Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2008., 18:26   #1
Promjena banke

Što mi je potrebno učiniti da promjenim banku.Danas sam bio na šalteru,ali mi jedna teta nije znala kazati i rekla da dođem neki drugi dan kad nje nema.
Ukratko na Splitskoj sam banci i prebacio bi se na neku drugi npr.RBA
U Splitskoj imam karticu koju koristim za slipove.Konkretno počekom godine sam kupio kameru i ostalo mi je još nekoliko slipova po 300 kuna.Sada kada dam zahtjev drugoj banci da mi počme tu sjedati novac s plaće kako bi morao riješiti dugove prema Splitskoj banci.Ima li ko ideju ili prijašnje iskustvo.
U slučaju da nisam jasan,režem ruke

Hvala,
ANASHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 22:21   #2
Da ne otvaram novu temu slicno treba i meni.

Dakle u Erste imam kredit jos nekih 7 godina i minus od 5000kn, a zbog promjene posla trebao bih se prebaciti u Hypo banku. Mogu li ja njima kako otplascivati taj minus ili???
__________________
Kako oblikovati potpise
Psyche is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 22:37   #3
Teško. U pravilu kad prestaneš primati plaću na račun gubiš i pravo na minus. I tako se instant nađeš u nedozvoljenom minusu. Kod nekih izvanrednih situacija se i izlazi u susret sa obročnom otplatom ali teško u tvom slučaju kad prestaješ koristiti taj račun.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 00:33   #4
ANASHA
Račun nećeš moći zatvoriti dok ne prođu svi troškovi po kartici,ali možeš naravno otvoriti u drugoj banci novi tekući i primati tamo plaću.

PSYCHE
Saznaj do kad ti je odobren limit u sadašnjoj banci?
k@ty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 20:43   #5
Quote:
Psyche kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu slicno treba i meni.

Dakle u Erste imam kredit jos nekih 7 godina i minus od 5000kn, a zbog promjene posla trebao bih se prebaciti u Hypo banku. Mogu li ja njima kako otplascivati taj minus ili???
A možeš lijepo i u Hypo banci pitati ako se prebacuješ da ti, nakon što ti tamo sjedne prva plaća i ti doneseš potvrdu iz Erste banke koliki ti je minus kod njih, oni otvore isti minus i općom uplatnicom prebace sredstva u Erste banku potrebna za zatvaranje minusa- ustvari samo preslikaš stanje iz Erstea u Hypo. To u pravilu rade sve banke, ako su iole pametne i razvijene u pogledu izlaženja klijentima u susret.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 21:20   #6
Johnny

Pokusat cu ovo
__________________
Kako oblikovati potpise
Psyche is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 00:10   #7
Quote:
k@ty kaže: Pogledaj post
ANASHA
Račun nećeš moći zatvoriti dok ne prođu svi troškovi po kartici,ali možeš naravno otvoriti u drugoj banci novi tekući i primati tamo plaću.
Pa ni neželim ga zatvoriti dok ne riješim kompletnu situaciju tj.mislim da je to nemoguće.Mene interesira kako bi ja onda trebao otplaćivati ostatak ako sa prebacim na drugu banku na kojoj bi mi sjedala plaća.
ANASHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 16:04   #8
Prebacivanje na drugu banku

Znaci ako imam tekuci racun gdje mi sjedaju redovita primanja na jednoj banci a zelim se prebacit na drugu,tocnije na HPB,koji je postupak,i jel se placa izlazna naknada?
I sta ako sam na trenutnoj banci u dozvoljenom minusu,jeli hpb preuzima minus ili
tek kad ga otplatim se mogu prebacit?
I vi koji ste u hpb,jeste zadovoljni tom bankom?
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 18:59   #9
možeš otvoriti novi tekući u HPB bez da zatvoriš stari

a da bi zatvorio stari, moraš podmiriti minus jer minus ne možeš prebacivati iz banke u banku
i nema naknade za zatvaranje računa

a kakva je HPB banka, e to ne bih znala
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:14   #10
To sam si i mislio.thanx
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 00:04   #11
Thumbs up Raiffeisen ili Erste?

Nakon učestalih problema sa Zagrebačkom bankom odlučio sam se na promjenu banke. E sad, pošto sam laik sa ekonomiju i bankarstvo trebao bih malu pomoć.. Razmišljam da se preselim u Raiffeisen ili Erste (primam i druge prijedloge).
Koristio bi tekući račun, devizni račun i kreditnu karticu. Kao dodatnu opciju uzeo bi i internet bankarstvo.
Raspitivao sam se i čitao prethodne postove na forumu, ali sa dosta stvari nisam upoznat.
Trebat ću i neki kredit pa mi i to igra veliku ulogu (neznam gdje su povoljniji krediti i gdje ih je lakše dobiti).
Hvala na svakoj pomoći...
Pozdrav!
dooks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 21:27   #12
iz zabe sam presao u RBA i nisam pozalio. za sada. vec 5 godina.
daan_mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 22:40   #13
RBA
robberta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 22:56   #14
RBA - najbolji i najpovoljniji
Martina2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 23:33   #15
Sve su ti banke ISTE, nude iste proizvede po gotovo istim uvjetima. Sve je ostalo samo marketing.
The|One is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 01:13   #16
RBA...?
Zašto!?
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:34   #17
uzeo standeni kredit u rba prije 6 god nije mi trebao niti jedan jamac jer je moja firma imala poslovnu suradnju sa rba pa su mi išli na ruku a druge banke niti čuti bez jamaca do sada nismo imali nikakvih problema sa rba
robberta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:47   #18
Quote:
Martina2010 kaže: Pogledaj post
RBA - najbolji i najpovoljniji
Nije istina,kaj je to reklama?
Milsim da je raiffa.banka trenutno jedna medju najgorima
Ja kad bi morao birat,definitivno erste (btw.ja sam u Pbz-u)
Imao sam tekući i devizni 4 godine u Raiffaiesen-u,plaća mi je redovito sjedala i sve a kad sam prošle godine trazio prekoračenje po tekućem računu,osobna bankarak je uzela sve sto je trebala te sam cekao tjedan dana da bi mi rekli da moram ic u regos i neznam di jel nemaju moju firmu u bazi podataka,mislim za obicni minus takva komplikacija da sam nakraju odustao.Dok primjerice u Pbz-u sam automatski nakon 3 mj.skuzio na racunu da sam dobio minus bez da sam ista trazio.

Nadalje primjer ako vam treba kredit a ako ste nekom jamac, odnedavno vam u Raiffaisenu gledaju puno zaduzenje znaci ne 1/3-inu.
A ni kamate im nisu ljepša strana

Još jedan mali gaf iz te banke,dizao prije pol godine na bankomatu Pbz-a sa raiffaisen karticom 400-injak kuna,dobim izvješće da je transakciju nemoguće provest odem na drugi bankomat isto,i tako nazovem sluzbu za korisnike i kaze mi frajer pa vis te digli 1200 kn,a nisam nista digao.Fora je da je to ostalo u rezervacija ja ostao bez 1200 kn na racunu,morao pisat u banci reklamaciju i cekao hebenih mjesec dana da dobim pare natrag,s tim da sam morao zvat i zvat svaki drugi dan.
Jucer sam zatvorio racun u Raiffaisenu
Adio djubrados
Mirony is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 13:48   #19
Quote:
robberta kaže: Pogledaj post
uzeo standeni kredit u rba prije 6 god nije mi trebao niti jedan jamac jer je moja firma imala poslovnu suradnju sa rba pa su mi išli na ruku a druge banke niti čuti bez jamaca do sada nismo imali nikakvih problema sa rba
Danas je sasvim druga situacija
Mirony is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 15:58   #20
Ne vidim zašto si samo ove dvije uzeo u obzir
Kada vidim u RBA da je kartica dev. računa plastificirani karton padne mi mrak na oči.
Ja imam sve (osim kredita ) u PBZ-u i zadovoljan sam. Najviše mi se sviđa što preko internet bankarstva možeš kupovati i prodavati udjele u novčanim fondovima. Kada dobijem plaču ubacim u nov. fond, za cca. mjesec dana prodam udjele i platim račun od kartice a prinosi mi pokriju troškove internet bankarstva i kartice
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.