Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 11:48   #1
Indigo generacije

Quote:
nebraaa kaže: Pogledaj post
što unači uran konjukcija sa neptunom?uran mi je u petoj kući, isto kao i neptun?
Uran u konjunkciji s Neptunom je generacijski aspekt, formira se svakih 171 godinu. Posljednji put je to bilo 1821. i 1993. a sljedeći put će biti 2164.

Ja ga zovem aspektom "indigo generacije" a na osobnoj razini odnosi se na individue koje pokazuju nov i neobičan sklop psiholoških osobina i obrazac ponašanja za koji se ranije nije znalo. On ima neke zajedničke odrednice a ima mnogo literature na tu temu jer je taj pojam na žalost poprimo new age-ovske dimenzije. No astrološki - radi se o fenomenu "otvorenosti za tajne svemira", tj. sposobnosti za potpuno novo poimanje stvarnosti koja podrazumijeva spoj duhovnosti (Neptun) i razumijevanja novih tehnologija (Uran).

Naravno ne radi o tome da su svi pojednici s ovom konjunkcijom "indigo", to ovisi o tome kakva je cijela karta odnosno spoju osobnih tijela s ovim aspektom. Na individualnoj razini ova konjunkcija u 5. polju (kreativnost, potomstvo) može nositi izuzetno neobične duhovne interese ili djecu koja ih imaju, usvojenu djecu, neobične ljubavne veze, neobičnu trudnoću, umjetničke forme u kojima se očituje izrazit odmak od prošlosti...




edit:

Budući da se ova tematika razvila u zasebnu, odlučih ju premjestiti kao novu temu.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 03.11.2013. at 12:25.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:17   #2
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Naravno ne radi o tome da su svi pojednici s ovom konjunkcijom "indigo", to ovisi o tome kakva je cijela karta odnosno spoju osobnih tijela s ovim aspektom. Na individualnoj razini ova konjunkcija u 5. polju (kreativnost, potomstvo) može nositi izuzetno neobične duhovne interese ili djecu koja ih imaju, usvojenu djecu, neobične ljubavne veze, neobičnu trudnoću, umjetničke forme u kojima se očituje izrazit odmak od prošlosti...
Zanima me koje bi onda bile odrednice da je netko baš indigo i da li je to uopće moguće astrološki odrediti?

Nisam pretjerano razmišljala o tome, niti mi je to posebno bitno, ali ovaj vikend sam provela s dečkovim bratom i njegovom curom u društvu. Oni su duhovnjaci, a ta njegova cura navodno ima sposobnost da vidi aure drugih ljudi. I rekla je da dečko ima plavu auru, a da ja imam indigo auru. Malo sam skeptična prema tome da me ne sprdaju, ali djelovali su mi uvjerljivo i da su ozbiljni u tome, dobronamjerni i smireni, pa ne znam da li je to onda istina ili možda imam neku sličnu boju aure kao indigo pa je ona to pomiješala

Nisam imala nadnaravnih sposobnosti u životu, ali sam "hipersenzibilna" na okolinu i sve duboko osjećam i proživljavam i osjećam se povezano s "višim". Kao dijete sam imala visoku inteligenciju, bila sam radoznala sa milijun pitanja dnevno i nisam poštovala nikakve autoritete. U školi sam bila dosta "problematična" u nižim razredima, djeca su me držala kao vođu grupe cijelo djetinjstvo. To je ono što mi se uklapa pod opisima indigo djece na internetu, ako to uopće stoji. Meni se čini da ima takve djece i da ih je uvijek bilo, ne bih rekla da je to nužno "indigo" za pola tih karakteristika koje oni navode.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 18:35   #3
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Zanima me koje bi onda bile odrednice da je netko baš indigo i da li je to uopće moguće astrološki odrediti?
Trebalo bi najprije definirati na koje osobine karaktera se pod tim podrazumijevaju.

Indigo djeca je danas pojam koji se koristi za osobe kod kojih su nazočne određene sposobnosti koje navodno pripadaju "višem evolucijskom stupnju čovječanstva". U tom smislu termin "indigo djeca" se koristi za individue vrlo rafinirano osjetljive (Neptun) i snažnog osjećaja potrebe za promjenama u svijetu (Uran). Empatična su i mogu lako detektirati nečije misli te ih prirodno privlače misteriji, spiritualnost, paranormalno i okultno (Neptun), dok se u isto vrijeme protive autoritetu i podložnosti (Uran). Tao da taj generacijski aspekt Neptun/Uran označava generaciju takve djece a u individualnoj karti on je označen aspektom Mjesec (dijete) - Neptun/Uran (indigo).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 20:37   #4
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U tom smislu termin "indigo djeca" se koristi za individue vrlo rafinirano osjetljive (Neptun) i snažnog osjećaja potrebe za promjenama u svijetu (Uran). Empatična su i mogu lako detektirati nečije misli te ih prirodno privlače misteriji, spiritualnost, paranormalno i okultno (Neptun), dok se u isto vrijeme protive autoritetu i podložnosti (Uran). Tao da taj generacijski aspekt Neptun/Uran označava generaciju takve djece a u individualnoj karti on je označen aspektom Mjesec (dijete) - Neptun/Uran (indigo).
Što onda nema odraslih indigo, nego samo djeca . Imam jedino vezu vladara Mjeseca sa Uran/Neptun, ako se to računa. Moja sestra ima egzaktno Mjesec u djevici 120 Neptun/Uran, al ja za nju ne bih rekla da je indigo dijete. Imala je iznimne sposobnosti za sviranje klavira, od 3.godine, ali osim što je stvarno bila iznimna u tome, nije pokazivala interes za ništa drugo osim toga. Niti je puno pitala i isticala se, uvijek je bila preplašena i plaha, valjda joj je taj klavir bio sredstvo izražavanja
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 21:36   #5
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Što onda nema odraslih indigo, nego samo djeca
Ima i odraslih, djeca odrastaju no nazivaju se tako jer se smatra da su te osobine dobili rođenjem (Mjesec).


Kod natalnih karata indigo djece još je karakteristično:
  • mali broj aspekata i grupiranje planeta u svega nekoliko polja (to je zato jer ta djeca često žive "u svom svijetu", doimaju se "autistično" (nevezano))
  • a često nedostaje opozicije jer individua nije osobito ovisna o drugim ljudima glede odlika koje treba razviti ili osvijestiti
  • također takva djeca često imaju istaknut donji dio karte, dok je gornji prazan...to je zato jer planete koje se nalaze u donjoj polovini horoskopa teško mogu da se upotrijebe za naše svjesne akcije (kroz njih djelujemo instinktivno ili impulsivno (refleksno))
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 10:53   #6
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ima i odraslih, djeca odrastaju no nazivaju se tako jer se smatra da su te osobine dobili rođenjem (Mjesec).


Kod natalnih karata indigo djece još je karakteristično:
  • mali broj aspekata i grupiranje planeta u svega nekoliko polja (to je zato jer ta djeca često žive "u svom svijetu", doimaju se "autistično" (nevezano))
  • a često nedostaje opozicije jer individua nije osobito ovisna o drugim ljudima glede odlika koje treba razviti ili osvijestiti
  • također takva djeca često imaju istaknut donji dio karte, dok je gornji prazan...to je zato jer planete koje se nalaze u donjoj polovini horoskopa teško mogu da se upotrijebe za naše svjesne akcije (kroz njih djelujemo instinktivno ili impulsivno (refleksno))
A Merkur? Primjetila sam da je pojedincima okarakteriziranim intelektualnim ili mentalnim invaliditetom Merkur (psiha) napadnut i/ili u osjetljivom znaku (Rak npr.)
Anuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 10:27   #7
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ima i odraslih, djeca odrastaju no nazivaju se tako jer se smatra da su te osobine dobili rođenjem (Mjesec).


Kod natalnih karata indigo djece još je karakteristično:
  • mali broj aspekata i grupiranje planeta u svega nekoliko polja (to je zato jer ta djeca često žive "u svom svijetu", doimaju se "autistično" (nevezano))
  • a često nedostaje opozicije jer individua nije osobito ovisna o drugim ljudima glede odlika koje treba razviti ili osvijestiti
  • također takva djeca često imaju istaknut donji dio karte, dok je gornji prazan...to je zato jer planete koje se nalaze u donjoj polovini horoskopa teško mogu da se upotrijebe za naše svjesne akcije (kroz njih djelujemo instinktivno ili impulsivno (refleksno))
upravo sve kao u mojoj karti. sve planete u tri polja. sve je dolje. nemam opozicija. al nisam dijete a možda i jesam.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 12:15   #8
Quote:
Anuit kaže: Pogledaj post
A Merkur? Primjetila sam da je pojedincima okarakteriziranim intelektualnim ili mentalnim invaliditetom Merkur (psiha) napadnut i/ili u osjetljivom znaku (Rak npr.)
Te stvari već spadaju u osobnu domenu. Tj. zasigurno da je kod takve djece jako važan položaj i specifične stvari koje su vezane uz Merkur (mentalna sfera) i Mjesec (osjećajna sfera) budući da se radi o istovremeno i inteligentnoj djeci i s druge strane jako osjetljivim individuama. Isto kao i položaj, utjecaj i povezanost Chiron-a posebno s Uran/Neptun točkom...jer se radi o "planetarnim iscjeliteljima".

Evo jedan sajt na kojem je žemska ostavila neke primjere za koje ona misli da pripadaju toj terminologiji.


http://www.maryenglish.com/indigo1.htm
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 17:19   #9
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ima i odraslih, djeca odrastaju no nazivaju se tako jer se smatra da su te osobine dobili rođenjem (Mjesec).


Kod natalnih karata indigo djece još je karakteristično:
  • mali broj aspekata i grupiranje planeta u svega nekoliko polja (to je zato jer ta djeca često žive "u svom svijetu", doimaju se "autistično" (nevezano))
  • a često nedostaje opozicije jer individua nije osobito ovisna o drugim ljudima glede odlika koje treba razviti ili osvijestiti
  • također takva djeca često imaju istaknut donji dio karte, dok je gornji prazan...to je zato jer planete koje se nalaze u donjoj polovini horoskopa teško mogu da se upotrijebe za naše svjesne akcije (kroz njih djelujemo instinktivno ili impulsivno (refleksno))
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ja imam sve ovo i sve opise koje je ova navela Rođena sam poslije 1978., nemam nijednu opoziciju u horoskopu, sve planete osim marsa i jupitera su u donjem dijelu karte i u par kuća, ali nemam uran konjunkcija neptun, pa ne znam..evo karte http://tinypic.com/view.php?pic=kxjl0&s=6#.UnZ4bPnmNgA

Inače, super zanimljiva tema

Zadnje uređivanje Gošća : 03.11.2013. at 17:25.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 22:46   #10
Hmmm,mislim da bi takve osobe trebale imati naglašene transcendentalne planete u karti,jer oni osjete suptilnije vibre.
hmmm,malo mi je čudno ovo za istaknut donji dio karte,s obzirom da su povezaniji s višim entitetima,ali također i s nižim,jer se na takve osobe(energije) kače niži entiteti,i s obzirom da su jako spiritualni bih naglasio da imaju jako 8. i 12. polje,ali također s obzirom da su jake individue,imaju čak i naglašeno prvo. također bih naglasio npr. neptuna na asc,ili konj s asc,al također i aspekt sunca sa neptunom,jer su jako skloni umjetnosti,ali i opojnim sredstvimaa... čak se od 1996. pojavljuju kristalna djeca,tamo s ulaskom urana u vodenjaka.
čak su ta djeca još senzibilnija od indigovaca(aure im se preljevaju bojama)
htrof is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 02:35   #11
Quote:
htrof kaže: Pogledaj post
Hmmm,mislim da bi takve osobe trebale imati naglašene transcendentalne planete u karti,jer oni osjete suptilnije vibre.
hmmm,malo mi je čudno ovo za istaknut donji dio karte,s obzirom da su povezaniji s višim entitetima,ali također i s nižim,jer se na takve osobe(energije) kače niži entiteti,i s obzirom da su jako spiritualni bih naglasio da imaju jako 8. i 12. polje,ali također s obzirom da su jake individue,imaju čak i naglašeno prvo. također bih naglasio npr. neptuna na asc,ili konj s asc,al također i aspekt sunca sa neptunom,jer su jako skloni umjetnosti,ali i opojnim sredstvimaa... čak se od 1996. pojavljuju kristalna djeca,tamo s ulaskom urana u vodenjaka.
čak su ta djeca još senzibilnija od indigovaca(aure im se preljevaju bojama)
Da nije istina da in je naglasena donja polovica karte, nego im je u biti uvijek naglasen jedan dio karte, a drugi ispraznjen ili samo jedan planet "strsi" u toj praznoj polovici karte... Ja npr. imam naglasenu gornju polovicu karte, dok jupiter strsi u donjoj sam. Takodjer neptun na ASC koji tvori aspekte s mjesecom, uran sa suncem, pluton s mjesecom... i svi vanjski planeti su dosta povezani medjusobno. Znaci radi se o tom da su im planeti "clusterirani" u karti...

Takodjer je znacajka da im je mjesec u vodenom znaku tipa: rak,ribe- osjetljivost i senzibilnost; skorpion - intuicija.

Meni je npr. Mjesec u konjukciji s plutonom u skorpionu...

Procackajte po netu malo dublje ako vas ova tema zanima jer stvarno ima vec dosta toga o indigo djeci i odraslima s astroloskog point of view-a ...
__________________
No more heroes,desperate struggle...
Ptica Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 08:51   #12
Pročitala sam postove vezane za temu,imam nedoumicu oko toga jesam li indigo , ili nisam. Pronašla sam sjajan test https://rijecan.wordpress.com/2007/0...oju-vase-aure/ u kojem mi u psihološkim odrednicama test daje rezultat ljubačaste aure, a indigo mi je "podaura." Sa astrološke strane, čitajući temu, iščeprkala sam sljedeće:Merkur u Vodenjaku, dispozitor mu je Uran., što znači potencijal za rad s energijama.
Vladar 3. kuće je Merkur, u 3. je MO 0 PL. Merkur je vladar 12. kuće, ima sekstil sa Neptunom (kanaliziranje energija), koji je vladar moje 9. natalne kuće.Jupiter u Strijelcu, u svom dostojanstvu, u 5. kući.Kiron koji iscjeljuje, liječi u konjukciji sa MC,ima trigon sa JU-NE-MA u 5. kući. ASC u Raku, što znači primanje energija drugih ljudi. Najgore što mi se može dogoditi kod tih energija, jest da više skupljam tuđu, nego što mogu kontrolirati svoju energiju. Obzirom na sposobnost prekognicije kroz snove, mislim da me tuđe energije ne mogu pojest.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.