Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2011., 09:02   #61
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... zapravo, prvo prevedi i pažljivo pročitaj one dvije stranice koje sam linkao, potraži nešto o teoriji evolucije i razvoju čovjeka, pa onda možemo suvislo razgovarati -ja ti ne mogu objašnjavati sve što se spoznalo zadnjih parsto godina... ako nećeš, i dalje vjeruj u "službenu" i "manje službenu" znanost
Mislim da i bez tvojih linkova imam kompetencija raspravljati o evoluciji, no mogu pogleati ako mi se bude dalo.. Čivjek iz Čada (koji uopćče nije čovjek) je unio zbrku opet nedavno iako je to sve skupa nebitno, jer se davno utvrdilo kako znanstvenici samo otkrivaju sve starije i starije vrste majmmuna
No kako onda ljudi u istom geološkom sloju s dinosaurusima? Eto, upravo to je bit5 pitanja koje umjesto da se istraži se zataškava (kao i mnoga druga) što pokazuje da ipak postoje službena i neslužbena (a zapravo prava, revolucionarna i progonjena) znanost.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 09:28   #62
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Mislim da i bez tvojih linkova imam kompetencija raspravljati o evoluciji, no mogu pogleati ako mi se bude dalo.. Čivjek iz Čada (koji uopćče nije čovjek) je unio zbrku opet nedavno iako je to sve skupa nebitno, jer se davno utvrdilo kako znanstvenici samo otkrivaju sve starije i starije vrste majmmuna
No kako onda ljudi u istom geološkom sloju s dinosaurusima? Eto, upravo to je bit5 pitanja koje umjesto da se istraži se zataškava (kao i mnoga druga) što pokazuje da ipak postoje službena i neslužbena (a zapravo prava, revolucionarna i progonjena) znanost.
Ljudi nisu u istom geološkom sloju s dinosaurusima, i to nije općeprihvaćeno mišljenje. Haram je postao jedan od linkova koji pojašnjavaju tu teoriju.

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... kao što sam već napisao -samo liče na ljudske... ovdje je to malo bolje rastumačeno:
http://paleo.cc/paluxy/tsite.htm

... i ovdje:
http://paleo.cc/paluxy/paluxy.htm

... ali to je već debeli off...
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 13:37   #63
Da, doista to nije općeprihvaćeno mišljenje.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 18:33   #64
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Da, doista to nije općeprihvaćeno mišljenje.
Ali to nije mišljenje -to je traljava podvala.

Quote:
No kako onda ljudi u istom geološkom sloju s dinosaurusima?
Nisu -pročitaj linkove, pročitaj ponešto o evoluciji vrsta, fosilnim dokazima, sjedni i porazmisli -pa ćeš shvatiti apsurdnost takvih teza.

Quote:
Eto, upravo to je bit5 pitanja koje umjesto da se istraži se zataškava (kao i mnoga druga) što pokazuje da ipak postoje službena i neslužbena (a zapravo prava, revolucionarna i progonjena) znanost.
Takva "neslužbena, revolucionarna i progonjena znanost" se ne može održati kroz kritičko razmišljanje i znanstvene metode -zato se stalno opravdava nekim gušenjem od strane "službene" znanosti kad god bude pozvana da odgovori na sva objektivna pitanja.
Uzroke toga treba tražiti u psihologiji, a ne kroz teorije zavjera.

U slučajevima koje ti navodiš, arheološki nalazi i "nalazi" se tumače kao dokazi da se podupru nečija neznanstvena preduvjerenja -konkretno, u prilog kreacionističkim tezama i doslovnom poimanju vjerskih spisa.

E sad, ako tebi uvjerljivije zvuče nategnuta objašnjenja nekih kampera kojima vire biblije iz ruksaka od analiza i tumačenja timova školovanih arheologa, onda ... pritom ne mislim na argumente iz autoriteta, već na argumente iz razuma...

Ni ti ne uviđaš razliku između znanosti i pseudoznanosti -oprosti mi na dociranju, ali ne postoji nježniji način da se to kaže.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 16:17   #65
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
E sad, ako tebi uvjerljivije zvuče nategnuta objašnjenja nekih kampera kojima vire biblije iz ruksaka od analiza i tumačenja timova školovanih arheologa, onda ... pritom ne mislim na argumente iz autoriteta, već na argumente iz razuma...

Ni ti ne uviđaš razliku između znanosti i pseudoznanosti -oprosti mi na dociranju, ali ne postoji nježniji način da se to kaže.
Vidio sam fotografije koje nisu napravili nikakvi kamperi, a nisu imali ni Bibliju jer je to bilo u vrijeme SSSR-a - znanstvena ekspedicija u Kazahstanu i što sad ja mogu kad nema Ancient Skies arhivu na netu da dam link
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 22:00   #66
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Vidio sam fotografije koje nisu napravili nikakvi kamperi, a nisu imali ni Bibliju...
... odnosilo se to na tvoj prvi upis o Paluxy nalazima... ako ćemo jedan šumom, a drugi drumom, slabo ćemo se sporazumijeti, bojim se... možda sam i ja kriv za nesporazum...

Quote:
... jer je to bilo u vrijeme SSSR-a - znanstvena ekspedicija u Kazahstanu i što sad ja mogu kad nema Ancient Skies arhivu na netu da dam link
Ne misliš li da bi jedno takvo otkriće bilo dobro dokumentirano i kroz mnoge druge medije i znanstvene objave?
-joj, sad ćemo opet o službenoj i neslužbenoj znanosti...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 01:37   #67
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... odnosilo se to na tvoj prvi upis o Paluxy nalazima... ako ćemo jedan šumom, a drugi drumom, slabo ćemo se sporazumijeti, bojim se... možda sam i ja kriv za nesporazum...



Ne misliš li da bi jedno takvo otkriće bilo dobro dokumentirano i kroz mnoge druge medije i znanstvene objave?
-joj, sad ćemo opet o službenoj i neslužbenoj znanosti...
Ma nema potrebe jer je stvar jasna: u Ancient skiesu je izišao txt o Paluxy riveru uz koji se javio lik iz SSSR-a i prenio što su o sličnom slučaju u Kazahstanu rekli njihovi znanstvenici. O tome je izišao članak u listu njihove Akademije. Kad bih imao uza se txt s nekim imenom ili lokalitetom sigurno bi se dalo štogod iskopati na googleu. Tako dok ne nađem traženi primjerak nikom ništa
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 15:44   #68
Vidis zanimljivo.. Jos prije nekoliko tisuca godina su vjerojatno neke naprednije civilizacije ili izvanzemaljci sagradili nesto sto je danas nemoguce , gotovo nemoguce... uzmimo da su izvanzemaljci sto je vjerovatnije.... no oni i dan danas letaju oko nas, mislim moze se neko smijat sad ovome, al cinjenica je da ima toliko snimaka nlo diljem svijeta da to nisu sigurno fotomontaze bas... e sad pitanje sta oni rade toliko tisuca godina na ovoj Zemlji, u davninama su gradili danasnja "cuda" a danas samo letaju ili mozda ne

Kako se mi danas smijemo ljudima prije 500 godina zbog nekig gluposti tako ce se i nama za 500 godina smijat kako smo bili glupi, letaju nam iznad glave, a odbijamo cinjenicu da su tu oko nas i na kraju krajeva da postoje! A mozda ni za 500 godina nece vjerovat u aliene, tko zna

U svakom slucaju, mi zapravo nista neznamo, tehnologija i znanost napreduju, ali duhovno zaostajemo, mozak nam se ne razvija nego je sve zatupljeniji i zatupljeniji... Dalje od toga da Marko Grubnic ide na plazu sa robom koja vrijedi 5000kn niko vise ne zna,a i novine su krive al sta ces
LMFAO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 12:56   #69
Quote:
LMFAO kaže: Pogledaj post
Vidis zanimljivo.. Jos prije nekoliko tisuca godina su vjerojatno neke naprednije civilizacije ili izvanzemaljci sagradili nesto sto je danas nemoguce , gotovo nemoguce... uzmimo da su izvanzemaljci sto je vjerovatnije.... no oni i dan danas letaju oko nas, mislim moze se neko smijat sad ovome, al cinjenica je da ima toliko snimaka nlo diljem svijeta da to nisu sigurno fotomontaze bas... e sad pitanje sta oni rade toliko tisuca godina na ovoj Zemlji, u davninama su gradili danasnja "cuda" a danas samo letaju ili mozda ne

Kako se mi danas smijemo ljudima prije 500 godina zbog nekig gluposti tako ce se i nama za 500 godina smijat kako smo bili glupi, letaju nam iznad glave, a odbijamo cinjenicu da su tu oko nas i na kraju krajeva da postoje! A mozda ni za 500 godina nece vjerovat u aliene, tko zna

U svakom slucaju, mi zapravo nista neznamo, tehnologija i znanost napreduju, ali duhovno zaostajemo, mozak nam se ne razvija nego je sve zatupljeniji i zatupljeniji... Dalje od toga da Marko Grubnic ide na plazu sa robom koja vrijedi 5000kn niko vise ne zna,a i novine su krive al sta ces
Postoji jako dobar razlog za onaj n u nlo.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:49   #70
Lani je bila veoma dobra izložba fotografija autira Mislava Hollosa "Svjetrlosna bića" s snimkama koje bi uvjerile i najvećeg skeptika da sve ono što vidimo noću na nebu nisu samo zvijzde, planete, zrakoplovi i sateliti.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 02:44   #71
Ukupan dojam nakon gledanja serije:

Wayward Son is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:21   #72
Quote:
Wayward Son kaže: Pogledaj post
Ukupan dojam nakon gledanja serije:

ovaj lik bi trebao raditi u top shopu,taj prodaje maglu.cijela serija je besmislena,njihova teorija je da su preci bili nesposobni.a u biti mi smo danas nesposobni jer moramo izmišljati neke teorije da bi dokučili stare civilizacije.
__________________
nemoj
high_voltage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 13:32   #73
Quote:
high_voltage kaže: Pogledaj post
ovaj lik bi trebao raditi u top shopu,taj prodaje maglu.cijela serija je besmislena,njihova teorija je da su preci bili nesposobni.a u biti mi smo danas nesposobni jer moramo izmišljati neke teorije da bi dokučili stare civilizacije.
Pa slika je zorno opisivala sve njegove "argumente". Hoaxer na kub.



Uploaded with ImageShack.us
Wayward Son is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 15:16   #74
Svakako zanimljivo za pogledati. Međutim, potpuno je pogrešno stati isključivo na jednu stranu, bilo da se radi o mainstreamu ili alternativi. To što npr. von Daniken u nečemu nije u pravu, ne znači nužno da je šarlatan i da je u svemu u krivu. Isto tako, za oficijalnu povjest se sasvim sigurno može reći da nije u svemu u pravu, ali je zbog toga nikako ne treba kompletno prekrižiti. Činjenica jest da postoje velike nelogičnosti i misterije koje nam službena znanost nije baš najbolje objasnila.

Bilo bi zanimljivo pogledati sličan serijal, ali da se napravi na osnovu onoga što službena znanost tvrdi. Dakle, da se sve ove zanimljivosti kao npr. ona pista na vrhu planine, likovi nacrtani na zemlji koji se mogu vidjeti samo s neba itd, objasne sa mainstream stajališta. Jer primjetio sam da ovi što "navijaju" za mainstream samo pljuvaju, a nikako da protuargumentiraju.

Moram reći i to da mi je serija malo pala kada su počeli spominjati krugove u žitu. Osobno mislim da su krugovi u žitu jedna od najvećih prevara i da su jedino i isključivo nastali ljudskom rukom. Mislim, ako nam vanzemaljci već imaju nešto za poručiti, zašto se ne pojave i kažu nam? Na bilo koji drugi način od "šaranja" po žitu???

Usput, zna li netko kako službena povjest objašnjava onu pistu na vrhu planine i Puma Punku?
From Hell... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 00:19   #75
Quote:
From Hell... kaže: Pogledaj post

Moram reći i to da mi je serija malo pala kada su počeli spominjati krugove u žitu. Osobno mislim da su krugovi u žitu jedna od najvećih prevara i da su jedino i isključivo nastali ljudskom rukom. Mislim, ako nam vanzemaljci već imaju nešto za poručiti, zašto se ne pojave i kažu nam? Na bilo koji drugi način od "šaranja" po žitu???
Kukuruz je veoma bitan u cijeloj toj prici.
Nema tacnog i razumnog objasnjenja njegovog porijekla.
Naravno naci ces na Wiki neke stvari ali sve je to povrsno.
Tacno porijeklo je nepoznato (Srednja Amerika prvi kukuruz).
Kukuruz se moze naci samo u uzgoju nikada u divljini, nije sposoban za samoreproduciranje odnosno bez uticaja covjeka nema kukuruza.

Po nekim teorijama kukuruz je nastao genetskom modifikacijom prije 5600 godina. Jos kada to povezemo sa Majama i Ancient Aliens Theory dobijemo novu misteriju
dinozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 01:47   #76
Quote:
dinozi kaže: Pogledaj post
Kukuruz je veoma bitan u cijeloj toj prici.
Nema tacnog i razumnog objasnjenja njegovog porijekla.
Naravno naci ces na Wiki neke stvari ali sve je to povrsno.
Tacno porijeklo je nepoznato (Srednja Amerika prvi kukuruz).
Kukuruz se moze naci samo u uzgoju nikada u divljini, nije sposoban za samoreproduciranje odnosno bez uticaja covjeka nema kukuruza.

Po nekim teorijama kukuruz je nastao genetskom modifikacijom prije 5600 godina. Jos kada to povezemo sa Majama i Ancient Aliens Theory dobijemo novu misteriju
... kakve veze ima kukuruz sa krugovima u žitu ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 12:16   #77
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... kakve veze ima kukuruz sa krugovima u žitu ?
navodim ti primjer njegovog navodnog "misterijoznog" porijekla
dinozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 12:32   #78
Quote:
dinozi kaže: Pogledaj post
navodim ti primjer njegovog navodnog "misterijoznog" porijekla
... aha-shvatio sam poantu... pardoniram se na digresiji... i trolidbi
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 14:44   #79
aa

serijal je jako zanimljiv, postavlja intrigantna pitanja, a to je po meni najvažnije!
da ljudi postavljaju pitanja, istražuju i žele napredak!

na pitanje "da li postoji život na drugim planetima", moj je odgovor "da".
da li treba tragati za njima? da!
da li su napredniji od nas?
ako uzmemo u obzir da je naša galaksija jedna od "mlađih" u svemiru logično je da postoje i "najstarije", koje imaju (ne znam točno matematički ali sigurno) milijune godina prednosti. Ako uzmemo u obzir ljudski tehnološki napredak zadnjih 500 godina, pa zadnjih 100 godina ili pak pokušamo predvidjeti koliko ćemo napredovati za idućih 100 ili 500 godina, pa to usporedimo s milionima godina prednosti i veličinom te brojom galaksija starijih od naše... izvučemo zaključak da je gotovo nemoguće da nisu!

vječni radimo istu grešku, polazimo od nas ljudi! ako mi ne možemo (ili ne znamo kako) putovati brzinom većom od brzine svjetlosti to ne znači da netko drugi ne može, to samo potvrđuje činjenicu da mi ne možemo i ne znamo kako.
EbE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 15:38   #80
Quote:
EbE kaže: Pogledaj post
...
... osim starosti, mislim da te muči i veličina svemira...

Quote:
... vječni radimo istu grešku, polazimo od nas ljudi!...
... pa nisi ni ti izuzetak...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.