Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 10:51   #8201
2016. je univerzijada i ja sam također čula da Bandić planira obnavljat Savu do tad..
a zašto bi bilo manje mjesta ako se renovira? evo ne znam stvarno
pa naravno ako nesto razbijas, popravljas i slicno da ne moze tad tamo nitko boravit, a sumnjam da se to može napravit u jedno ljeto da do jeseni bude gotovo za sve
bella12 is offline  
Old 23.04.2014., 16:49   #8202
Quote:
bella12 kaže: Pogledaj post
2016. je univerzijada i ja sam također čula da Bandić planira obnavljat Savu do tad..
a zašto bi bilo manje mjesta ako se renovira? evo ne znam stvarno
pa naravno ako nesto razbijas, popravljas i slicno da ne moze tad tamo nitko boravit, a sumnjam da se to može napravit u jedno ljeto da do jeseni bude gotovo za sve
Imaju još dva ljeta prije 2016. Preko ljeta dovrše jedan dio i opet bi na jesen trebao biti jednaki broj soba slobodan. Ne vidim nikakve mane u renovaciji.
__________________
I can art.
Blue Marine is offline  
Old 23.04.2014., 17:52   #8203
zar nije da će stare paviljone preurediti po sistemu dvije dvokrevetne s kupaonicom kao što su ostali paviljoni? to znači za trećinu manje mjesta nego sada..
Salle is offline  
Old 24.04.2014., 07:41   #8204
Quote:
Blue Marine kaže: Pogledaj post
Imaju još dva ljeta prije 2016. Preko ljeta dovrše jedan dio i opet bi na jesen trebao biti jednaki broj soba slobodan. Ne vidim nikakve mane u renovaciji.
kolko sam ja čuo, plan im je da radovi traju 4 mjeseca. sigurno je da nema šanse da oni to naprave u mjesec i pol dana ljeta, čak ni ako su dva ljeta u pitanju. pretpostavljam da je ipak dovoljno pameti u igri da se radi paviljon po paviljon.

Quote:
Salle kaže: Pogledaj post
zar nije da će stare paviljone preurediti po sistemu dvije dvokrevetne s kupaonicom kao što su ostali paviljoni? to znači za trećinu manje mjesta nego sada..
u to ne vjerujem. previše je posla tu, jer bi trebalo puno toga prilagođavati, cijevi provlačiti, podove i zidove bušiti... a još k tome su to stare zgrade, tak da vjerujem da bi im se više isplatilo rušiti i ponovo graditi, nego to raditi. uostalom, nema ni potrebe za tim...

znači, sumnjam da će se broj mjesta u globalu smanjivati, al gotovo sigurno neće biti sva dostupna 01.09. predviđam da će useljavanja trajati do božića...


i neće samo savu sređivati, već i cvjetno.
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Old 24.04.2014., 10:44   #8205
Quote:
Salle kaže: Pogledaj post
zar nije da će stare paviljone preurediti po sistemu dvije dvokrevetne s kupaonicom kao što su ostali paviljoni? to znači za trećinu manje mjesta nego sada..
prije godinu-dvije, ta ''vijest'' je kružila okolo kao prvoaprilska šala
gdje si to pročitao?
anđeo tame is offline  
Old 26.04.2014., 12:43   #8206
Pozdrav,

Ja sam nov u svemu ovome tako da ne znam dosta toga. No za one koji znaju moja pitanja, molim Vas da mi pomognu.
Dakle, želio bih se premjestit od kuće odnosno živjet u studentskom centru.
Zanima me: 1. Treba li biti student ili se može živjeti kao srednjoškolac?
2. Koliko mjesečno treba plaćati? Da li u tu cijenu ulazi samo soba ili i WC, struja, voda, hrana?
3. Koji su kriteriji?
TheBIGuy is offline  
Old 27.04.2014., 02:43   #8207
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
prije godinu-dvije, ta ''vijest'' je kružila okolo kao prvoaprilska šala
gdje si to pročitao?
nemam pojma ni sam više.. možda čak u nekoj grupi na fejsu
još bolje da ostaje po starom, meni više paše tako

Quote:
TheBIGuy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ja sam nov u svemu ovome tako da ne znam dosta toga. No za one koji znaju moja pitanja, molim Vas da mi pomognu.
Dakle, želio bih se premjestit od kuće odnosno živjet u studentskom centru.
Zanima me: 1. Treba li biti student ili se može živjeti kao srednjoškolac?
2. Koliko mjesečno treba plaćati? Da li u tu cijenu ulazi samo soba ili i WC, struja, voda, hrana?
3. Koji su kriteriji?
u studentskom centru ne možeš živjeti, samo u studentskom domu

1. naravno da treba, zato se i zove studentski...
2. 200/300/600 kn, samo soba.. wc se plaće posebno (2 kn za malu nuždu, 5 kn za veliku)
3. imaš ih na stranici studenskog centra, ali s obzirom da očito nisi student ne trebaju ti

studentski domovi nisu prihvatilišta za one koje se požele odseliti od kuće iz bilo kojeg razloga, hrpa studenata ih ne dobiva ako nemaju dobar prosjek i dodatne bodove ili vezu.. kad upišeš faks onda razmišljaj to tome
Salle is offline  
Old 27.04.2014., 12:50   #8208
Quote:
Salle kaže: Pogledaj post
nemam pojma ni sam više.. možda čak u nekoj grupi na fejsu
još bolje da ostaje po starom, meni više paše tako



u studentskom centru ne možeš živjeti, samo u studentskom domu

1. naravno da treba, zato se i zove studentski...
2. 200/300/600 kn, samo soba.. wc se plaće posebno (2 kn za malu nuždu, 5 kn za veliku)
3. imaš ih na stranici studenskog centra, ali s obzirom da očito nisi student ne trebaju ti
Ha? Ne trollaj čovjeka.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 27.04.2014., 15:15   #8209
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
A koliki je prosjek faksa?
ali nažalost, mislim da nemaš šanse
a pretpostavila sam da nemam hvala na odgovoru
GeOG is offline  
Old 30.04.2014., 21:13   #8210
koliko je tesko upasti u one najjeftinije domove od 100 kn sa prosjekom 3.2
kako se tocno prijavi,jel ja trebam napisat za koje cijene soba se prijavljujem ili...
hunter 6 is offline  
Old 30.04.2014., 21:27   #8211
Imala bih par pitanja u vezi studentskih domova, nisam nikada boravila u istima, ali mi treba info:
- sto se sve nalazi u pojedinoj st.sobi, odnosno jel ima tv, frizider, zidno susilo za kosu?
- jel moguce studentima iznajmit sobe koje su inace namijenjene gostujucim profesorima, naravno po cijeni za prof?
- ako prethodno nije moguce, jel se moze, naravno ako ima mjesta u domu, iznajmiti soba samo na mjesec-dva dana preko ispitnih rokova?
Mozda ce se pitanja nekima ciniti glupima, ali stvarno nemam nikakvog iskustva sto se tice st domova, a zeljela bih pomoci koliko mogu kceri od prijateljice..

Unaprijed veliko hvala na odgovorima
Loreanna is offline  
Old 30.04.2014., 22:17   #8212
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
I
- sto se sve nalazi u pojedinoj st.sobi, odnosno jel ima tv, frizider, zidno susilo za kosu?
naravno da nema tv-a i sušila.
imaš krevet, stol i ormar. frižider imaš jedino na Šari.

Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
I
- jel moguce studentima iznajmit sobe koje su inace namijenjene gostujucim profesorima, naravno po cijeni za prof?
a koje bi to sobe uopće trebale biti?

Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
- ako prethodno nije moguce, jel se moze, naravno ako ima mjesta u domu, iznajmiti soba samo na mjesec-dva dana preko ispitnih rokova?
Ne možeš samo tako doći i iznajmiti sobu u domu kako ti padne na pamet.
Možeš jedino biti u hostelu i platiti takvu cijenu - naravno samo preko ljeta (srpanj/kolovoz).
anđeo tame is offline  
Old 30.04.2014., 22:20   #8213
Quote:
hunter 6 kaže: Pogledaj post
koliko je tesko upasti u one najjeftinije domove od 100 kn sa prosjekom 3.2
kako se tocno prijavi,jel ja trebam napisat za koje cijene soba se prijavljujem ili...
Odkad to postoje domovi za 100kn?
sve ostalo ti već piše na temi (pročitaj onda barem prvi post).
anđeo tame is offline  
Old 30.04.2014., 22:42   #8214
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
a koje bi to sobe uopće trebale biti?

Vecina studentskih domova nudi smjestaj gostujucim profesorima ili asistentima koji dolaze na znanstvene skupove ili drze neke kolegije van svoje maticne institucije. To su posebne sobe, nesto bolje uredene od standardnih studentskih i naravno skuplje.
Loreanna is offline  
Old 30.04.2014., 23:15   #8215
ok, kužim to.
ali ne kužim koje su to točno sobe u domovima. sobe u 11./12. paviljonu na Savi, naprimjer?
kako god, mislim da ne možeš ni to iznajmiti.
anđeo tame is offline  
Old 30.04.2014., 23:16   #8216
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ok, kužim to.
ali ne kužim koje su to točno sobe u domovima. sobe u 11./12. paviljonu na Savi, naprimjer?
kako god, mislim da ne možeš ni to iznajmiti.
Mislim da 12. paviljon na Savi.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 01.05.2014., 01:43   #8217
Al to se nemože dobiti preko natječaja. Tu razinu komfora imaš u 11. paviljonu za 600 kn. Preko natječaja te sobe dobivaju uglavnom oni koji ih zatraže jer nije baš neka navala.

Ovo za ispitne rokove, od recimo 1.4. bude objava na stranicama SCa da je prag pao na jedan bod, pa svi koji su se prijavili na natječaj, mogu se javiti u upravu i useliti se u slobodnu sobu i biti do 15.7.. Za zimske rokove mi nepada nikakva opcija na pamet.
Tiimo is offline  
Old 01.05.2014., 09:07   #8218
Namjeravam se prebaciti u dom (Šara ili Cvijetno) slijedeće akademske godine, i imam dva pitanja:
1. Sad u stanu imam internet preko B.neta, hoću li moći to prenijeti i u dom (i ima li uopće mjesta stolno računalo tu)?
2. Koja je uobičajena praksa kad, hmm, trebate večer nasamo s dragom/dragim, a on(a) je isto u domu ili odlazak kod nje(ga) nije opcija?
The Great Duck is offline  
Old 01.05.2014., 11:56   #8219
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Namjeravam se prebaciti u dom (Šara ili Cvijetno) slijedeće akademske godine, i imam dva pitanja:
1. Sad u stanu imam internet preko B.neta, hoću li moći to prenijeti i u dom (i ima li uopće mjesta stolno računalo tu)?
2. Koja je uobičajena praksa kad, hmm, trebate večer nasamo s dragom/dragim, a on(a) je isto u domu ili odlazak kod nje(ga) nije opcija?
Pitanja na zadnje dvije stranice postaju sve bolja i bolja.

1. U domu već postoji internet i ne možeš imati svoj B.net. Uostalom, domski je besplatan, neograničen i superbrz.
2. Opcija je da odeš kod njega/nje ili ona/on kod tebe. Samo se dogovoriš s cimerom.
__________________
I can art.
Blue Marine is offline  
Old 01.05.2014., 13:55   #8220
erasmus

jel bilo govora ovdje o situaciji da smo dobili razmjenu preko erasmusa za zimski semestar i onda se u ljetnom vraćamo u zagreb a kako to ide s domom ako se preko ljeta prijavim na natječaj kao i svi?
mislim,mozda u 9.mj i budem u domu prije nego sto odem na razmjenu (takve detalje kad cu otic jos ne znam), al cak i da je tako, ja bi sobu trebala plaćat sve do 3.mj 2015. a nisam tu ?
raisin03 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.