Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web

Web Sajtovi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 19:05   #1
Google maps

Poštovani forumaši, neznam da li sam promašio kategoriju foruma, ali neznam gdje bih postavio pitanje.
Zanima me da li ja i na koji način mogu unijeti nazive ulica svoga mjesta u Google maps, tako da te nazive ulica svi mogu čitati.

Hvala lijepa!
barun501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:47   #2
Imaš tamo opciju "Moje karte" ili "My maps", po postojećoj karti možeš ucrtavati svašta i koliko hoćeš i onda daš ljudima da vide tu kartu. Ali da baš ucrtavaš nazive i da to bude odmah i svima vidljivo na maps.google.com to nemožeš.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 16:56   #3
Upomoc!Google Maps

Nisam sigurna jesam li postavila temu na pravo mjesto ali treba mi hitna pomoć.
Naime bavim se iznajmljivanjem soba u turizmu i imam vlastitu web stranicu. Radim samostalno već 5 godina i sve je bilo u redu do neki dan.
Naime nazvala me histerično gospođa l. i da sam se ja uvalila na njenu stranicu . I tako dok sam ja pokušavala iz njenog naklapanja skužit o čemu se radi pogledala sam na google i skužim sljedeće.
Naime , netko je na gogle map postavio pin za smještaj gospođe l. i ispod stavio moj broj i moju web adresu. Isto kad se upiše ime mog smještaja ispada da se ja nalazim na adresi dotične gospođe i još su postavljene njene slike pod mojim imenom. Tako da ispada da je moj smještaj na totalno krivoj tj. njenoj adresi.
U svakom slučaju totalna zbrka! Najgore je što kad se u google upiše ime mog ili gospođinog smještaja prvi se izlista naravno google map sa krivim informacijama. E sad, dali je to netko slučajno pobrkao ili namjerno (što nije isključeno ) ne znam i ne znam kako to mogu dokučit.
Znam da je google map javan i da svako može kreirat pinove ali mora postojat način da se sankcionira netko ko se predstavlja pod mojim imenom i izdaje moj broj mobitela.
Mei su se svi slatko nasmijali kad sam pitala kako ću otkrit toga ko je to postavio. Da ne govorim da me dotična gospođa naravno optužuje i dalje da se „ skinem“ s njene stranice , jer ne kuži da ja nisam na njenoj stranici nego da se tu radi isključivo o google maps i da je i meni u interesu da se to riješi. Naravno uz dvosatno objašnjavanje nisam je uspela razuvjerit pa sam joj na kraju rekla ako hoće možemo skupa na policiju pa neka joj oni objašnjavaju kako funkcionira Internet..
Molim ako netko zna išta o ovome da mi se javi jer već lagano gubim živce. Naravno ne mislim da ću pretrpit neku veliku štetu u poslovanju jer moja stranica funkcionira normalno ali ako me netko ide pronaći preko google maps dobit će totalnu zbrku. A da ne spominjem da će me dotična gospođa koja ne razumi ništa izludit.
Eto. .malo je duži post ..nadam se brzom odgovoru . pozdrav

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 25.05.2009. at 18:00. Reason: micanje capsa
tinolina is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.05.2009., 18:16   #4
google maps ima svoju stranicu za pomoc, jesi probala tamo naci rjesenje (incorrect label or location)?

ili ovo
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 25.05.2009. at 18:30.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:58   #5
ovaj njihov help centar mi je malo zbunjujuć ali poslala sam im raport (kao da ima neki spam , to mi je izgledalo najsličnije problemu) samo ne kužim baš kako će to oni rješit i hoće li ove informacije uopće doć do nekoga ..sve mi to izgleda prekoplicirano. nema ono služba za korisnikei zovi i onda se javi teta i ti rećeš muči me to i to hahah ili da bar ima neki mail..uf.. poludit ću ako ovo ne rješim !!
tinolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 16:54   #6
Gle, vjerojatno je žena dala nekome da ju upiše, a taj netko nije imao pojma šta radi... ali to ionako nije tvoj problem nego njezin i nek si ga sam riješava.

Ne možeš očekivati 24/7 support na uslugu koja se ne naplačuje..

Vjerojatno će ti se netko javiti kroz dogledno vrijeme i riješiti taj problem, ali nemoj očekivati da će to biti u roku od 5 minuta.. A s druge strane, gledaj na to poduzetnički - možda dobiješ kojeg klijenta extra
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:29   #7
Lud - zbunjen - normalan!

Ekipa, pozdrav!

Zanima me sljedeće - da li je kako moguće u 'moje mape' ikako implementirati sadržaje iz worda ili excela ili PDF-a?

Radim kartu za jednu firmu na kojoj je podosta lokacija, i sad bi za svaku od njih trebao pridružiti različite stvari koje inače imam u Office-ovim aplikacijama pa bi mi to puno olakšalo!

Unaprijed zahvalan!!!
__________________
So join now, 'cause at the Derek Zoolander Center For Kids Who Can't Read Good And Wanna Learn To Do Other Stuff Good Too, we teach you that there's more to life than just being really, really, really good looking.
DuleeluD is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:44   #8
Uz podosta programiranja da.. ovako, zaboravi.. ako i platiš nekome, to će te koštati cca 3x više nego što naplačuješ cijelu stranicu...
ali gledaj to s druge strane: svaku promjenu u fajlovima im možeš naplatiti
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 15:56   #9
...
__________________
So join now, 'cause at the Derek Zoolander Center For Kids Who Can't Read Good And Wanna Learn To Do Other Stuff Good Too, we teach you that there's more to life than just being really, really, really good looking.
DuleeluD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:46   #10
gmaps sto je s druge strane Zemlje

Oduvijek me zanimalo sto se nalazi tocno ispod nas pa koga zanima evo link:
rotalize.comze.com
josip208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 21:22   #11
fora
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 14:01   #12
Google local Business center

Pokušavam prijaviti poduzeće na Google Local Business Center tako da bude vidljivo na Google karti, ali tamo nije ponuđena opcija za zemlju Hrvatska tako da mi neće uvažiti prijavu. A opet vidim da su tamo već prijavljrna neka poduzeća iz Hrvatske pa me zanima da li netko zna kako to namjestiti????
matrica 0101010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 00:00   #13
ak saznaš kako molim te javi jer sam se ja ubila od pokušaja da aktiviram oglašavanje za svoju firmu ... nisam uspjela jos...bila bih zahvalna ukoliko bi netko stavio upute kako se to radi
latyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 09:52   #14
kako dodati?

jel zna netko kako dodati ove objekte i da svi vide?

ako idem na dodavanje businessa, tamo nema HR, a na karti ima od skola, firmi da do ljekarni

http://i49.tinypic.com/28mfn2e.jpg
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 22:13   #15
mene isto to interesira!! kako prijaviti biznis na google maps, a vidim da puno hrvatskih firmi ima?! jel to neka tajna??
0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 11:48   #16
google maps

gledao sam ovaj dio price nekoliko puta i koliko sam skuzio sve tvrtke su upisane preko "Zutih stranica" (kad se klikne na vise u footeru stranice je link)
http://www.zutestranice.hr/

Sad ono sto meni nije jasno da li se to moze samo preko njih ili se takodjer moze to uciniti i da ti sam budes content provider?
mdakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 14:10   #17
Djelatnost na google maps

ej, ispricavam se ako je vec bilo postavljeno slicno pitanje, ali ne znam kako postaviti svoju djelatnost da mi se vidi na google maps kada netko gleda moj kvart.. pokusao sam na onome "postavi svoju djelatnost" na mapama ali ne postoji mogucnost za hrvatsku, mogu jedino staviti negdje u italiju ili tako nesto, pa onda dovuci onaj crveni pokazatelj mjesta do zagreba.. a pitam zato sto kada gledam mape, u zagrebu vidim da je postavljeno dosta djelatnosti, (doduse na drukciji nacin)od putnickih agencija i kazalista, do restorana i firmi.. pa eto, ako netko moze pomoci da mi objasni kako da postavim to na neki nacin, bio bih zahvalan

pozdrav
goomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:01   #18
to i mene zanima, zapravo ima nas vise, ali nitko ne zeli rec kako...
0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 13:25   #19
Quote:
mdakic kaže: Pogledaj post
tvrtke su upisane preko "Zutih stranica" (kad se klikne na vise u footeru stranice je link)
http://www.zutestranice.hr/
evo da potvrdim.

upisom preko zutih stranica je to vidljivo na gugl mapi.

upis ofkors kosta nesto novaca, odnosno placate cijenu oglasa u zutim stranicama,

a upis u gmapu dobijete gratis.

eto nadam se da sam pomogo i sam sebi i vama
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 20:32   #20
Sorry ekipa.. al možda nije pravo mjesto.. al imam jedno pitanje..

Htio bih staviti pin na google maps za jedan dućan čisto da ima nekakvo ime.. te onda to staviti na stranicu tog dućana... Vidio sam da takvih ima na google maps.. i to su označene crvenom bojom..

Znam kako ubacit to na stranicu al ne znam kako napraviti pin i staviti ga na pravu lokaciju...

Molim pomoć...

LP
Enzo83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.