Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2014., 19:44   #1
Lightbulb Idealna škola

Hej

Uvijek sam imala problema sa obrazovnim sustavom, ocjenjivanjem, planom i programom, bila bijesna i frustrirana zbog nedostatka vremena za sve ono što me zanima, a u školi se uči minimalno ili uopće ne odnosno sve ono što se buba bez veze kako bi se gubilo vrijeme...

razmišljam kako bi divno bilo da postoji utopijska škola u kojoj nema ocjena, stresnog ispitivanja i seminara, osim ako to baš ne želiš, u kojoj imaš apsolutnu podršku i razumijevanje, a učiš za sebe i za život što god te zanima i imaš vremena za sve bez rokova - od filozofije, anatomije, glazbe, pravilnog disanja, sviranja instrumenata, jezika, umjetnosti, kuhanja, volontiranja, astronomije, matematike, robotike, fotografije, religije, kazališta, filma...ma sve sve! i sportovi naravno! u zdravom tijelu, zdrav duh

škola u kojoj rasteš, razvijaš se, postaješ dobar, kvalitetan, produhovljen, empatičan, ambiciozan, cjelovit čovjek bez strahova, skroman, ali pun samopouzdanja...sretan, uživaš!

kakva je vaša utopijska škola?

p.s. bilo bi fora napravit besplatnu utopijsku školu-druženje (na zrinjevcu) kao boravak u OŠ, kao muzčka ili plesna uz priznatu školu, onda bi se u toj utopijskoj školi uživalo i radilo uz podršku sličnih dragih ljudi, sve za što obična škola nema vremena, a zajedničkim snagama bi se rješavale i obaveze za redovnu školu na lakši, zabavniji način sa besplatnim instrukcijama tako da bi zananje dijelili između sebe i bilo bi besplatno!
theatron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 13:16   #2
[QUOTE=theatron;49316185]Hej

Uvijek sam imala problema sa obrazovnim sustavom, ocjenjivanjem, planom i programom, bila bijesna i frustrirana zbog nedostatka vremena za sve ono što me zanima, a u školi se uči minimalno ili uopće ne odnosno sve ono što se buba bez veze kako bi se gubilo vrijeme...

škola u kojoj rasteš, razvijaš se, postaješ dobar, kvalitetan, produhovljen, empatičan, ambiciozan, cjelovit čovjek bez strahova, skroman, ali pun samopouzdanja...sretan, uživaš!
QUOTE]

Upravo tražim takvu školu, navodno postoji nešto slično u skandinavskim zemljama.
I sama ne vidim razlog učenja napamet, ali i stariji govore da je tako bilo u njihovo vrijeme, naučiš, dobiješ pet, zaboraviš većinu, život ide dalje. Željela bi školu gdje bi mi profesor pomogao da shvatim što je od tog svega što me interesira najbolje za mene, što mi uistinu "leži".

Jako mi se sviđa ovo "čovjek bez strahova" - baš to!
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.