Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2007., 22:45   #21
To je odličan film. Pravi klasični pustolovni film. Da je iz 50-ih, sad bi ga se smatralo klasikom u razini "Blaga Sierra Madre" ili takvih...
Di Caprio je odličan. Predviđam da će Di Caprio u svojoj karijeri snimiti još puno puno dobrih filmova i da će postajati sve bolji i sve kultniji. I žena u filmu je super, i crnac, i Imhotep, (General Koetscsze ili kako već...). Sviđa mi se glumica koja nije neka ljepotica. Dobro mi je što za promjenu nije prikazano žvaljenje i šlatanje, ali je jasno da su se pojebali. Scene borbi su nevjerojatno uzbudljive i realne.

Zamjerka- zadnjih 10 min. je potpuno suvišno. Zadnja scena je trebala biti kad avion odlazi u zalazak sunca sa Crnjom i sinom, ali ajd dobro.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 02:32   #22
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Zamjerka- zadnjih 10 min. je potpuno suvišno. Zadnja scena je trebala biti kad avion odlazi u zalazak sunca sa Crnjom i sinom, ali ajd dobro.

Bilo bi suvišno da je ovo recimo Indiana Jones, ili neki drugi čisto
pustolovni film kojem je do samo do odlične priče koja ne treba imati
veze sa svakodnevnicom. No pošto film povrh svega ostalog također
cilja da bude politički nabijen te povezan sa buđenjem svijesti o
stvarima koje se realno događaju na lokalitetima Sierra Leone&Liberia,
tih zadnjih 10 minuta vrlo je bitno u vidu ispunjavanja te svrhe.
Fikcija završava odlaskom u zalazak sunca, dok stvarnost funkcionira
drugačijim kanalima. Zato treba shvatiti da makar su likovi fikcija , film
cilja na stvarnost,istovremeno pružajući gledateljima zabavu , no
i jasne naznake da se film mora shvatiti na jednoj većoj,ozbiljnijoj
razini ,koja nadilazi težnju zadovoljavanja pukog gledateljevog
doživljaja.
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 11:07   #23
Quote:
LNP20 kaže: Pogledaj post
Bilo bi suvišno da je ovo recimo Indiana Jones, ili neki drugi čisto
pustolovni film kojem je do samo do odlične priče koja ne treba imati
veze sa svakodnevnicom. No pošto film povrh svega ostalog također
cilja da bude politički nabijen te povezan sa buđenjem svijesti o
stvarima koje se realno događaju na lokalitetima Sierra Leone&Liberia,
tih zadnjih 10 minuta vrlo je bitno u vidu ispunjavanja te svrhe.
Fikcija završava odlaskom u zalazak sunca, dok stvarnost funkcionira
drugačijim kanalima. Zato treba shvatiti da makar su likovi fikcija , film
cilja na stvarnost,istovremeno pružajući gledateljima zabavu , no
i jasne naznake da se film mora shvatiti na jednoj većoj,ozbiljnijoj
razini ,koja nadilazi težnju zadovoljavanja pukog gledateljevog
doživljaja.

Ne bih se složio, evo zašto... Sve što saznajemo u epilogu je: na koji je točno način novinarka došla do svoje priče, sve u suvišne detalje. (Fotkanje onog bankara koji ovako ispada prebitan lik...) Samo saznajemo detaljno ne koji točno način se crnac sreo sa familijom... Suvišno. 10 minutni epilog po meni u stvari nema nikakve uloge- jer sve to što će biti poslije radnje smo saznali tokom filma.
Novinarka je dobila malu crnu knjižicu, pa znamo da će doći do svoje priče. Saznali smo ko je kriv za sukobe i kako stvari stoje.
Znamo i da je crnčeva obitelj na sigurnom, da je on sad bogat, pa sigurno je da će svi završiti sretno...
Na kraju u epilogu je i suvišna scena konferencije o Siera Leoneu, koja je po meni čak i pomalo rasistička. Jer dobije se dojam da je upravo nastup na toj konferenciji- dolazak crnog junaka prema našim mjerilima odjednom "civiliziranog",u kravati, na skup bijelih funkcionara u Londonu vrhunac filma.
Cijeli taj film je politički nabijen i bez toga. Za one koji to nisu skužili iz radnje,na kraju čak ide tekst u kojem se ispisuju činjenice o Siera Leoneu iz stvarnosti...
Eto, zato mislim da se zadnjih 10 minuta odrezalo, nikom ništa i cijeli film ne bi ništa izgubio, možda bi dobio na snazi.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:11   #24
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio, evo zašto... Sve što saznajemo u epilogu je: na koji je točno način novinarka došla do svoje priče, sve u suvišne detalje. (Fotkanje onog bankara koji ovako ispada prebitan lik...) Samo saznajemo detaljno ne koji točno način se crnac sreo sa familijom... Suvišno. 10 minutni epilog po meni u stvari nema nikakve uloge- jer sve to što će biti poslije radnje smo saznali tokom filma.
Novinarka je dobila malu crnu knjižicu, pa znamo da će doći do svoje priče. Saznali smo ko je kriv za sukobe i kako stvari stoje.
Znamo i da je crnčeva obitelj na sigurnom, da je on sad bogat, pa sigurno je da će svi završiti sretno...
Na kraju u epilogu je i suvišna scena konferencije o Siera Leoneu, koja je po meni čak i pomalo rasistička. Jer dobije se dojam da je upravo nastup na toj konferenciji- dolazak crnog junaka prema našim mjerilima odjednom "civiliziranog",u kravati, na skup bijelih funkcionara u Londonu vrhunac filma.
Cijeli taj film je politički nabijen i bez toga. Za one koji to nisu skužili iz radnje,na kraju čak ide tekst u kojem se ispisuju činjenice o Siera Leoneu iz stvarnosti...
Eto, zato mislim da se zadnjih 10 minuta odrezalo, nikom ništa i cijeli film ne bi ništa izgubio, možda bi dobio na snazi.

Iz mojeg gledišta ,baš je dobio na snazi tim izbjegavanjem neodređenosti,
neodređenosti koja bi pustila mjesta za interpretaciju stvari koje se žele
prikazati čvrsto povezane sa stvarnošću. Meni je baš dobro izvedeno
fotografiranje bankara, cijelih tih 10 minuta dobro održava onu emocionalnu
intezivnost započetu odlaskom aviona u zalazak i sve kao da kulminira
crnčevim nastupom na konferenciji. Ša se samoga nastupa tiče , nebi
se složio da je rasistički, dapače, on daje svoje viđenje problema s kojim
si postkolonijalna kritika razbija glavu već zadnjih 30 godina : "Kako
govoriti u ime onih koji ne mogu govoriti sami za sebe,kako ih reprezentirati?"
Odgovor je naravno,pustiti njih da reprezentiraju sebe. No problematika
koju ja uviđam tom situacijom u filmu je da se govori u svoje ime
potrebna je moć, koju je crnac spletom znanih okolnosti stekao na kraju.
Paradoks koji se nameće je da kad si nemoćan i želiš govoriti da promjeniš
svoje nemoćno stanje - potrebna ti je određena vrsta moći prije nego opće
počneš govoriti. Znači,na toj razini,bezizlazno stanje,koje ne možemo nazvati
posljedicom rasizma (prije licemjerstva) pošto ne pogađa samo crnce,iako je
ovdje prikazan iz njihove perspektive.
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 18:04   #25
Kolike to postove pišete....ne da mi se čitat.

Film mi je fenomenalan, napet, poučan, a ima i dirljive love elemente lišene patetike što je najbitnije

Da je nakraju preživio i oni dvoje živjeli sretno od dijamanta upucala bi se

Ovako mi je baš
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 00:07   #26
Fascinanantna mi je osobna preobrazba koju prolazi Di Caprio tijekom filma...

Inače nisam njegov fan, ali ovaj put navijam za Oscara
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 02:21   #27
evo upravo pogledala film, ne bi sad htjela komentirat što mi se svidjelo a što nije, koja je scena suvišna a koja ne,ili tko je loše odglumio a tko dobro...film sam išla gledat najviše zbog same teme,što se stvarno dolje događa i strašne posljedice koje nastaju proizvodnjom i ilegalnim izvozom tih dijamanata.i još na kraju ta bizarna kampanja koju su pokrenuli proizvođači..sramota
http://www.net.hr/filmtv/page/2007/01/25/0499006.html

inače glumačka postava mi je savršena nikad nisam bila fan dicapria,uvijek mi se pomalo činio sladunjav i bebast i nisam ga mogla zamisliti u ozbiljnim filmovima(čak i u avijatičaru mi je iozgledao poput pubertetlije) ali u ovom filmu me oduševio i moj favorit za ovogodišnjeg oscara a connely mi je bila relativno dobra a ne bi se ništa više moglo reći o njenoj glumi jer joj uloga nije bilo toliko ni zahtjevna ni velika ,a mislim da bi bilo i suvišno da joj je lik imao neku veću ulogu
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 10:21   #28
Gledao sam sinoc, odlican film o vrlo ozbiljnoj temi, nevezano samo uz dijamante.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 13:34   #29
Nit' mi se sviđa, nit' mi se ne sviđa, posve ravnodušan dojam, bolje bi bilo da mi se nije svidio uopće.
A za Connelly se slažem s nekim ovdje..nešto mi ne štima sa njom, nije stvar kvalitete glume, već ne izaziva objektivan dojam (da tako kažem). Preprovokativna je.
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:20   #30
Jennifer Connelly - gad dem, u onoj jednoj sceni imala je jedno dugme viška na košulji zakopčano...
Još jedna mega stvar u filmu: Mi-24 kad pokolje ekipu (toliko se dobro heljikopter nije prikazao u filmu još od Plavog groma)...
Eto, sad kad je napisana "recenzija" na razini trinaestogodišnjaka, final verdict: dobar film.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:38   #31
ma kakav Di Caprio, to su bili Bjelogrlić i Thuram...
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 00:22   #32
Quote:
Athalie kaže: Pogledaj post
A što se tiče DiCapria, on se stvarno promijenio, postao je ozbiljniji i zreliji, iskusniji, i čini mi se svakim danom sve bolji i bolji glumac (što starije to bolje - kao vino! haha), što se, naravno, može primjetiti i u ovom filmu.
Nadam se da će osvojiti Oscara za najboljeg glumca, stvarno je to zaslužio
pa ljudi, vi ko da niste gledali Leonardove starije filmove
ja bih rekao da su mu Gilbert Grape i Dnevnik košarkaša najbolje uloge u karijeri

istina da postaje zreliji i iskusniji, al nikako se ne smije zanemariti njegov raniji rad
rekao bih čak, da je nakon Titanica stvorena neka opća averzija prema njemu

al ja mu skidam kapu za sve što je dosad napravio

__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
c0rle0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 00:28   #33
potpisujem gornji post
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 03:50   #34
Upravo pogledao film i moram reci da sam puno vise ocekivao. Cijeli fim mi je nekako bio malcice preforsiran i zbacan zbrda zdola: L. DiCaprio je dobro odradio posao no to nije bas podiglo rating filma. Edward Zwick me se nije bas dojmio filmom te se nadam da ce njegov sljedeci film The Lions of Al-Rassan ( po jednoj od mojih drazih knjiga ) biti puno bolji ... da ne duljim 5/10
Aryx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 13:47   #35
Quote:
c0rle0ne kaže: Pogledaj post
pa ljudi, vi ko da niste gledali Leonardove starije filmove
ja bih rekao da su mu Gilbert Grape i Dnevnik košarkaša najbolje uloge u karijeri

istina da postaje zreliji i iskusniji, al nikako se ne smije zanemariti njegov raniji rad
rekao bih čak, da je nakon Titanica stvorena neka opća averzija prema njemu

al ja mu skidam kapu za sve što je dosad napravio

Imala sam i ja tu averziju prema njemu dok nisam pogledala Pokojne i od tad sam se malo zamislila... I da stvarmo nije on toliko ni los, samo ga je Titanic sj***...
__________________
„Budite oprezni. Nemojte nikog da povredite. Ljubavne rane ostaju najdublje urezane u duši. I nemojte da vam literatura zameni ljubav. I literatura je opasna. Život se ne može zameniti ničim.” - Danilo Kiš
Amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 16:03   #36
Gledao sam prije par dana film "Krvavi dijamant" sa Leonardo Di Capriom. Ovo mi je prvi u fil u kojem je on faca. Inače ga baš i ne volim.
Sam film je odličan, a pogotovo priča, lokacije, vrlo brutalan (i realan) prikaz rat, djece ratnika, i općeg kaosa u Africi.
Priča o bijelcu bez domovine, i o crncu koji je izgubio sve- dom, obitelj i slobodu.
Krvavi dijamant je jedan od najboljih filmova koje sam uopće gledao.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 16:03   #37
E da glazba je autentična Afrička, ali ne samo domoradačka,nego i pop, i dance, i hip-hop- glazba kakvu slušaju u Africi, i dobro se uklapa sa filmom
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 02:06   #38
film dobar jedino zbog glume(i izgleda) diCaprija koji je čini se posjetio teretanu,

pogotovo ona scena di dikaprijo čeka smrt,skoro sam se rasplako

ali mi je totalno uništila dojam pjesma koja dolazi odmah na kraju...to govori o važnosti soundtracka u filmu...sjetimo se requiem for a dream,a i connely gola,da se i u ovom filmu skinula...oskar

a hounsou se pak u svim filmovima mora skinut gol i derat se ko majmun,to jedino zna,loša gluma
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 13:35   #39
Joj taj je film mogao biti toliko bolji. Moj bože koliko potencijala, love, a bit će zaboravljen u keks roku.
Jennifer i Leonardo su tako dobri glumci da je čudo veliko kako su ovdje bili bezlični i DOSADNI. Priča je... fali nešto. Malo nečega. Subjektivnosti ili šta ja znam...
Ali naravno uz takvu temu svi će pričati kak im se svidio film.

Ništa od tog filma nije za oskara...
a što se leonarda tiče - istina je... samo ga je titanik zajebo - inaće sve njegove filmove (nije da volim ali) mogu gledati...
Escherichia Coli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 21:08   #40
gledajući film kao cjelinu,dosadan je
gledajući film kao zbilju,izvanredan je
morate shvatiti da se to dogodilo,da se događa i vrlo vjerojatno će se nastaviti.danas ima preko 200000 djece vojnika,ne zaboravite da ih je prije bilo mnogo više od kojih je većina umrla,stoga tematiku koju film tumači je vrlo poučna i intrigantna.
utjecaj lea u filmu je neosporiv,on je dragulj filma,nitko od današnje nove garde ne bi se tako uklopio u ulogu kao što je on...ali samo moje mišljenje o tome...
__________________
The world is yours
KaKa 22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.