Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2014., 23:30   #261
Upravo sam pogledala film i rasplakao me

Ja bih sve te crnce izgrlila Priča je dobra, ali očekivala sam više. Ne smatram da je film takvo remek djelo koje zaslužuje Oscara. Ali Chiwetel Ejiofor je tako dobar Baš mi ga je bilo žao Eh da, kraj me baš razočarao
Imam dojam kao da su ga sklepali u par minuta.

Dobro da nisam išla u kino gledati film, sva šminka bi mi se razmazala od suza
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 03:48   #262
Pogledao i ja ovaj film pa da kažem jednu, dvije
Iako odmah na početku moram priznati da sam ga pogledao u dva dijela, pošto sam zaspao na pola filma. Nije toliko ni film kriv, pošto sam ga kasno gledao, no nije bio ni toliko super zanimljiv da bi me držao budnim do kraja.
No, naravno film je zbilja okej i ne bi bilo u redu reći da film ne valja ili da ne zaslužuje Oscara. Neka mu bude Oscar. Ima dobre glumce, dobar, osjetljiv scenarij i više mu ni ne treba za osvajanje tog kipića.

E sad, osim dobrih stvari ima i negativnih. Recimo, ova uloga Brada Pitta je totalno nepotrebna, kako je većina i spomenula na ovoj temi. Zbilja bi bilo milijun puta bolje da je tog lika odglumio manje poznati glumac, jer ovako je ispalo da su Pitta 'nasilno' ubacili, tek toliko da održi onaj govor o ropstvu. Nepotrebno i bzvz, ustvari to mi je najveći minus cijelom filmu.
Drugo, spomenuli ste i prolaznost, tj. neprolaznost vremena i tu se isto slažem. U ni jednom trenutku gledatelj ne vidi i ne zna uopće koliko je godina prošlo. Trebali su to zbilja nekako bolje prikazati. Recimo da je neka ropkinja rodila pa po odrastanju tog njezinog djeteta i sl.
A treći minus koji dajem je liku samog Solomona. Mislim, lik je rob, puštaju ga da šeta do trgovine i slično i on ne pokuša pobjeći? Okej, ajde jednom je kao krenuo i to je to za svih 12 godina?!
Nije istina da nije mogao pobjeći kraj tolikih šuma i koječega, no onda ne bi imali što gledati.

Uglavnom, dobar film, svakako vrijedi pogledati, no moj glas za Oscara ipak ide Gravitaciji, a 12 Years of Slave-u je nominacija bila dovoljna, no dobro.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 08:25   #263
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
kunta kinte

ajmo htv, šta se čeka?
Usput, Kunta Kintea je glumio LeVar Burton, dobri stari Geordi La Forge, zapovjednik stroja na USS Enterpriseu-D (i E).

__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 15:45   #264
film me razočarao. stekla sam dojam koda je bio zarobljen 3 dana. uopće se nisam uživila u njegovu patnju, ni patnju lupite, bilo mi je dosadno. kraj nabrzaka napravljen, čak me i naživcirao kad je pustio jadnu lupitu tamo. imam osjećaj da je dovoljna sama tematika rasizma da bi film pobrao ovacije. uvijek aktualna tema obrađena na jako loš način
Mallory K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 16:04   #265
zar i taj film još uvijek postoji?

totalno ga izbrisao iz memorije
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 16:10   #266
ma i ja
al baš mi se pljuvalo pa ono reko da prokomentiram.
Mallory K is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 16:18   #267
Onako... očekivao sam puno više od ovog filma nakon sve one pompe. Dobar je ali ne baš toliko dobar koliko se najavljivalo.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 19:23   #268
Jedan od boljih filmova koje sam u zadnje vrijeme pogledala.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 23:25   #269
Film prepreprecenjen. Nije zaslužio oskara mada zna se da takve teme prolaze. Django je bolje preneo tu sliku ropstva od ovoga vala. Jasno je šta je režiser želeo, nije hteo napraviti neki bumm kraj gde se čamuga sveti svima nego jedan kraj koji je najrealniji ali je ovako ispalo površno i nedorečeno.
SALEEE024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 23:35   #270
Odabrala sam ga za gledanje jer je oskarovac (guilty, I admit).
I u startu odlučila da je vjerojatno odabran zbog tematike. I dalje mislim isto.

Al me film iznenadio.
Bilo je istina klišejziranih i preisfuranih stvari (Pitt?), ali skidam kapu glavnom glumcu.
Imala sam dojam da mi se Eijofor - Solomon, čovjek, raspada pred očima. Odustaje od sebe kao osobe, slobode, obitelji, života. Preživljava, bez ikakve radosti, dan za danom, čekajući onaj posljednji.

Sve u svemu, Dala bih mu 8/10. Vrijedi pogledati, makar tijekom kišnog poslijepodneva. Natjera te da malo razmisliš o svom konformizmu u kojem živiš i gdje prihvaćaš zdravo za gotovo.
Hippolyta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 23:40   #271
Quote:
Hippolyta kaže: Pogledaj post
Odabrala sam ga za gledanje jer je oskarovac (guilty, I admit).
I u startu odlučila da je vjerojatno odabran zbog tematike. I dalje mislim isto.

Al me film iznenadio.
Bilo je istina klišejziranih i preisfuranih stvari (Pitt?), ali skidam kapu glavnom glumcu.
Imala sam dojam da mi se Eijofor - Solomon, čovjek, raspada pred očima. Odustaje od sebe kao osobe, slobode, obitelji, života. Preživljava, bez ikakve radosti, dan za danom, čekajući onaj posljednji.

Sve u svemu, Dala bih mu 8/10. Vrijedi pogledati, makar tijekom kišnog poslijepodneva. Natjera te da malo razmisliš o svom konformizmu u kojem živiš i gdje prihvaćaš zdravo za gotovo.
Stoji sve, ali ne pogodi te koliko bi trebalo, a takav film bi trebao da te ostavi bez teksta, kao npr American History X. Prenaduvan film, ali dobar.
SALEEE024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:38   #272
Eijofor je bio izvrstan kao i Fasbender. Rasturili su uloge, ali mislim da protiv ekipe iz Dallasa nisu mogli ništa - tamo su Mathew i Jared stvarno briljirali. fassbender je strašan glumac, odlično je odglumio Eppsa. Inače, moglo se puno stvari u filmu bolje odradit, kako je puno puta već rečeno, kraj je zbrzan. Također nisam osjetila da je prošlo 12 godina a lik koji tumači Lupita nekako mi je premalo iskorišten, cura nije loše odglumila ali za ovo joj nije trebalo dat oscara.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 12:30   #273
kvalitetan i dobar film, očekivano manje više sve.. jedino mi brad pitt sa svojom ulogom nepotreban bio ko trepavica u oko kad ti padne... iritantno..
8,5/10
bayou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:34   #274
Pogledao sam i ja napokon ovaj film. Od 1 do 5 ocjena 4. Tema jako dobra s mnogo potencijala ali propuštena prilika na kraju. Ako hoćete saznati patnje crnih robova pročitajte Zinnovu Narodnu povijest SAD-a. Ima tu dobrih primjeraka gdje su prikazane muke robova ali opet premalo. Ni ja nisam imao dojam prolaska vremena. Brzo mi je to prošlo. Brad Pitt mi nije smetao. Ok je odglumio tu rolu. Mogli su i nekome drugom dati šansu no vjerojatno zbog publiciteta je Pittu dana uloga.

Dobar je film ali da ću ga pamtiti neću. Trebalo je biti više naturalističkog prikaza robovlasništva. Više scena nasilja, mučenja... Po meni se glavni lik previše lako pomirio sa svojom sudbinom i bio sebičan...Za Oscara nije...
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 14:49   #275
McQueen ga je odradio Mcqueenovski, već prepoznatljiv stil u dužim i sporijim kadrovima. Hunger i Shame tematika dosta dobro funkcionira, tako i ovaj.

Makar me se Shame više dojmio, možda je u krivom trenutku izašla kao sama tematika, ali s druge strane zašto ne? Dobar film je dobar film, bez obzira na temu. Likovi su realni, dobro razrađene uloge, sa živim emocijama, suosjećanje i proživljavanje na razini.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.