Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 11:30   #481
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Zato jer je uvjeravala svekoliko pučanstvo da joj je veza super duper, najbolja na svijetu, sve štima, seks svemirski, ju komplit mi... :đeri megvajer: ... da je sve tako super pa je brak logičan nastavak.

A opet, svi ti super elementi veze nemaju ni približno toliku težinu koliko ima jedna mala dvojbica s njegove strane.

Pa onda ako je izostanak papira toliko važniji od svega ovog super i savršenog da si u stanju razjebat vezu u 24 sata, nemoj se čuditi kad ljudi kojima si se obratila za mišljenje proglase za očajnu udavaču. A isto si očajna udavača ako hrliš u taj brak, a sve nije baš tako dobro kako sebe i nas pokušava uvjeriti, ali to se sve da pregrmiti samo zbog konačnog cilja - prstenovanja.

Zato.
A on nije hrlio kad ju je zaprosio i on nije očajni udavatelj? Ne jer se on predomisio pa je on bez grijeha. a ona je vjerojatno iz tolikog očaja izmislila tu prosidbu...
trueblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:35   #482
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
Ipak, i sama si napisala "rijetko će nakon odluke...". Rijetko i nikada nije isto, znaš to i sama, uostalom.
Rijetko podrazumijeva da u praksi baš i nije uobičajeno, a i kad se desi, uvijek se iza izjave o preplašenosti krije nešto dublje. Naravno da ne mogu biti sigurna u to o čemu je riječ, ali imam određene pretpostavke, kao i ostali koji su se javili na ovu temu, samo što nijednog trenutka nisam pomislila da je autorica udavača koja će uraditi bilo što kako bi dobila "papir i status".

Quote:
To je problem. Ne prekid kao takav. Nitko ne spori prekid (što izgleda nekima nije jasno), ali je upitan ovako nagao prekid.
Meni je njena reakcija potpuno jasna. Cura je u šoku, osjeća se izdano i povrijeđeno. Uopće ne postupa promišljeno, jer da kalkulira, ostala bi u tom stanu, ako ni zbog čega drugog, a onda zbog pokušaja dogovora u vezi s novcem koji je uložila u taj stan. Baš ovakva njena reakcija meni govori u kakvom je psihičkom stanju. Odmak je najbolji način da "sabere" misli, pokuša posložiti u svojoj glavi neke stvari. Na kraju krajeva, pa i ona je samo čovjek, ima pravo biti povrijeđena i pokazati to. Meni bi bilo čudno da je ostala s njim i da nije reagirala ovako impulsivno.

Quote:
(U međuvremenu smo saznali da autorici zaista trebaju odgovori, te se sada bave onim što oboje osjećaju.)
Upravo sam pročitala...Sad sam još sigurnija da je autorica napravila pravi potez što se pokupila i otišla. Da je ostala, neke bi se stvari bacile pod tepih, a njoj bi ostao gorak okus u ustima. Ovo je najbolji način da se vidi kakva je zaista emotivna situacija između njih dvoje.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:37   #483
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ma zanijeli su se oni oboje.
On je na vrijeme povukao kočnicu. međutim, ono što mene bode u oči je to što je automatski prekinula s njime i već u roku od 24h iselila(sa osjećajem olakšanja).
Tako da ona je ta koja je rekla definitivno NE u datom trenutku.
Da, možda se maknnula jer je htjela na miru razmisliti a možda se maknula zbog ega. a možda nije htjela niti biti s njim a kamoli udati se. možda joj je jedan dan bilo sve divno krasno a drugi dan je pala na guzicu kad je vidjela da baš i nije tako divno i krasno. ljudi svašta znaju projicirati, biti slijepi i poricati- nije to ništa neobično. Meni je sasvim normalno čitajući i gledajući svakodnevno što se ljudima događa da jedan dan misle da je sve divno i krasno a drugi im se dan sve to sruši kao kula od karata. ili nisu bili svjesni nekih signala ili je jedna strana to jako vješto skrivala. tko to zna.
trueblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:40   #484
Quote:
trueblood kaže: Pogledaj post
A on nije hrlio kad ju je zaprosio i on nije očajni udavatelj? Ne jer se on predomisio pa je on bez grijeha. a ona je vjerojatno iz tolikog očaja izmislila tu prosidbu...
On se zaletio, al mu nije bilo bed usporiti kad je skužio da mu to nije 100% ono što hoće, bar zasad. Ne vidim zašto bi ga to činilo očajnim udavačem.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:41   #485
Quote:
trueblood kaže: Pogledaj post
ženit ću te
Ovdje bismo, zapravo, trebali prestati razgovarati. Konstrukcija "ženit ću te" je toliko asimetrična da postaje ponižavajuća. Iz te perspektive niti mogu niti želim gledati ubračivanje.

Quote:
Zašto ona, ako je izabrala, odmah ulazi u klub onih koje ne žele tratiti vrijeme na "pogrešnoj čeki"...
Moje spominjanje veprova išlo je drugoj osobi . Autorica, po meni, ima posve drugu vrstu problema - ali, razglabanje o tome bi bilo na rubu ad hominema.

Ostatak tvog posta mi baš i ne šmeka, jer u replyu meni govoriš o dvostrukim kriterijima i koječemu još, a tvrdim da toga u mene nema. Ne odričem joj pravo na pogođenost, razočaranje i tako to - ali, njezine rečenice su redom ili pretjerane ili nedosljedne (evo ti samo ovo posljednje "vjenčanje uopće nije važno, sad je važno samo ono što osjećamo jedan prema drugome - onak', WTF?). To nisu nikakvi moji dvostruki kriteriji.

Konačno, "on" je u cijeloj toj priči opisan previše maglovito a da bi se moglo ozbiljnije razgovarati o njemu. Između ostalog, njezino "morala sam ja njega tješiti" ismijano je od nekolicine forumaša, a možda se čovjek iskreno i istinski pogubio u svemu tome.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:41   #486
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
[I]Meni je njena reakcija potpuno jasna. Cura je u šoku, osjeća se izdano i povrijeđeno. Uopće ne postupa promišljeno, jer da kalkulira, ostala bi u tom stanu, ako ni zbog čega drugog, a onda zbog pokušaja dogovora u vezi s novcem koji je uložila u taj stan. Baš ovakva njena reakcija meni govori u kakvom je psihičkom stanju. Odmak je najbolji način da "sabere" misli, pokuša posložiti u svojoj glavi neke stvari. Na kraju krajeva, pa i ona je samo čovjek, ima pravo biti povrijeđena i pokazati to. Meni bi bilo čudno da je ostala s njim i da nije reagirala ovako impulsivno.
Kako će funkcionirati ovaj odmak kad budu u braku?
Svaki put kad budu imali problem ( a ima ih i u najboljim vezama), će ona, ili on bježat iz stana van?
Nisam pobornik riješavanja problema između partnera na način da se razdvoje, i svaki u svom kutu rješava probleme u njihovoj vezi
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:45   #487
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ovdje imamo par koji svega 4 mjeseca zajedno živi, dečko se zanio i zaprosio
Ponavljam se, ali mislim da je u cijeloj priči taj detalj važan: prema datumima koje je autorica navela, ispada da ju je zaprosio prije početka zajedničkog življenja, negdje nakon 8 mjeseci od dana kad su se prvi put sreli u životu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:46   #488
Quote:
trueblood kaže: Pogledaj post
Da, možda se maknnula jer je htjela na miru razmisliti a možda se maknula zbog ega. a možda nije htjela niti biti s njim a kamoli udati se. možda joj je jedan dan bilo sve divno krasno a drugi dan je pala na guzicu kad je vidjela da baš i nije tako divno i krasno. ljudi svašta znaju projicirati, biti slijepi i poricati- nije to ništa neobično. Meni je sasvim normalno čitajući i gledajući svakodnevno što se ljudima događa da jedan dan misle da je sve divno i krasno a drugi im se dan sve to sruši kao kula od karata. ili nisu bili svjesni nekih signala ili je jedna strana to jako vješto skrivala. tko to zna.
Znači kod nje to nije ništa neobično,
ali za njega ako je pomislio isto, i odlučio malo stati na kočnicu je neobično i manipulatorski?
I tko tu onda ima dvostruke kriterije?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:50   #489
@Lord Byron- ne razumijem zašto bi semantika uopće imala ikakvu konotaciju jer je iskorištena kao karikiranje situacije no dobro ako te toliko pogađaju izrazi to je tvoj problem...
Nisam govorila o njezinim dvostrukim kriterijima nego o TVOJIM koje po meni itekako imaš. No kako želiš prestajemo razgovarati
trueblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:53   #490
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Kako će funkcionirati ovaj odmak kad budu u braku?
Svaki put kad budu imali problem ( a ima ih i u najboljim vezama), će ona, ili on bježat iz stana van?
Nisam pobornik riješavanja problema između partnera na način da se razdvoje, i svaki u svom kutu rješava probleme u njihovoj vezi
Oni ne rješavaju probleme u braku, već to hoće li uopće ostati skupa i šta osjećaju jedno prema drugom. Za ovu konkretnu situaciju mislim da će ih razdvajanje oboje nagnati da preispitaju svoje osjećaje u odnosu na onog drugog. Ne znam otkud ti ideja da mislim da bi ovakav način trebao biti recept za općenito rješavanje problema u brakovima ili vezama.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:53   #491
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Znači kod nje to nije ništa neobično,
ali za njega ako je pomislio isto, i odlučio malo stati na kočnicu je neobično i manipulatorski?
I tko tu onda ima dvostruke kriterije?
Ovdje sam misilila na to da je ona u ciijeloj ovoj situaciji uvidjela da nije sve tako divno i bajno.
Uostalom, tko je rekao da se ne smije stati na kočnicu? Rekla sam da mislim da su dvostruki kriteriji da se nju proziva očajnom udavačom ako je napravila izbor maknuti se iz stana a njega hrabrim što je priznao da se zaletio.
trueblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 11:59   #492
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ponavljam se, ali mislim da je u cijeloj priči taj detalj važan: prema datumima koje je autorica navela, ispada da ju je zaprosio prije početka zajedničkog življenja, negdje nakon 8 mjeseci od dana kad su se prvi put sreli u životu.
Postoji neki određeni vremenski period za koji je utvđeno da tek kad istekne trebalo bi planirati vjenčanje? Nakon koliko vremena je potrebno da shvatiš da s nekim želiš provesti život? Nakon dvije godine ili pet ili deset...ili nikad?
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:06   #493
Quote:
trueblood kaže: Pogledaj post
Ovdje sam misilila na to da je ona u ciijeloj ovoj situaciji uvidjela da nije sve tako divno i bajno.
Uostalom, tko je rekao da se ne smije stati na kočnicu? Rekla sam da mislim da su dvostruki kriteriji da se nju proziva očajnom udavačom ako je napravila izbor maknuti se iz stana a njega hrabrim što je priznao da se zaletio.
Zato što tako izleda, jbg ali tako je.
Iz istih stopa nazvala je mamu i tatu, koji su joj rekli da se ne dozvoli ponižavati, i da se vrati doma.
To je i napravila, odselila,dakle ne maknula se, nego odselila iz njihovog stana.
Dakle, nema braka, nema nas-ako to nije moto udavača, onda ne znam što je
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:06   #494
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Postoji neki određeni vremenski period za koji je utvđeno da tek kad istekne trebalo bi planirati vjenčanje?
Naravno da ne postoji vremenski period (pleonazam, BTW ) - ali, za priču nije nebitno je li prošnja pala 8 mjeseci nakon što su se po prvi put sreli, ili nakon nekog vremena zajedničkog življenja (svakako duljeg od par mjeseci).

Ljudi se pogrešno ubračuju i nakon puno duljih poznanstava, nakon zajedničkog življenja i svačegnečeg - ali, valjda ćemo se složiti da zajedničko vrijeme i zajedničko življenje smanjuju izglede za pogrešno ubračivanje.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:08   #495
Baš mi je drago što ste odlučili to riješit - sretno
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:11   #496
BTW, on je svoju glupost napravio onda kad ju je išao prositi, a da nije bio siguran da ga tek ne pucaju leptiri i ostala nepouzdana gamad. Dakle, je li se naš junak proslavio u ovoj priči? Naravno da nije. Ali, otkazivanje vjenčanja jest hrabar čin, jer je puno jednostavnije bilo odabrati drugu opciju i oženiti se po inerciji.

Ono što se u cijelom topicu previđa je činjenica da je imao samo te dvije opcije na raspolaganju. Napisao sam već: ista fora kao kad se onima koji dođu s bračnim problemima napiše "pa kog ste se klinca ženili?" - tako se sad i njemu nabija na nos "pa što te onda uopće prosio?".

Onak', zajeb'o je stvar tom prošnjom, i sad bi valjda trebao gurati dalje. Doživotno, takoreći.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:20   #497
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
TITULA BUDUĆE ŽENE


jasno je valjda da i nakon nekoliko godina pranja i čišćenja ta titula može prek noći nestati?

koja sprdačina od rečenice.
ti razmišljaš ko udavača iz 19 stoljeća, a ne ko muškarac.
oprosti ali preko svake mjere si zatucana.

da mogu staviti 50 slika prstića sa geliranim noktima i prstenom na baršunastom jastučiću.


a kad su ljudi u braku onda se pranje, peglanje i seks ne dobivaju na pladnju?
Što si se ti primila tog čišćenja i pranja ko pijan plota.
Ako ti smatraš da je autorica trebala nakon njegovog najiskrenije rečenog odjeba ostat s njim i pravit se da je sve ok,to je tvoja stvar. Toliko o zatucanosti....

Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ne znaš, ali autorica je prije nešto više od 3 mjesec otvorila temu u kojoj jasno piše kako izbjegava ljubljenje u usta sa svojim budućim sprugom jer joj se ljubljenje s njim gadi (čovjek je strastveni pušač i ne namjerava prestati, njoj smrdi sve što ima veze sa cigaretama). Uz to on želi pušiti u stanu, ona to ne želi, ne uspijevaju se dogovoriti da bude zadovoljna, nju situacija živcira, izbjegava u potpunosti ljubljenje s njim... I to sve nakon samo mjesec dana zajedničkog života.
To valjda spada u ovaj prvi scenarij?

U svakom slučaju... Meni je osobno sasvim nevjerovatno da je, bilo da se radi o prvom ili drugom slučaju (ili oba kombinirano ), u 24 sata uspjela odselit i osjetit olakšanje.

PS. Ponavljam se.
Ja uopće ne idem za tim da pokažem kako je on divan i krasan. Meni on u ovoj priči nije bitan.
Samo želim ukazati na to da razloge njezinog prekidanja veze treba tražiti u autorici i njezinom doživljaju veze i sebe u toj vezi, a ne u njegovom izgovaranju njoj neželjene rečenice.
Naslutila sam da su problemi i prije postojali.Za ovo gore nisam znala. Ali ako su o tome diskutirali i nadam se prešli preko toga,onda neznam....

Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Čitajući ovu temu, ostala sam zatečena koliko je ubračivanje i dalje top prioritet velikog broja žena
Ja sam mislila da smo se ipak malo modernizirali, malo se odmaknuli od prastarih običaja i stavova, kad ono, žene koje "samo" žive sa svojim partnerima su krave koje besplatno daje mlijeko
I u braku je posve normalno čistiti i prati za mužem, i to je okej jer imaš titulu supruge. Što je najgore ovakve stavove imaju žene

Nevjerovatno je koliko je nekim ženama bitnija forma od sadržaja. pa pristaju na partnere koji im u mnogočemu ne pašu, samo iz razloga kako bi se udale.
ili neke koje ovdje pišu, da su u situaciji autorice, one bi njega napucale da ne znam ti kako ih boli.
Il me ženi, il tamburu kupi

I onda se ljudi čude zašto je dns toliko razvoda..
Ovakvi nesporazumi i tjeranje svojih stavova samo će ovu temu odvesti u krivom smjeru.

Krava i mlijeko,čišćenje i izlazak iz pećine.....
Ono što ja i cure ovdje koje koriste te izraze žele naglasiti je:
da tom muškarcu nije dovoljno stalo do nje kao žene. Da ju ne vidi kao svoju ženu (trenutno ili trajno to ćemo vidjeti)
A hvatanje i polemiziranje o čišćenju i kravama muzarama mi je već ispod nivoa.Tko shvaća,shvaća tko ne,ja mu ne mogu pomoći.

Što se braka tiče,ja ne bi autorici nitijednom predložila da ode od njega da je ona rekla da se ne želi udati i da želi s njim živjeti vanbračno do kraja života.

Cura želi brak. Što je tu sramotno ili čudno?
Šta bi trebala čekati 20g dok se netko odluči želi li ju ženiti ili ne ili da li se u budućnosti vidi s njom?
Forma i sadržaj? Zar je toliko čudno i nenormalno ako netko želi odgajati djecu i živjeti u braku?

Slažem se jedino u onome da naravno brak nije garancija da te netko voli,ali vjerujem da autorica nema namjere uletit u brak s nekim tko ju ne voli,to je i dokazala.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:24   #498
Ako zagrebeš površinski i ako je ona otišla samo zato jer nema braka onda je-udavača ok, ali što je s tim pojmom "udavača"? Isto tako bi se njoj trebalo reći da je hrabra što se drži nekih svojih principa i što ako već brak nije ono što joj on može ponuditi da ona iz toga izlazi.
Ljudi se mogu voljeti "do neba i natrag" pa opet držati do nekih svojih uvjerenja ma koliko to boljelo. Npr. jedan želi djecu a drugi ne. Ovaj drugi odlazi jer ipak mu je to jako bitno i ne želi ostati s osobom koju neizmjerno voli jer ipak želi nekog koga će i voljeti i s kim će imati djecu. Hoćemo li onda nazvati tu osobu koja je otišla očajnom jer želi biti otac/majka a nije u ime ljubavi ostala s osobom koja ne želi isto kao i ona/on? Bi li takva osoba trebala ostati do kraja doživotno s tom drugom jer se eto zaletila što se uopće spetljala s nekim i zaljubila a da nije prije provjerila ima li ta osoba namjeru širiti potomstvo?
BTW, godine življenja i provođenja vremena ne moraju značiti apsolutno ništa. Možeš biti s nekim 10g. pa ne upoznati ga ili 3mj. pa biti uvjeren da ćete biti zauvijek zajedno. Nažalost sve je relativno ma koliko to zvučalo kao klišej.

I stvarno mi je smiješno koliko ljudi ovdje imaju problema s nekim izrazima npr. "Il me ženi il tamburu kupi.." koji su upotrebljeni samo da bi dočarali ironiju situacije. Ili su to "preseljački" izrazi za neke koji su tako puni elegancije...ne znam, mislim da se previe hvata za nebitne stvari...

Zadnje uređivanje trueblood : 26.03.2012. at 12:31.
trueblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:37   #499
Da mu je brak samo potpis na papiru, ne bi je ni prosio.
Ili, ako ju je već zaprosio jer je npr. njoj to bitno kao dokaz da on "misli ozbiljno", pustio bi je da planira i isfurao to do kraja, u smislu, dobra veza, želim s njom provest život, papir manje-više, nek se žena veseli.

No, on se predomislio.
I meni se čini da ona baš i nije imala nekog izbora, na stranu čeke i veprovi
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:44   #500
Quote:
trueblood kaže: Pogledaj post
... Bi li takva osoba trebala ostati do kraja doživotno s tom drugom jer se eto zaletila što se uopće spetljala s nekim i zaljubila a da nije prije provjerila ima li ta osoba namjeru širiti potomstvo?
BTW, godine življenja i provođenja vremena ne moraju značiti apsolutno ništa. Možeš biti s nekim 10g. pa ne upoznati ga ili 3mj. pa biti uvjeren da ćete biti zauvijek zajedno. Nažalost sve je relativno ma koliko to zvučalo kao klišej....
Mogu se ljudi voljet do neba i oboje željeti budućnost u braku sa djecom, al ima slučajeva kada jedan od njih nakon godina i godina veze ipak shvati da se ne vidi niti u braku niti sa djecom...tako da...slažem se s ovim da nikad u biti ne možeš biti siguran koliko poznaješ osobu s kojom si, odnosno vrijeme provedeno s nekim ne garantira da ga uistinu poznaješ
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.