Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 19:52   #1
Sporedno zanimanje/obrt sa VSSom?

Imam VSS Diplomirani inženjer računarstva i htio bih u sklopu sporednoga zanimanja ili obrta obavljati djelatnost (uz svoj stalni posao u struci) popravka računala i periferne opreme, koje je na popisu djelatnosti vezanih obrta.

Obzirom da imam rečenu VSS, da li sam time automatski "kvalificirani" "elektroničar mehaničar" i "tehničar za računarstvo", što su zanimanja koja su potrebna za obavljanje te djelatnosti, ili moram polagati nekakve ispite?

Edit: Prije fakulteta završio sam prirodoslovno matematičku gimnaziju.

Zadnje uređivanje gl1tch : 24.04.2017. at 20:13.
gl1tch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 11:29   #2
Ne bi trebalo biti nikakvih problema pri registraciji obrta jer se radi o tvojoj struci.Najbolje da vidiš u uredu državne uprave gdje se registrira obrt da li se traži neki posebni uvjet.Ja sam imao jako sličan problem kad sam otvarao obrt prije nekoliko godina.Kao elektrotehničar i slabe i jake struje sam morao dokazivati da sam u sklopu srednješkolskog obrazovanja imao predmet električne instalacije jer u sklopu svog obrta radim i satelitske i zemaljske antenske instalacije.Te instalacije potpadaju pod elektroinstalacije pa su iz ureda državne uprave kontaktirali ministarstvo poduzetništva i obrta da li je sve ok.I odgovorili su da može !!! Ko bi rekao! Birokracija je kod nas stvarno nevjerovatna tako da se mogu očekivati razni odgovori pri pokretanju obrta.
I ja sam inženjer ali moj fakultet nije vezan uz elektrotehniku pa sam obrt otvorio na svoje srednješkolsko obrazovanje.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:00   #3
Hvala na detaljnom odgovoru!
gl1tch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.