Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2013., 14:19   #21
Quote:
Nutella2 kaže: Pogledaj post

.... Naime, ako nisu jedno za drugo, nisu se trebali ni spajati.
Kad sam se ja udavala mi smo dobili samo vjenčani list, ne i "Potvrdu" da smo jedno za drugo.

Ono, ima neka izreka; "Kad bi znao gdje ćeš pasti, ti bi sjeo."
Ljudi u brak uglavnom ulaze zato jer misle da JESU jedno za drugo.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:20   #22
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
Da. Osobno, gore od prevare mi je nepoštivanje. Ok, radi nešto "zabranjeno", ali slatko, "navukao" se, živi paralelni život.. sve je to ljudski. Ne opravdam, ali mogu shvatiti. No činjenica da je i mene uvukao u cijelu tu kašu, mene je više povrijedila od činjenice da je eto, "zgriješio bludno".
Da li je postojala ikada tendencija svaljivanja krivice na tecu osobu, nakon sto je prevara otkrivena u vasem slucaju?
Muzu je ocito bilo oprosteno, ali da li je doslo do "okrsaja" sa uljezom?
Lavanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:21   #23
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Da li je to za vas prevara?
Da.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:22   #24
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
Kad sam se ja udavala mi smo dobili samo vjenčani list, ne i "Potvrdu" da smo jedno za drugo.

Ono, ima neka izreka; "Kad bi znao gdje ćeš pasti, ti bi sjeo."
Ljudi u brak uglavnom ulaze zato jer misle da JESU jedno za drugo.
Zato, triput mjeri, jednom sjeci.
Ovisi sad kako percipiraš brak, koliko ti je stalo do partnera, zatim djeca...
__________________
alo alo
Nutella2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:24   #25
Quote:
Nutella2 kaže: Pogledaj post
Što se on/ona ima s drugim/drugom čuti/dopisivati ako je s tobom? Nije mi jasno.
Quote:
Sunčanomstranom kaže: Pogledaj post
Ej, nemoj brate mili bit glupa i pokušavat sebi jadnoj mazat oči.

Zanimljiv mi je generalni zakljucak i konzenzus da sam ja prevarena supruga.
To se moze iscitati iz mojeg pocetnog posta?
Lavanya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:24   #26
Cool

Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Da li je postojala ikada tendencija svaljivanja krivice na tecu osobu, nakon sto je prevara otkrivena u vasem slucaju?
Muzu je ocito bilo oprosteno, ali da li je doslo do "okrsaja" sa uljezom?
Ne. "Treća osoba" nije mog supruga puškom tjerala da se s njom druži (na različitim nivoima, jel.)
Stoga, zašto bi ON/ONA bili krivi?
Muž je uljez.
I ne, nije mu oprošteno. Samo je njegov čin prihvaćen kao nešto što se ljudima dešava.
Nisam imala potrebu ulaziti u "okršaj" s dotičnom osobom, zato jer je, "nasilu" zavela mog supruga.
How yes no.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:25   #27
Quote:
Nutella2 kaže: Pogledaj post
Zato, triput mjeri, jednom sjeci.
Ovisi sad kako percipiraš brak, koliko ti je stalo do partnera, zatim djeca...
Jel? Ti si u braku?
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:30   #28
Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
Smatrate li odrzavanje virtualne komunikacije sa osobom suprotnog spola, dok ste u isto vrijeme ubraceni, nevjerom, tj. oblikom prevare?
Kako biste reagirali na saznanje da vas bracni partner svakodnevno mjesecima razmjenjuje poruke i odrzava neku vrstu veze s osobom koju nikada nije susreo u realnosti? .
U današnje vrijeme malo je osoba koje uspiju izbjeći razne vrste komunikacije, pa kad je i u pitanju flert mnogi ga muškarci nisu ni svjesni jer nastoje biti ljubazni što se može krivo protumačiti. Kod muškaraca gotovo da i nema emocionalne prevare kakva je kod žena, nego njima to bude više kao neka zezancija i gubljenje vremena dok se žene s druge strane često zainteresiraju i za njih i postoje neke emocije pa se češće može govoriti o emocionalnoj prevari. ALI:

Quote:
Lavanya kaže: Pogledaj post
doslo je do verbalne razmjene njeznosti, razmjene slika (golotinje) i uspostavljanja neke vrste intime koja je sada sastavni dio partnerovog zivota? Da li je to za vas prevara?
Ovo je već prelaženje granica pristojne komunikacije i distance koju si treba postaviti osoba u vezi do koje joj je stalo. Dakle, prevara je u pitanju u svakom slučaju i on je itekako bio svjestan što radi. A zašto to radi to zna samo on.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:32   #29
pala mi je na pamet jedna luda ideja. kad je već ta treća osoba tako upućena u vaš odnos, dogovori kavu u troje. samo kava. pa neka onda vide oboje kako se rasplinjuje ta lažna bliskost koju imaju mjesecima. to se obično svede na to da ljudi ne mogu probiti tu barijeru prekomjernog zbližavanja i uživo pričaju dosadne stvari koje samo naglašavaju besmisao svega.

p.s. kakav ti je inače seks s mužem? kvaliteta?učestalost?
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:33   #30
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
Osjećala sam se izigrano, ne zato jer se moj suprug gle, usudio s nekom drugom biti intiman, na razini na kojoj je to bio, već zato u cijeloj toj priči nije ZAŠTITIO mene. Na način da je moje fotografije pokazao toj osobi, rekao joj podatke sasvim nebitne za njihovu komunikaciju i sl.
Kakve je to sve skupa imalo implikacije?
Pa ne znam, nikakve posebno.
Ovo fakat ne kužim Da se lik ide dopisivati i u svoju neku net vezu petljat vlastitu ženu. Možda zato i nije bilo nekih drastičnih posljedica
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:36   #31
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
U današnje vrijeme malo je osoba koje uspiju izbjeći razne vrste komunikacije, pa kad je i u pitanju flert mnogi ga muškarci nisu ni svjesni jer nastoje biti ljubazni što se može krivo protumačiti. Kod muškaraca gotovo da i nema emocionalne prevare kakva je kod žena, nego njima to bude više kao neka zezancija i gubljenje vremena dok se žene s druge strane često zainteresiraju i za njih i postoje neke emocije pa se češće može govoriti o emocionalnoj prevari.
.. s tom razlikom da će njihova zezancija i gubljenje vremena, češće prerasti u zaJEBanciju i korisno korištenje vremena, nego li je to slučaj kod žena.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:39   #32
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ovo fakat ne kužim Da se lik ide dopisivati i u svoju neku net vezu petljat vlastitu ženu. Možda zato i nije bilo nekih drastičnih posljedica
Pa o tome se i radi. Da mene nije petljao, ja bih sve shvatila kao ajmo reći, benigno net flertanje. Čim je u cijelu priču upetljao i mene, znači da mu je virtualna frendica vremenom postala netko dovoljno blizak da dijeli (i) MOJU intimu s njom.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:42   #33
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
Pa o tome se i radi. Da mene nije petljao, ja bih sve shvatila kao ajmo reći, benigno net flertanje. Čim je u cijelu priču upetljao i mene, znači da mu je virtualna frendica vremenom postala netko dovoljno blizak da dijeli (i) MOJU intimu s njom.
Ouch. To bi mene sjebalo.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:44   #34
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Ouch. To bi mene sjebalo.
I mene je.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:47   #35
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
.. s tom razlikom da će njihova zezancija i gubljenje vremena, češće prerasti u zaJEBanciju i korisno korištenje vremena, nego li je to slučaj kod žena.
Ne mora biti tako. Nije pozadina svakog dopisivanja želja za fizičkom prevarom, ljudi imaju različite interese i neki se dopisuju možda unutar neke tematike koja ih oboje zanima a da si fizički uopće ne moraju biti privlačni, ja ne bi to tako strogo osuđivala. Ne znam zašto žene "aboliraš" kad su one s druge strane? Naravno da sve ovisi i o vremenu provedenom na netu i da nije isto ako netko napiše nekoliko redaka chata dnevno u nekoj pauzi ili da se u gluho doba noći ide dopisivati satima s nekom osobom. Ali s obz da je ovdje riječ bila i o izmjenjivanju nježnosti i golim slikama, tu se više ne radi o nečem benignom što bi poslao svakoj prijateljici, zato to i smatram prevarom.
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
Pa o tome se i radi. Da mene nije petljao, ja bih sve shvatila kao ajmo reći, benigno net flertanje. Čim je u cijelu priču upetljao i mene, znači da mu je virtualna frendica vremenom postala netko dovoljno blizak da dijeli (i) MOJU intimu s njom.
A kako je on to tebi objasnio? Fakat ne kužim ak se nekoj ženi lik ide upucavat da onda spominje ženu i šalje joj njene slike prije bi pomislila da bi sebe opisao kao slobodnog ili da živi odvojeno od žene, da se rastaje bla bla. Hm. Jel bi te to sje*alo?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:49   #36
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
I mene je.
Znaci to je meni apsolutni dno dna.
Varas me? To je nesto tvoje, nesto sta si ti odlucio napraviti. To je tebi na dusi, to je dvoje odluka koja nema veze samnom.

Uplesti mene u tu gadost? Prodavati moju intimu drugima? Dno dna.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:52   #37
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne mora biti tako. Nije pozadina svakog dopisivanja želja za fizičkom prevarom, ljudi imaju različite interese i neki se dopisuju možda unutar neke tematike koja ih oboje zanima a da si fizički uopće ne moraju biti privlačni, ja ne bi to tako strogo osuđivala. Ne znam zašto žene "aboliraš" kad su one s druge strane? Naravno da sve ovisi i o vremenu provedenom na netu i da nije isto ako netko napiše nekoliko redaka chata dnevno u nekoj pauzi ili da se u gluho doba noći ide dopisivati satima s nekom osobom. Ali s obz da je ovdje riječ bila i o izmjenjivanju nježnosti i golim slikama, tu se više ne radi o nečem benignom što bi poslao svakoj prijateljici, zato to i smatram prevarom.
Pa obzirom da smo na temi koja KONKRETNO opisuje situaciju, onda iznosim i stavove KONKRETNO vezano za istu. "Aboliram"? Ne, nego jednostavno smatram da me se tiču postupci mog supruga, a ne postupci osobe koju ni ne poznam. Nemam ništa protiv dopisivanja među ljudima, čak i ako su ta dopisivanja između osoba suprotnog spola. No, na ovoj temi diskutiramo o tome kad to dopisivanje postane "nešto više" od puke razmjene mišljenja o svakodnevnim temama.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:56   #38
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A kako je on to tebi objasnio? Fakat ne kužim ak se nekoj ženi lik ide upucavat da onda spominje ženu i šalje joj njene slike prije bi pomislila da bi sebe opisao kao slobodnog ili da živi odvojeno od žene, da se rastaje bla bla. Hm. Jel bi te to sje*alo?
On je POKUŠAO objasniti. Stava sam da za takve stvari nema racionalnog objašnjenja. Tako da u svojoj namjeri da meni objasni išta, nije uspio.

Da je sebe opisao kao slobodnog, rastavljenog, pa čak i kao udovca nebi me to sje*alo u istoj mjeri. Kad varaju ljudi UGLAVNOM lažu.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:57   #39
Quote:
BLR kaže: Pogledaj post
Znaci to je meni apsolutni dno dna.
Varas me? To je nesto tvoje, nesto sta si ti odlucio napraviti. To je tebi na dusi, to je dvoje odluka koja nema veze samnom.

Uplesti mene u tu gadost? Prodavati moju intimu drugima? Dno dna.
Da.
autentic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 14:59   #40
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
Pa obzirom da smo na temi koja KONKRETNO opisuje situaciju, onda iznosim i stavove KONKRETNO vezano za istu. "Aboliram"? Ne, nego jednostavno smatram da me se tiču postupci mog supruga, a ne postupci osobe koju ni ne poznam. Nemam ništa protiv dopisivanja među ljudima, čak i ako su ta dopisivanja između osoba suprotnog spola. No, na ovoj temi diskutiramo o tome kad to dopisivanje postane "nešto više" od puke razmjene mišljenja o svakodnevnim temama.
Krivo si me shvatila, to je napisano u kontekstu ovog tvog
"češće prerasti u zaJEBanciju i korisno korištenje vremena, nego li je to slučaj kod žena."
Da bi se iz virtuale prebacili na konkretno za to je potrebno dvoje, barem, valjda to sam htjela reći.
Ja sad ne znam kakvu je on tvoju intimu iznosio, ali očito nekaj negativnog kad te to tako pogodilo. Jer ljudi različite stvari smatraju "intimom", ali da, u slučaju autorice nema uopće dvojbe s obzirom na golotinju i ostalo.
Quote:
autentic kaže: Pogledaj post
On je POKUŠAO objasniti. Stava sam da za takve stvari nema racionalnog objašnjenja. Tako da u svojoj namjeri da meni objasni išta, nije uspio.

Da je sebe opisao kao slobodnog, rastavljenog, pa čak i kao udovca nebi me to sje*alo u istoj mjeri. Kad varaju ljudi UGLAVNOM lažu.
Pa upravo zbog toga mi i nije jasno zakaj je tebe u to sve skupa petljao.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.