Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2004., 10:46   #1
Talking Dreamcatcher!

Evo napravih i ja svoj dreamcatcher. Ovo je drugi pokušaj, prvi mi je ostao na moru.

Tu su slike:



Materijale koje sam upotrijebio su: grančica tužne vrbe oko 150cm dugačka, 6 galebljih pera, 4 petrova uha i poduži komad jute.

Ako bi htjeli i svoj napravit: tužne vrbe rastu uglavnom uz vodu ili na područjima koja su bogata podzemnim vodama. Nije ih teško prepoznati po dugačkim, obješenim granama. Ajd, ne trebam valjda objašnjavat tužnu vrbu.

Pera... pera možete dobit od ptica. Ako imate rođake ili poznanike na selu koji drže guske, guščja pera su jako dobra, zatim kokošja u nedostatku boljeg. Galeblja pera se mogu naći na malim otočićima uz obalu, već gdje se vole gnijezditi i skupljati. To su uglavnom niski otočići s malo ili ništa drveća i makije. U gradu, ako ste očajni, roštanje po krovovima zgrada (onih koje imaju predviđen pristup na krov i ogradu, naravno) može vam podariti golubljih pera. Preporučam pranje. Uvijek možete i zatući kakvu pticu, po mogućnosti ugroženu. Just kidding.

Školjke su opcionalne, ja sam ih stavio umjesto kamenčića. Petrova uha su (meni) najljepša a usto imaju i malene rupice sa strane kroz koje je puno lakše provući nit. Može ih se izroniti na gotovo svim podvodnim lokacijama gdje se pijesak miješa sa manjim stijenama.

Za nit preporučam organske stvari. Juta je dobra iako se dosta cufa, no to se lako rješava tako da pređete upaljačem lagano preko niti - svi oni mali končići će odmah izgorjeti, a nit će opet biti čista.

Ak nekog zanima više o tome kak se radi dreamcatcher ili pak što je to, samo recite pa ću postat više, skupa s linkovima.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 11:00   #2
Thumbs down



Bok te nece, sad si stvarno pretjerao !
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 11:35   #3
Re: Dreamcatcher!

Quote:
Gaudrath kaže:
Ak nekog zanima više o tome kak se radi dreamcatcher ili pak što je to
i cemu uopce sluzi?

"Hvatac snova"? Da shvatim doslovno ili?

Ne trebaju linkovi, napisi u par rijeci.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 12:56   #4
Quote:
chagljev hihot kaže:


Bok te nece, sad si stvarno pretjerao !
Kaj ti imaš problema?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 13:01   #5
Re: Re: Dreamcatcher!

Quote:
Gospon Pes kaže:
i cemu uopce sluzi?

"Hvatac snova"? Da shvatim doslovno ili?

Ne trebaju linkovi, napisi u par rijeci.
Pa no, radi se o jednom folklornom "ukrasu" ili pomagalu, kako već odlučiš to shvatit, koji su sjevernoamerički indijanci koristili. Naime, njihova predaja kaže da svi snovi noću lutaju u potrazi za onima koji će ih sanjati... kako dobri snovi, tako i noćne more. Zato su radili "hvatače snova", ovakve male mrežice u kojima bi se loši snovi uhvatili kao muhe u paukovoj mreži, dok bi dobri snovi našli put do rupe u sredini mreže (na mojem se to ne vidi dobro) i onda se spustili u glavu sanjara kroz pera, kamenčiće i ostale pozitivne predmete.

Jel radi? Pa čuj, ja nemam puno loših snova, al sam primjetio da sanjam puno zanimljivije snove otkad mi ovo visi iznad uzglavlja. Al u svakom slučaju je zgodan ukras, a i dobar način da se utuče lijeno ljetno poslijepodne, pa sam mislio da bi druge moglo zanimati da si naprave jedan. Bolje to neg da ih idu kupovat po 25Kn komad.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 13:15   #6
Da 25 kn. po komadu !!!!Svoj sam platila 100kn.Eto ideje za zaradu Ali da funkcionira... e to ovisi kako se gleda.U svom slučaju mogu reći da sam nekoliko noći imala ,noćne more koje nisam povezivala s tim,jer mi je naime puko???? iz čista mira, i dok ga nisam popravila,nisam dobro ni spavala A iskreno, nisam imala pojema što je to,kupila sam ga jer volim onaj zvuk zvonca,tek sam na netu pročitala o hvataču snova.
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 13:34   #7
100kn!? Uf, al su te odrali. Gotovo ko mene kad sam išo kupovat Tarot. Te stvari je najbolje napravit sam... tvoji su snovi, pa je najbolje da i hvata tvojih ruku djelo...

A čisto je moguće da ti loši snovi cure u glavu ako se hvatač ošteti. Zašto ne, containment failure...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 13:57   #8
Quote:
Gaudrath kaže:
Kaj ti imaš problema?
Gaudrat. Ako netko ovdje ima problema, onda sam to ja.

Nego, za ozbać: Jel ti to činiš "svoj" podforum "ukusnijim" pa lagano američki odjebavaš chagljev hihot ili stvarno ne shvataš što je pesnik naivec z bregov štel kaazat ?

PS. Isprobao sam tri vrste drimkečera. Krovlijev, Kežmanov i druidski, ali najbolje sanjam otkad iznad glave vješam obilato govno kojeg sam sam vlastocrijevno izradio dan nakon jedenja suhih smokava.

Tajna uspjeha, nalazi se, naime, u jezikom ubaždarenoj rupi u sredini, da prostiš, govneta, koja kao da srče dobre snove.

:tup:

PSS. Ovo bi IA (da sam guverner ove pokrajine) aftomacki prebacio na podforum Bižuterija


Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 14:03   #9
**Uklonjeno zbog neprikladnog slikovnog sadržaja.**

Lame, ovo ti je prvo upozorenje. Nakon tri, preporučit ću sankcije.

-G.

Ovo gore nisam pisao. Ne pričam sam sa sobom, osim s dnevnom i eventualno spavaćom !

Zadnje uređivanje Lame Deer : 30.08.2004. at 14:40.
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 14:06   #10
Lame, ne, ne shvaćam što je Pjesnik z Bregov štel reč. Iako imam dojam da je to još jedan od onih komentara kako je ovo "flafasto". No, ak je, onda je moje pravo da ga malko odjebem. Ak nije, onda samo ostajem lagano zbunjen.

Dreamcatcher nije "bižuterija", ništa manje nego što su to rune, wandovi, ceremonijalni bodeži, kredom nacrtani pentagrami i ine paraphenalie duhovnog svijeta.

A ako netko posta temu s dobrom namjerom i ne želi da ga se podjebava na račun njegovog nekonformizma prihvaćenim dogmama duhovnosti, onda je njegovo pravo da se na tom topicu pojavljuju konstruktivni komentari, a ne podjebi. Čak i da se netko ne slaže u potpunosti s autorom takve teme, postoje daleko civiliziraniji načini da se to kaže, a ne ovakve gadosti koje si nadrobio u svojem postu.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 14:38   #11
Piano, dečko, piano.

Kakve gadosti ? Tvoji uradci nisu gadost, a moji jesu.....Mislio sam da ćeš bit oduševljen mojom kreativnom modifikacijom indijanskog principa, ali ništa od toga.

Nekonformistom se nazivaš, a ja da sam neciviliziran ?! Da nema govana, ne bi bilo ni tvoje civilizacije, prijo moja. Ovo je koan, specijalno za tebe priređen.

Quote:
A ako netko posta temu s dobrom namjerom i ne želi da ga se podjebava na račun njegovog nekonformizma prihvaćenim dogmama duhovnost
Čime bi se nazivao da ono iznad glave vješaš ? Ludakom ?!

Quote:
Dreamcatcher nije "bižuterija", ništa manje nego što su to rune, wandovi, ceremonijalni bodeži, kredom nacrtani pentagrami i ine paraphenalie duhovnog svijeta.
Ine paraphernalie. Kak si ti samo izobražen


Ma što se mene tiče i duboki zamrzivač možeš vješat i pune kurtone. Ne radi se o predmetu, nego o "(ne)svijesti" kojom to radiš. Jad-nako kao što možeš vjerovat u kukumare iz vrtla i molit: Sveta pomidoro majko božja....

Sankcije da mi nametnu !? Oćeš možda predložit da mi zabrane uvoz plavog dizela ?







I shit upon you three times !

1.
2.
3.



Bullshit makes the flowers grow - and that´s beautyfull !
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 14:46   #12
Re: Dreamcatcher!

Quote:
Gaudrath kaže:
Evo napravih i ja svoj dreamcatcher. Ovo je drugi pokušaj, prvi mi je ostao na moru.
ja bih radije da mi ti napraviš. platit ću ti.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 14:46   #13
Quote:
Gaudrath kaže:
100kn!? Uf, al su te odrali. Gotovo ko mene kad sam išo kupovat Tarot. Te stvari je najbolje napravit sam... tvoji su snovi, pa je najbolje da i hvata tvojih ruku djelo...

A čisto je moguće da ti loši snovi cure u glavu ako se hvatač ošteti. Zašto ne, containment failure...
a ti si napravio svoje tarot karte? cijeli špil?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 14:47   #14
Lame Deer, neznam ja koji je tebi k*** danas, ali postanje slika dreka nije nešto što bi ja nazvao "kvalitetom". Kao moderator, brinem se da drugi forumaši ne moraju gledati rezultate tvoje fekalne fiksacije, da, imam još kompliciranih riječi da te glava zaboli.

I koje ne-svijesti? Ha? Jel me ti poznaješ? Ne? Zanimljivo. A sudiš o tome što ja imam u glavi. Fakat jadno.
Jebote, ako se ne slažeš s nečim do te mjere, pa što ideš gurat nos!? Pusti na miru, piši drugdje, na stvarima koje su ti zanimljive. Mislim, ovakvo troliranje nisam očekivao.

A sankcije će biti ban. Kratko i jasno. Nemoj mi se tu preseravat. Slikovno ili drugačije.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 14:55   #15
Quote:
mrkenangelo kaže:
a ti si napravio svoje tarot karte? cijeli špil?
Ne, al sam ge preplatio 70 kuna, prevaranti jedni kapitalistički.

Quote:
ja bih radije da mi ti napraviš. platit ću ti.
Primam duše i American Express.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 15:00   #16
Eeee, moj Gaudrathe. Bio sam skeptičan odmah kad si se pojavio i kad su neki o tebi blagoglagoljivo zborili. Ne znam te, al te znam. Kako te ne bi znao kad sam, veliš, fekalno fiksiran ? A ti si onda, sudeći po izbjegavanju samog sebe - koprofobičan.

Ovdje se ne radi o meni, nego o tome da ne kužiš kurca tebe. Ja mogu bit banan, mogu ananas, mogu smokva....Moš me Banat, moš me Bačka i cijela Panonska nizija...misliš da me briga. Tssss.

Ipak, ne boj se. Neću te pratit i trollat...samo ću te s vremena na vrijeme podbost....i pokazat ti da si prah bio i prah ostao te da nisi, kao ni ja, ništa vredniji od govana od kojih se dobrim dijelom svi mi sastojimo.

Heil Govno !

Da dreamcatcher

Your bad english speaking sourceror LD

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 15:04   #17
Quote:
Gaudrath kaže:
Ne, al sam ge preplatio 70 kuna, prevaranti jedni kapitalistički.



Primam duše i American Express.
UZMI DUŠU, IONAKO NIJE MOJA
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 15:21   #18
Quote:
Lame Deer kaže:
Eeee, moj Gaudrathe. Bio sam skeptičan odmah kad si se pojavio i kad su neki o tebi blagoglagoljivo zborili. Ne znam te, al te znam. Kako te ne bi znao kad sam, veliš, fekalno fiksiran ? A ti si onda, sudeći po izbjegavanju samog sebe - koprofobičan.

Ovdje se ne radi o meni, nego o tome da ne kužiš kurca tebe. Ja mogu bit banan, mogu ananas, mogu smokva....Moš me Banat, moš me Bačka i cijela Panonska nizija...misliš da me briga. Tssss.

Ipak, ne boj se. Neću te pratit i trollat...samo ću te s vremena na vrijeme podbost....i pokazat ti da si prah bio i prah ostao te da nisi, kao ni ja, ništa vredniji od govana od kojih se dobrim dijelom svi mi sastojimo.

Heil Govno !

Da dreamcatcher

Your bad english speaking sourceror LD

Ah gle Lejmač, ovdje se radi o tebi i tvom neprimjećivanju onog () smajlića pokraj naslova teme, koji bi, barem u teoriji, trebao poručiti da je ova tema postavljena za zabavu.
Hej, ti možeš mene podbadati sa stilom, kao Baphomet (pokušava ), ili možeš to raditi neukusno, jer ona slika stvarno nije za na IMF. Ja sam sebe ne uzimam previše ozbiljno, a koji su tvoji motivi stvarno pojma nemam. Vjerojatno imaš neku ideju što je "ispravno" u duhovnosti pa te kači kad netko posta ideje koje nije zapisao neki bradonja... al kaj ja znam. Poštuj pravila foruma, to je sve kaj mogu reć.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 15:47   #19
Quote:
Gaudrath kaže:
Ah gle Lejmač, ovdje se radi o tebi i tvom neprimjećivanju onog () smajlića pokraj naslova teme, koji bi, barem u teoriji, trebao poručiti da je ova tema postavljena za zabavu.
Hej, ti možeš mene podbadati sa stilom, kao Baphomet (pokušava ), ili možeš to raditi neukusno, jer ona slika stvarno nije za na IMF. Ja sam sebe ne uzimam previše ozbiljno, a koji su tvoji motivi stvarno pojma nemam. Vjerojatno imaš neku ideju što je "ispravno" u duhovnosti pa te kači kad netko posta ideje koje nije zapisao neki bradonja... al kaj ja znam. Poštuj pravila foruma, to je sve kaj mogu reć.
Hehehe.

Ako je tema postavljena za zabavu, što onda radi ovdje ? Kad odgovoriš na ovo pitanje, evo slijedećeg: Zašto onda brišeš druge teme koje su isto tako postavljene za zabavu ? Kad i ovo odgovoriš evo još jednog: Primjećuješ li asimetriju u svom ponašanju ?

Ja da te podbadam ko Baphomet Podbo te on i ti njega. Reci mu da mu je poručio Ćamil.

Samo da ti predočim koji si ti nebuloznjaković. Kažeš:

Quote:
Vjerojatno imaš neku ideju što je "ispravno" u duhovnosti pa te kači kad netko posta ideje koje nije zapisao neki bradonja... al kaj ja znam. Poštuj pravila foruma, to je sve kaj mogu reć.

A ja se pitam.....i znam...kome ideje diktira bradonja ? Ovaj ili neki drugi.





"Nothing is forbidden, everything is allowed."
Bradonja from Alamut
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 15:59   #20
Quote:
Ako je tema postavljena za zabavu, što onda radi ovdje ?
Isto što i chatterbox.

Quote:
Zašto onda brišeš druge teme koje su isto tako postavljene za zabavu ?
Zato jer nemaju veze sa Religijom i Duhovnošću. I nisam ih obrisao, nego premjestio.

Quote:
Primjećuješ li asimetriju u svom ponašanju ?
Always.

Quote:
A ja se pitam.....i znam...kome ideje diktira bradonja ? Ovaj ili neki drugi.
Sori... ko je to?

Quote:
"Nothing is forbidden, everything is allowed."
Onda se pazi jačega.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.