Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2017., 06:17   #1
Otvaranje Firme u Slovačkoj radi manjeg poreza...

Pozdrav
Pošto sam u zadnje vrijeme upo u dobro plaćenu grupi cc 15k eura mjesečno i kad sam vidio koliko ova država bezobrazno uzima i guši ljude tražim alternative.
Znao sam da ljudi otvaraju firme u Slovačkoj i kao radnik sam izbjegavo zbog "nije sigurna isplata" sad sam se našo u pozicija da sam za sebe otvorim ili nešto sl. u Slovačkoj.
Vidio sam da na promo clipu od nekih agencija koji ti skoro sve srede da su ono porezni recimo raj. E sad me zanima iskustva iz prve ruke ljudi koji su otvarali firme preko tih agencija (preporuke/savjeti), općenito otvarali firme u Slovačkoj sami i da li je istina da cc s plaće ti uzmu oko 20-30% samo.

Unaprije hvala i ako znate recite...jer nedam pola državi...da bi ako se razbolim sve ionako platio sam u inzomestvu,nedoživio mirovinu jer neće opstat i hranio leziljeboviće čiji je poso ...kako da ti skinu kožu,
Hakaishin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:35   #2
Ne znam za Slovačku, ali u tim poreznim razredima, sve ostale države EUa su ti bolje.

E sad, najbolje što ti mogu preporučiti, je firma, ali da prijavljuješ kao dobit, ne kao plaću. Porez na dobit je manji od davanja na plaću, u praktički svakoj državi.

Mislim da ti u tom slučaju čak i Hrvatska igra, međutim, problem Hrvatske nisu visoki porezi (realno, i nisu baš tako previsoki kao realan broj), nego i sve ostalo vezano uz poslovanje:

niski porezni razredi - lako upadneš u viši razred, znatno povećanje davanja, tako da sve iznad 6-7000 kuna masno oporezuje

loša usluga institucija - sudstvo gotovo da ne postoji, sporo, podmitljivo, loši zakoni, predstečajna nagodba, loša naplata ako posluješ sa subjektom iz Hrvatske, itd...

loš imidž firme - drastično veće cijene prolaze ukoliko imaš firmu u nekoj značajnijoj državi.

Ja ti mogu samo reći, agencija u UK, iskustvo iz prve ruke, već par godina, sve prva liga, a usluge nisu nešto posebno skuplje nego u Hrvatskoj.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 04:35   #3
Zahvaljujem na odgovru. Zbog vremenske razlike malo mi komunikacija....

Da dodatno pojasnim situaciju...Ja nisam zaposlen tehnički nigdje...imam ugovor na svoje ime ( koje sae po potrebi može promjenit ako ima neki problem ili bolja popcija) i svom šefu pošaljem mjesečno koliko sati odradim tj. ja mu dam predračun i on meni uplati novce iz Njemačke na trenutno Hr, račun.
Meni ne treba firma..ako ima opcija da budem solo u ne znam ni kakvoj kombinaciji niti u kojoj državi..Meni odgovara i Hrvatska do nekih 30% da mi odbiju na poreze...ali više od toga nedam pa makar ne plaćo i nek me traže..
Hakaishin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 15:23   #4
Možeš i u Hrvatskoj imati isto, ali za to trebaš otvoriti firmu. Pa se poslije naplati posao od druge firme, plate se sva davanja, ti sebi isplatiš minimalac, a ostalo preko dobiti firme.

Samo baš ne znam koliko bi to ispalo dobiti na 5000 eura, uz prijavljeni minimalac.

Najviše davanja platiš po trenutnom načinu poslovanja.

Ostalo pitaj na knjigovodstvenim temama, jer ja nisam s tim baš najbolji, pogotovo u detaljima.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.