Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 02:35   #41
Vrag je muško?

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
trudim se da čitam pažljivo. To jesu muška imena, i to spada u kulturu određenog jezika. i bog se predstavlja muškim imenom.
Pa da. Sve muška imena anđela, nigdje ženskih, niti neutralnih. To je izraz zastarjelog i ružnog patrijarhalnog, ženoprezirećeg pogleda. Kad se spuštaju na Zemlju i komuniciraju sa svojim vizionarima tipa Muhamed ili Zaharija, ili Djeva Marija, opet su muškarci, mladići.

Quote:
Međutim, po islamskom nauku, anđeli nemaju spol i ne raznožavaju se (kao i bog). to je istina.
I kršćanska teologija je shvatila da je inzistiranje na muškom spolu anđela, i pripadnim spolovilima, nonsens za smijanje, pa se i oni odlučili za simbolike i da anđeli "nemaju spola". Kako možemo to zamisliti? Nisu dvospolci, a nisu niti nespolci, jer, što je to onda? Što im je među nogama, kad već imaju ljudske glave i ruke i noge?

Kakogod, UVIJEK se po Bibliji prikazuju kao mladići, i pretvaraju u iste kada se spuštaju na Zemlju, a bogme neki zločesti se i pare sa ljudskim ženama. Penisima dakle....
Koji se ono anđeo pojavio Muhamedu i šaputao mu Kuran? Gabrijel? Taj se kao mladić pojavio pred Zaharijom kao običan mladić kad mu je žena nenadano zatrudnjela... pa onda pred Marijom.

Muhamed ga je (NJEGA) vidio sa 600 krila:

So did (Allah) convey the Inspiration to His slave (Gabriel) and then he Gabriel) conveyed (that to Muhammad...' (53.9-10) Ibn Mas`ud narrated to us that the Prophet (ﷺ) had seen Gabriel with six hundred wings.
Arabic reference : Book 65, Hadith 4856

Imaš link na ajetima i hadisima o anđelu Gabrijelu koji se uvijek pokazuje kao muškarac, često ratnik, jer tu je pomalo off:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=951

Quote:
slažem se da današnje katoličanstvo opisuje boga različito od islama. ali bog, ako ga ima, nužno bi, u konačnici, morao biti jedan.
Ne mora. Može bit svašta, i vjerojatnije nešto što mi niti pojmiti ne možemo a ne da ograničavamo svojim kalkulacijama: sigurno jedan, dva, tri, više, mnogo, beskrajno mnogo. To su teološka prelijevanja iz šupljega u prazno. Na koncu se ljudi mrze i tuku oko toga je li Bog jedan ili trojica ili mnogo.

Quote:
da, anđeli su kreature, kao i sve drugo, ali opet kažem da oni nemaju spol. Islam tako naučava.
I kršćanstva... premda se uvijek pokazuje na Zemlji kao muškarac po Bibliji.
Ne znam kako izgleda na nebesima....

Što je sa Iblisom ("zlo biće" nalik đavolu)? To nije anđeo u islamskoj teologiji nego đin? Ima li spol?
Demoni su Iblisova djeca? Je li Šejtan pobunjeni anđeo?

I konačno, može li ujedati ili ubiti?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:03   #42
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Zašto tako misliš?!
A valjda zbog tisuća godina povijesti
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 01:32   #43
Quote:
Flying hotel kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da mi to znamo, jer ne znamo. Ali predpostavljam zašto bi bio načinjen svijet koji nimalo ne liči na svijet u kojem žive projetanti zemlje.
Hrana, piče, uvjeti za život. Ne znam da ima negdje u bibliji da piše da potvrđuje da oni gore ne jedu i ne piju... moguče. Možda imaju hranu koja kad je uzmeš drži mjesecima energetski nivo. Anđeoska hrana. Nekako ne mogu tek tako reči oni gore su nematerija a stvorili su nešto njima različinto ne blisko materijalni svijet. Oni što su se pobunili uzeli su sebi žene na zemlji i rodili su im se djeca visoka rasta.
Duhovni svijet nije materijalan pa im ne treba ništa materijalno.
Ćivot se odvija na drukčiji način. To je tak i gotovo.
Anđeli se na mogu pobuniti i raditi što hoću, nemaju slobodnu volju jer im nije potrebna. Nemaju problema s moralnim izborima poput ljudi, sve razumiju.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 02:01   #44
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Postanak 6,2

A kad se ljudi počeše množiti na zemlji i kćeri im se rodiše,
Vidješe sinovi Božji, da su bile lijepe kćeri čovječje, i uzimali ih sebi za žene, koliko ih htjedoše.
Tada reče Gospod: "Duh moj neće više dugo ostati u ljudima; jer nijesu više ništa drugo nego meso, a trajanje života njihova neka bude još samo sto i dvadeset godina."
Onda, kada su se sinovi Božji ženili kćerima čovječjim, pa i kasnije još, i ove im rađale djecu, živjeli su divovi na zemlji, gorostasi davnine, preslavni junaci.
Bnei haelohim ne znači doslovno sinovi Božji jer je riječ o ljudima sucima, vlastodršcima, onima na visokom položaju.
Bog nema nikakve posebne sinove i nije pravilno svuda gdje piše elohim prevoditi s Bog.
Zadnji stih nije dobar prijevod i preskočen je prvi dio.
Veli "Nefilim su bili tih dana bili na Zemlji i također kasnije kad su bnei haelohim došli kod kćeri ljudskih i ove im rađale djecu moćnike (giborim) koji su od starina bili glasoviti ljudi."
Nikavi divovi ni gorostasi. Spominje se riječ giborim što je množina od gibor u značenju moćnici. Ima ta riječ u imenu Gabriel.
Glasoviti ljudi je anšei hašem, oni koji su bili na glasu. Ne veli po čemu su bili glasoviti, tako da junaci otpada- to je tek sugestija prevoditelja.
Što se tiče riječi meso, to je staromodni biblijski izraz za tijelo.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:50   #45
Bog kreira robote

Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
To je tak i gotovo.
Anđeli se na mogu pobuniti i raditi što hoću, nemaju slobodnu volju jer im nije potrebna. Nemaju problema s moralnim izborima poput ljudi, sve razumiju.
Znači Bog ipak kreira "robote" koji su mu slijepo poslušni, na njegovom nebeskom nematerijalnom dvorcu od zlatne "duhovne" kovine. Jer vjernici uvijek pričaju kako Bog ne želi robote, pa je zato svojim bićima udijelio "slobodnu volju". lol
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:55   #46
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Bnei haelohim ne znači doslovno sinovi Božji jer je riječ o ljudima sucima, vlastodršcima, onima na visokom položaju.
Bog nema nikakve posebne sinove i nije pravilno svuda gdje piše elohim prevoditi s Bog.
Zadnji stih nije dobar prijevod i preskočen je prvi dio.
Veli "Nefilim su bili tih dana bili na Zemlji i također kasnije kad su bnei haelohim došli kod kćeri ljudskih i ove im rađale djecu moćnike (giborim) koji su od starina bili glasoviti ljudi."
Nikavi divovi ni gorostasi. Spominje se riječ giborim što je množina od gibor u značenju moćnici. Ima ta riječ u imenu Gabriel.
Glasoviti ljudi je anšei hašem, oni koji su bili na glasu. Ne veli po čemu su bili glasoviti, tako da junaci otpada- to je tek sugestija prevoditelja.
Što se tiče riječi meso, to je staromodni biblijski izraz za tijelo.
Znači nema divova u Bibliji?

Kako komentiraš onda ove tekstove o divovima u Bibliji?
Opet ti znaš bolje od najvrsnijih svjetskih prevoditelja i da su svi pogriješili?
"Bog nije oprostio divovima u staro doba kad se pobuniše pouzdavši se u svoju moć."
Slijedi Veliki potop, i svi divovi se dave:
"Pa i nekoć, kad su izgibali oholi divovi, sklonila se nada ovog svijeta u splav kojom je upravljala ruka tvoja i svijetu ostavila sjeme za nova pokoljenja."
Ali kada su Izraelci izviđali Obećanu zemlju, u njoj su vidjeli te iste divove, Anakove potomke:
"Vidjesmo ondje i divove - Anakovo potomstvo od divova. Činilo nam se da smo prema njima kao skakavci. Takvi bijasmo i njima."
"Slušaj, Izraele! Danas prelaziš preko Jordana da sebi podvrgneš narode i veće i brojnije nego što si ti; velike gradove, s utvrdama do nebesa; narod velik i gorostasan poput Anakovaca, koje već poznaješ i o kojima si slušao: 'Tko da odoli Anakovcima?'"
Specijalist za genocid, Jošua:
"U ono vrijeme dođe Jošua i istrijebi Anakovce iz Gorja, iz Hebrona, iz Debira, iz Anaba, iz svega gorja Judina i iz svega gorja Izraelova: predade ih "heremu", uništenju, njih i sve njihove gradove. Tako ne ostade nijedan Anakovac u svoj zemlji sinova Izraelovih, osim u Gazi, u Gatu i Ašdodu."
Og, kralj divova, bio je visok čak i za kriterije NBA lige. Krevet mu je bio dugačak 4,5 metara (15 stopa dug i 6 stopa širok):
Ponovljeni 3, 11 - "Krevet njegov, odar od željeza, još se nalazi u Rabi, gradu sinova Amonovih: deset je lakata - običnih lakata - dug, a četiri lakta širok." Wow.
Kasnije su istrijebili i posljednje divove (opet):
"Ondje se rodiše divovi, čuveni od davnine, rastom golemi, vješti u boju; (27) ali njih ne izabra Bog niti im povjeri put spoznanja; (28) izginuše jer ne imaše mudrosti, izginuše sa svoje ludosti."
Bog nije oprostio divovima u staro doba kad se pobuniše pouzdavši se u svoju moć. Nije poštedio sugrađana Lotovih: njih se gnušao zbog oholosti njihove. grijeha svojih. tvrdoće srca svojeg. jedan tvrdoglavac, bilo bi čudo ako bi ostao bez kazne, jer i milosrđe i gnjev pripadaju Gospodu, koji može u svojoj moći oprostiti i srdžbu iskaliti.

"Ja pred njima istrijebih Amorejce visoke k'o cedar, jake poput hrašća, ja uništih i plod na njima i korijen pod njima."
Bog se ujedno pobrinuo i za uništenje svih dokaza da su divovi ikada postojali (osim Biblije naravno).

https://www.vecernji.hr/lifestyle/ra...-divovi-601208
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 21.09.2017. at 12:15.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 01:43   #47
Quote:
mahher kaže: Pogledaj post
A draži su mu sinovi, oduvijek...
al to su ljudi govorili, a ne Bog.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 03:18   #48
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Znači Bog ipak kreira "robote" koji su mu slijepo poslušni, na njegovom nebeskom nematerijalnom dvorcu od zlatne "duhovne" kovine. Jer vjernici uvijek pričaju kako Bog ne želi robote, pa je zato svojim bićima udijelio "slobodnu volju". lol
Ne kužiš pojam slobodne volje. To je mogućnost moralnog izbora između činjenja loših i dobrih stvari. Anđelima ne treba ta mogućnost jer već znaju sve što treba, znaju točnu razliku pa je logično da se ne mogu dvoumiti poput ljudi.
Mogu pred Bogom izraziti svoje mišljenje, imaju pravo glasa ali Bog je taj koji odlučuje.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 05:17   #49
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Znači nema divova u Bibliji?

Kako komentiraš onda ove tekstove o divovima u Bibliji?
Opet ti znaš bolje od najvrsnijih svjetskih prevoditelja i da su svi pogriješili?
Nema divova. Ni u Tanah'u a nije ih nikada ni bilo kako filmovi pokazuju.

Nefilim se često prevodi kao divovi zbog krivog prijevoda još od Septuaginte pa nadalje.
Kao šro sam već rekao riječ giborim znaći moćnici.
Ima također riječ gedolim od gadol što znači velik ali ne u tjelesnom smislu nego po djelima. REcimo gedolim je bio naziv za velike rabine od prije. Po ignorantima bi značilo da su bili divovi od od 4 do 10 metara. Haha.
Zatim imaš riječ kohen gadol što znači veliki svećenik. Misliš da je svaki veliki svećenik bio div? Haha.
Riječ nefilim doslovno znači pali, tj. oni koji su pali. I to u moralnom smislu kako tekst dalje govori.
Zatim ima riječ ram što ne znači gorostasan nego uzvišen ili uzdignut. U smislu po svom vlastitom pravu kao "Bog je uzvišen" ili po onom koji si sam daje pravo a to znači ohol, pun sebe.
što se tiče kreveta od kralja Oga, krevet je bio dugačak 9 kunita a šitok 4. Well, to ne govori ništa o veličini kralja. Mođda je bio velik i krupan čovjek a možda i nije.
Primjer iz života. Ovdje u Kanadi ljudi voze trucks koji su povišeni i do metar a najčešče ih voze niži ljudi jer se u njima osjećaju veliki.

Onih 10 od 12 izvidnika su vidjeli Nefilim, ne divove.
Anorejci kao i Refaiti ili Anakiti nisu bili divovskog rasta nego oholi, puni lažnog ponosa, itd.
To se da naći ako se malo dublje pogleda u spise ali neznabošci su već sve proglasili bajkama i glupostima pa je normalno da neće shvatiti jer je lakše lupat bedastoće.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:34   #50
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Ovo me zanima. Prema kršćanskom i katoličkom nauku vrag je nevidljivo biće koje je u službi da nagovara čovjeka na loša djela. Ali sve više u filmovima gledam kako je zadatak vraga da ubije čovjeka kao neka zvijer recimo aligator. Da li zaista vrag može ujedati i ubijati kao neka životinja? Da li može na taj način djelovati u materijalnom svijetu? Sinoć sam gledao film Anabela: Početak. Film je prema pričama katoličkih egzorcista Eda i Lorene Warren.
Prema medicinskom nauku virus je nevidljivo biće koje može ujedati i ubijati ali nije u ničijom službi, na žalost.
Možda je vrag jako malo pa ga ne vidimo?
Sinoć sam gledao film Trance. Od Danny Boylea koji je jednom imao virus gripe.
Matrim Cauthon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:54   #51
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ne kužiš pojam slobodne volje.
O kužim ja taj teološki iskemijani pojam jako dobro.

Quote:
To je mogućnost moralnog izbora između činjenja loših i dobrih stvari.
Zašto "anđeli" nemaju taj izbor? Očigledno zato jer vide istinu i dobro, pa nemaju nikakve potrebe za biranjem između istine i laži.

Quote:
Anđelima ne treba ta mogućnost jer već znaju sve što treba, znaju točnu razliku pa je logično da se ne mogu dvoumiti poput ljudi.

Prema tome, Bog je odlučio, po katoličkoj teologiji, da ljudima odmah ubaci nedoumicu/dvoumljenje u glavu, konfuziju i mrak, tako da ne vide istinu kao anđeli, nego nabadaju istinu, pokušavaju je doseći razumom, koji ih u većini slučajeva prevari, odu "lažnim" bogovima, tako da većina ode širokim putem u pakao/propast.

Quote:
Mogu pred Bogom izraziti svoje mišljenje, imaju pravo glasa ali Bog je taj koji odlučuje.
To je ljudska projekcija kakvoga silnoga despota na zemlji, na prilike koje vladaju gore, na nebesima, također izmišljenima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:02   #52
Quote:
Nepoznati kaže:
Znači nema divova u Bibliji?

]Kako komentiraš onda ove tekstove o divovima u Bibliji?
Opet ti znaš bolje od najvrsnijih svjetskih prevoditelja i da su svi pogriješili?
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Nema divova. Ni u Tanah'u a nije ih nikada ni bilo kako filmovi pokazuju.
Kakvi te sad "filmovi" snašli?

Spomenuo sam najbolje svjetske prevoditelje Biblije. Kako ti znaš bolje od svih njih?

Quote:
Po ignorantima bi značilo da su bili divovi od od 4 do 10 metara. Haha.
Smiješ se divovima po Bibliji, koje su prevoditelji preveli kako i treba.

Smiješ li se i ostalim SILNIM I MNOGOBROJNIM čudesima razasutim po stranicama Biblije?
Govorećem magarcu, sjekiri koja pliva, ćupu iz kojega stalno teče ulje, medvjedi koji na Božji nalog kidaju 42 djece, zmajevima, brojnim ostalim čudesima? ili i to su svi najvrsniji prevoditelji "krivo preveli", nego treba prevesti kako apologeti to narede njima kako bi Biblijski tekst bio manje smiješan danas.

Quote:
Zatim imaš riječ kohen gadol što znači veliki svećenik. Misliš da je svaki veliki svećenik bio div? Haha.
Buahahaha.

Quote:
što se tiče kreveta od kralja Oga, krevet je bio dugačak 9 kunita a šitok 4. Well, to ne govori ništa o veličini kralja. Mođda je bio velik i krupan čovjek a možda i nije.
Gigantski krevet za patuljka? Što bi onda navodili mjere tog kreveta? Smiješna apologetika.

Quote:
Primjer iz života. Ovdje u Kanadi ljudi voze trucks koji su povišeni i do metar a najčešče ih voze niži ljudi jer se u njima osjećaju veliki.


Quote:
To se da naći ako se malo dublje pogleda u spise ali neznabošci su već sve proglasili bajkama i glupostima pa je normalno da neće shvatiti jer je lakše lupat bedastoće.
Ti si neznabožac, a ne ja.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:29   #53
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Može li vrag ujedati...
Može, jedino u filmovima koje izdašno plaća kc.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 03:09   #54
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Može, jedino u filmovima koje izdašno plaća kc.
A mogu li đavolski demoni mijenjati spaljene kože ljudima u paklu, da kad im izgore, da imaju nove kože s nervima, da mogu i dalje urlikat od bolova? (kaže Kuran)
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 08:04   #55
[QUOTE=Nepoznati;65637601]
Quote:
O kužim ja taj teološki iskemijani pojam jako dobro.
A-ha.
Quote:
Z
ašto "anđeli" nemaju taj izbor? Očigledno zato jer vide istinu i dobro, pa nemaju nikakve potrebe za biranjem između istine i laži.
Aj dobro da si nešto skužio.

Quote:
Prema tome, Bog je odlučio, po katoličkoj teologiji, da ljudima odmah ubaci nedu "lažnim" bogovima, tako da većina ode širokim putem u pakao/propast. doumicu/dvoumljenje u glavu, konfuziju i mrak, tako da ne vide istinu kao anđeli, nego nabadaju istinu, pokušavaju je doseći razumom, koji ih u većini slučajeva prevari,
Ne miješaj katoličku teologiju s judaizmom. Razlika k'o zemlja i nebo.



Quote:
To je ljudska projekcija kakvoga silnoga despota na zemlji, na prilike koje vladaju gore, na nebesima, također izmišljenima.
Je, tebi. To već znamo.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 08:23   #56
[QUOTE=Nepoznati;65637727]

Quote:
Spomenuo sam najbolje svjetske prevoditelje Biblije. Kako ti znaš bolje od svih njih?
Koje? Šariniča, karadžića i Dretara? Hrvatski su prijevodi jedni od lošijih na koje sam naišao.
Znam bolje jer dublje proučavam direktno s hebrejskog a ne s prijevoda prijevoda.

Quote:
Smiješ se divovima po Bibliji, koje su prevoditelji preveli kako i treba.
Normalno da se smijem, pokazao sam zbog čega.
Opovrgni primjerom ako možeš primjere koje sam naveo.

Quote:
Gigantski krevet za patuljka? Što bi onda navodili mjere tog kreveta? Smiješna apologetika.
Ne nužno patuljak, nerazumni stvoru. Razni kraljevi kroz povijest su imali ogromne krevete ali to nije dokaz da su oni bili divovskog rasta. Ok?
Nema nikakvih dokaza za divove, nit u Tanah-u nit uopće. Neznabošci nalaze svašta nešto jer odbijaju dublje proučiti.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:32   #57
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A mogu li đavolski demoni mijenjati spaljene kože ljudima u paklu, da kad im izgore, da imaju nove kože s nervima, da mogu i dalje urlikat od bolova? (kaže Kuran)
kur'an ne spominje nikakve "đavoslke demone" koji ljudima zamjenjuju kože sa nervima.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:56   #58
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Koje? Šariniča, karadžića i Dretara? Hrvatski su prijevodi jedni od lošijih na koje sam naišao.
Ne podvaljuj. Spomenuo sam svjetske, engleske prevoditelje i prijevode.
Imaš biblijske divove tamo.

Quote:
Bible Search
Deuteronomy 2:20 (That too was considered a land of the Rephaites ...
... (That also was regarded as a land of giants: giants dwelt there formerly; and ...
//biblehub.com/deuteronomy/2-20.htm - 18k
Numbers 13:33 We saw the Nephilim there (the descendants of Anak ...
... We even saw giants there, the descendants of Anak. ...
//biblehub.com/numbers/13-33.htm - 18k
Deuteronomy 3:13 The rest of Gilead and also all of Bashan, the ...
... and all Bashan, being the kingdom of Og, gave I unto the half tribe of Manasseh;
all the region of Argob, with all Bashan, which was called the land of giants. ...
//biblehub.com/deuteronomy/3-13.htm - 19k
Deuteronomy 2:11 Like the Anakites, they too were considered ...
... Who also were considered giants, as the Anakim; but the Moabites call them Emim. ...
They were esteemed as giants, and were like the sons of the Enacims. ...
//biblehub.com/deuteronomy/2-11.htm - 17k
Genesis 6:4 The Nephilim were on the earth in those days--and also ...
... There were giants in the earth in those days; and also after that, when the sons
of God came in unto the daughters of men, and they bore children to them, the ...
//biblehub.com/genesis/6-4.htm - 19k
Deuteronomy 3:11 (Og king of Bashan was the last of the Rephaites. ...
... For only Og king of Bashan remained of the remnant of giants; behold, his bedstead
was a bedstead of iron; is it not in Rabbah of the children of Ammon? ...
//biblehub.com/deuteronomy/3-11.htm - 20k
Joshua 12:4 And the territory of Og king of Bashan, one of the ...
... And the territory of Og king of Bashan, who was of the remnant
of the giants, that dwelt at Ashtaroth and at Edrei ...
//biblehub.com/joshua/12-4.htm - 17k
Joshua 13:12 that is, the whole kingdom of Og in Bashan, who had ...
... All the kingdom of Og in Bashan, who reigned in Ashtaroth and in Edrei, who remained
of the remnant of the giants: for these did Moses defeat, and cast them out ...
//biblehub.com/joshua/13-12.htm - 18k
Joshua 17:15 "If you are so numerous," Joshua answered, "and if ...
... If you are a great people, then get up to the forest country, and clear ground for
yourself there in the land of the Perizzites and of the giants, if mount ...
//biblehub.com/joshua/17-15.htm - 19k
1 Chronicles 20:8 These were descendants of Rapha in Gath, and ...
... These Philistines were descendants of the giants of Gath,
but David and his warriors killed them. ...
//biblehub.com/1_chronicles/20-8.htm - 18k
2 Samuel 21:18 In the course of time, there was another battle ...
... As they fought, Sibbecai from Hushah killed Saph, another descendant of the giants. ...
Sibbecai the Hushathite killed Saph, who had been fathered by giants. ...
//biblehub.com/2_samuel/21-18.htm - 20k
1 Chronicles 20:4 In the course of time, war broke out with the ...
... Philistines at Gezer. As they fought, Sibbecai from Hushah killed Saph, a
descendant of the giants, and so the Philistines were subdued. ...
//biblehub.com/1_chronicles/20-4.htm - 19k
Joshua 18:16 The boundary went down to the foot of the hill facing ...
... And the border came down to the end of the mountain that lies before the valley
of the son of Hinnom, and which is in the valley of the giants on the north ...
//biblehub.com/joshua/18-16.htm - 20k
Joshua 15:8 Then it ran up the Valley of Ben Hinnom along the ...
... and the border went up to the top of the mountain that lies before the valley of
Hinnom westward, which is at the end of the valley of the giants northward ...
//biblehub.com/joshua/15-8.htm - 20k
2 Samuel 21:22 These four were descendants of Rapha in Gath, and ...
... These four Philistines were descendants of the giants of
Gath, but David and his warriors killed them. ...
//biblehub.com/2_samuel/21-22.htm - 19k
Quote:
Znam bolje jer dublje proučavam direktno s hebrejskog a ne s prijevoda prijevoda.
Ti znadeš bolje od svjetskih najboljih, engleskih prevoditelja...

Što ja imam onda s takvom veličinom raspravljat.

Quote:
Ne nužno patuljak, nerazumni stvoru.
Stručnjak za podbadanje si ti, meni se čini.

Quote:
Razni kraljevi kroz povijest su imali ogromne krevete ali to nije dokaz da su oni bili divovskog rasta. Ok?
Kad u Bibliji se navode precizne mjere kreveta nekog tipa, onda se u kontekstu pretpostavlja da je tako velik i bio, a ne da je tu bio patuljak sa silno velikim krevetom u kojem je spavao. Pa se sad moramo divit veličini toga divovskoga kreveta.

Quote:
Nema nikakvih dokaza za divove, nit u Tanah-u nit uopće.
Ima divova i u drugim bajkama.

Quote:
Neznabošci nalaze svašta nešto jer odbijaju dublje proučiti.
Naravno da u Bibliji ima divova, zmajeva, magaraca koji govore, anđela, ćupa iz kojeg stalno teče ulje, lonca iz kojeg stalno ide brašno, plivajuća sjekira na vodi i bezbroj sličnih bajkovitih čudesa. Akrobacije s tvojim ličnim prijevodima ne pale svuda.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 23.09.2017. at 20:10.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:58   #59
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
kur'an ne spominje nikakve "đavoslke demone" koji ljudima zamjenjuju kože sa nervima.
Ali netko mora mijenjat izgorene kože prokletnicima u paklu, jer tako piše u tvom Kuranu. Jednom sam, valjda pogrešno, pretpostavio da to Allah osobno radi, ali su me muslimani ispravili. Tko onda to radi ako ne "đavolski demoni" kako sam se ja pomalo nespretno izrazio?

Tko su to "Mi", koji im mijenjaju ispečenu kožu?

One koji ne vjeruju u dokaze Naše Mi ćemo sigurno u vatru baciti; kad im se kože ispeku, zamijenićemo im ih drugim kožama da osjete pravu patnju.
Kur'an, sura 4, ajet 56.

Ova dva protivnička tabora spore se oko Gospodara svoga; onima koji ne budu vjerovali biće odijela od vatre skrojena,
a ključala voda biće na glave njihove ljevana
; od nje će se istopiti ono što je u trbusima njihovim, i koža,
a gvozdenim maljevima biće mlaćeni;
kad god pokušaju zbog teškog jada iz nje izići, biće u nju vraćeni: "Iskusite patnju u užasnoj vatri!"
Kur'an, sura 22, ajet 17-23.


"biće u nju vraćeni"

Česta uporaba pasiva. Ali netko treba natrag bacat prokletnike u paklu, koji se trude pobjeći odande. Tko?

**********************************

I nisi komentirao moju opasku da u Bibliji UVIJEK anđeli hodaju Zemljom u MUŠKOM obliku, nikada ženskome.
Naveo sam hadite gdje imamo muške oblike anđela ratnika na konjima itd. Dakle i u islamu su anđeli na Zemlji u isključivo muškom obliku? Nikada ženskome.
Dakle iako islam tvrdi da anđeli nemaju spola, vidim da ga imaju kad dođu na Zemlju i komuniciraju s ljudima. I da je to muški spol a ne nekakav "srednji", bespolni, ili da su dvospolci.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 23.09.2017. at 20:08.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:49   #60
dakle, složili smo se da kur'an ne spominje nikakve "đavolske demone" koji ljudima mijenjaju kožu.

u vezi muških imena, objasnio sam da anđeli /u islamu/ nemaju spol i da je davanje muških ili ženskih imena u domeni kulture jezika i izražaja.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.