Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2015., 12:00   #21
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Hvala onome tko je moje pitanje premjestio na ovu temu jer mozda nikad ne bih naletio na rijeci koje je napisala @Fish 1968: " Astrologija ne proriče sudbinu."
...kako sam ti premjestila pitanje na ovu temu (jer već postoji) usput ću se malo i nadovezati na ovo.


Mnogi ljudi se plaše astrologije ili još bolje (što je danas često) pitaju vjeruješ li u astrologiju? Onako pitaju to kao da se radi o nekoj vjeri. Kao da se radi o nečemu što je izvan čovjeka, kao da je riječ o nekom sustavu ili modelu koji operira s nečim što je izvan čovjeka i izvan cijele ljudske populacije. Takvi ljudi i dalje odnos između astrologije i čovjeka vide kao "fizički odnos" (kao što npr. kada Sunce grije čovjek on fizički osjeća zračenje topline na svojoj koži pa bi se isto tako "fizički" reflektirao i "utjecaj planeta" na čovjeka).

No to "plašenje" od astrologije i njeno izdvajanje od čovjeka je zato jer mnogi ljudi i dan danas vjeruju da ona proriče sudbinu. A to je pak zato jer je u srednjem vijeku doista tako i bilo, točno to se tvrdilo. No astrologija je od srednjeg vijeka do danas evoluirala skupa s ljudskim znanjem, razvoj astrologije je neprekidan proces koji traje već tisućama godina. Moderni astrolog danas ne smatra planete bogovima i ne vidi vezu planeta i čovjeka kao fizičku i ne tvrdi da planeta kreira život čovjeku...već drži da je odnos između čovjeka i svemira "odnos prostorno-vremenske sinkronizacije". Jeff Mayo je tu vezu između čovjeka i astrologije lijepo opisao kada je rekao da je svaki čovjek jedinstven, ali koliko god svako ljudsko biće bilo unikatno i sa kakvim god se roditeljskim ili utjecajima sredine sretao uvijek će dijeliti naslijeđe zajedničko cijelom ljudskom rodu - svoju neprestanu, neraskidivu vezu s kozmičkim okruženjem.

Da, mi smo dio svemira i koliko god maleni bili u odnosu na njega taj isti svemir nosimo u sebi. I zato astrologija nema neki konačan cilj, i to pitati bi bilo kao da se pita koji je cilj čovjekova života.

Astrologija ne određuje, ona opisuje život u njegovom sveobuhvatnom obliku.

No ljudi i dan danas jako vole stvari i događaje pripisivati višoj sili naročito kada se radi o nekoj situaciji koju ne mogu kontrolirati, o ženi/muškarcu kojeg ne mogu imati, o partneru koji se ne ponaša onako kako oni misle da bi se trebao ponašati, o djetetu koje ne odrasta u onakvu osobu u koju su oni željeli da odraste i sl.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 14:36   #22
Hvala ti fish na svobuhvatnom i dubokom nadovezivanju odgovoru! U rezonanciji sam sa tekstom.
Osjecam da bi netko tko se dublje bavi I Ching-om i sl. odgovorio slicno.

Da li to znaci da astrologija opisuje trenutno stanje kretanja svemira a koji smo mi sami u malome a te opise trenutnog stanja bi bilo mudro koristiti u smislu sinkroniziranosti sa svemirom u odnosu na nas same?

Jedno smo sa svemirom, ali mi kao ljudska bica smo prepuni nerealnih, "nesinkroniziranih zelja" i ogranicenog pogleda na cjelinu?

Podkrijepit cu jednim mojim zivotnim iskustvom.Jednom sam imao predosjecaj da cu si slomiti nogu u roku 2 mjeseca. I naravno pitao sam se pa zasto pobogu da slomim nogu?
I nenadano je dosao taj dan loma i ja zaista slomio nogu!!
Opet sam se pitao pa zasto sam slomio nogu i tad sam se sjetio tog dana kad mi je dosla ta spoznaja da cu si za dva mjeseca slomiti nogu i upitnik nad glavom kako li sam to mogao znati?? Bilo je to na vojnoj kondicionoj vjezbi u tijeku naseg domovinskog rata.
Proveo sam 6 mjeseci u gipsu. Kada sam skinuo gips morao se nanovo navikavati hodanje na dvije noge. I tada jednog dana dodje poziv za mobilizaciju; oslobadjanje -Oluja-.
Kako sam jos sepao tako sam bio oslobodjen odlaska u rat. Tada mi je jasno sinulo zasto sam slomio nogu! Bio sam u posebnim postrojbama i prvi bi krenuli u ciscenje teritorija a kuci bih se vratio u mrtvackom sanduku.
Tako da mi je to bio sretan lom "Slomi nogu"
Mozda bih taj s'lom ugodnije prosao da sam znao da je taj lom u biti bio sretno-bolna sinkronizacija sa sveMirom.
Hvala ti
I svemiru
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 07:15   #23
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Astrologija nije "ograničena", upravo suprotno, toliko je sveobuhvatna da je ljudima nesaznatljiva. Astrolozi su ti koji mogu biti ograničeni, a ne astrologija.
Astrologojia je ljudski, društveni produkt, koji se razvija stoljećima, to je poanta na njenu ograničenost. Astrolozi nemaju identične stavove i analitički pristup. Tvrditi da se sve može predvidjeti astrologijom je jednostavno pogrešno.

Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Astroologija treba da pokaze prave smjernice mislim....
Koje smjernice? Ljudi uće o sebi cijeli život, mjenjaju se, ali ipak poznaju sebe, svoje osobine, ciljeve. Astrologija je dobila elemnete psihologije i psihoanalize jer je npr. Karl Jung ju je tako postavio i usmjerio.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 07:21   #24
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Razočarenje je nešto što dolazi od Neptuna...mahom kada gazi Mjesec.

No, moram ti reći da eto imam iskustvo da imam astrologa, profesionalca, koji do u misao zna sve, i prije i kasnije....
Dakle, dobar je dijagnostičar, a onda kroz sve navedeno i još bolji savjetnik za buduće dane....

Forum je jedno i simpatično piskarati....i pitati i komentarisati,,,neko će nešto reći, neko će biti drzak, neko će ignorisati i samo pokazati sebe, ....svi smo.

Svi smo nekakvi....samo kad bi svi dobri bili, kao i dobronamjerni, kud bi nam kraj bio....
Empatija je nešto što je vrlina....u manjini je definitivno....makar je ovdje ne vidjeh....zato i zaboravljam da ovo ovdje postoji....
No potače me da napišem ovo gore, valjda nisam ni toliko trebala...

Pozdravljam te.....Strelče
Rejjna, dobro jutro

Naravno da postoje dobri astrolozi, ali ja nisam pisala o astrolozima, jer ih ima različitih razina znanja, već sam pisala da je astrologija ograničena, u smislu, njene kontsantne nadogradnje, ali i promjena.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 10:38   #25
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Astrologojia je ljudski, društveni produkt, koji se razvija stoljećima, to je poanta na njenu ograničenost. Astrolozi nemaju identične stavove i analitički pristup. Tvrditi da se sve može predvidjeti astrologijom je jednostavno pogrešno.
Što se tiče napisanog...mnogo puta sam ovdje susretala ovakve izjave u kojima ljudi na neki način poistovjećuju astrologiju s astrologom, a to su dvije potpuno različite stvari. Astrolog je samo čovjek koji ima više ili manje astrološkog znanja, više ili manje astrološkog iskustva, više ili manje vještina i sposobnosti da prenese astrološko znanje.

Isto tako - astrologija nije sredstvo za predviđanje budućnosti, iako se mnogi njome zbog toga služe. A kao što se iz same riječi "prognoza" (koja označava izjavu o budućnosti koja je rezultat ljudske sposobnosti pri uporabi iskustva, intuicije i znanstvenih metoda) vidi da ona-prognoza ovisi o ljudskoj sposobnosti...tako i tumačenje astrologije ovisi o ljudskoj sposobnosti. Neki ljudi su više a neki manje vični tomu. Ali to nipošto ne znači da ono određuje astrologiju ili da astrologija nije egzaktna.

Čovjek predviđa i vrijeme putem vremenske prognoze i često pogriješi u tome jer su njegovo znanje, metode, iskustva ograničena, ali to ne znači da se vrijeme neće izraziti u točno egzaktnom obliku u kojem se "namjeravalo izraziti". Tako je i s astrologijom. Astrologija pokazuje kako se kozmos izražava kroz čovjeka i sve ono što čovjeka okružje i uvijek će se iskazati savršeno egzaktno. Druga je stvar što astrolog neće uvijek znati "točno prognozirati" taj izraz kozmosa, no to nije problem astrologije već - čovjeka astrologa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 10:55   #26
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Naravno da postoje dobri astrolozi, ali ja nisam pisala o astrolozima, jer ih ima različitih razina znanja, već sam pisala da je astrologija ograničena, u smislu, njene kontsantne nadogradnje, ali i promjena.
Astrologija nije ograničena, ona se ne nadograđuje niti mijenja, ljudi su ti koji astrologiju otkrivaju, mijenjaju spoznaje i nadograđuju svoje znanje i iskustvo o njoj. Astrologija je iskaz kozmičkih faktora i životnih energija koje djeluju kroz cijeli kozmos pa i kroz čovjeka...a njeno proučavanje je prirodna osobina evolucije ljudske vrste koja je izrasla iz ljudske potrebe za razumijevanjem sebe u odnosu prema silama iz svog okruženja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 12:03   #27
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Astrologija nije ograničena, ona se ne nadograđuje niti mijenja, ljudi su ti koji astrologiju otkrivaju, mijenjaju spoznaje i nadograđuju svoje znanje i iskustvo o njoj. Astrologija je iskaz kozmičkih faktora i životnih energija koje djeluju kroz cijeli kozmos pa i kroz čovjeka...a njeno proučavanje je prirodna osobina evolucije ljudske vrste koja je izrasla iz ljudske potrebe za razumijevanjem sebe u odnosu prema silama iz svog okruženja.
To je razumljivo, ljudi mjenjaju stavove, astrologija nije živa materija koja mjenja, tobse podrazumijeva. Isto je sa filozofijom i psihologijom, a obje su upletene u astrologiji.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 12:07   #28
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Što se tiče napisanog...mnogo puta sam ovdje susretala ovakve izjave u kojima ljudi na neki način poistovjećuju astrologiju s astrologom, a to su dvije potpuno različite stvari. Astrolog je samo čovjek koji ima više ili manje astrološkog znanja, više ili manje astrološkog iskustva, više ili manje vještina i sposobnosti da prenese astrološko znanje.

Isto tako - astrologija nije sredstvo za predviđanje budućnosti, iako se mnogi njome zbog toga služe. A kao što se iz same riječi "prognoza" (koja označava izjavu o budućnosti koja je rezultat ljudske sposobnosti pri uporabi iskustva, intuicije i znanstvenih metoda) vidi da ona-prognoza ovisi o ljudskoj sposobnosti...tako i tumačenje astrologije ovisi o ljudskoj sposobnosti. Neki ljudi su više a neki manje vični tomu. Ali to nipošto ne znači da ono određuje astrologiju ili da astrologija nije egzaktna.

Čovjek predviđa i vrijeme putem vremenske prognoze i često pogriješi u tome jer su njegovo znanje, metode, iskustva ograničena, ali to ne znači da se vrijeme neće izraziti u točno egzaktnom obliku u kojem se "namjeravalo izraziti". Tako je i s astrologijom. Astrologija pokazuje kako se kozmos izražava kroz čovjeka i sve ono što čovjeka okružje i uvijek će se iskazati savršeno egzaktno. Druga je stvar što astrolog neće uvijek znati "točno prognozirati" taj izraz kozmosa, no to nije problem astrologije već - čovjeka astrologa.
Kako nije sredstvo predviđanja budučnosti. Horarci posebno

Ja nisam eksluzivno povezala astrol9giju sa astrologom, ali veza postoji.


Meteorologija nema dovoljno razvijen tehnički sistem predikcija, ne oslanja se na neopipljiva podrućja poput društvenih nauka. Imala sam sam tokom studija msteorologiju, čista matematika.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 13:33   #29
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Kako nije sredstvo predviđanja budučnosti. Horarci posebno
Kao što si sama napisala, horarna astrologija koristi samo djelić astroloških saznanja koje su ljudi pokušali i pokušavaju iskorisiti kako bi kontrolirali svoj život i događaje u njemu. Ali on ni približno ne obuhvaća astrologiju u njenoj cjelovitosti.
Quote:
Ja nisam eksluzivno povezala astrol9giju sa astrologom, ali veza postoji.
Naravno da postoji veza između astrologije i astrologa, pišem o tome da to nisu iste stvari, jer si u svojim upisima em napisala da je astrologija ograničena, em izjednačila astrologiju i astrologa kada si napisala da je ona ograničena astrologovom prognozom (pišeš: "Tvrditi da se sve može predvidjeti astrologijom je jednostavno pogrešno").
Quote:
Meteorologija nema dovoljno razvijen tehnički sistem predikcija, ne oslanja se na neopipljiva podrućja poput društvenih nauka. Imala sam sam tokom studija msteorologiju, čista matematika.
Nebitno na što se oslanja za ovaj metaforički primjer koji sam uzela kako bih istaknula i naglasila razliku između istinske prirode stvari (koja je vrlo egzaktna u svom iskazu) i čovjeka (koji u svojim predviđanjima iskaza iste može griješiti). Isto tako mogla sam uzeti drugačiju analogiju s nekom posve drugom kategorijom, npr. umjetnošću.

Ima ona navodno Aristotelova izjava kojom kaže: "Cilj umjetnosti nije da predstavi vanjsku pojavnost stvari, nego njihov unutarnji značaj." To dakle ne znači da ne postoje umjetnici koji umjetnost koriste kako bi prikazali vanjsku pojavnost stvari, već samo da to ni približno ne obuhvaća svrhu i ciljeve umjetnosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 13:43   #30
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kao što si sama napisala, horarna astrologija koristi samo djelić astroloških saznanja koje su ljudi pokušali i pokušavaju iskorisiti kako bi kontrolirali svoj život i događaje u njemu. Ali on ni približno ne obuhvaća astrologiju u njenoj cjelovitosti.

Naravno da postoji veza između astrologije i astrologa, pišem o tome da to nisu iste stvari, jer si u svojim upisima em napisala da je astrologija ograničena, em izjednačila astrologiju i astrologa kada si napisala da je ona ograničena astrologovom prognozom ("Tvrditi da se sve može predvidjeti astrologijom je jednostavno pogrešno").

Ne može astrolog ograničiti astrologiju u njenoj sveobuhvatnosti.

Nebitno na što se oslanja za ovaj metaforički primjer koji sam uzela kako bih istaknula i naglasila razliku između istinske prirode stvari (koja je vrlo egzaktna u svom iskazu) i čovjeka (koji u svojim predviđanjima iskaza iste može griješiti). Isto tako mogla sam uzeti analogiju s nekom posve drugom kategorijom, npr. umjetnošću.

Ima ona navodno Aristotelova izjava kojom kaže: "Cilj umjetnosti nije da predstavi vanjsku pojavnost stvari, nego njihov unutarnji značaj." To dakle ne znači da ne postoje umjetnici koji umjetnost koriste kako bi prikazali vanjsku pojavnost stvari, već samo da to ni probližno ne obuhvaća svrhu i ciljeve umjetnosti.
Pročitala sam cijelu temu, ponavljaš odgovore, koji nisu novitet, prosjećna osoba to zna.

Nelogično je koristiti analogiju za astrologiju i meteorologiju, jednostavnone nepravilno, a potom si dodala filozofsku poštapalicu kao zaključnu poanatu.

Nijednom nisi logično (osim filozofski) odbranila svrhu, ni efektivnost funkcioniranja astrologije.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 14:31   #31
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam cijelu temu, ponavljaš odgovore, koji nisu novitet, prosjećna osoba to zna.
Kao što ću ih uvijek na ovaj ili onaj način ponavljati kada vidim da ljudi ponovo u svojim upisima izjednače astrologiju i astrologa.
Quote:
Nijednom nisi logično (osim filozofski) odbranila svrhu, ni efektivnost funkcioniranja astrologije.
Onda nisi dobro pročitala temu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 14:57   #32
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kao što ću ih uvijek na ovaj ili onaj način ponavljati kada vidim da ljudi ponovo u svojim upisima izjednače astrologiju i astrologa.

Onda nisi dobro pročitala temu.
Ali ja nisam izjednačila astrologiju i astrologa, evo, treći put i ja tebi to ponavljam.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 15:03   #33
Strijelica, dosadna si.
Zvučiš ko udavača kojoj je netko prorekao da ju ljubavnik voli, a on ostao sa ženom pa si sad nadrkana na astrologiju, politiku i globalno zatopljenje.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 10:04   #34
Svi astrolozi samo dobro znaju kad se nešto desi - zašto se desilo.
Ali predvidjeti nešto - e tu počnu nabrajati 1001 tehniku od kojih svaka može nešto predvidjeti... pa na kraju kako ispadne.
Ako se nešto ne desi - onda je postojalo nešto drugo što je to blokiralo.
Ako se nešto desilo - a nisu postojale naznake - onda je postojalo nešto drugo što je to potaknulo.
Ali ponavljam - tek nakon što se nešto desi - oni imaju odgovor.

Ma daj me nemoj.


Btw. proučavala sam astrologiju dugo godina. S veći i manjim pauzama - sigurno preko 20 godina. Skupila astrološke literature more.
Da bih na kraju zaključila - da je astrologija laž.

Toliko od mene.
Nemojete me kvotati niti odgovarati na post - jer nema potrebe. Rekla sam svoje mišljenje.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2021., 11:40   #35
A jadna

I to je moje mišljenje.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 10:01   #36
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Svi astrolozi samo dobro znaju kad se nešto desi - zašto se desilo.
Ali predvidjeti nešto - e tu počnu nabrajati 1001 tehniku od kojih svaka može nešto predvidjeti... pa na kraju kako ispadne.
Ako se nešto ne desi - onda je postojalo nešto drugo što je to blokiralo.
Ako se nešto desilo - a nisu postojale naznake - onda je postojalo nešto drugo što je to potaknulo.
Ali ponavljam - tek nakon što se nešto desi - oni imaju odgovor.

Ma daj me nemoj.


Btw. proučavala sam astrologiju dugo godina. S veći i manjim pauzama - sigurno preko 20 godina. Skupila astrološke literature more.
Da bih na kraju zaključila - da je astrologija laž.

Toliko od mene.
Nemojete me kvotati niti odgovarati na post - jer nema potrebe. Rekla sam svoje mišljenje.
moj utisak je da je vedska astrologija preciznija

nesto zanimljivo ali nije razlog mom prethodnom utisku

jedno vreme sam analirala karte bracnih parova i htela da nadjem paterne onih koji ostaju zajedno do kraja..osim Mo/So, Ve/Ma konjunkcija u Dejvisonu i kompozitu nisam naisla ni na sta zanimljivo.
Mada i tu ima prekida i slicno.

I naletim na "kalkulator" za izracunavanje procenta uspesnosti odnosa
i ovaj koji je za zapadnu astrologiju- nema veze sa mozgom- parovi koji su pukli brzo su 100 % i oni koji su preko 20 godina imaju 15...

onda pogledah za vedsku astrologiju i mislim da je preciznije.....
gledala sam neke parove poput Pol Njumena i njegove zene i slicnih i tu su skorovi bili izuzetno visoki.....jos uvek nemam 1000 parova kao za prvu analizu ali jos nijedan par nisu izmerili pogresno koji sam pogledala...
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 10:32   #37
Nema ocitih obrazaca u kartama zato sto je jos donedavno brak bio za zauvijek.

Ima takvih koji su zajedno ostali do kraja koliko hoces. Ali to nista ne govori o njihovom odnosu.

Cak i najbolji aspekti danas vrijede puno manje. Vremena su drugacija, sve je ubrzano, veza se potrosi i ajmo dalje.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 11:03   #38
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Strijelica, dosadna si.
Zvučiš ko udavača kojoj je netko prorekao da ju ljubavnik voli, a on ostao sa ženom pa si sad nadrkana na astrologiju, politiku i globalno zatopljenje.
To mi nitko nije rekao od astrologa.

Meni on nikad nije obečao svoj razvod, niti sam ga pitala za isti.

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Nema ocitih obrazaca u kartama zato sto je jos donedavno brak bio za zauvijek.

Ima takvih koji su zajedno ostali do kraja koliko hoces. Ali to nista ne govori o njihovom odnosu.

Cak i najbolji aspekti danas vrijede puno manje. Vremena su drugacija, sve je ubrzano, veza se potrosi i ajmo dalje.
Ako danas aspekti vrijede puno manje, što je obrazloženje tog fenomena?
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 11:17   #39
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Nema ocitih obrazaca u kartama zato sto je jos donedavno brak bio za zauvijek.

Ima takvih koji su zajedno ostali do kraja koliko hoces. Ali to nista ne govori o njihovom odnosu.

Cak i najbolji aspekti danas vrijede puno manje. Vremena su drugacija, sve je ubrzano, veza se potrosi i ajmo dalje.
Ne znam koliko si dejvisona i kompozita video/la
ali vrlo cesto brakovi koji "vriste" emociju i koji vaze za skladne vrlo cesto imaju neke paterne koje sam pomenula:
Venera/Mars i Sunce/Mesec u kompozitu/dejvisonu.,,,
(dodala bih Mo/Ve)

Ipak to sam vidjala i u brakovima koji su se raspali...redje ali i tamo.

Kakav je brak izmedju 4 zida to niko svakako ne zna ali ja sam se bavila onim za sta imam informacije.

Nazalost za mnoge ne postoji vreme pa je za neku ozbiljnu statistiku tesko prikupiti dovoljno podataka i sa sigurnoscu izvlaciti neke zakljucke.
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2021., 11:57   #40
Aspekti uvijek isto vrijede ali se tumače u skladu sa društvom gdje se događaju.

I ne postoji 1001 i jedan način za tumačenje budućnosti. Postoje samo nekoliko glavnih metoda. Sve ostale metode su tu kao prilog glavnim metodama. I za bilo kakvo točno tumačenje mora se proučiti prošlost klijenta kojem se gleda horoskop da bi se spoznalo koji aspekti i na koji način djeluju na njega.

To bi netko tko se "bavio više od 20 godina astrologijom" morao znati.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.