Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2007., 15:53   #21
Quote:
Matach kaže: Pogledaj post
Ovog ratzingera kad ga vidim u onoj papinskoj odori zlo mi je. Čovjek uopće nije za to, ko da je isprogramiran, oni njegovi pokreti itd.
Po meni nema jednostavno karizmu, više mi djeluje ko činovnik nego duhovni vođa, sa svojim unazadnim shvaćanjem crkve mislim da ne može doprinjeti profiliranju crkve i vraćanju izgubljenih ovaca. Doživljavam ga kao proračunljivog čovjeka koji ono kao ide na skupove mladih ,a uopće niti ne želi shvatiti probleme i sve ono što te mlade muči.
potpisujem
Cypress Hill is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 01:49   #22
Quote:
s.a.y kaže: Pogledaj post
toliko o tome da je izabran od Boga

čim se mora glasovati tri puta.
pa brzo je i izglasan.
inače im treba puno više...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 09:13   #23
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
ali on je trojedina osoba
"papa,vrag i sotona"...zoveš jednog dođu tri....vilkomen papst!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 09:18   #24
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa bar ima dosta zapisa i biografija karla woytile..
ako je to istina i ako sam dobro zapamtila o kome se radi-naići ću na tu informaciju još negdje..
ne sjecam se tocno.. mislim da nije pitanje godina bilo nego "neutralnosti". Tj u borbi izmedju raznih jakih struja izabrase "autsajdera" jer ni za koga koji bi pripadao nekima od tih struja suprotstavjeni ne bi glasali Pa kao dok se ne rascicti ajmo nekog lijevog


Tako mi nesto ide po glavi, al nemam pojma zasto i di sam cuo. Ako sam uopce
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 09:59   #25
Đis... Čovjek je obrazovan, znanstvenik, napisao hrpe knjiga, odmjeren, iskusan - po svemu je on iskakao u tom kardinalskom zboru i meni je jako logično da je izabran. Pa kakve je šanse imao naš Bozi u odnosu na njega?!!! A tako i većina njih...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:06   #26
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Đis... Čovjek je obrazovan, znanstvenik, napisao hrpe knjiga, odmjeren, iskusan - po svemu je on iskakao u tom kardinalskom zboru i meni je jako logično da je izabran. Pa kakve je šanse imao naš Bozi u odnosu na njega?!!! A tako i većina njih...
teoloska skola nije obrazovna institucija, a teologija nije znanost.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:48   #27
Probaj je studirati pa ćemo onda raspravljati... Danas je to, uz medicinu, jedna od najkompleksnijih i najvrednijih znanosti, s najzahtjevnijim studijem.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:55   #28
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Probaj je studirati pa ćemo onda raspravljati... Danas je to, uz medicinu, jedna od najkompleksnijih i najvrednijih znanosti, s najzahtjevnijim studijem.




__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 11:56   #29
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Probaj je studirati pa ćemo onda raspravljati... Danas je to, uz medicinu, jedna od najkompleksnijih i najvrednijih znanosti, s najzahtjevnijim studijem.
bome u tu famu sam vjerovao dok me nisu razuvjerili studenti i profesori istog i srodnih fakseva

Doduse ima veliki broj kolegija, medjutim nisu odvec zahtjevni. Ma uopce drustveni faksevi su djetinjarija.. ja bio na dvopredmetnom (i vise su me zanimali drustveni, dakle nije da sam u tom smislu subjektivan pa hvalim "svije" ) gdje je pola bilo drustveno, pola prirodno i ne da se uopce usporedit, ispite drustvenih smjerova se davalo prakticki usput uz kampanjsko ucenje, dok se za prirodne, posebno pojedine, trebalo dobro i redovno grijat stolice.

A znam i ponesto ljudi koji su vanredno zavrsavali vise iz hobija teologiju.

Malo se napuhava, nije to neki odvec zahtjevan faks

A cak i da je tezina studija ne dokazauje njegovu bitnost niti istainitost... ili znanstvenost.. ovisi sto smatramo znanoscu naravno...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:41   #30
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
bome u tu famu sam vjerovao dok me nisu razuvjerili studenti i profesori istog i srodnih fakseva

Doduse ima veliki broj kolegija, medjutim nisu odvec zahtjevni. Ma uopce drustveni faksevi su djetinjarija.. ja bio na dvopredmetnom (i vise su me zanimali drustveni, dakle nije da sam u tom smislu subjektivan pa hvalim "svije" ) gdje je pola bilo drustveno, pola prirodno i ne da se uopce usporedit, ispite drustvenih smjerova se davalo prakticki usput uz kampanjsko ucenje, dok se za prirodne, posebno pojedine, trebalo dobro i redovno grijat stolice.

A znam i ponesto ljudi koji su vanredno zavrsavali vise iz hobija teologiju.

Malo se napuhava, nije to neki odvec zahtjevan faks

A cak i da je tezina studija ne dokazauje njegovu bitnost niti istainitost... ili znanstvenost.. ovisi sto smatramo znanoscu naravno...

Svakako da treba razlikovati talent koji moraš imati da bi recimo studirao matematiku koju ja osobno ne bih završila dvadeset godina - taj isti talent ti ne treba da bi učio povijest ili hravtski. Nije u tom stvar. Teologija je objektivno teška.

A ovi koji su vanredno završavali nisu posve sigurno završavali teologiju jer je to nemoguće, to je studij koji od tebe traži 24 sata na dan, nego smjer koji se zove 'institut za teološku kulturu laika' i koji je i zamišljen kao večernji faks za ljude koji žele produbiti nekim kolegijima saznanja o vjeri. nema to veze sa studijem teologije kao takvim.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:48   #31
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Svakako da treba razlikovati talent koji moraš imati da bi recimo studirao matematiku koju ja osobno ne bih završila dvadeset godina - taj isti talent ti ne treba da bi učio povijest ili hravtski. Nije u tom stvar. Teologija je objektivno teška.
upravo je u tome stvar. Za prirodne znanosti osim inteligencije treba vremena i redovnog rada jer se ne moze nastrebat vec je "kuca koja se gradi od temelja", tj preskocio si mnozenje ne mozes radit integrale, da pojednostavim. A sve zahtjeva redovno vjezbanje.

Ako nesto zahtjeva inteligenciju i rad, onda se to naziva tezim faksom

Ovo za vanredno je vjerojatno kako kazes

A sad.. trebao bih studirati sve moguce fakseve pa da usporedim, al kako to ne mogu oslanjam se na tudja iskustva. A urbani mit o tezini teologije mi srusise profesori s faksa .. a sad... ko ce ga znat, ti si zavrsila teologiju? Normalno da ju onda hvalis
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 00:58   #32
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post




kako da ne....

pog. ako se studira na kat. sveučilištu.....


čak je i jednako važna teologija za društvo kao i medicina.
Dobro, teologija je malo važnija....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 01:01   #33
ne obazirite previše pozornosti na forumašicu SMS.


Ona kaže da bi bez bada ostavila svoje maloljetno dijete na čuvanje svećeniku - pravomoćno dokazanom pedofilu.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.