Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2010., 22:03   #41
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Da si je pitala ima li "vodu za injekcije" ili "aqua purificata" ili "aqua pro injectione" onda bi se snašla. Kužiš, žena ne zna da je to (re)destilirana voda. Ona sve zna napamet. Ona nije farmaceut u glavi, već trgovac koji ponekad koristi kuharicu da napravi kremu.
Što nije voda za injekcije u stvari voda sa 154 mmola natrija i 154 mmola i klorida u litri?
Te brojeve sam zapamtio kada sam gledao tu flašu prije operacije sinusa, to mi je ostalo zadnje čega se sjećam prije spavanja
__________________
"možda je čovjek mislio da mozgom izoliraju građevinske objekte, u što se ne bih štela mešat." by Herp
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 05:24   #42
Quote:
ferky kaže: Pogledaj post
odkud ti to?neki pouzdan izvor ili?
misliš da su polimeri "topljivi" u vodi?to bi onda trebale biti neznatne količine toga kaj voda pokupi na sebe...ak je stvarno tak...
Postoje studije da određena količina bisfenola A završi iz polimera u vodi ili nekoj drugoj tvari koja se nalazi u ambalaži. Sad koliko je to štetno, još uvijek se ne zna ali svakako dio toga završi u takvoj vodi.

Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Što nije voda za injekcije u stvari voda sa 154 mmola natrija i 154 mmola i klorida u litri?
Te brojeve sam zapamtio kada sam gledao tu flašu prije operacije sinusa, to mi je ostalo zadnje čega se sjećam prije spavanja
Ne, voda za injekcije je redestilirana odnosno dvostruko destilirana voda i ne bi smjela sadržavati ništa osim molekula H2O.

Ovo o čemu ti pričaš je ˝Natrii chloridi infundibile˝ odnosno narodski rečeno infuzija-fiziološka otopina
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 08:01   #43
s obzirom da je ovo podforum znanost nadam se da neću biti oftopic - osnovna razlika između načitanog čovjeka i obrazovanog jeste činjenici da prvi čita sve što mu doše do ruku bez selekcije i nekog kritičkog osvrta na pročitano a obrazovan bi trebao znati provjeriti bilo koji podatak koji pročita bilo u ozbiljnoj ili neozbiljnoj knjizi. na žalost danas i visokoobrazovani ljudi nasjedaju na gluposti koje pročitaju ili im neko kaže, posebno ako se odnose na zdravlje.
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 10:17   #44
Quote:
krycek kaže: Pogledaj post
s obzirom da je ovo podforum znanost nadam se da neću biti oftopic - osnovna razlika između načitanog čovjeka i obrazovanog jeste činjenici da prvi čita sve što mu doše do ruku bez selekcije i nekog kritičkog osvrta na pročitano a obrazovan bi trebao znati provjeriti bilo koji podatak koji pročita bilo u ozbiljnoj ili neozbiljnoj knjizi. na žalost danas i visokoobrazovani ljudi nasjedaju na gluposti koje pročitaju ili im neko kaže, posebno ako se odnose na zdravlje.
To je doduše istina, ali bilo bi lijepo kad bi takvu izjavu primijenio na nešto konkretno unutar ove teme. Ovako si se nakeljio na temu i rekao jednu bolno očitu istinu koja veze s temom nema. Raspravi doprinio nisi nikako.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 14:19   #45
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
To je doduše istina, ali bilo bi lijepo kad bi takvu izjavu primijenio na nešto konkretno unutar ove teme. Ovako si se nakeljio na temu i rekao jednu bolno očitu istinu koja veze s temom nema. Raspravi doprinio nisi nikako.
Pa meni se ne čini baš tako. Iako nije direktno vezano za temu, mislim da je htio poručiti pokretaču teme da se ostavi ćorava posla i ne pije destiliranu vodu. Jer je pokretač teme informaciju o tome dobio iz ˝dvije ozbiljne knjige˝. A one same po sebi ne mogu biti ozbiljne kad predlažu nešto takvo...
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 14:45   #46
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Pa meni se ne čini baš tako. Iako nije direktno vezano za temu, mislim da je htio poručiti pokretaču teme da se ostavi ćorava posla i ne pije destiliranu vodu. Jer je pokretač teme informaciju o tome dobio iz ˝dvije ozbiljne knjige˝. A one same po sebi ne mogu biti ozbiljne kad predlažu nešto takvo...
Da je citirao post na koji odgovara, sve pet. Ali ovako ne znamo ni kome se obraća – autoru teme, tebi koji govoriš o nekim tamo studijama (a odmah se na tvoj post nadovezuje)… ovako govori izvan konteksta.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 15:45   #47
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Da je citirao post na koji odgovara, sve pet. Ali ovako ne znamo ni kome se obraća – autoru teme, tebi koji govoriš o nekim tamo studijama (a odmah se na tvoj post nadovezuje)… ovako govori izvan konteksta.
Istina, mogao je drugačije oblikovati post ali da se pročitati između redaka što je htio reći.

Što se tiče ˝nekih tamo studija˝ radio sam seminar na temu bisfenola A pa znam par stvari i ne zna se još je li to štetno i u kolikoj mjeri. Guglanjem se lako dođe do nekih podataka...

Ali sve pet ne smijemo baš previše off topic
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 16:15   #48
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Istina, mogao je drugačije oblikovati post ali da se pročitati između redaka što je htio reći.
Problem je s čitanjem između redaka što svatko može iščitati što njemu paše.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 16:32   #49
Quote:
zerdav kaže: Pogledaj post
bilo je jednom na rescue 911 kad je lik skoro umro jer je u disku cijelu noć plesao i pio samo vodu i onda mu je mozak otekao zbog manjka elektrolita to bi se još lakše moglo desit pijenjem destilirane vode.
Mislim da je u ovom slučaju riječ o drogama.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:18   #50
Šta bi se, na teorijskoj razini , dogodilo kornjači kad bih joj u akvaterariju običnu vodu zamijenila destiliranom?

Voda u cijevima me ubija u pojam - nema ni 48 sati da sam oprala staklo, a već vidim fini sloj kamenca koji se pojavljuje kako voda lagano isparava
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 18:23   #51
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Šta bi se, na teorijskoj razini , dogodilo kornjači kad bih joj u akvaterariju običnu vodu zamijenila destiliranom?

Voda u cijevima me ubija u pojam - nema ni 48 sati da sam oprala staklo, a već vidim fini sloj kamenca koji se pojavljuje kako voda lagano isparava
AKo se radi o akvaterariju, dakle ima kamenja, možda ne bi došlo do prevelike promjene - ako joj se voda ne mijenja često. Kao, možda bi se dio kamena dovoljno brzo otopio da joj ne zasmeta. Ovisi o površini kamena. Probaj.

Zašto prozore pereš vodom?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 20:27   #52
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
AKo se radi o akvaterariju, dakle ima kamenja, možda ne bi došlo do prevelike promjene - ako joj se voda ne mijenja često. Kao, možda bi se dio kamena dovoljno brzo otopio da joj ne zasmeta. Ovisi o površini kamena. Probaj.
Čuj, nije da je endemska vrsta, kod Herpa još ima cca 80 komada i još parsto komada u Maksimiru, ali mi je jako drag taj mali kornjačić. Tu nema eksperimenta

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Zašto prozore pereš vodom?
Koje prozore ?

Mislim, perem prozore vodenom otopinom deterdženta uz pomoć difuzora. Čemu ""?

ˆ2
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:07   #53
ček što ti pereš
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:15   #54
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ček što ti pereš
Getribu Majke Božje, šta perem , pa staklo krvavog akvarija jer mu se na stijenkama hvata kamenac .

Šta si ti mislio da perem ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:21   #55
aha. u principu se voda za bebe prokuhava ne samo zbog klora već organizam beba (djeteta ispod godinu dana) nije dovoljno zreo za preveliku količinu minerala koje sadrži voda.


i to sam pročitala danas na jednom pakiranju "vode za bebe"
litra i pol košta oko 15ak kuna.
i nije ju potrebno "prokuhavati".

i dalje mi nije jasno čemu onda uopće konzumirati vodu koja ne sadrži nikakve minerale?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:46   #56
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Getribu Majke Božje, šta perem , pa staklo krvavog akvarija jer mu se na stijenkama hvata kamenac .

Šta si ti mislio da perem ?


Pa prozore.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:11   #57
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
aha. u principu se voda za bebe prokuhava ne samo zbog klora već organizam beba (djeteta ispod godinu dana) nije dovoljno zreo za preveliku količinu minerala koje sadrži voda.....
zar se ne bi tvrdoća vode trebala povećati nakon prokuhavanja, pošto dio vode ispari, a minerali ostaju
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:23   #58
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
zar se ne bi tvrdoća vode trebala povećati nakon prokuhavanja, pošto dio vode ispari, a minerali ostaju
na vodi za bebe pisalo je da ju nije potrebno prokuhavati zato jer NE sadrži toliko minerala koliko i obična voda jer bebin organizam toliku količinu minerala ne može "podnijeti".
iz toga bi se dalo logički zaključiti da voda gubi minerale kad ju prokuhaš. ne?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:30   #59
Ne da mi se sve čitati možda je već netko napisao ako je sorry što ponavljam.

Nedavno sam gledao neku emisiju o vodi i neki lik je rekao da ako se voda krivo uskladišti(bude na većoj temperaturi) ispuštaju se neki spojevi iz plastike koji su kancerogeni. sada pitaj Boga gdje voda sve stoji prije nego što dođe u dućan. Ok je ako se voda pakira usred zime i kupi u istom razdoblju ali ovako ja više neću kupovat niti sokove niti vodu u plastičnoj ambalaži
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 23:35   #60
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
Ne da mi se sve čitati možda je već netko napisao ako je sorry što ponavljam.

Nedavno sam gledao neku emisiju o vodi i neki lik je rekao da ako se voda krivo uskladišti(bude na većoj temperaturi) ispuštaju se neki spojevi iz plastike koji su kancerogeni. sada pitaj Boga gdje voda sve stoji prije nego što dođe u dućan. Ok je ako se voda pakira usred zime i kupi u istom razdoblju ali ovako ja više neću kupovat niti sokove niti vodu u plastičnoj ambalaži
Dioksin?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.