Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2014., 10:59   #2641
Quote:
Gigi06 kaže: Pogledaj post
jesi svjestan da upasti na taj ffzg i efzg nije bas isto??? na ffzgu je guzva koda pare dijele ali dal fakat imaju kakvo znanje za poso sumnjam
FFZG ima 30ak studija od kojih se svaki ponaša kao zaseban faks, tako da ne možeš generalizirati. Također, pljuckanje bez pokrića ne dopuštamo.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 11:51   #2642
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
FFZG ima 30ak studija od kojih se svaki ponaša kao zaseban faks, tako da ne možeš generalizirati. Također, pljuckanje bez pokrića ne dopuštamo.
Izvinjavam se..ono kaj sam htel reči da je teško upast barem kolko znam po poznastavima koji su imali jebene ocjene i jebeno strebali, a nisu upali...vjerojtano je oke faks...kaj se tice znanja itd...ali realni doprinos gospodarstvu je nula...pa mi i dalje nije jasno zasto tako puno ljudi zeli upisati to...i onda kad ne uspiju, upisu neki faks daleko ispod njihovih mogucnosti s nikakvom perspektivom i tako upropaste sve kaj su do sad radili...mogli ste se onda zajebavat cijelu srednju i opet bi dosli na to...
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:52   #2643
Quote:
Gigi06 kaže: Pogledaj post
ali realni doprinos gospodarstvu je nula...pa mi i dalje nije jasno zasto tako puno ljudi zeli upisati to...i onda kad ne uspiju, upisu neki faks daleko ispod njihovih mogucnosti s nikakvom perspektivom i tako upropaste sve kaj su do sad radili...mogli ste se onda zajebavat cijelu srednju i opet bi dosli na to...
Zato jer ih zanima?

Osim toga, s anglistikom ima posla. S pedagogijom onak, nemam pojma točno, al mislim da malo teže. Al barem nisu ogromne kvote na svemu ko kak su na EFZG-u, pa ono.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 16:06   #2644
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Zato jer ih zanima?

Osim toga, s anglistikom ima posla. S pedagogijom onak, nemam pojma točno, al mislim da malo teže. Al barem nisu ogromne kvote na svemu ko kak su na EFZG-u, pa ono.

Ja pitanje "ima li posla nakon xxx" i "kolike su plaće" mrzim iz dna duše.

Mogućnost posla ovisi o tome kako se snađeš, koliko naučiš na faksu (a posebno izvan njega), koliko te zanima ta struka i koliko si se spreman usavršavati, koliko si se spreman preseliti zbog posla itd.


Imaš liječnike koji sjede na burzi jer hoće posao u Zagrebu i to po mogućnosti dvije ulice od stana.
Imaš ferovce s prosjekom 5,0 koji sjede na burzi jer eto, oni su imali petnula i red je da poslodavac pokuca njima na vrata i ponudi posao, 20k kuna plaću i službeni auto.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 20:19   #2645
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Ja pitanje "ima li posla nakon xxx" i "kolike su plaće" mrzim iz dna duše.

Mogućnost posla ovisi o tome kako se snađeš, koliko naučiš na faksu (a posebno izvan njega), koliko te zanima ta struka i koliko si se spreman usavršavati, koliko si se spreman preseliti zbog posla itd.


Imaš liječnike koji sjede na burzi jer hoće posao u Zagrebu i to po mogućnosti dvije ulice od stana.
Imaš ferovce s prosjekom 5,0 koji sjede na burzi jer eto, oni su imali petnula i red je da poslodavac pokuca njima na vrata i ponudi posao, 20k kuna plaću i službeni auto.
Odlično rečeno, hvala.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 23:14   #2646
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Zato jer ih zanima?

Osim toga, s anglistikom ima posla. S pedagogijom onak, nemam pojma točno, al mislim da malo teže. Al barem nisu ogromne kvote na svemu ko kak su na EFZG-u, pa ono.
da ali poslje je steta ljudi koji ne upadnu...a isto su dosta vredni đaci...pa sigurno da ih zanima nesto slicno na nekom boljem faksu...dode mi zao tih ljudi jer ne iskoriste svoj potencijal...al ionako kad gledas nije vazan faks vec kakvog strica imas hat:
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 00:22   #2647
Quote:
Gigi06 kaže: Pogledaj post
ono kaj sam htel reči da je teško upast barem kolko znam po poznastavima koji su imali jebene ocjene i jebeno strebali, a nisu upali
Ovo mi nema smisla. Realno, ako imaš visok prosjek + odlično napisanu maturu i eventualno dodatnih 20 bodova za treći strani jezik, taman da iz testa intelektualnih sposobnosti dobiješ svega 100 bodova, upadaš na sve osim anglistike, psihologije, ruskog, dp povijesti i dp komparativne. Opet, sumnjam da baš svi svi ciljaju samo na te studije A ako i ciljaju, s tim istim visokim prosjekom i odličnom maturom, sigurno će upasti na njih u nekom drugom gradu ili na Hrvatskim studijima ( povijest i psihologija ).
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 08:45   #2648
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Ovo mi nema smisla. Realno, ako imaš visok prosjek + odlično napisanu maturu i eventualno dodatnih 20 bodova za treći strani jezik, taman da iz testa intelektualnih sposobnosti dobiješ svega 100 bodova, upadaš na sve osim anglistike, psihologije, ruskog, dp povijesti i dp komparativne. Opet, sumnjam da baš svi svi ciljaju samo na te studije A ako i ciljaju, s tim istim visokim prosjekom i odličnom maturom, sigurno će upasti na njih u nekom drugom gradu ili na Hrvatskim studijima ( povijest i psihologija ).
hrvatski studije ja nebi svrstal pod prestizne fakultete...a bome sve dalje od zg na 90 posto fakseva opada kvaliteta...
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:37   #2649
Quote:
Gigi06 kaže: Pogledaj post
hrvatski studije ja nebi svrstal pod prestizne fakultete...a bome sve dalje od zg na 90 posto fakseva opada kvaliteta...
Ako tebe istinski zanima npr anglistika, i ne upadneš na ffzg, ali na ostale filozofske upadneš, ne vidim razlog ( osim financijski ) da ju ne upišeš u nekom drugom gradu. Ne vidim svrhu upisivanja fakulteta koji te ni najmanje ne zanima, samo zato jer je u Zagrebu. Ali dobro, to sam samo ja.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 21:06   #2650
Pozdrav ljudi
Evo mene, registrirao sam se na ovaj forum s obzirom da tu dolaze mnogi inteligentni ljudi da mi pomognu oko odabira fakulteta
Stvar je u tome što ću morati uskoro (iako ima još vremena, ne upisujem se ove godine) odabrati fakultet. Moj je problem što ne znam koji. Većina ljudi koje znam koji također imaju problema s tim barem zna koji im predmeti idu, koji ne idu i sl. , ali meni je problem što mi zapravo nijedan predmet ne ide, ali moram upisati fakultet s obzirom da u gimnaziju idem (u prirodoslovno-matematičku ako pomaže što ta informacija). Nekima idu jezici, nekima matematika i fizika, nekima povijest, ali meni ne ide apsolutno ništa pa mi to iznimno otežava izbor. Mislim da s maturom ne bih trebao imati nekih velikih problema, mislim uzeti hrvatski i engleski nižu razinu, a matematiku višu s obzirom da sam ipak matematička gimnazija pa mi ne predstavljaju zadaci na maturi neki veliki problem. Ciljam na fakultete u Zagrebu općenito gledajući.
Čovjek123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 21:25   #2651
Daj nam malo reci čime se baviš inače, što ti je općenito u životu zanimljivo, hobiji, sport, računala, prirodoslovlje...ovako ti ne možemo nikako pomoći jer ako upišeš nešto što te ne zanima imaš jako male šanse da završiš.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 21:28   #2652
Quote:
Čovjek123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi
Evo mene, registrirao sam se na ovaj forum s obzirom da tu dolaze mnogi inteligentni ljudi da mi pomognu oko odabira fakulteta
Stvar je u tome što ću morati uskoro (iako ima još vremena, ne upisujem se ove godine) odabrati fakultet. Moj je problem što ne znam koji. Većina ljudi koje znam koji također imaju problema s tim barem zna koji im predmeti idu, koji ne idu i sl. , ali meni je problem što mi zapravo nijedan predmet ne ide, ali moram upisati fakultet s obzirom da u gimnaziju idem (u prirodoslovno-matematičku ako pomaže što ta informacija). Nekima idu jezici, nekima matematika i fizika, nekima povijest, ali meni ne ide apsolutno ništa pa mi to iznimno otežava izbor. Mislim da s maturom ne bih trebao imati nekih velikih problema, mislim uzeti hrvatski i engleski nižu razinu, a matematiku višu s obzirom da sam ipak matematička gimnazija pa mi ne predstavljaju zadaci na maturi neki veliki problem. Ciljam na fakultete u Zagrebu općenito gledajući.

i ja sam lani bio u takvoj situaciji

odabrao sam ono što mi je najlakše išlo, i upisao dvopredmetnu kombinaciju

sad je ispalo da je onaj dio kombinacije koji sam uzeo....eto tako ....jer sam morao "nešto" zapravo ono za što sam predodređen

i tako sad mijenjam fakultet s preporukama profesora s drugog fakulteta, jer tamo gdje sam se upisao nemam što tražiti

sretno
cirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 21:37   #2653
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
Daj nam malo reci čime se baviš inače, što ti je općenito u životu zanimljivo, hobiji, sport, računala, prirodoslovlje...ovako ti ne možemo nikako pomoći jer ako upišeš nešto što te ne zanima imaš jako male šanse da završiš.
Općenito se u životu bavim time da doma na računalu gledam serije i filmove, visim na internetu i igram igre (jako noliferski, ali što ćeš xD). Ako nešto i radim što zahtjeva korištenje mozga, znam tu i tamo rješavati neke lakše algoritamske zadatke na internetskim stranicama namijenjenim za to. Hobije baš i nemam neke. Sportom se ne bavim niti se nikada nisam. S računalima sam relativno OK, znam ih koristiti i nešto malo raditi s njima. Prirodoslovlje mi je općenito ovako jako zanimljivo, ali mi baš i ne ide. Nije sad da sam ogromni antitalent za to, ali nisam ni t od talenta. Za sve stvari vezane uz umjetnost (glazbenu, likovnu, dramsku ili bilo kakvu drugu) pa sam apsolutni antitalent kakvog u životu osim sebe vidio nisam :P.
Čovjek123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 01:32   #2654
Upisi ekonomiju
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 01:47   #2655
Quote:
Čovjek123 kaže: Pogledaj post
Općenito se u životu bavim time da doma na računalu gledam serije i filmove, visim na internetu i igram igre (jako noliferski, ali što ćeš xD). Ako nešto i radim što zahtjeva korištenje mozga, znam tu i tamo rješavati neke lakše algoritamske zadatke na internetskim stranicama namijenjenim za to. Hobije baš i nemam neke. Sportom se ne bavim niti se nikada nisam. S računalima sam relativno OK, znam ih koristiti i nešto malo raditi s njima. Prirodoslovlje mi je općenito ovako jako zanimljivo, ali mi baš i ne ide. Nije sad da sam ogromni antitalent za to, ali nisam ni t od talenta. Za sve stvari vezane uz umjetnost (glazbenu, likovnu, dramsku ili bilo kakvu drugu) pa sam apsolutni antitalent kakvog u životu osim sebe vidio nisam :P.
Sudeći po ovome moglo bi ti nekakvo računarstvo odgovarati, valjda si imao nekakvo programiranje u toj matematičkoj gimnaziji, da si vidio možeš li shvatiti te postupke i smisliti programsko rješenje(računalni algoritam) za neke uobičajene ili matematičke probleme. Ovisi što točno od prirodoslovlja te zanima, ako je nekakva biologija, kemija...to se nauči, samo da ti je zanimljivo, da imaš neku želju s time se baviti. Sada biraš sa čime ćeš(vjerovatno) provesti ostatak svog života, pažljivo izaberi.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 20:41   #2656
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Upisi ekonomiju
NeverMoore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 21:44   #2657
A ne bih baš ekonomiju, to me nimalo ne zanima, a i nemam ja nikakav poduzetnički ekonomski duh niti nema s time posla. Ne bih općenito htio ekonomiju, sve vrste umjetničkih akademija, pravo, politologiju i novinarstvo :P.
Pitanje je zapravo što mi onda ostaje, a da nije užasno teško kao PMF, FER, FSB i slični fakulteti namijenjeni genijalcima iz matematike, fizike i sl. ? Što ima za čovjeka kojeg zanimaju takve prirodne i tehničke stvari, ali nije dovoljno talentiran za takve fakultete?
Čovjek123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 22:15   #2658
Quote:
Čovjek123 kaže: Pogledaj post
Pitanje je zapravo što mi onda ostaje, a da nije užasno teško kao PMF, FER, FSB i slični fakulteti namijenjeni genijalcima iz matematike, fizike i sl. ? Što ima za čovjeka kojeg zanimaju takve prirodne i tehničke stvari, ali nije dovoljno talentiran za takve fakultete?
Jesi li razmišljao o geologiji i znanosti o okolišu ? To su ipak lakši smjerovi od fizike i matematike, a opet se baziraju na prirodnim predmetima. Što se tehničke struke tiče, možda bi ti TVZ odgovarao.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:25   #2659
Quote:
Čovjek123 kaže: Pogledaj post
Pitanje je zapravo što mi onda ostaje, a da nije užasno teško kao PMF, FER, FSB i slični fakulteti namijenjeni genijalcima iz matematike, fizike i sl. ? Što ima za čovjeka kojeg zanimaju takve prirodne i tehničke stvari, ali nije dovoljno talentiran za takve fakultete?
Nije sve u talentu. Ako misliš da su svi ljudi na tim faksevima genijalci - krivo misliš. Ima idiota, svugdje ih ima. Moraš bit voljan radit, zato je najbolje uzet nešto što te zanima. Ja ti možda ne bih FER preporučila ako nisi iznimno motiviran, ali FSB je odličan faks, iako više stručan i ima zanimljivih tehnikalija tamo. Ako hoćeš nešto lakše, a opet dosta kvalitetno, imaš TVZ.

PMF je okej samo ako se želiš koncentrirat na neki predmet pojedinačno, npr. matematika ili fizika. Nekak mi iz onoga što si rekao ne djeluje kao da bi to htio.

Ako nisi siguran ggdje početi, odeš na postani-student, staviš u tražilicu kriterij studija u Zagrebu i gledaš sve kaj ima. NEma toliko stranica. Ako nađeš nešto što ti djeluje potencijalno zanimljivo, odi na stranicu faksa, pogledaj što se radi. Ili odi tu na forumu na topic od faksa i pitaj ljude za savjet
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 13:30   #2660
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Nije sve u talentu. Ako misliš da su svi ljudi na tim faksevima genijalci - krivo misliš. Ima idiota, svugdje ih ima. Moraš bit voljan radit, zato je najbolje uzet nešto što te zanima. Ja ti možda ne bih FER preporučila ako nisi iznimno motiviran, ali FSB je odličan faks, iako više stručan i ima zanimljivih tehnikalija tamo. Ako hoćeš nešto lakše, a opet dosta kvalitetno, imaš TVZ.
Ja bih to malo drukčije posložio.Ako hoćeš nešto kvalitetno i cijenjeno,a opet i teško, odi na FER.Ako hoćeš nešto malo manje kvalitetno,cijenjeno i malo lakše, odi na FOI.Ako hoćeš upisati faks koji je bar razinu ispod navedenih i po kvaliteti i po težini i po ugledu,a opet je tehnički,upiši TVZ - informatika.

Ako ne želiš na faks, upiši ekonomiju Ovo je šala,svi ekonomisti koji ovo čitate.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.