Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 21:50   #761
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Ja sam zainteresirana za naučit njemački jezik, ali nemam pojma kako i na koji način, tj. da li sama da učim ili da odem u neku školu jezika?
Nabavila sam brdo tih tečajeva (njemački za 3 mjeseca, pons početni i napredni, rječnik ofkors - hrvatsko-njemački i obrnuto, dvije njemačke gramatike, on line tečaj preko onog 24 sata jezici).

Više no dovoljno , znam. Ali s obzirom da sam početnik zanima me mogu li SAMA naučiti recimo A1 stupanj pa onda nastaviti u školi jezika A2 i dalje, da ne plaćam u školi bezveze ono što već znam.....
Koliko ti je otprilike potrebno novaca za te početničke priručnike?
Jer i ja bi polako počeo učit pa kako bude.
Ribički pribor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 10:39   #762
Quote:
Ribički pribor kaže: Pogledaj post
Koliko ti je otprilike potrebno novaca za te početničke priručnike?
Jer i ja bi polako počeo učit pa kako bude.
pa mogu reći da sam prošla dosta povoljno , tako da računaj da je stvarna cifra možda malo veća od moje
riječnik i memento sam kupila na sajmu knjige, dakle-dosta jeftinije, na napredni pons paket sam dobiila veeeliki popust , cca 100 kn jer se prodavavao u sklopu neke humanitarne akcije gdje je svaka potrošena kuna išla za neku dječju bolnicu
meni je otprilke došlo oko, koliko se sjećam:

Internet tečaj, 24 sata jezici - 200 kn
Pons početnički paket - 180 kn
Pons napredni - 80
RIječnik - 50 kn
Njemački za tri mjeseca - 90 kn (inače je 180 al sam ga kupila rabljenog pa sam imala tako veliki popust)
dvije njemačke gramatike - cca 100 kuna obje.
memento njemačkog jezika - 20 kn

dakle, sve skupa cca 720 kn
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 20:30   #763
Koja je najbolja i najpovoljnija škola stranih jezika u Zd? Je li netko možda išao na tečaj ruskog
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 11:03   #764
Može li mi itko reći koja je dobra škola stranih jezika za učenje njemačkog i engleskog jezika a da na kraju dobim certifikat da sam prošla određeni stupanj?

HVALA.
Viola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 14:46   #765
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post

dakle, sve skupa cca 720 kn
Mogla si jednostavno nadodat još malo i platit si tečaj
__________________
There's so many different words, so many different songs. We have just one world but we live in different ones.
softplaytime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 13:13   #766
Ima li netko iskustva sa školom za njemački jezik Educa u Zadru? Ako može podijeliti svoja iskustva.

Hvala
tor stajner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 23:32   #767
bok ljudi, u berlinu ću ovo ljeto provesti cjeli 8.mjesec, pa bih upisao neku ljetnu školu za učenje njemačkog (može english - german ili hrvatsko - njemački tečaj, nije bitno)... moja razina je A2 ili B1, a od kolegice A1 početna...
tražio sam malo po netu i našao npr. ovo: http://www.sprachenatelier-berlin.de...n-germany.html , 28.07. - 29.08.2014, 5 weeks, 480 €..... pretpostavljam da to nije jedina škola, da ima boljih i lošjih, intenzivnijih itd, pa me zanima ako netko ima iskustva ili može pronaći nešto prihvatljivo da mi preporuči radije bih dao i malo više love al da škola bude na dobrome glasu, nego štedio pa da ništa ne naučim... nije loša fora da mi neki lokalni studenti drže tečaj, pa da pokupim i fraze, sleng i njihov "domaći" govor.... što intenzivniji tečaj mi odgovara, barem 3,4 puta tjedno, jer ionako neću imati ništa pametnog za radit gore... speaking of pametne zanimacije gore, ne bi bio loše ako postoji mogućnost "studentskih poslova", te koji su uvjeti za dozvole, ugovore itd? ja sam redovni student zg sveučilišta..

sori na 100 pitanja, ali mi je to dosta važno pa se raspitujem na 100 strana.
pozz
5-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 04:47   #768
jou

RIječani
može preporuka za škole/tečajeve njemačkog tamo dole kod vas?
naime, na jesen startam dole s faksom (ako bude sve po planu ) i trebam upisat jezik...
paaa...
savjeti dobrodošli!
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 19:47   #769
Može preporuka za školu/tečajeve u Zagrebu za engleski jezik?
I koliko se nauči na početničkom A1? Jel dovoljno da bi se nakon toga moglo razgovarati na engleskom jeziku?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 10:03   #770
Thumbs up

Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Može preporuka za školu/tečajeve u Zagrebu za engleski jezik?
I koliko se nauči na početničkom A1? Jel dovoljno da bi se nakon toga moglo razgovarati na engleskom jeziku?
INICIJATIVA - www.inicijativa.biz
To je jedna nerazvikana, skoro skrivena škola, rade čuda (u mom slučaju, hahah). Nakon svih živih tečajeva upisala sam tamo engleski, i progovorila. Stvarno iskreno preporučujem, super su Imaju samo engleski, nažalost
Nakon A1 (a to ti kod njih traje oko mjesec dana tečaja, jer imaju neku ubrzanu metodu učenja) znaš dovoljno da se sporazumiješ u svakoj situaciji, ali najbitnije ti je da počneš pričati.
sunshine love is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 09:57   #771
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Može preporuka za školu/tečajeve u Zagrebu za engleski jezik?
I koliko se nauči na početničkom A1? Jel dovoljno da bi se nakon toga moglo razgovarati na engleskom jeziku?
Inicijativa u Radićevoj. Apsolutno su sjajni. Ako voliš dinamičan pristup bez biflanja, ovo je za tebe.
Na početnom se nauči dosta, ali nema te čudesne metode koja će ti ubaciti golem vokabular u mjesec dana. Mislim da se nakon 4. stupnja već izvrsno snalaziš, a ako imaš predznanja, ovo će ti pomoći da usvojiš određene jezične formulacije bez razmišljanja i prevođenja s hrvatskog na engleski, a postojeće znanje učvrstiš. Naravno, i prvi stupanj već daje određenu sigurnost.
Netko je napisao na jednom drugom forumu da nema gramatike, što nije točno, samo se gramatičke kategorije usvajaju prirodno, u govoru, usput.
Govornici su izvorni i jako su dobri, a kako su iz različitih zemalja engleskog govornog područja, svatko ti daje i taj osobiti naglasak i izgovor. I prostor je ugodan, a u srcu grada. Ja sam baš oduševljena.
katarina7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 19:37   #772
Pozdrav,
trebala bih preporuku za školu stranih jezika u Zagrebu. Zanimaju me španjolski i talijanski jezik. Bitno mi je da su manje grupe i naravno da se radi, da su profesori dobri. Naravno i cijena, ali nije presudna ako se isplati i ako je tečaj kvalitetan.

Također, ako netko ima iskustva sa Institutom za španjolski jezik i kulturu? Vidim da često imaju ponude na raznim portalim za grupnu kupovinu za intenzivne tečajeve pa da li je netko učio španjolski tamo?

Hvala
bluebluesky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 14:19   #773
Može li mi netko predložit neku dobru a povoljnu školu stranih jezika u Zagrebu gdje bi mogao španjolski učit.Prvi stupanj sam položio u SOVI al malo mi je previše plaćat preko 2000 kuna u 4-5 mjeseci. Iako mi se sviđao tempo (stupanj po polugodištu) malo mi je to previše..
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 13:42   #774
Bok,
u zadnje vrijeme čitam puno o tim školama i na forumu i na stranicama.

Ugl učila bi njemački jezik (nemam predznanje) i suzila sam izbor na 3 škole: Prospero, Sova i Intellecta.
Zanima me da li je netko učio njemački u ovim školama i kakva iskustva ima?
Tinss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 11:11   #775
Molila bih ako mi netko može napisati koja je najbolja škola za učenje engleskog jezika u Osijeku?
Klara22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 00:32   #776
Pozdrav,
Ima li tko iskustva sa školom Prospero?

Učio bi njemački, napredniji stupanj.

Dvoumim se između njih i škole stranih jezika ffzg..
nihil1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 19:37   #777
škola stranih jezika Smart

zanima me ima li tko nedavnih iskustava sa navedenom školom stranih jezika na Vrbanima? svaka informacija je dobrodošla!
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 21:20   #778
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
zanima me ima li tko nedavnih iskustava sa navedenom školom stranih jezika na Vrbanima? svaka informacija je dobrodošla!
Imam ja, reci kaj te točno zanima? Ja idem tamo na španjolski i prezadovoljna sam profesoricom. Nažalost, ne znam hoće li mi se grupa nastaviti ove godine jer nas je dosta malo, tako da ću vidjeti u 9.mjesecu što s tim dalje, ali svo ovo vrijeme sam bila zadovoljna. Ne znam kakvi su ostali profesori, ali meni je moja profesorica odlična.
Koji tebe jezik zanima?
chambao is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 21:57   #779
mene zanima intenzivni tečaj njemačkog jezika.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:31   #780
Može li mi netko preporučit školu stranog jezika u Novom Zagrebu ili blizu Šalate?
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.