo.

Ja planiram s dragim pocet "radit" na bebacu negdje na jesen, a u lipnju mislim prestat pit pilule. Pa kad se desi dobro se desi!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:12   #8
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
A meni su dva ginica rekla da mogu odmah slijedeci mjesec. Jer su tako male doze hormona u pilulama da je to zanemarivo. Plus toga velike su sanse zatrudnit odmah nakon prestanka uzimanja pilula jer jajnici pocnu radit 100 na sat i dlazi do ovulacije koje nije do tada bilo.
I velike sanse da zacmes trojke, cetvorke, petorke itd
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:13   #9
ja sam uzimala kontracepciju 3 godine, a trudna sam ostala 5 mjeseci nakon što sam prestala to uzimati. meni višnja tadić rekla (a ona je navodno uže specijalizirana baš za hormonalnu terapiju) da prvi mjesec bolje ne a poslije nema problema. eto to je ono što sam ja čula
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:25   #10
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
ja sam uzimala kontracepciju 3 godine, a trudna sam ostala 5 mjeseci nakon što sam prestala to uzimati. meni višnja tadić rekla (a ona je navodno uže specijalizirana baš za hormonalnu terapiju) da prvi mjesec bolje ne a poslije nema problema. eto to je ono što sam ja čula
I ja bih se s ovim slozila!

Samo me zanima jos nesto. Vi koji tvrdite da ne valja odmah nego nakon toliko i toliko. Jel vama to netko strucan potvrdio ili je to vasa procjena?

I jos nesto. Prije dok su postojale one pilule sa strasno puno hormona i kad si morao pravit pauze i sl. koliko je onda dugo trebalo cekat da se smije ostat u drugom stanju??? I uz duzno postovanje, ja jos nisam nikad cula da je netko rodio retardirano ili zaostalo ili ne znam kako dijete zbog toga jer nije cekao nakon pijenja pilula!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:24   #11
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
A meni su dva ginica rekla da mogu odmah slijedeci mjesec. Jer su tako male doze hormona u pilulama da je to zanemarivo. Plus toga velike su sanse zatrudnit odmah nakon prestanka uzimanja pilula jer jajnici pocnu radit 100 na sat i dlazi do ovulacije koje nije do tada bilo.

Ja planiram s dragim pocet "radit" na bebacu negdje na jesen, a u lipnju mislim prestat pit pilule. Pa kad se desi dobro se desi!

sad bi im rekla što rade jajnici 100 na uru.
Meni je isto ginićka rekla da mogu nakon tri mjeseca, ali ja sam odlučila nakon godinu dana.Imala sam takav filing, dovela se u super formu uzimala folnu kiselinu tri mjeseca prije nego što sam odlučila, a onda kad je sve bilo jeltene pripremljeno onaj gore odlučio Pa smo pokušavali godinu dana, pa išli na pretrage koje su pokazale da je s nama sve u redu , pa mi je ginićka rekla da je to možda zato jer sam jako dugo uzimala pilule, pa onda kada više nisu imali ništa pametnog za reći rekli da je to zato jer smo previše fokusirani na to ( drugim riječima okrive te da nisi u stanju ostati trudan jer si opaljen), pa sam nakon tri godine ipak ostala trudna i danas mi bebac ima 15 mjeseci
Ma u biti čovjek čuje puno raznih informacija, a kad pitaš doktora opet svako svoje tupi pa ti budi pametan.
Evo jedan primjer. Kad se stariji sin rodio govorili su ne do Bog pampersice, samo platnene pelene,a sada je to nešto najnormalnije. Naravno mi i dalje preko pampersica povijamo djecu na široko, a u većini zemalja se to ne radi.Smatraju da je nepotrebno.
Kod nas ti patronažna kaže da ne smiješ 20 dana van, a mojoj šogorici je u Njemačkoj pomagala gurat kolica preko snijega.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:13   #12
Upravo zato sto jajnici pocinju raditi 100 na sat postoji veca mogucnost "pogreske" ili ti mutacije u diobi stanica i nastanku spolnih stanica. I zato treba pustiti da se jajnici ufuraju u svoj ritam i onda krenuti a ne na njih navaliti. Sad zamisli npr. da ti netko zaveze noge i ne daju ti hodati 4-5 godina i onda odjednom moras prohodati...mislis da bi odmah uspjela manekenski rposetati u stiklama???
Ne znam koliko vas se ovdje sjeca iz skole mejoze - nastanka spolnih stanica i crossing-overa i slicnih stvari ali to su jako osjetljivi procesi.

Dao Bog da sve bude super i zapravo u vecini slucajeva i jest, i koliko ima trudnoca koje su nastale za vrijeme koristenja pilule, ali ima ih i dosta s komplikacijama zbog toga - a mislim da zbog vlastitog komfora ne treba riskirati djetetovo zdravlje.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:30   #13
Ja znam neke kojima djeca imaju astmu..

A i radjene su medicinske studije samo ih treba malo pronaci.

A sto se strucnosti tice - sto ces bolje od osobe koja u laboratoriju ispituje takve ucinke...

A imas i danas pilule s puuuuno hormona, ovdje nije receno niti o kojim se pilulama radi. Ja sam recimo uzimala Diane - najgore.

I zar ne bi bilo logicno da ako postoji ikakav rizik da bi mogla nauditi svojem djetetu da ces to izbjeci u sirokom krugu???

Uostalom i za DDT su mislili da je dobar pa...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:36   #14
što se kontracepcije tiče .. ja sam ih prestala piti prije jedno dvije ili tri godine .. i to na inzistiranje svog mužića ... jer mu nije bilo pravo da se kljukam s hormonima .. i od tada ne pijem tablete ..
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:03   #15
Nisu te pilule krive za sve, ali da mogu uzrokovati probleme, mogu.
Ginekolozi uglavnom preporucuju mjesec do tri pauze prije.
A ja i dalje tvrdim - cemu riskirati ako ne treba. Vec sam rekla ima prekrasne i zdrave djecice zacete za vrijeme uzimanja pilula - dakle ne mora biti, ali da je rizik povecan je.

To je unosenje stranih kemikalija koje djeluju na tvoj reproduktivni sustav - ne mozes reci da je to bezazleno. Pa svi znamo da hormoni mogu zeznuti puno toga. Pocevsi od splonog sustava, preko dijabetesa, debljine, stitnjace....
Razmisli - vecina ne voli uzimati tablete protiv bolova jer su to kemikalije, antibiotike... - a sa spolnim sustavom i zacecem zdravog djeteta se mozemo zezati...

No thanx.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:08   #16
slažem se s tim da je važno koje pilule si pila. nije isto jesu to diane ili logest. ma treba napraviti pauzu ali ne treba pretjerivati
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:28   #17
Naravno da mogu uzrokovati probleme, problem može uzrokovati bilo koja tabletica - ne govorim uopće o tome, govorim o ovome što je stella24 već rekla - ne pretjerivati.
Nevjerujem da postoji majka (ili ih je jako malo) koja će zbog svog komoditeta ugroziti bebu.
Veća je mogućnost da nešto prođe po zlu, no isto tako sam mišljenja da nakon prestanka uzimanja hk -tvoja je dužnost da povadiš nalaze briseva i hormona i znati ćeš koliko (dali je) ti je nešto shebano.

Quote:
Razmisli - vecina ne voli uzimati tablete protiv bolova jer su to kemikalije, antibiotike... - a sa spolnim sustavom i zacecem zdravog djeteta se mozemo zezati...
U ovo baš ne vjerujem... kad te trefi bol, baš me zanima dali ćeš odbiti pain killer?
Moja kolegica je jedna od osoba koja izričito ne uzima antibiotike i koja se izvrsno snalazi u homeopatiji. Međutim, ta žena je 90% zimskog vremena šmrcava i pod temperaturom. Sina ne cijepi jer je cjepivo zlo, ne kažem da je bajka, ali dali bi se ja igrala sa bebinim cjepivom? No thanx
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:35   #18
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post

U ovo baš ne vjerujem... kad te trefi bol, baš me zanima dali ćeš odbiti pain killer?
Moja kolegica je jedna od osoba koja izričito ne uzima antibiotike i koja se izvrsno snalazi u homeopatiji. Međutim, ta žena je 90% zimskog vremena šmrcava i pod temperaturom. Sina ne cijepi jer je cjepivo zlo, ne kažem da je bajka, ali dali bi se ja igrala sa bebinim cjepivom? No thanx
Evo ja gotovo nikada ne pijem analgetike i ako sam ga ikad pila to je bilo zbog zuba kada mi je u 4 ujutro proradio granolom tako da sam lupala glavom o zid
I zakaj vadis sve iz konteksta???
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 16:48   #19
Quote:
I zakaj vadis sve iz konteksta
Što to sve?
Na primjere koji su dani u postovima da se potvrdi određena teza, odgovorim na normalan način...
Ja ne lupam glavom, popijem analgetik - sto ljudi, sto ćudi. Ne tvrdim da je moj način "ubijanja" jake boli ispravan, ali niti ću reći da tvoj nije.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 09:04   #20
No dobro, sad smo lagano i otisli s teme. Mislim da se svi skup slazemo da ne treba pretjerivati. Al ako imas mogucnost odabira prestati s oralnom kontracepcijom mjesec prije, tri mjeseca prije, pola godine prije ili godinu prije planiranog zaceca - slozili smo se da bi to trebalo biti minimalno pola godine prije, a jos bolje godinu prije.
Ne radi se o pretjerivanju. Radi se o prevenciji. Biologiju smo svi ucili i znamo da te tabletice mogu imati negativna utjecaj na jajnu stanicu a konacno i na zdravlje potencijalnog buduceg djeteta.

E sad, ako netko zeli prestati s o.k. mjesec prije - njezin izbor. Al smatram da mora biti svjesna moguceg rizika.

I da ema1 paralelu s ostalim lijekovima sam navela na zbog uzimanja nego zbog ucinka kemikalija na tijelo. Isto ima i kontracepcija - jedino na jedan od najosjetljivijih procesa u biologiji - mejozu iliti nastanak spolnih stanica.
I to nema veze s uzimanjem analgetika kad te boli recimo glava...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.