Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 19:10   #1
Kako dobiti alimentaciju nakon ostavinske?

Danas sam imao ostavinsku raspravu majke koja je preminula prije 2 mj. Otac mi nije placao alimentaciju 15god te smo dobili sudski spor i ovrha mu je sjela na placu te je svaki mjesec trebalo bit isplaceno 1780 kn na racun moje mame jer sam ja tada bio maloljetan, kad sam postao punoljetan trebao sam prebacit to na sebe, ali nisam kako bi mama mogla s time placat najam i rezije, kako je ona preminula tako sam podnio 30.7 zahtjev sudu u Karlovcu da se prebaci nastavak isplate na moj racun, rijesenje jos uvijek nisam dobio... Ugl. mama mi je bila bolesna i preminula od raka dojke, 5 ili 6 mj, ne sjecam se tocno, nije podigla nikakve novce jer je bila nepokretna i sad bi ja te novce htio posto su ionako moji. Taj racun joj je bio pod ovrhom pa je otvoren sigurni racun na koji se u tim mjesecima uplacivao novac. Sto sada da radim? Ako prihvatim njen racun na ostavinskoj kako banka zeli, onda prihvacam i njene dugove (a imala ih je) a ako ne prihvatim nemogu dobit te novce, vec sam isao sa rjesenjem ostavinske da nema nikakve imovine nasljedene te da je moguce da nasljednici pokrenu postupak ako otkriju da je ima, sa smrtovnicom i sa dokumentima sa suda iz parnice u kojoj stoji na koji se racun, kako i zasto uplacuje.
Kako da sad dodem do alimentacije bez rizika da mi banka trazi sve te novce natrag?
Life_is_good is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.