Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2009., 22:43   #21
hvala svima na pomoći,ali ja još nisam sigurna je li on upa u tu depresiju, između svih loših stvari koje su mu se desile, i zbog mene...jer smo bili skupa, i on je još zaljubljen, a ja ni sama ne znam šta bih s njim, nekad oću, nekad neću...osjećam se strašno krivom i mislim da sam i ja jedan razlog
eh, što onda napraviti ???
theone123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:53   #22
nemoj se osjećat krivom

ali puno bi mu pomogla već time kad bi shvatila što ti točno želiš. bez obzira je li to biti s njim, ili prekinuti. najviše mučiš i sebe i njega neodlučnošću

daš si neko vrijeme da se ne viđate, pa da na miru vidiš što točno osjećaš prema njemu?

ne, nema smisla da ostaneš s njim iz nekog osjećaja dužnosti, ili krivnje. ne bi mu time ništa pomogla.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 02:42   #23
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
Dišperani, pokusaj joj manjak serotonina i endorfina, nekako na drugačiji način uvesti u zivot:
a)fizička aktivnost (bavljenje sportom je odlicna stvar za to, a postoje sportovi koje mozete raditi udvoje- od trčanja po nasipu do igranja badmintona)-To će potaknuti izlučivanje tvari koje djeluju kao prirodni antidepresivi i anksiolitici - noradrenalina, endorfina i enkefalina
b)akupunktura- također dobra za lučenje endorfina
c)ljuta hrana- također se može postići lučenje endorfina
d)Omega-3 masne kiseline podižu raspoloženje
e)odvedi je nekamo. ne nuzno na put, nego je vodi van, u kazaliste, kino, vecere, među svijet. svakodnevnica zna ponekad ubiti volju za zivotom, posebno kad svakodnevnica nije lijepa...
Ne dovodi do terapijskih doza.


Quote:
theone123 kaže: Pogledaj post
hvala svima na pomoći,ali ja još nisam sigurna je li on upa u tu depresiju, između svih loših stvari koje su mu se desile, i zbog mene...jer smo bili skupa, i on je još zaljubljen, a ja ni sama ne znam šta bih s njim, nekad oću, nekad neću...osjećam se strašno krivom i mislim da sam i ja jedan razlog
eh, što onda napraviti ???
U depresiju se ne upada samo zbog prekida, nego je to možda bio samo triger. Tako je moglo biti bilo što koji tjedan ili mjesec prije ili kasnije. Tako da nisi kriva. Ako je prava depresija, a ne samo krizno stanje, onda je za to trebao već imati predispoziciju koja se sad ispoljila. Tako da se ne trebaš mučiti.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 04:17   #24
Od marihuane se dobiva psihoza.
Lopatarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 18:52   #25
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Ne dovodi do terapijskih doza.
Bapski recepti... ... kad ih čujem sve mi dođe slabo.

Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
U depresiju se ne upada samo zbog prekida, nego je to možda bio samo triger.
Postoje različte vrste depresije (depresivna epizoda, atipična depresija, distimija, poremećaj prilagodbe...) i da, neki događaj može biti smo okidač za pojavu depresije, no sama depresija je uzrokovana poremećajem rada mozga koja se naučinkovitije liječi antidepresivima.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:41   #26
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
no sama depresija je uzrokovana poremećajem rada mozga koja se naučinkovitije liječi antidepresivima.
hmmm....ali do poremećaja rada mozga ipak nešto dovede? još nisam srela nikoga tko je imao odličan život i odjednom pao u depresiju. depresija nije gripa
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 21:10   #27
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Bapski recepti... ... kad ih čujem sve mi dođe slabo.

Postoje različte vrste depresije (depresivna epizoda, atipična depresija, distimija, poremećaj prilagodbe...) i da, neki događaj može biti smo okidač za pojavu depresije, no sama depresija je uzrokovana poremećajem rada mozga koja se naučinkovitije liječi antidepresivima.
Uzrok ili posljedica? Koka ili jaje? Uzrok moze biti neuroloski ali i ne mora. Bas na ovom podrucju je sve jos malo istrazeno tek.

Recimo zimi razina serotonina pada prirodno, manje dnevnog svjetla manje kretanja itd. Ili se osoba lose hrani, postoji antidepresivna prehrana, meni je puno pomogla.
I drugacije, postoje testiranja koja pokazu da je serotonin posve u redu, osoba pije vec treci AD ipak i svejedno depresivna.
I biti ce dok ne rijesi pijavicu sefa ili nesretni brak. Dugo je trebalo da jedan psihijatar prizna da nije sve neuroloski objasnjivo. Jer nije. Da je, svi bi bili izlijeceni i ne bi bilo ljudi koji mjesecima isprobavaju AD i kod njih ti lijekovi ne rade.

Da pojasnim, da se sve svede na neuroloski nazivnik, kamo srece, vrlo lako i brzo bi se izlijecili. Ali to je nazalost prepojednostavljeno sve.

AD mi je bio staka za izlaz iz krize, ali nije me on izlijecio. Ja sam se. Promjenom misli i ponasanja. Izlaskom iz zacaranog kruga ali prije svega ciscenjem i to radikalnim po mom zivotu.

Quote:
Prvo neka odmah prestane koristiti lijekove za smirenje, jer oni samo rade kontraefekt. Oni te još više "spuštaju" umjesto da te "dignu".

Drugo, neka ode svom doktoru i traži uputnicu za psihijatra. Da, psihijatra. To što netko ide psihijatru nije sramota, niti je znak da je slabouman ili opasan za okolinu što mnogi na temelju uobičajenih stereotpa misle. Psihijatar će malo razgovarati s njime (da postavi dijagnozu) i propisati mu antidepresive koje će morati piti određeno vrijeme i povremeno se javljati na kontrolu da se vidi da li terapija djeluje.

Moguće da će ga uputiti i na neku vrstu grupne terapije, a korisno je da se čovjek počne baviti nekim sportom ili nekom drugom aktivnošću
Slazem se.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.