Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2014., 21:34   #1981
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Da li netko zna koliko otkupna vrijednost police životnog osiguranja može odstupati od ugovorene vrijednosti (za slučaj doživljenja)?
Konkretno, ugovorio sam policu sa Agramom (preneseno iz Sunca - životno os.) 1998., ističe 2018.g. kapitalizirao sam policu prije 2 godine (vrijednost je cca 10300 eur-a) i sada razmišljam o otkupu. Nedavno sam telefonski dobio info iz njihove službe da mi je otkupna vrijednost cca 8100 eur-a i da se neće povećati sve do kraja ugovorenog roka, 2018.
Kako je to moguće?
Kod kapitalizacije se dobiva nova tablica otkupne vrijednosti sa iznosima za svaku godinu. Kod kapitalizacije otkupna vrijednost bi se trebala povećavati godišnje za pripisanu dobit.
zagi simpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 11:43   #1982
Hvala na odgovoru.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 13:40   #1983
životno bez ugovaranja??

Pozdrav znalci,
imam pitanje - htio bih (bez posebnog razloga) imati određenu štednju..obzirom da životno ima svoje prednosti (ali i nedostatke) zanima me mogu li ''ugovoriti' životnu štednju ali bez ugovorenog iznosa..recimo mogu pristati na minimum 5 godina i uplaćivati primjerice 250 kn mjesečno. Ono što mi se ne sviđa je taj 'otkup' prije ugovorenog iznosa u kojem slučaju gubim najmanje 20% ugovorenog iznosa! To mi se ne sviđa i ne bih htio ograničenja - htio bih uložiti, pa kažem, i minimalno 5 godina može, ali da nakon toga mogu nastaviti uplaćivati, ako želim, ali i podići svoj novac, ako želim... postoji li to ili živim u bajkama!
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 15:26   #1984
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
Pozdrav znalci,
imam pitanje - htio bih (bez posebnog razloga) imati određenu štednju..obzirom da životno ima svoje prednosti (ali i nedostatke) zanima me mogu li ''ugovoriti' životnu štednju ali bez ugovorenog iznosa..recimo mogu pristati na minimum 5 godina i uplaćivati primjerice 250 kn mjesečno. Ono što mi se ne sviđa je taj 'otkup' prije ugovorenog iznosa u kojem slučaju gubim najmanje 20% ugovorenog iznosa! To mi se ne sviđa i ne bih htio ograničenja - htio bih uložiti, pa kažem, i minimalno 5 godina može, ali da nakon toga mogu nastaviti uplaćivati, ako želim, ali i podići svoj novac, ako želim... postoji li to ili živim u bajkama!
Polica osiguranja je obveza za obje strane ne može biti "kako želim". Ako ti je važna financijska strana što radije ne štediš u banci? Tamo možeš uplaćivati kako želiš.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 15:53   #1985
da, zaboravio sam nadopisati da odgovori tipa 'što ne uplaćuješ u banci' nisu potrebni. Dakle, htio bih uplaćivati nešto gdje ću dobiti iste ako ne i veće kamate nego u banci, a također imati određene benefite poput isplate neke premije ili naknade u slučaju ozljede ili nedaj bože nekog težeg slučaja ozljede i sl.

Moguće da osiguravajuća društva ne nude takve opcije, zato sam upitao ljude koji možda mogu dati savjet prije nego isto provjerim i u samim osiguravajućim kućama.

Hvala još jednom
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 16:14   #1986
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
Dakle, htio bih uplaćivati nešto gdje ću dobiti iste ako ne i veće kamate nego u banci, a također imati određene benefite poput isplate neke premije ili naknade u slučaju ozljede ili nedaj bože nekog težeg slučaja ozljede i sl.
I tata bi sine...
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 17:19   #1987
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
da, zaboravio sam nadopisati da odgovori tipa 'što ne uplaćuješ u banci' nisu potrebni. Dakle, htio bih uplaćivati nešto gdje ću dobiti iste ako ne i veće kamate nego u banci, a također imati određene benefite poput isplate neke premije ili naknade u slučaju ozljede ili nedaj bože nekog težeg slučaja ozljede i sl.

Moguće da osiguravajuća društva ne nude takve opcije, zato sam upitao ljude koji možda mogu dati savjet prije nego isto provjerim i u samim osiguravajućim kućama.

Hvala još jednom
Nitko ti to neće dati, ozljede su preveliki rizik da bi ti još i vratili novce sa kamatama.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 22:11   #1988
shvatio sam..utopija? očito da je veća šansa da me banka natjera kad budem dizao kredit, a onda kad jednom budem htio 'otkupit' štednju prije isteka..onda će mi velikodušno dati mojih 80% uloženog... pa da, bolje da onda čuvam u čarapi
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 08:06   #1989
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
shvatio sam..utopija? očito da je veća šansa da me banka natjera kad budem dizao kredit, a onda kad jednom budem htio 'otkupit' štednju prije isteka..onda će mi velikodušno dati mojih 80% uloženog... pa da, bolje da onda čuvam u čarapi
Banka ti neće uzeti ništa od glavnice a kamate ćeš dobiti na izdržano vrijeme štednje, gdje je problem?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 11:13   #1990
Ako se desi osigurani slučaj osiguranje isplaćuje cijelu osiguranu svotu iako je uplaćena tek prva rata. Ako se ne desi osigurani slučaj dobiva se uplaćeno + pripisana dobit.

Ako je problem u tome da nije sigurno da ćemo moći izdržati ugovoreni rok - štednja je bolja.

Zarada je proporcionalna riziku - nema veće kamate od štednje, a da je isto sigurno.

Ako želiš više novaca - pokušaj s dionicama...
__________________
Samo jednom se živi...
MDTehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 11:43   #1991
Quote:
MDTehnolog kaže: Pogledaj post
Ako se desi osigurani slučaj osiguranje isplaćuje cijelu osiguranu svotu iako je uplaćena tek prva rata. Ako se ne desi osigurani slučaj dobiva se uplaćeno + pripisana dobit.
Da u slučaju životnog ali ne ozljeda.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 12:04   #1992
Dragi forumaši,

Radim u Allianzu, te vam sa sigurnošću mogu reći da se svakako isplati uplačivati životno osiguranje, jer uplačujete isključivu u svoj fond (štednju), i uz sve to ste dok uplačujete i osigurani od posljedica nesretnog slučaja, teških bolesti, i u najgorem slučaju ono što nas sve čeka. Kada se malo zapitate, kada pogledate što ste učinili za svoju budučnost i budučnost vaše obitelji, znat će te donijeti pravu odluku.
Nazovite me na 0958854772 ili pišite na mail, te dogovorimo sastanak na kojem vam mogu detaljno kroz uvijete pokazati koliko je taj proizvod dobar za vas i za vaše bližnje. Ništa vas ne košta informacija, pa bih volio da vas mogu informirati detaljno... Mailom vam mogu poslati ponude sa pokričima. LP
kmacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 12:13   #1993
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
da, zaboravio sam nadopisati da odgovori tipa 'što ne uplaćuješ u banci' nisu potrebni. Dakle, htio bih uplaćivati nešto gdje ću dobiti iste ako ne i veće kamate nego u banci, a također imati određene benefite poput isplate neke premije ili naknade u slučaju ozljede ili nedaj bože nekog težeg slučaja ozljede i sl.

Moguće da osiguravajuća društva ne nude takve opcije, zato sam upitao ljude koji možda mogu dati savjet prije nego isto provjerim i u samim osiguravajućim kućama.

Hvala još jednom
nazovi me na 0958854772 ili se javi mailom [email protected] poslat ću ti izračun na kojem ti bude jasno vidljivo uz ugovoreni dodatni paket i ugovorenu svotu koja su ti pokrića u slučaju nezgode ili bolesti i kolika ti bi bila isplata po doživljenju a kolika po nekim drugim parametrima.

lp
kmacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 14:26   #1994
Quote:
kmacak kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

Radim u Allianzu, te vam sa sigurnošću mogu reći da se svakako isplati uplačivati životno osiguranje...
Isplati se tebi, da.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:03   #1995
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da u slučaju životnog ali ne ozljeda.
Pa naravno. Pa kaj nezgoda ima sa štednjom? Ovdje pričamo o štednji... Ako želi osiguranje od nezgode to je drugi par rukavica... Tu se plaća samo rizik ipak..

Mislio sam na smrt ili bolest (10-15 njih) - kako koje osiguranje...
__________________
Samo jednom se živi...
MDTehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:06   #1996
Quote:
kmacak kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

Radim u Allianzu, te vam sa sigurnošću mogu reći da se svakako isplati uplačivati životno osiguranje, jer uplačujete isključivu u svoj fond (štednju), i uz sve to ste dok uplačujete i osigurani od posljedica nesretnog slučaja, teških bolesti, i u najgorem slučaju ono što nas sve čeka. Kada se malo zapitate, kada pogledate što ste učinili za svoju budučnost i budučnost vaše obitelji, znat će te donijeti pravu odluku.
Nazovite me na 0958854772 ili pišite na mail, te dogovorimo sastanak na kojem vam mogu detaljno kroz uvijete pokazati koliko je taj proizvod dobar za vas i za vaše bližnje. Ništa vas ne košta informacija, pa bih volio da vas mogu informirati detaljno... Mailom vam mogu poslati ponude sa pokričima. LP
Ne možeš tvrditi da je osiguranje super ako ne poznaješ i alternativu - oročenu štednju... Znaš samo za jednu stranu... Čovjek želi štedjeti sa kta višom od bankovne. >Kaj Allianz GARANTIRA dobit?

I da "budučččnost"...
__________________
Samo jednom se živi...
MDTehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:07   #1997
Quote:
MDTehnolog kaže: Pogledaj post
Pa naravno. Pa kaj nezgoda ima sa štednjom? Ovdje pričamo o štednji... Ako želi osiguranje od nezgode to je drugi par rukavica... Tu se plaća samo rizik ipak..

Mislio sam na smrt ili bolest (10-15 njih) - kako koje osiguranje...
Pa čitaj o čemu se piše, čovjek je htio štednju i osiguranje od nezgode.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 12:26   #1998
Uh... ja radim honorarno u firmi koja se bavi financijskim savjetovanjem. Mislim da je jasno svima da ne mogu dobiti i ove i novce. Životna osiguranja se ne isplate uzimati na kraći vremenski period (npr. 5 godina) i pitanje je što je osobi važno (npr. dobit, osiguranje obitelji u slučaju da se osobi nešto dogodi, vlastito osiguranje u slučaju određenih bolesti,...). U Hrvatskoj ima hrpa različitih vrsta ŽO i nije za sve osobe najbolje isto osiguranje. Spookiju vjerojatno ne bih uopće savjetovala (ne znam sa sigurnošću, govorim napamet iz ovog ašto sam pročitala) da uzima ŽO već bih mu preporučila neke druge oblike štednje i osiguranja.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:07   #1999
meni je oblik ulaganja novaca u životno osiguranje apstraktno..mislio sam da taj oblik može trajati i kraće od vremena trajanja npr kredita! i mislio sam da takav oblik osiguranja uključuje, recimo, osiguranje od teže ozljede.. dopunsko ili dodatno zdravstveno osiguranje me uopće ne zanima!
u svakom slučaju, da, vjerojatno je pametnije da uplaćujem štednju, ali nekako mi je 'lakše' ako se 'natjeram' zbog nekog cilja uplaćivati manji iznos u manjem roku...
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 18:05   #2000
Napravi trajni nalog na štednju i sve 5!
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.