Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2009., 23:04   #121
e a kakva je ono voda na kraljičinom zdencu? od kud je?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 00:22   #122
Meni stvarno ne paše svaka voda jer imam izrazito osjetljiv želudac. Evo, recimo, u Zagrebu /ovdje gdje ja boravim, da se razumijemo/ voda mi je odvratna i nikako mi ne paše. Križevci pak imaju jako dobru vodu, a kako se u njihovoj okolici puni Unique (kak se to uopće piše? ), ta mi voda baš paše. Možda je ista kao ona "iz cijevi", ali iz križevačkih, a ne zagrebačkih.
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:11   #123
Je, krizevacka voda je super.

Ovdje sad vodu kupujem. Kad mi nestane vode u kuci (upravo je ), osjecam se ko bez jedne ruke...voda iz pipe smrdi i toliko je odvratna da tjera na povracanje i stvarno ju nije preporucljivo piti...a gledah i neki dokumentarac o vodi u ovim prostorima navodno punoj otrova...kako god, nisam mislila da cu u zivotu prvo kad udem u supermercado trazit najvecu bocu vode. Sad mi je upravo to najvaznija stvar imat u kuci. Cak i kad nestane opcenito vode i struje a to je svako malo u ovoj vukoj.....
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:14   #124
Možda je zbog navike, ali pio sam vodovodnu vodu na puno mjesta između Portugala i Poljske, ali ova iz Zagreba mi je među najboljima
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 02:22   #125
Usporedujuci europske vode koje sam probala, ona rumunjska mi je najmanje smekala...

Sjecam se ko mala kad sam bila u Njemackoj, tad sam prvi put vidjela da ljudi piju vodu iz flase...rekli mi moji da nije bas dobra iz vodovoda i da nije preporucljivo piti..a ja bila jednu noc zedna...i odoh u kupaonu, napila se vode i osla natrag spavat..i nemos zaspat...mislila sam da cu umrijeti od vode... I pomislila, bas fino da mi u Hrvatskoj ne moramo kupovat vodu...i vidi me sad.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 08:51   #126
Unhappy Županjska voda za piće

Zanima me,da li ima neko iz Županje,a da je primjetio, kako se voda za piće
intenzivno klorira.Pitam se koliko je zdravo piti takvu vodu?
biochem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 09:19   #127
Ona bijela voda?!
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 16:23   #128
Thumbs up Kakvu vodu pijemo? (2)

jel ovo normalna situacija: uđem u ljekarnu i pitam prvo: 'imate li destiliranu vodu ali u plastičnoj ambalaži (lakše mi je za nositi, a tada još nisam znala da ima za kupit i u lidlu)?'
na što meni apotekarica kaže: 'ne, nemamo'.
pitam ju zatim: 'pa imate li onda u običnoj staklenoj ambalaži (ona klasična staklena bočica sa čudnim otvorom na vrhu kao za davanje infuzije)?'
na što me ona blijedo pogleda i kaže: 'ne, kakvu destiliranu vodu? nemamo mi to.'

učinilo mi se kao da ne kuži što ja pričam, da mi treba destilirana jebena H2O.

mislim, zar ne bi svaka ljekarna trebala imati destiliranu vodu?

Stiglo sa PZ na SoN 30-ak postova, ciljano za ovu temu.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 26.01.2010. at 22:29.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 17:14   #129
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
jel ovo normalna situacija: uđem u ljekarnu i pitam prvo: 'imate li destiliranu vodu ali u plastičnoj ambalaži (lakše mi je za nositi, a tada još nisam znala da ima za kupit i u lidlu)?'
na što meni apotekarica kaže: 'ne, nemamo'.
pitam ju zatim: 'pa imate li onda u običnoj staklenoj ambalaži (ona klasična staklena bočica sa čudnim otvorom na vrhu kao za davanje infuzije)?'
na što me ona blijedo pogleda i kaže: 'ne, kakvu destiliranu vodu? nemamo mi to.'

učinilo mi se kao da ne kuži što ja pričam, da mi treba destilirana jebena H2O.

mislim, zar ne bi svaka ljekarna trebala imati destiliranu vodu?
Ne, nije normalna situacija. To se dogodilo jer je glupa ko kurac, s oproštenjem.
Da si je pitala ima li "vodu za injekcije" ili "aqua purificata" ili "aqua pro injectione" onda bi se snašla. Kužiš, žena ne zna da je to (re)destilirana voda. Ona sve zna napamet. Ona nije farmaceut u glavi, već trgovac koji ponekad koristi kuharicu da napravi kremu.

Isto tako, u velikom broju slučajeva neće znati ako pitaš etanol, heksan, kalijev permanganat. Moraš reći "alkohol", "medicinski benzin", "hipermangan".

Ne znaju, jer ih ništa nisu naučili. Eventualno će glavna magistra znati. Eventualno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 16:57   #130
Quote:
heathendome kaže: Pogledaj post
za to sam i napisao u prvome postu,kratko i jasno: treba mi podatak u cemu se tocno razlikuju te dvije vode,to sto cu ja piti destiliranu vodu nije nis novo,sad mi se ne da ovdje iznositi cijela teorija jer se moze naci dosta materijala na ovu temu pa progoolajte ako vas zanima....
Dečko,dečko.....destilirana voda je mrtva voda nema minerala.Dugoročno štetna za zdravlje kao i ova iz pipe puna teških metala i ostalih štetnih tvari ali...
kupi BRITTA pročišćivač vode koji ima i zamjenjive filtere.Voda je mineralizirana ali teški su metali i ostalo loše uklonjeni.Plastična veća posuda koju dobiješ u koju se stavlja taj filter i cijediš vodu iz pipe.Voda je bistra ima malo drugačiji lakši okus i voila!!Zdrava za kožu i tijelo.Nema kamenca.Pitaj u ljekarnama ili zguglaj.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:50   #131
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Dečko,dečko.....destilirana voda je mrtva voda nema minerala.Dugoročno štetna za zdravlje kao i ova iz pipe puna teških metala i ostalih štetnih tvari ali...
kupi BRITTA pročišćivač vode koji ima i zamjenjive filtere.Voda je mineralizirana ali teški su metali i ostalo loše uklonjeni.Plastična veća posuda koju dobiješ u koju se stavlja taj filter i cijediš vodu iz pipe.Voda je bistra ima malo drugačiji lakši okus i voila!!Zdrava za kožu i tijelo.Nema kamenca.Pitaj u ljekarnama ili zguglaj.

Vodovodna voda u Hrvatskoj nije puna teških metala. Odakle ti takva bedastoća?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:54   #132
Corduroy: odgovor si dobio, pa da ne ponavljam.

Britta, riješenje za sve probleme. Kako da ne! Istina Brita uklanja dosta toga iz vode, ali jesi li se zapitao što ti ona otpusti u vodu? Sigurno ne. To je ionski izmjenjivač.
Žalosno je na što ljudi sve nasjedaju.
A voda iz špije je mutna?
I nije BRITTA, nego BRITA.
__________________
Leto Atreides III

Zadnje uređivanje Leto Atreides : 16.01.2010. at 18:58. Reason: BRITTA, BRITA.
Leto Atreides is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 18:43   #133
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Dečko,dečko.....destilirana voda je mrtva voda nema minerala.Dugoročno štetna za zdravlje kao i ova iz pipe puna teških metala i ostalih štetnih tvari ali...
Tako je, najbitnije za dugoročno zdravlje je piti živu vodu. Drugo najbitnije je jesti živu hranu. To je lako sa biljem i sitnim životinjama, ali susjedi mi uvijek zovu policiju kad jedem svinjetinu...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 12:12   #134
Netko je a prethodnoj stranici kritizirao riječku vodu.
Ja stvarno mislim da taj nikada nije pio vodu u nemkom gradu u unutrašnjosti (Zagreb je ipak Zagreb, bilo je to vidljivo i iz već spomenutog dokumentarca) a kamoli u inozemstvu.
U nekim je zemljama flaširana voda jedini način da piješ a da ti voda ne smrdi/ne dobiješ amebe/ne povratiš već od pogleda na smećkastu boju.
Piti ju kod nas je teško preseravanje (ukoliko nisi usred ljeta žedan na cesti).
A davati je djeci jer je to kao zdravo je jednostavno greška, točnije bespotrebno rasipanje novca i energije.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:12   #135
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Vodovodna voda u Hrvatskoj nije puna teških metala. Odakle ti takva bedastoća?
ne savska voda je i inače prava izvorska onak..ukusna i osvježavajuća ....ma dečki nije ta Brita najnaj rješenje ali ja vidim kako mi utječe na kožu i zdravlje i kaj ostane nakon prokuhavanja ove iz pipe i brita vode te kakav čaj ima okus i boju.sistem filtracije kroz ugljen je ovaj dečki ...korišten već ooo kaj ja znam stotinama godina.!!!
a ova se savska kemijski čisti..pisalo je i na plotu..pa se Mujo našpranjil
bedastoća??lastomire pitaj ljude u određenim dijelovima Slavonije kakva im je voda...ne žive svi kao mi u Zagrebu.
Piti destiliranu vodu je glupo.to je energetski mrtva voda

imate pravo ..piše se Brita sa jednim t.sorili
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:52   #136
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
lastomire pitaj ljude u određenim dijelovima Slavonije kakva im je voda...ne žive svi kao mi u Zagrebu.
:
A sada dolazi trenutak kada nam podastires pisani izvor ili bilo kakvu publikaciju u kojoj se navodi/dokazuje da vodovodna voda u Slavoniji/bilo gdje drugdje u Hrvatskoj sadrzi teske metale
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:54   #137
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
ne savska voda je i inače prava izvorska onak..ukusna i osvježavajuća ....ma dečki nije ta Brita najnaj rješenje ali ja vidim kako mi utječe na kožu i zdravlje i kaj ostane nakon prokuhavanja ove iz pipe i brita vode te kakav čaj ima okus i boju.sistem filtracije kroz ugljen je ovaj dečki ...korišten već ooo kaj ja znam stotinama godina.!!!
a ova se savska kemijski čisti..pisalo je i na plotu..pa se Mujo našpranjil
bedastoća??lastomire pitaj ljude u određenim dijelovima Slavonije kakva im je voda...ne žive svi kao mi u Zagrebu.
Piti destiliranu vodu je glupo.to je energetski mrtva voda

imate pravo ..piše se Brita sa jednim t.sorili

Da mogu glupošću puniti boce i prodavati je, samo bih se na posljednjih par tjedana ovdje obogatio.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 18:07   #138
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post

Da mogu glupošću puniti boce i prodavati je, samo bih se na posljednjih par tjedana ovdje obogatio.

Las
jesi ti mali kada bio u pogonima za pročišćavanje vode grada Zagreba...jesi kada vidio analizu vode iz jednog malog slavonsko posavskog mjesta??'utjecaj te vode na ljudski organizam..onak statistički surovo sa medicin.pojmovima.ne??
možda jbg pretjerala sa teškim metalima ali ni naša pipna voda nije super za zdravlje.

da je meni kuna za svakoga koji umjesto argumentima jednom prostoproširenom rečenicom,nabubanim štreberskim pojmovima,narodnim izrekama za spolne organe i smajlekom općenite provocirajuće tematike pokušava drugima spustiti a sebe uzvisiti...bila bi milijarder.
ajmo na destiliranu vodu natrag.
čemu je piti?

Zadnje uređivanje pozitivax : 20.01.2010. at 18:14.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 18:53   #139
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Las
jesi ti mali kada bio u pogonima za pročišćavanje vode grada Zagreba...jesi kada vidio analizu vode iz jednog malog slavonsko posavskog mjesta??'utjecaj te vode na ljudski organizam..onak statistički surovo sa medicin.pojmovima.ne??
možda jbg pretjerala sa teškim metalima ali ni naša pipna voda nije super za zdravlje.
Nisam bio, ali ni ne moram.
Da postoji neka analiza prema kojoj neka voda nije dobra za piće, a da nije iz Vrbana 3, sigurno bi bila objavljena. I ti bi se mogla referirati na nju.

Kako bilo da bilo, s teškim si se metalima prosrala k'o svi slonovi, nilski konji i nosorozi u ZOO-u zajedno.

Quote:
da je meni kuna za svakoga koji umjesto argumentima jednom prostoproširenom rečenicom,nabubanim štreberskim pojmovima,narodnim izrekama za spolne organe i smajlekom općenite provocirajuće tematike pokušava drugima spustiti a sebe uzvisiti...bila bi milijarder.
A kojim ja argumentima trebam posebno dokazivati da ne postoje teški metali u našoj vodovodnoj vodi? Ti si tvrdila da postoje; tvoje je da ih dokažeš.
Quote:
ajmo na destiliranu vodu natrag.
čemu je piti?
Ničemu. Što se govori od drugog posta nadalje.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 20:28   #140
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
ne savska voda je i inače prava izvorska onak..ukusna i osvježavajuća ....ma dečki nije ta Brita najnaj rješenje ali ja vidim kako mi utječe na kožu i zdravlje i kaj ostane nakon prokuhavanja ove iz pipe i brita vode te kakav čaj ima okus i boju.sistem filtracije kroz ugljen je ovaj dečki ...korišten već ooo kaj ja znam stotinama godina.!!!
a ova se savska kemijski čisti..pisalo je i na plotu..pa se Mujo našpranjil
bedastoća??lastomire pitaj ljude u određenim dijelovima Slavonije kakva im je voda...ne žive svi kao mi u Zagrebu.
Piti destiliranu vodu je glupo.to je energetski mrtva voda

imate pravo ..piše se Brita sa jednim t.sorili
Pa ako ti je energetski mrtva (što god to značilo), ti je lijepo zagrij na štednjaku pa će biti puno bogatija energijom. Lijepo se ugriješ, a možeš se i opeći.


Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Stvarno imaš lijepo mišljenje o farmaceutima....
i vjerojatno treba ukinuti cijeli fax...
kad se na njemu ništ ne nauči...
ne postoji glavna i sporedna magistra...
aqua purificata u ljekarnama se koristi za potrebe izrade sirupa,krema,losiona,vodenih otopina određenih supstanci itd...
ako pacijent baš inzistira može mu se odvagati u bocu od najviše 1 litre..
naravno ispast će puno veća cijena od one u velikim trg.centrima...
može pitati u nekoj drugoj ljekarni kad je već u ovoj naišla na nerazumijevanje....
O toj struci imam vrlo visoko mišljenje, no iskustvo me naučilo da šansa da naletim na lošeg ljekarnika/ljekarnicu nije baš malena.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.