Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 15:36   #801
Quote:
M3do kaže: Pogledaj post
Student sam druge godine pravnog fakulteta (izvanredan studij), a s obzirom da je nakon zavrsenog pravnog dosta teško pronaći posao, volio bih upisati još jedan fakultet uz njega kao redovni student. Imam par fakulteta na umu (nakon kojih bih relativno lako nasao posao u struci), pa me zanima što točno trebam napraviti i je li to moguće? Moram li ponovno pisati maturu i hoću li morati plaćati obje školarine (s obzirom da na pravu definitivno moram kao izvanredni student).

hvala!
hmmm, mene zanima nakon kojeg se to fakulteta relativno lagano nalazi posao u struci??
fitonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 12:35   #802
Bilo kojeg nedruštvenog i jezika, pod uvjetom da ti nije problem otići iz Hrvatske.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:20   #803
studiranje na dva fakulteta?

Poz, kao što vidite iz naslova otvaram ovu temu jer me zanima jeli moguće npr. U Rijeci pohađati vanredni studij a u Zagrebu biti redovni student?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 20:49   #804
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Poz, kao što vidite iz naslova otvaram ovu temu jer me zanima jeli moguće npr. U Rijeci pohađati vanredni studij a u Zagrebu biti redovni student?
Da, moguće je.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 22:51   #805
Nešto sam danas razgovarao s jednom profesoricom, i spomenula mi je da se na 3. godini može besplatno upisati još jedan studij, al nisam siguran je li pomiješala nešto sa slobodnim studijima ili promijenom grupe na diplomskom, i da li to važi (ako uopće važi) samo za naaš fakultet (FFZG)?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:18   #806
Završavam trogodišnji studij (redovno). Zanima me mogu li se ove jeseni ponovno upisati kao redovan student na drugi fakultet i mora li to ići putem postani student sustava? Čitala sam da nije moguće prijaviti se u sustav i odabrati studij i sve to ako osoba već studira redovno na nekom fakultetu. Pretpostavljam da mi je sada već kasno prijaviti se...

Hvala na pomoći
Bromi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:23   #807
Quote:
Bromi kaže: Pogledaj post
Završavam trogodišnji studij (redovno). Zanima me mogu li se ove jeseni ponovno upisati kao redovan student na drugi fakultet i mora li to ići putem postani student sustava? Čitala sam da nije moguće prijaviti se u sustav i odabrati studij i sve to ako osoba već studira redovno na nekom fakultetu. Pretpostavljam da mi je sada već kasno prijaviti se...

Hvala na pomoći
Možeš se ti i prijaviti u sustav i natjecati, ali ovaj faks moraš ili završiti ili se ispisati prije nego budu upisi na novi faks (dakle, sredina 7. mjeseca). Nije ti još kasno ako ne planiraš polagati ispite mature.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:31   #808
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Možeš se ti i prijaviti u sustav i natjecati, ali ovaj faks moraš ili završiti ili se ispisati prije nego budu upisi na novi faks (dakle, sredina 7. mjeseca). Nije ti još kasno ako ne planiraš polagati ispite mature.
Veliko hvala na brzom odgovoru! Planiram krajem 6. mjeseca diplomirati. Pitala sam za slučaj da ne uspijem upasti na diplomski studij.
A redovno studiranje preddiplomskog jednog fakulteta + izvanredno diplomski drugog fakulteta ovisi o pravilnicima fakulteta ili je to nešto što se u svakom slučaju može?
Bromi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:36   #809
Quote:
Bromi kaže: Pogledaj post
Veliko hvala na brzom odgovoru! Planiram krajem 6. mjeseca diplomirati. Pitala sam za slučaj da ne uspijem upasti na diplomski studij.
A redovno studiranje preddiplomskog jednog fakulteta + izvanredno diplomski drugog fakulteta ovisi o pravilnicima fakulteta ili je to nešto što se u svakom slučaju može?
Mislim da se to u svakom slučaju može i da samo paralelno studiranje dva redovna ovisi o pravilnicima. No, to nisam 100% sigurna.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 22:45   #810
Pozdrav,

studiram na ffzg-u, jezike i zanima me da li nakon prediplomskog mogu upisati taj diplomski i paralelno diplomski na novinarstvu? I ako da, jel se i tu gleda ona uspješnost ili je bitno samo da uspijem upisati?
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 00:03   #811
Ako želim paralelno upisati još jedan studij ( redovni ili izvanredni), plaćam li godinu? Pitam zato što sam negdje čitala da se upis još jednog paralenog studija ne plaća.
Vanjeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 18:37   #812
Mislim da si krivo pročitala. Eventualno možda možeš dobiti besplatno naredne godine ako prvu ok riješiš, ali nisam siguran.

Mene zanima može li se upisati paralelno više diplomskih studija nakon završenog preddiplomskog studija koji nudi mogućnost upisa nekog od njih, te može li se nakon završetka jednog studija paralelno upisati više njih, ili bi i netko tko je npr. već diplomirao nešto s odličnim uspjehom ipak mogao samo upisati po jedan svake godine?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 20:35   #813
Zanima me dali ja kao vandredni student mogu upisati neki drugi redovni studij bez placanja. Nisam nikada bio na redovnom.
Dalai Lama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 03:21   #814
Mislim da možeš.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 10:42   #815
Upao sam na taj drugi faks, redovno.
S obzirom da mi se na NCVVO nitko ne javlja, jel zna netko moram li onda plaćati taj drugi faks, redovni?
Prvi znam da moram jer sam izvanredno upisan, ali redovni mi nema logike da moram placat.
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 16:20   #816
Pozdrav,

apsolvent sam na FFZG te bih ove god upisao diplomski studij novinarstva na FPZG. Prodekan na novinarstvu rekao mi je da to nije moguće jer ne mogu biti paralelno upisan na 2 diplomska studija.

Molim da mi se javi netko tko je imao sličan problem jer me zanima što je na kraju postigao.
Living-it-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:17   #817
Da li se može upisati 2. godina diplomskog studija jednog fakulteta paralelno s 1. godinom prediplomskog drugog. I ostvaruje li se potpora MZOŠ na jednom, tj. na tom preddiplomskom?
Manipulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:38   #818
Quote:
Manipulator kaže: Pogledaj post
Da li se može upisati 2. godina diplomskog studija jednog fakulteta paralelno s 1. godinom prediplomskog drugog. I ostvaruje li se potpora MZOŠ na jednom, tj. na tom preddiplomskom?
Samo jednom možeš ostvariti potporu MZOŠ za istu vrstu studija. Ako si već studirao besplatno na bilo kojem preddiplomskom, ne možeš opet.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 19:38   #819
Quote:
Manipulator kaže: Pogledaj post
Da li se može upisati 2. godina diplomskog studija jednog fakulteta paralelno s 1. godinom prediplomskog drugog. I ostvaruje li se potpora MZOŠ na jednom, tj. na tom preddiplomskom?
Jako tesko, ali ako si u 10% najboljih na prvom fakultetu i ispunjavas kriterije za paralelno studiranje a drugom fakultetu mozes pisati molbu ministarstvu i drugom fakultetu da ti odobre paralelno studiranje.
Raspiraj se na drugom fakultetu i ministarstvu
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 14:53   #820
Studiram na PBF-u, prva godina preddiplomskog. Razmišljam o paralelnom studiranju na FF na psihologiji.
Ako sam dobro shvatila, paralelno studiranje ne plaćam (jer redovno bih upisala prvu godinu na FF-u uz zadovoljen uvjet o minimalnom prosjeku).
Postupak prijave mi nije sasvim jasan.
iz ovoga http://upisi.ffzg.unizg.hr/paralelni_studij.html proizlazi da:
1) prijavim fakultet u postani student u siječnju (kada će mi već pristup biti omogućen - tako je bilo prošle godine kad sam bila maturantica)
2) u svibnju (za koje dane već objave) im predajem molbu za paralelno studiranje i ako je odobrena
3) pristupam prijemnom
Pretpostavljam da prosjek jednog (1.) semestra nije dovoljan (ne znam do kad mi traje drugi semestar; ovo navodim u slučaju da npr. mi ispitni tjedan padne u vrijeme predaje molbe)
Cyan1de is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.