Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 18:59   #1061
ja budem kupila toplomjer koji se bebi stavi u uho ....
i u grazu sam vidjela Aventovu izdajalicu za 35 eur ... je li to puno u odnosu na cijene kod nas, zna li netko ?
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:02   #1062
kod nas je aventova izdajalica sa dvije bočice od 350-400kn.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:10   #1063
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
kod nas je aventova izdajalica sa dvije bočice od 350-400kn.
onda je ovih 35 eur u grazu povoljno ... super budem znala kada budem išla slijedeći put ... mislim da su isto bile dvije bočice u paketu
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 00:12   #1064
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
najbolji su ili bodiji ili bodibenkice jer je dijete lijepo pokrito dok je sama benkica katastrofa jer se dize i onda se desi da su djetetu ledja gola........ ja sam kupovala bodibenkice ali na drukere i bodije i preko toga sam stavljala jos i majicicu i hlacuce ili spilhozice ..sve ovisi i u koje godisnje doba se beba radja

a moja svekrva mi govori da je puno bolje i prakticnije samo benkica iako joj tisucu puta objasnjavam da se benkica podigne pa dijete otkrito bude cijelo vrijeme.
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 07:00   #1065
bodybenkica na drukere je super stvar.
imala sam i na vezice ali to fakat traje dok zavežeš i nakon par pranja u vešmašini se unište te trakice ili ispadnu. tak da to ne kupujte
i to je super br. 56 i 62.

od broja 68 pa na dalje su vam ok obični bodići jer tada beba već sam drži glavu i više nije teško prevući bodi preko glave. a i već se do tad naučite kak se to radi.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:33   #1066
meni se MIho nkiad nije pokakao pri mejrenju, ne ide to tko zna koliko duboko....a i traje ni minutu.

Iako ima razlike i u živinim toplomjerima, ja imam 2 i jedan u par sekundi očita a drugom treba dosta više, na kraju sam odustala jer je predugo trajalo...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 11:46   #1067
Zahvaljujući savjetima divnih forumašiica definitivno sam odlučila kupovati samo bodije.
A jel itko probao onaj digitalni toplomjer koji ne ide u uho nego se s njim mjeri normalno ili ispod pazuha ili u guzu. Ima ih, primjerice, kupiti u dm-a za 30-ak kn?
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 12:08   #1068
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Bojim se da ga ne ozljedim.. Da ce ga boliti.. ..
Ovo sa mjerenjem u uhu ili na celu je bezazleno I brzo.. A guranje u guzu, npr.po noci, kad ga moras probuditi, mi se cini gnjavazom..
Ne kuzim ako su smislili jednostavniji nacin za mjerenje temp., zasto pedijatri forsaju ovaj u guzu .. ako je u guzi visa za stupanj.. Pa onda tako I racunas... .. To su nove tehnologije...
zato jer npr u jednom uhu može pokazat jedni vrijednost a u drugom drugu...

pedijatri preferiraju rektalno mjerenje jer je najpouzdanije.....(nema baterija npr.) jer digitalni toplomjer kao i sva tehnologija može zaštekat.....a dijete može imat temp a da i neznamo.

piše u tekstovima da je digitalni toplomjer brži.....mom treba minuta da očita temperaturu....dok živin očita za 10 sekundi....(evo išla provjerit)...

ispod pazuha treba držat bar 3-5 minuta što ja kod Mihaela nemam šanse jer je on preživahna beba da mu izmjerim tako.

nemam sad vremena al našla sam ovaj tekst http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=203&Show=795

ja sam mirnija kad izmjerim u guzi.....a on to ni ne osjeti...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:27   #1069
Tako brzo izmjeris sa zivinim? .. Pa ako treba samo 10sek..onda nije to tako lose ...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:30   #1070
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući savjetima divnih forumašiica definitivno sam odlučila kupovati samo bodije.
A jel itko probao onaj digitalni toplomjer koji ne ide u uho nego se s njim mjeri normalno ili ispod pazuha ili u guzu. Ima ih, primjerice, kupiti u dm-a za 30-ak kn?
to nije pouzdano nikako..imam ja od Chicca i uvijek fulla temp
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:31   #1071
prijateljica mi je rekla da to sa živinim stvarno ide brzo, raste na očigled!!!
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:32   #1072
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
meni se MIho nkiad nije pokakao pri mejrenju, ne ide to tko zna koliko duboko....a i traje ni minutu.

Iako ima razlike i u živinim toplomjerima, ja imam 2 i jedan u par sekundi očita a drugom treba dosta više, na kraju sam odustala jer je predugo trajalo...
to je zato sto je ovaj jedan ocito tzv. rektalni toplomjer i on je brz u ocitavanju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 15:33   #1073
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
A mozda je u tipu braunovog toplomjera?
Koji ti imas chiara, a koji ti wedding?
Braun Therno Scan , za cijenu ne pitaj jer sam ga dobila pa ne znam
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 22:29   #1074
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Braun Therno Scan , za cijenu ne pitaj jer sam ga dobila pa ne znam
Taj i ja imam. Isto ne znam koliko je kostao, davno sam ga kupila. Meni je pedijatrica rekla da racunam da je temperatura u uhu pola stupnja visa nego ispod pazuha.
U guzi im nikad nisam mjerila, tj, jesam B. par puta i nije mu se bas svidjelo.
Sve u svemu, ja sam zadovoljna sa svojim!
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 07:57   #1075
to je ovaj pretpostavljam..

na kraju cu kupit i rektalni i usni....
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:28   #1076
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući savjetima divnih forumašiica definitivno sam odlučila kupovati samo bodije.
A jel itko probao onaj digitalni toplomjer koji ne ide u uho nego se s njim mjeri normalno ili ispod pazuha ili u guzu. Ima ih, primjerice, kupiti u dm-a za 30-ak kn?
opet nemam dobrih iskustava ni sa dm-ovim toplomjerima. kupila 2 i oba neispravna. i samo za info, ženska mi vratila novce i opet ih stavila na policu za prodaju
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 12:05   #1077
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
to je ovaj pretpostavljam..

na kraju cu kupit i rektalni i usni....
sad kad sam bila u bolnici, sestra mi je s tim mjerila temperaturu...
al opet lako za mene, bebač je bebač...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 12:44   #1078
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
opet nemam dobrih iskustava ni sa dm-ovim toplomjerima. kupila 2 i oba neispravna. i samo za info, ženska mi vratila novce i opet ih stavila na policu za prodaju
Ma daaaj!!

A ništa onda te neću kupiti već ću kupiti taj rektalni pa viditi kako će ići s njim.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 12:50   #1079
Ja ću sigurno kupit 2 vrste tj. rektalni i ušni ili onaj ko duda, pa kaj ne bu pasalo malome, platonski dobije.
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 13:19   #1080
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Ma daaaj!!

A ništa onda te neću kupiti već ću kupiti taj rektalni pa viditi kako će ići s njim.
ovo boldano

za toplomjere je istina. Mijaja zna o kojem dm-u pričam
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.