Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2006., 12:08   #81
Moraš biti rođen za to, ali i mnogo knjiga pročitati. A tu moć možeš koristiti i za dobro (lijek) i za loše (bolest). Kad ciganka pljune ispred tebe, očekuj u najmanju ruku svrab.
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:16   #82
Quote:
jimmy jazz kaže:
sve kaj radish..skuplja se i baca tam negdi iza..
kod magije je razlika ta, da puno jace afektira odredjene energije u psihi i da im da rastu...rezultati krecu od zbunjenosti preko neuroze, fobije, shizofrenije i ludila

Naravno da smo u korporaciji sa svemirom i da je to živa veza. I iako sam sama neempirijski orjentirana, holističkog usmjerenja, vjerujem u svakakva "čuda", to s psihičkim bolestima jednostavno ne mogu samo tako nalijepiti magiji. Bila profesionalno deformirana il ne, te bolesti ne treba mistificirati. (što je s onima koji s magijom nisu imali veze?) Iako znam da je bolest oblik neravnoteže. A to mi je u glavi opet u koliziji s karmom, npr.
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:16   #83
Quote:
iluminata kaže:
Al me zanima, evo na onom gornjem primjeru vezano uz zaljubljivanje, kako se može napraviti neki obred koji bi trebao utjecati na nečiju slobodnu volju? Nije li to loše? U najmanju ruku nije fer? Nije li to kršenje nekih zakona Univerzuma?
Već sam i sebi dosadio sljedećim primjerom ali....isto tako nije fer utjecati na slobodnu volju muškarca kada žena stavi grudnjak sa silikonima ili grudnjak na napuhavanje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:19   #84
Quote:
iluminata kaže:
Naravno da smo u korporaciji sa svemirom i da je to živa veza. I iako sam sama neempirijski orjentirana, holističkog usmjerenja, vjerujem u svakakva "čuda", to s psihičkim bolestima jednostavno ne mogu samo tako nalijepiti magiji. Bila profesionalno deformirana il ne, te bolesti ne treba mistificirati. (što je s onima koji s magijom nisu imali veze?) Iako znam da je bolest oblik neravnoteže. A to mi je u glavi opet u koliziji s karmom, npr.
alo..o cem ti sad..de u mojem postu si procitala da su te bolesti opcenito uvjek posljedice bavljenja magijom?

ovo o cem ja pricam je cisto empirickog karaktera; ak nekaj nisam dozivel, o tom sigurno necu pricati odnosno razglabati. a ne verujem u opce nikaj kaj nisam dozhivjel.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:22   #85
znaci, nisam rekao da su te bolesti iskljucivo i samo posljedica bavljenja magijom.
to znaci, nisam se bavio etiologijom psihickih bolesti i smetnji, nego posljedicama odredjene magije a to je ona magija koju ljudi obicno percipiraju kao takvu, i to lepo tak tam pishe.

to kaj ti nekaj fantazirash..imas valjda razloga za to

no, opisao sam nacin djelovanja magije u nashoj psihi i kakve posljedice mozhe imati, i ima. i to magija koja se odvija vecinom do nivoa 3. cakre.
anyway.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:27   #86
Quote:
jimmy jazz kaže:
alo..o cem ti sad..de u mojem postu si procitala da su te bolesti opcenito uvjek posljedice bavljenja magijom?

ovo o cem ja pricam je cisto empirickog karaktera; ak nekaj nisam dozivel, o tom sigurno necu pricati odnosno razglabati. a ne verujem u opce nikaj kaj nisam iskusio.

Ne lovi se doslovno za riječi, nisam ni napisala da si spomenuo kao posljedica bavljenja magijom, al me smeta kad ih spominješ u tom kontekstu. I kako ti to znaš?
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:29   #87
Quote:
Baphomet kaže:
Već sam i sebi dosadio sljedećim primjerom ali....isto tako nije fer utjecati na slobodnu volju muškarca kada žena stavi grudnjak sa silikonima ili grudnjak na napuhavanje.

Pa jel to baš dobar primjer?
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:39   #88
Quote:
Kalista kaže:
Vještice su jako blizu prirodi, poštuju je i osluškuju, pronalaze ogovore i usklađuju neke "obrede" u skladu s njom.

Mene ti obredi bodu. Dal vješticu određuju obredi? Jesam li i ja vještica ako sam u skladu s prirodom, osluškujem ju i pronalazim odgovore, a ne obavljam obrede?

Dobro, sad bi mogao netko reći da je polaganje ruku i iscjelivanje isto tako obred (što mi je u redu )
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:40   #89
Quote:
iluminata kaže:
Pa jel to baš dobar primjer?
A šta mu fali?

Isto utječeš na slobodnu volju osobe. Jedina je razlika što je moja usporedba na drugom magijskom nivou.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:43   #90
Quote:
Baphomet kaže:
A šta mu fali?

Isto utječeš na slobodnu volju osobe.

Al tu ne posreduju mračne zle sile
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:44   #91
kaj ne. sex je uvjek 2. cakra.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:45   #92
zlo.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:45   #93
krokodil.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:47   #94
Quote:
iluminata kaže:
Mene ti obredi bodu. Dal vješticu određuju obredi? Jesam li i ja vještica ako sam u skladu s prirodom, osluškujem ju i pronalazim odgovore, a ne obavljam obrede?

Dobro, sad bi mogao netko reći da je polaganje ruku i iscjelivanje isto tako obred (što mi je u redu )
Ne određuju je obredi, oni pripomažu, kaniliziraju energiju koja će kasnije, pročišćena biti usmjerena prema cilju.

Nisi, ali imaš preduvjete da postaneš.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:54   #95
Quote:
jimmy jazz kaže:
krokodil.
Neću chatati, samo da pitam zašto si napisao krokodil?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:55   #96
Quote:
iluminata kaže:
Al tu ne posreduju mračne zle sile
zlo u apsolutnom obliku ne postoji.
__________________
Tak si kaj pes!
Prasec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:57   #97
Quote:
iluminata kaže:
Al tu ne posreduju mračne zle sile
Kako ne pa znamo da je ženski princip = Yin
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:58   #98
Quote:
iluminata kaže:
Po meni, vještice smatram obredničarima (to je kao neka crta koja ih odvaja od nevještica, al pusa Bafiju )
Svi su manje više obredničari pošto je obred neka vrsta uvoda tj. pripreme za ulazak u drugi svijet.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:58   #99
Quote:
iluminata kaže:
Mene ti obredi bodu. Dal vješticu određuju obredi? Jesam li i ja vještica ako sam u skladu s prirodom, osluškujem ju i pronalazim odgovore, a ne obavljam obrede?
uzalud ti obredi ak nemaš znanje.
__________________
Tak si kaj pes!
Prasec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:59   #100
Quote:
fish 1968 kaže:
Neću chatati, samo da pitam zašto si napisao krokodil?
krokodil je zivotinja asocirana s 2. cakrom.
i nosi odredjenu simboliku.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.