Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2013., 21:21   #101
Quote:
winter pale kaže: Pogledaj post
@dead-as-a-rock;
ne znam kaj oni misle o meni, ili itko kog mi je žao, ali ja znam koje su meni prave vrijednosti i znam da to nešto više i dobro postoji, ljubav ne gleda prvenstveno na sebe
Točno, prvo život ide kao borba za opstanak,a onda kad se rješi opstanak i ustabili sigurnost,onda ide razmišljanje o ljubavi..
Figurativno gledajući,dok se vitez ili Xena mačuju da prežive,sigurno da neće imat vremena razmišljati o emocijama,jer to znači da im ode glava.

Quote:
winter pale kaže: Pogledaj post
.. novac ne može nadomjestit onu toplinu i ono nešto u duševnom životu što je ranjeno, to nikako.
tak da kad se riješi sve i imaš sve ostaješ sam. zašto su se mnogi ljudi doveli do dna ili ubili čak i kad su bili najbogatiji i cijenjeni, zato jer si u sebi samo ljudsko biće kojem je potrebna prvenstveno ta nježnost i sigurnost emotivnog tipa, a nisu to uspjeli sredit godinama kad su bili odrasli.
Meni je to razmišljanje totalni bullshit..kad se ima novac ima se i sigurnost,a kad se ima sigurnost onda se može razmišljati i o različitim tipovima ljubavima u skladu sa starosnom dobi..a ne da se ide vraćat u djetinjarije i gruntat jel su te mama i tata zapravo volili,a nisu znali pokazat ,ili je to i zaista bilo tako crno...

P.S. Osoba ne mora biti cjenjena da bi bila bogata,dapače još je bolje da ju nitko ne zna i da što više u miru uživa u svojim novcima..što manje ljudi i čim više para,to je najbolja moguća situacija...
Ako sam pretpostavila dobro,da radiš u inozemstvu i zarađuješ,ne vidim ni jedan razlog da ne bi bila presretna pa da si imala ne znam kakvo djetinjstvo,jer čim to na tebe nije ostavilo takve fatalne posljedice da npr. ne možeš privređivat ili funkcionirat,tebi je super i ne vidim ni jedan razlog zašto se baviš ovakvim morama i obiteljskim glupostima.
Dao Bog da dobim priliku otić u inozemstvo mlatit pare,i uživat u blagodatima u kojima ti ne znaš uživat,jer se baviš stvarima koje si odavno trebala prerast.
Pomisli samo kakvu ćeš masnu penziju imat u odnosu na druge,i u kakve će ti dobre škole djeca moći polazit,a ti umjesto svega toga vrtiš film o mami i tati

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 31.01.2013. at 21:56.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 22:30   #102
San kojeg ne mogu da se riješim

Pozdrav!

Imam 26 god i često sanjam moju prof. matematike i situaciju da imam 1,1,2,1 u ocjenama i 2 časa do kraja školske godine, a 4. sam razred srednje. Tad sam i pao na popravni ispit. (Inače uvijek bio dobar đak... ali eto matematika nije išla od ruke). I tu nastaje moj stres da ponavljam 4. razred srednje škole. Ovo je situacija koju sam zaista proživio. Danas razumijem kolika je to glupost i koliko je to sve nebitno u životu, ali ja i dalje svako 2-3 večeri sanjam taj san i često se budim sav preznojen. To je bilo prije 7 godina,al' situacija je i dalje tu... Danas, završio sam jako zahtjevan studij, imam odličan posao i prije možda 2 god mi se počeo javljati ovaj san i nikako da prestane. Mislio sam ići doktoru, al' stvarno bi se glupo osjećao da odem psihiću na razgovor (da, znam... primitivno razmišljanje - al' eto... ne bih išao ako ima neki način da se ovo prevaziđe). Hvala Vam unaprijed na sugestijama...
LeonardoAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 01:54   #103
Quote:
LeonardoAC kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam 26 god i često sanjam moju prof. matematike i situaciju da imam 1,1,2,1 u ocjenama i 2 časa do kraja školske godine, a 4. sam razred srednje. Tad sam i pao na popravni ispit. (Inače uvijek bio dobar đak... ali eto matematika nije išla od ruke). I tu nastaje moj stres da ponavljam 4. razred srednje škole. Ovo je situacija koju sam zaista proživio. Danas razumijem kolika je to glupost i koliko je to sve nebitno u životu, ali ja i dalje svako 2-3 večeri sanjam taj san i često se budim sav preznojen. To je bilo prije 7 godina,al' situacija je i dalje tu... Danas, završio sam jako zahtjevan studij, imam odličan posao i prije možda 2 god mi se počeo javljati ovaj san i nikako da prestane. Mislio sam ići doktoru, al' stvarno bi se glupo osjećao da odem psihiću na razgovor (da, znam... primitivno razmišljanje - al' eto... ne bih išao ako ima neki način da se ovo prevaziđe). Hvala Vam unaprijed na sugestijama...


vjerovatno je taj tvoj san izraz tvoga straha da da ces zakazati, kao onda u matematici, ili mozda strahujes od toga da ces zanemariti neku obavezu. dali te ceka nesto na poslu gdje ces se morati dokazati? imas li neke rokove?
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 13:02   #104
....mislim da bi bilo dobro da odes kod lijecnika...i kazes koje probleme imas....pa da ti da uputnicu za bolnicu gdje imaju odio za poremecje u spavanju.......tamo ce te promatrati i sni,ati za vrijeme dok spavas da utvrde sto se dogadja.....
...moguce je da postoji uzrok u necem sto je fizicka prepreka dobrom snu......pa ti to onda izaziva preradu u mozgu panike.......mozda ti se zaustavi disanje pa zbog toga nastaje sok...mozak zna da je opasnost i preradjuje kako zna.....
...ili ti je prevruce pa kada ti se tjelesna temperatura penje pocinjes tako sanjati.....ili hormoni divljaju.....
...moze biti svasta,....
__________________
....nationalnost je uvjerenje....ona ne postoji doista....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:32   #105
I sama vec godinama sanjam da koljem ljude, ili da streljam ljude, ili da me siluje neko. Ma uzas. Mislim da je to sve spojeno sa traumama iz djetinjstva, a kod mene takodje ti snovi dolaze vise do izrazaja kada sam pod stresom.
SchizoManijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 14:59   #106
Ja u zadnje vrijeme imam užasne snove,i sljedeći dan samo o njima razmišljam...Evo prošlu noć sam sanjala da sam u nepoznatoj kući nekoj,ja i dečko i odjedamput čujemo lupnjavu koja dopire sa gornjeg kata,ja osjetim strah i počnem se derari da su to duhovi,i počinje nekakvo stravično zavijanje,koje bi prije svrstala u ljudsko glasanje,ali užasno,mješavina vrištanja i zavijanja,a lupnjava dopire sve jače i jače..I stvori se neki nepoznati tip,koji isto govori da su to duhovi i spremamo se pobjeć iz te kuće,ali nikako da krenemo,a strah koji sam osjećala je bio neopisiv Isto tako često sanjam osobe koje ne želim ni vidjeti,koje i mrzim,ali me i privlače(bivši dečki),ali i s njima sam doživjela neke traume i opet mi se vračaju u život..
__________________
Gledaj gdje Bogoslužimo J.D.Morrison
dorina.maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 16:24   #107
nikad u životu nisam sanjala lijepe snove

mislila sam otvorit posebmu temu jer mislim da sam specifican slucaj.

dakle. od kad sam svjesna svog postojanja znam da sanjam samo ruzne snove.
mnogo puta sam o tome pricala u drustvu i naravno da mi nitko ne vjeruje. odmah pocnu uvjeravanja da se lijepih zasigurno ne sjecam. no mislim da nije tako, nemoguce da se ne sjecam bas niti jednog.

citala sam nekad davno da se snova nakon buđenja sjecamo samo ako se probudimo za vrijeme REM faze, a ako se probudimo za vrijeme n-REM faze mislimo kako nismo nista sanjali.. ( ispricavam se ako je to pogresna informacija, nisam se potrudila citati o svim tim faza prije ovog posta.. ) kako je onda moguce da se ja lijepih snova ne sjecam, nikad, ni jednog u svom zivotu. logicno mi je da ako sanjam lijepe snove,sanse da ih se sjetim jednake su kao za lose.

moji snovi nisu uvjek bas prave nocne more, ali su uvijek neugodni i iscrpljujuci. oduvijek me neko nesto proganja ili ja nekoga lovim ili mi je nesto nedostizno. ili neki metež bjezanje i svasta nesto. ili sto mi je najzanimljivije, prisutni su neki apstraktni osjecaji, nesto apstraktno se desava tesko opisivo rijecima. tipa. hm. sjedim na koljenima i oko mene je suma nekakva cudna, kao u filmu avatar. i zatvorene su mi oci, prividno sam spokojna. ali ja nisam ja nego netko tko stoji podalje od mene i nisam svjesna u snu tko je to tj. moj lik u snu ga ne vidi ali moj mozak zna tko je ta osoba. tu je u magli daleko jednako sjedi kao ja. i ta se osoba bori da mi preuzme duh i tijelo i kao da se svadjaju i tuku.i muka mi je izlazim iz sebe kao teleportacija u sumu. zapravo nestajem. izlazim iz sebe i nestajem. ali citavo vrijeme sam spokojna i kao da meditiram. i probudim se preznojena i mrzim sve oko sebe i sebe. i tog covjeka. i citav dan imam potrebu crtat tu sumu i sebe i tog covjeka daleko.
zapravo milijon puta sam si rekla danas cu nacrtat ovaj svoj preludi san i nikada to ne ucinim jer ne znam kako ni od kud da krenem. imam potrebu nacrtat te osjecaje ali i sve te boje i scene.

majka mi je rekla da nemam obicaj pricat u snu. cimerica mi je opet rekla jedno jutro da se svaki put dok spavam nesto becim i svadjam i muljam i da sam joj presmjesna. maloprije za ruckom mama me pitala sta je ono jutros bilo, rekla mi je da se prepala jer sam se tukla sa zrakom i derala i da me morala probudit. i toga se recimo ne sjecam.

moje prvo sjecanje je san, kapetan kuka koji me zeli ubiti na vrhu broda. ( starci kazu da je to prvi put da sam se uspjela popet iz krevetica onog za bebe i da sam doslovno dopuzala do njih koliko me strah bilo) . jos par snova pamtim iz ranog djetinjstva dok jos nisam bila svjesna sebe. to mi toliko i nije cudno, peepisujem to djecjim nocnim morama...

i mnoge snove si mogu obrazlozit. znam sta me muci u zivotu i dobro kuzim sta mi mozak zeli reci, ne uvijek izravno, nekad kao da citam knjigu i iscitavam metafore i simbole.

i bas nikad nijedan lijep... nikad se nisam probudila i pomislila o pa ovo bih opet sanjala ili ovo je bas bilo fiiino. nikad ni blizu tome. uvijek preznojena i neispavana i cesto se kroz jednu noc znam par puta probuditi iz sna jer je toliko uzasno i mucno sve to. i sva tri sna me citav dan proganjaju.

niko mi ne vjeruje ovo sve, koliko me muci to i ne zelim sanjati vise. najradije bi da mi se mozak iskljuci jer ocito da se voli suocavat sa svom mojom negativnoscu iz jave. zapravo odlucila sam tek sad pisat o tome jer je ocito sve gore i gore. prije sam bila mirna sad se tucem sa zrakom izgleda..

dali postoji jos netko ko sanja samo ruzne snove , bas oduvijek ??

molim vas vjerujte mi
Laterus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 16:40   #108
mislim da baš svak nema stalno noćne more. odi na razgovog kod psihologa/psihoterapeuta.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 07:49   #109
Dobro si pročitala za REM faze sna. I slažem se da se podsvijest bori sa nečime što te muči u stvarnosti. Iako neki snovi mogu imati i dublja značenja.

Isprobaj neke tehnike i savjete za lucidne snove. Ako budeš svjesna u snovima, oni će postati tvoje igralište i osloboditi ćeš se mnogih trauma tokom noći. Čak i ako se odlučiš suočiti s nekim strahovima u lucidnim snovima, biti će ti lakše jer ćeš znati da sanjaš.

PS: Ovaj tvoj san kao u fimu Avatar je veoma zanimljiv.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 14:27   #110
Dakle... Zadnjih par mjeseci muči me jedan san, koji svaki puta eskalira...

Naime, prvi put kada sam to sanjala, bilo je u ful blagom obliku, no ja sam se prestrašila i ostatak noći sam teško zaspala... San svaki puta počinje tako da ja spavam u svom krevetu, sve okolo u sobi je isto kao i što sam večer prije ostavila, zatim me budi čudan osjećaj, kad se probudim osjetim neku silu/duha, kako me vuče iz kreveta van... Prvi san je bio samo to.... No drugi put to eskalira, pa me ta ista sila baca po sobi i ja udaram okolo u stvari koje su u mojoj sobi... Snovi su toliko realni, da je to zastrašujuće... Nakon te eskapade, budim se uz lupanje srca, ubrzano disanje i nalet adrenalina...

Pretprošlu noć je zadnji put da sam to sanjala, i ovaj put me ta sila/duh, ne znam točno ni kako da taj osjećaj opišem, digla skroz do stropa i naglo ispustila... Trenutak prije nego ću se rasipat po podu, me opet uhvatila i vratila u krevet... U tom sam se trenutku probudila i naglo udahnula, kao da sam držala dah do kraja...

U početku sam mrzila te snove, ali sam se sada toliko navikla na taj adrenalin, koji se javlja nakon buđenja da u pravilu jedva čekam da opet to sanjam... A sanjam ga jednom tjedno otprilike....

Realno, vjerujem da mi moja podsvijest/ psiha žele poručiti nešto, no ja zbilja nemam pojma o čemu se radi... Rijetko koji san me može uznemiriti toliko koliko me ovi uznemiruju... Bez obzira što sam zavoljela sanjati taj čudni san u nastavcima, zbilja bih voljela znati što bi to moglo značiti...

Ima netko ideju?
__________________
Ima tišina kojih se sjećam više nego najljepših riječi....
Đorđe Balašević
Pepelguza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 12:39   #111
1.Ja došao u kuhinju (mama me nešto trebala) ona mi nešto daje, ja pokidam i ona me pogleda s jednim okom kao kinez! I ja skočim kroz prozor.

2.Mama i ja ležimo u krevetu. Neki me zvuk probudi, ja otvorim vrata od sobe i vidim stolicu kako se sama vozi. Ja zatvorim vrata i pokušam ih zaključat ali pokidam ključ i mama me isto onako pogleda i skočim s balkona.

3.Ja ležim i vidim da mi u sobu ulazi onaj s maskom iz mrak filma i vriska i probudim se. Tad se nisam usudio pogledati prema vratima.
frop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 02:30   #112
mene vise nijje briga sto sanjam .. samo da me ne trgaju iz sna cim zatvorim oci .. mrtav umoran i onda cim padnem u san me istrga neki zivcani kurslus ... i ond anema vise spavanja .. adrenalin pumpa .. srce skakuce .. krevet cijeli pulsira .. tijelo .. ma ... dosadno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 02:52   #113
Zanima me jel ima netko tko se može sam probuditi iz sna točnije noćne more pošto je tema o tome ? Znači sanjaš neke nenormalne stvari i sam se nekako natjeraš na otvaranje očiju jer to više ne možeš podnijeti.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 10:36   #114
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Zanima me jel ima netko tko se može sam probuditi iz sna točnije noćne more pošto je tema o tome ? Znači sanjaš neke nenormalne stvari i sam se nekako natjeraš na otvaranje očiju jer to više ne možeš podnijeti.
Ne možeš jer u snovima nisi svjestan realnosti. Ionako ćeš se svaki probuditi i prekinuti noćnu moru..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 11:45   #115
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Zanima me jel ima netko tko se može sam probuditi iz sna točnije noćne more pošto je tema o tome ? Znači sanjaš neke nenormalne stvari i sam se nekako natjeraš na otvaranje očiju jer to više ne možeš podnijeti.
Može ali nije jednostavno.

Ja sam povremeno imala jednu noćnu moru nakon koje bi mi usljedili neželjeni događaji.
Istrenirala sam se da kada sanjam tu određenu moru da budem svjesna da je to san i da se probudim.
Želja da ne sanjam tu noćnu moru bila je jača od ičega.
Jača i od samog sna.

Ne znam kako bi bilo kod različitih nočnih mora.
Inače ja sam često svjesna da sanjam i da je to san, i prepuštam se dalje (obično su lijepi snovi) kažem si ok i nastavim sanjati.

Noćne more različitog sadržajs nisam imala pa nisam ni isprobavala prekidanje sna.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:56   #116
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Zanima me jel ima netko tko se može sam probuditi iz sna točnije noćne more pošto je tema o tome ? Znači sanjaš neke nenormalne stvari i sam se nekako natjeraš na otvaranje očiju jer to više ne možeš podnijeti.
Da. Zadnji put sam se probudila jer sam si zabrijala da će inače pravoslavni popovi dovršiti svoj ritual i time me vrbovati u neku sektu. Kad sam se probudila htjela sam se klepiti po glavi koliko sam glupa, jer teško zaspem ako se probudim usred noći.

Bolje je ući u lucidni san, onda ih možeš sve porazbacati.

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Inače ja sam često svjesna da sanjam i da je to san, i prepuštam se dalje (obično su lijepi snovi) kažem si ok i nastavim sanjati.
To su ti lucidni snovi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 00:32   #117
Imao sam užasnu noćnu moru. Cijeli dan mi je sjeban.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.