Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2006., 14:33   #1
Hayao Miyazaki

Zanima me ako ste pogledali koji film studia Ghibli - odnosno genialnog Hyao Myazakija i što mislite o njegovom radu?
__________________
" Na poljima od snova ne pušta se korijenje..."
despair is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:56   #2
Odlican je. I zove se Hayao Miyazaki.

kaeovo
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 20:53   #3
Gledao i imam većinu njegovih uradaka.

Genije je, šta drugo reći.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 21:31   #4
Inače ne marim previše za anime/mangu i slične smjese ali Miyazaki je stvarno car.
Legura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 23:33   #5
jap, jap.... potpisujem.

samo se njegovi filmovi ne mogu naći lako, osim onih koji su bili nominirani za oscara (il naravno ak se nabave crnim putevima piratstva, al eto, pravimo se da nabavljamo legalno )
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 01:31   #6
Quote:
skochibooha kaže:
jap, jap.... potpisujem.

samo se njegovi filmovi ne mogu naći lako, osim onih koji su bili nominirani za oscara (il naravno ak se nabave crnim putevima piratstva, al eto, pravimo se da nabavljamo legalno )
Nije istina. Filmove Studia Ghibli možeš naći na Internetu jednako lako kao i Di$ney ili bilo koje druge.

Jedino je kod nas malo problem što je malo tih filmova licencirano pa ih nema za kupit. (Mononoke, Chihiro, Howl i to je to )
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 08:59   #7
Quote:
Icepick kaže:

Jedino je kod nas malo problem što je malo tih filmova licencirano pa ih nema za kupit. (Mononoke, Chihiro, Howl i to je to )
nije istina.obično kad naručejm online u hr uvijek ih ima.samo su skuuupi..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:22   #8
Di ima za naći Hr titlove za njegove stare filmove?
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:33   #9
Ja sam pogledala osim navedenih u vašim postovima (koje sam imala sreču pogledati kad su bili u kinu) još i Nausicaa of the valley of the wind, Porco Rosso i My neighbour Totoro...jednom riječju fantastični
__________________
" Na poljima od snova ne pušta se korijenje..."
despair is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:10   #10
Quote:
dr mladjo kaže:
nije istina.obično kad naručejm online u hr uvijek ih ima.samo su skuuupi..
Ne kužim koji dio mog posta nije točan.

Kod nas jesu licencirana samo 3 njegova filma (i Nausicaa u vrijeme Juge), i to sve noviji naslovi, a da se preko Neta može svašta naručiti...pa može.

@Ogius<=

Za koje filmove ti trebaju HR titlovi?
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:16   #11
Quote:
Icepick kaže:
Ne kužim koji dio mog posta nije točan.

Kod nas jesu licencirana samo 3 njegova filma (i Nausicaa u vrijeme Juge), i to sve noviji naslovi, a da se preko Neta može svašta naručiti...pa može.
mislio sam na hrvatske online trgovine.ne naručivanje s amazona i sl..ali imaš pravo.sad sam pogledao na morecomics.rijetki njegovi filmovi imaju hr subtitle..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 13:10   #12
Quote:
Icepick kaže:
@Ogius<=

Za koje filmove ti trebaju HR titlovi?
Nausicaa i Laputa
__________________
Ustrijeli me Vendi
Ogius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 21:29   #13
Quote:
dr mladjo kaže:
mislio sam na hrvatske online trgovine.ne naručivanje s amazona i sl..ali imaš pravo.sad sam pogledao na morecomics.rijetki njegovi filmovi imaju hr subtitle..
Ma, te Online trgovine su bezveze...kao da ne možeš sam naručiti preko Neta. Još ti uračunaju tu uslugu pa te dođe kao Sv.Petra kajgana. Pa porez, pa ovo, pa ono.

Inače u More Comics-u možeš kupiti sve filmove koji su licencirani, misim da bi ih trebali imati. Iako jedino što vrijedi od izdanja jest "Steamboy", al' to nije Miyazaki već Otomo.

Ovi ostali, koliko sam čuo od ljudi koji su ih kupili, nisu baš nešto. U biti Mononoke Hime je OK, imam ju doma. A Chihiro bi trebali imati po videotekama.

Za Howla sam nedavno čuo da ima DVD pa potražite i to u videotekama.

Quote:
Ogius kaže:
Nausicaa i Laputa
Nope...najranije što imam je Totoro.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 21:03   #14
Ah, Pronceza Mononoke je nešto najljepše što sam vidio iz animiranog svijeta, obožavam taj film, imao sam ga dvano na kazeti koju sam od gledanja izlizao, a u ovoj jadnoj Iločkoj videoteci je nema ...
Chihiro je također predobar film (najbolji mi je Haku)

P.S. jel zna možda netko gdje ima hi-res slike Forest Spirit-a iz Mononoke, to mi je omiljeni fantasy lik
__________________
MAN I'M HOT, LIKE THE SUN, LIKE THE MIDDLE OF THE SUMMER!!!
morrbido is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 23:40   #15
Quote:
morrbido kaže:
P.S. jel zna možda netko gdje ima hi-res slike Forest Spirit-a iz Mononoke, to mi je omiljeni fantasy lik
Kaj je tak teško ukucati nešto u Google.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 02:49   #16
Ko ima neku vezu kod zlih komsija, pojavila se pre par dana odlicna ponuda: dvd box set Miyazakijevih filmova, za 1000din (otprilike 100kn): Spirited Away, Cat Returns, Totoro, Castle in the Sky, Porco Rosso).
Jeste da je propratni materijal uz box set - nula, tj. nema nista, samo diskovi...ali i ovo je dovoljno.

-
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 11:15   #17
Quote:
Cop 663 kaže:
Ko ima neku vezu kod zlih komsija, pojavila se pre par dana odlicna ponuda: dvd box set Miyazakijevih filmova, za 1000din (otprilike 100kn): Spirited Away, Cat Returns, Totoro, Castle in the Sky, Porco Rosso).
Jeste da je propratni materijal uz box set - nula, tj. nema nista, samo diskovi...ali i ovo je dovoljno.
Interesting...kad navratim u komšiluk baš bi mogao potražiti.

Iako imam sve osim "Neko no Onegashi" na DVD-u ljepše je imati originale. A i 1000 dinara je ništa, zadnji puta sam toliko potrošio samo na ratluk.

BTW, to jesu originali ili su neki kineski bootlezi? Znaš li kakva je kvaliteta slike, zvuka i prijevoda?
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 12:37   #18
hayao miyazaki je genijalac!
ko sljivi disney, to je sve vec vidjeno!!
ghibli rulz!
__________________
zlo&pakost inc.
pakost is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 16:19   #19
ja sma baš neki dan tražio nausicaa na isohuntu i našao sam jedan izuzetno interesantan torrent file koji skida sve skupa preko 5Gb, a u tome sadrži oko 17 anime-a (inače tražio sam nausicaa, a kao prvi izbor se našao torrent pod imenom "anime (studio Ghibli)").
skoro svi crtići su od Miyazakia osim "grave of the fireflies" i možda još jednog ili dva... ali ima sve što trebate zajedno sa Cat Returns, Lupin III itd...)
pa tko se bavi ovim aktivnostima neka izvoli...

inače volim sve to imati na dvd-u, ali kad nitko naš to ne izdaje što mi je činiti
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 02:35   #20
Quote:
tutlek kaže:
ja sma baš neki dan tražio nausicaa na isohuntu i našao sam jedan izuzetno interesantan torrent file koji skida sve skupa preko 5Gb, a u tome sadrži oko 17 anime-a (inače tražio sam nausicaa, a kao prvi izbor se našao torrent pod imenom "anime (studio Ghibli)").
skoro svi crtići su od Miyazakia osim "grave of the fireflies" i možda još jednog ili dva... ali ima sve što trebate zajedno sa Cat Returns, Lupin III itd...)
pa tko se bavi ovim aktivnostima neka izvoli...

inače volim sve to imati na dvd-u, ali kad nitko naš to ne izdaje što mi je činiti

ispravak navoda (mog) - cijeli file skida sve skupa više od 11GB, a ja sebi od toga skidam 5,7 GB filmova koje već nemam...
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.