Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2003., 18:35   #61
Polozaj zene u Islamu!

Sura 4, 34/
"Ako pak sumnjate, da bi se zene mogle pobuniti, onda ih upozorite na to, ne koitirajte s njima i po potrebi ih tucite!"

To kaze Mohamed u svom Kor'anu !
Kakav je stvarni polozaj zene u Kor'anu mozemo sada malo poblize preispitati ?
Koran odredjuje cijenu zene kod udaje, rastavu braka, kao i naslijedje zene.
Po Suri 4,3-----, moguce je imati samo 4 zene, koje se mora ravnopravno tretirati. Mohamed je pak imao cak 19 zena, od kojih je jedna bila tek sest godina stara kad ju je ozenio, a sa devet godina je s njom vec koitirao, a imala je tek 18 godina, kada je on umro. Muslimanski teolozi pak misle, da je to bilo samo etabliranje poligamije u Islamu, buduci da nije moguce sve cetiri zene jednako voliti i jednako se prema svima odnositi.
Po Kor'anu je mogao jedan Musliman nesmetano koitirati sa ropkinjama i cak uzeti jednu ropkinju za zenu, ako je to zelio.
Medjutim, uz brak u Islamu je dozvoljen i konkubinat. To je jedna vrsta "braka" za odredjeno vrijeme, sto je za trgovce bilo vrlo prakticno. Prije pocetka konkubinata, moralo se samo utvrditi vrijeme i cijena tog odnosa.
Dokaz u Suri 4,24 .

Medjutim, glavna zadaca zene u Islamu je radjanje djece. Dzihad je glavna preokupacija zene, jer ona mora dati ljudski "mateijal" za rat.
Zena je u Kor'anu muzu podlozna, ona je tzv. "porodiljna masina".
Dokaz u Suri 4, 34 . Vidi Pocetak ovoga teksta!

Tim se otvaraju ove mogucnosti za jednog Muslimana, da maltretira svoju zenu na legalan nacin:
a) ako ne zeli s njim koitirati, neovisno o uzrocima te odluke.
b) Ako napusti kucu bez muzeve dozvole.
c) Ako ne izvrsava ritualne duznosti, pranja i molitve.
d) Ako ne respektira muza, ali po njegovu uvjerenju.
U Kor'anu je zena takodjer u zapostavljenoj situaciji kod nasljedja. Ona moze iskljucivo naslijediti polovicu onoga sto moze naslijediti jedan muskarac.

A sada se obratimo Haditu, gdje se situacija dramaticno pogorsava za zene.
"Hej Zene! Najveci dio od vas je materijal za paklenu vatru, jer puno zanovijetate, puno se tuzite i zapostavljate pravo obitelji."
(Kanzu 'l -ummal)

"Pakao je stvoren za glupe, a zene su najgluplje medju glupima !
Ako jedna zena zeli sumnju ukloniti, da je glupo stvorenje, onda se mora bezuvjetno pokoriti svom muzu"
/Al-Bukari/

U Sariji pocinju pravi bolovi za zene.
Ona se mora zacadoriti, dakle nositi slajer=Hidjab. A Slajer mora pokriti sve od glave do pete. Postoje razlicite uredbe u razlicitim islamskim zemljama o nacinu odjevanja.
Oko 150 000 000 islamskih zena, dakle Muslimanki je obrezano=deklitorirano. Ima vise vrsta ovog zahvata, a najstrasniji je tzv. "faraonsko obrezanje", koje odstranjuje i male i velike vag. labije. Ta strasna procedura se cak smatra cascu za zenu. Milioni umiru poslije takvih zahvata pri upotrebi nesterilnih kautela. Kasniji problemi pri koitiranju i porodjaju izazivaju uzasne bolove.

I u slucaju ubojstva za jednu zenu se placa u pola manja osteta nego za jednog odraslog muskarca.
Kod suda zena vrijedi "pola" covjeka kao svjedok.
Ovo je mali presjek dokumentacije o "vrijednosti" zene u Islamu.
Sto je vase misljenje o ovom tretmanu zene u Islamu ?
M.
Meta12 is offline  
Old 24.08.2003., 18:46   #62
Re: Polozaj zene u Islamu !

Quote:
Meta12 kaže:
"Pakao je stvoren za glupe, a zene su najgluplje medju glupima !
Ako jedna zena zeli sumnju ukloniti, da je glupo stvorenje, onda se mora bezuvjetno pokoriti svom muzu"
/Al-Bukari/[/B][/QUOTE]


Mene samo zanima da li taj moron koji je ovo izjavio zna da ga je žena rodila? Il je iz šupka očevog možda izašao? I da li taj moron zna da je 100 % glup zbog gena od glupače i glupana-: od majke, jer je ko žena glupa i od oca- jer je ševio glupaču pa je i sam glup.



Islam je općenito najprimitivnija religija, što možemo vidjeti i po ovome. Što drugo reći nego da žalim te jadne žene koje su rođene u tom islamskom okruženju. One su stvarno odlučile patiti ovaj život


Pardon na upotrebi izraza šupak umjesto analni otvor i ševiti umjesto koitirati, ali kraj ovakvih tragedija, takvi izrazi su zaista potrebni.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 24.08.2003., 19:05   #63
Sura 4, 34/
"Ako pak sumnjate, da bi se zene mogle pobuniti, onda ih upozorite na to, ne koitirajte s njima i po potrebi ih tucite!"


odakle to "sumnjate" , "pobuniti!"
joooj odakle vadis te ajete iz kurana,

evo kako ide taj ajet

"34. Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite! - Allah je, zaista, uzvišen i velik! "


trebas da imas na umu da nas uzor u svemu je Muhammed , nikad nije udario svoju zenu a kamoli sta drugi, zbog cega bi ja udarao svoju zenu, Gothica nemoj biti lud

Plus sta je Muhammed rekao:

"Najbolji musliman je onaj koji je najbolji prema svojoj zeni a ja sam najbolji prema svojoj", ovo ti sve kaze

"A sada se obratimo Haditu, gdje se situacija dramaticno pogorsava za zene.
"Hej Zene! Najveci dio od vas je materijal za paklenu vatru, jer puno zanovijetate, puno se tuzite i zapostavljate pravo obitelji."
(Kanzu 'l -ummal)

"Pakao je stvoren za glupe, a zene su najgluplje medju glupima !
Ako jedna zena zeli sumnju ukloniti, da je glupo stvorenje, onda se mora bezuvjetno pokoriti svom muzu"
/Al-Bukari/"

ne izmisljalj hadise Boga ti , sta covjece bozi lazes, Muhammed jest rekao kad je vidio Pakao da vecina medju njegovim stanaovnicima su zene a odakle ti rijec " glupe" , ne serendaj Boga ti.


"Oko 150 000 000 islamskih zena, dakle Muslimanki je obrezano=deklitorirano. Ima vise vrsta ovog zahvata, a najstrasniji je tzv. "faraonsko obrezanje", koje odstranjuje i male i velike vag. labije. Ta strasna procedura se cak smatra cascu za zenu. Milioni umiru poslije takvih zahvata pri upotrebi nesterilnih kautela. Kasniji problemi pri koitiranju i porodjaju izazivaju uzasne bolove."

/ obrezivanje zene je Africka tradicija i nema nista sa islamom, poslanik nista nije rekao o obreivanju zene, tako da se to odbacuje,cak je i zabranjeno to raditi, ovo sto si gore napiso pokazuje koliko ti je znanje o islamu, hvala Bogu pa ima ljudi koji nesto i znaju o islamu, pa tvojim lazima mogu stati u kraj
Harun is offline  
Old 24.08.2003., 19:08   #64
"Islam je općenito najprimitivnija religija, što možemo vidjeti i po ovome. Što drugo reći nego da žalim te jadne žene koje su rođene u tom islamskom okruženju. One su stvarno odlučile patiti ovaj život


Pardon na upotrebi izraza šupak umjesto analni otvor i ševiti umjesto koitirati, ali kraj ovakvih tragedija, takvi izrazi su zaista potrebni."



e jadnice jadni , izmislis ili kopiras sa neke krscanske stranice nesto sto je protiv islama, sto nidje veze sa islamom nema , i onda dajes ovakve izjave , ma bijedno
Harun is offline  
Old 24.08.2003., 19:37   #65
Quote:
Harun kaže:

e jadnice jadni , izmislis ili kopiras sa neke krscanske stranice nesto sto je protiv islama, sto nidje veze sa islamom nema , i onda dajes ovakve izjave , ma bijedno




E jadniče jedan prvo ti pročitaj što je Meta napisao, a što ja. Meta je izvadio sve one citate, a garant nisu puno daleko od prave istine, pošto svi znamo dobro kakav je odnos islama prema ženama, feredže na glavi i ručak na podu. Dok muškići papaju za stolom. Nemoj reći da ovo nije istina, na žalost, na moru oko mene same muslimani i svaki dan vidim tu diskriminaciju i na odjeći i za objedima etc.
Ko drugo, ne obračaj mi se u muškom rodu, jer sam ja žensko.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 24.08.2003., 21:00   #66
e jadnice jadni , izmislis ili kopiras sa neke krscanske stranice nesto sto je protiv islama, sto nidje veze sa islamom nema , i onda dajes ovakve izjave , ma bijedno


e onda ovo vazi za njega
Harun is offline  
Old 24.08.2003., 21:46   #67
zasto zene u islamskim zemljama, smiju izaci van same ,samo da demonstriraju?

nevinost...kako muslimani sad gledaju na nevinost?
ako zena ne krvari, u prvoj bracnoj noci ...sta se zakljucuje?
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Old 24.08.2003., 21:57   #68
Quote:
Harun kaže:
e jadnice jadni , izmislis ili kopiras sa neke krscanske stranice nesto sto je protiv islama, sto nidje veze sa islamom nema , i onda dajes ovakve izjave , ma bijedno
e onda ovo vazi za njega
Kakav si ti uceni Musliman, a ne poznajes niti svoju vjeru?
Islam je glede zene toliko represivan, da je cudo da zene to uopce trpe. Ali na zalost, drugog izlaza nemaju, jer buduci da su rodjene u Islamu, ili ako konvertiraju, onda gube sva prava na slobodu. One iz islamske zajednice mogu izaci samo kao mrtvi lesevi, dakle u jednom sarkofagu. I tu je evidentna najteza represija Islamske zajednice u odnosu na svoje sljedbenike, a posebno zene, koje su izvrgnute svim mogucim torturama.

Moji citati i moji navodi su istiniti iskazi, jer potjecu iz islamskih izvora, Kor'ana i Hadita, a ne sa bilo kakvih krscanskih stranica.
Da ti uopce nisi verziran u ovim spisima evidentno je, jer ja upucujem i na druge Sure u Kor'anu, koje ti mozes u tvom prevodu donijeti, kako ljudima nebi bilo tesko razumjeti, da se tu u smisaonom dijelu tekstova nista ne mjenja. Islam ugnjetava zene, sto cijeli svijet zna, a posebno zene, ali one nemogu nista poduzeti jer bi se tim postupkom izvrgle jos vecoj represiji ili cak i smrtnom ishodu.

Zene u Islamu su iskljucivo "porodiljne masine", koje moraju radjati djecu do besvijesti i konacne propasti, jer to stoji u doktrinarnom sadrzaju Islama.

Poligamija, koja se u danasnje vrijeme ocuvala iskljucivo kod bogatih seika, potjece iz Mohamedova vremena. Tocno, poslije bitke na brdu Uhud, sjeverno od Medine, kada je Mohame dospio u tesku depresiju zbog gubitka ljudstva. On je dao primjer da prezivjeli suborci moraju uzeti za zene udovice poginulih, a on je odmah ozenio jednu od svog poginulog prijatelja, s ocititom napomenom za pravljenje sto vise djece.

Mohamed je u braku sa svojom prvom zenom Katidzom bio izrazito vjeran monogamiji. Poslije njezine smrti do godine 625 cetiri zene, kao sto je naredio za sve MUSLIMANE. Poslije toga, do godine 629 ozenio je jos pet zena, zatim jos deset, sto je onda morao opravdati jednom promjenom u Kor'anu, da mu je to sam Bog dopustio, sto ocito pokazuje da je Kor'an ljudsko djelo, i to vrlo loseg moralnog sadrzaja, jer nikom nije jasno, kako bi se to Bog mogao prevariti u svojim zapovijedima. Najprije je odobrio 4 zene, pa onda svom ljubimcu pedofilnom Muhamedu, naknodno jos 15 zena. Kojeg li apsurda i kojeg li Allaha, pustinjskog demona, kako su ga slavila sva beduinska plemena u S. Arabiji u ono vrijeme. Dakle, Bog za njega pravi iznimke, on je to sam rekao. Pokazi nam taj tekst, da ti ga ja nebih morao postirati.
ako su upucen u svoje svete "spise"!

Ova gore konstatacija niti je, niti se smije ocijeniti kao uvreda, jer stvarni dokazi za ovo postoje u povijesnim dokumentima arapskih Beduina na poluotoku S. Arabije, gdje se Allaha slavilo kao jednog pustinjskog demona.
A sto se sve i danas cini muslimankama u realnom zivotu, to je veliki zlocin u odnosu na ljepsi spol, a on to nije zasluzio. Zenama se ne dopusta svugdje pohadjanje skola i univerziteta, jer se smatra, da su glupe i da trebaju sjediti kod kuce. Ima iznimaka, ali to je rijetkost.
M.
Meta12 is offline  
Old 24.08.2003., 22:10   #69
moram pokvariti meti temu

sjetio se one od ante bubala:

nedaj boze turske sile,da islamska dodje moda
da mi andja 'nako ljepa ,zamotana hoda
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Old 24.08.2003., 23:21   #70
"Islam je glede zene toliko represivan, da je cudo da zene to uopce trpe. Ali na zalost, drugog izlaza nemaju, jer buduci da su rodjene u Islamu, ili ako konvertiraju, onda gube sva prava na slobodu. One iz islamske zajednice mogu izaci samo kao mrtvi lesevi, dakle u jednom sarkofagu. I tu je evidentna najteza represija Islamske zajednice u odnosu na svoje sljedbenike, a posebno zene, koje su izvrgnute svim mogucim torturama."

/ nagadja li ga nagadja


"Moji citati i moji navodi su istiniti iskazi, jer potjecu iz islamskih izvora, Kor'ana i Hadita, a ne sa bilo kakvih krscanskih stranica. "


ne serendaj u ruke nisi nikad uzeo Buharijnu zbirku hadisa a kamoli da si procito, ja sam citao knjige te, i ne stoji kao sto ti navodis "glupe zene u dzehenem"

pogledajte svi kako ide hadis pravo ovo cu sad prepisati iz knjige

"Prenosi se od Usame bih Zejda, r.a, da je Resullullah s.a.vs rekao : Stajao sam na vratima dzenneta(raja) i vidio da su u njemu pretezno siromasi, a oni od bogatih kojima nije dosudjena vatra, zadrzani na vratima dzenneta. Stajao sam na vratima Dzehennema(pakla) i vido da tamo najvise ulaze zene." Biljezi Buhari i Muslim

pogledajte kako je Meta naveo taj hadis :

"Pakao je stvoren za glupe, a zene su najgluplje medju glupima !
Ako jedna zena zeli sumnju ukloniti, da je glupo stvorenje, onda se mora bezuvjetno pokoriti svom muzu"
/Al-Bukari/"

koliko ga je izvrnuo nidje veze svezom, ja vjerujem da je Meta kopirao sa neke krscanske stranice i postirao ovdje, vidite koliko se laze na islam, hajde da je istina onaj hadis sto Meta navodi inekako , ali ovo nema smisla

nemoj se brukati molim te

da ne komentarisem dalje ovo govori koliko Meta izmislja na islam ili kopira sa krscanski stranica sto su protiv islama
Harun is offline  
Old 25.08.2003., 00:08   #71
Re: Re: Polozaj zene u Islamu !

Pardon na upotrebi izraza šupak umjesto analni otvor i ševiti umjesto koitirati, ali kraj ovakvih tragedija, takvi izrazi su zaista potrebni. [/B][/QUOTE]


Svaka čast, :klap:
Creeping Death is offline  
Old 25.08.2003., 03:57   #72
Aj da neko jos drzi zene na mjestu koje im spada. Samo ne valja im ovo s batinama kad ne slusaju. Treba to lemat bez obzira na razlog bar jednom tjedno. Iz prereventive.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Old 25.08.2003., 13:27   #73
"Samo ne valja im ovo s batinama kad ne slusaju. Treba to lemat bez obzira na razlog bar jednom tjedno."

ma ljudi moji nemoj te biti smijesni ko voli da udara svoju voljenu zenu, to jedino ako dodje do te situacije

evo jedan primjer:

covjek ima zenu sto je trudna i ona zbog slabe odgovornosti prema djetetu pocne pusiti cigare ili piti alkohol a stomak joj u sestom mjesecu,
prvo ce je covjek strogo upozoriti ako ne poslusa onda tek malo primjeniti onu goru metodu da osjeti strah i da vidi da to nevalja sto radi, jer skodi djetetu i dijete moze biti kad se rodi dozivotno hendikepirano.

e u ovim slucajevima bih ja pristupio metodi onoj sto svak mrzi

a da ja udaram svoju dragu i voljenu zenu , nepada mi napamet, ako cu je udara kojeg varag cu se sa njom zeniti, nemoj te biti smijesni i naivni i nasjedati na te price da muslimanska zena u braku zlodstavljana itd

jest istina ima svakakvih muslimana da Bog sacuva, i kad oni podju za ovim metoda da udaraju zenu samo radi nekih sitnica onda ga treba uhvatti negdje isprebijati da mu se nezna gjde je nos gdje su oci.

pravilo : Muhammed je nas uzor nikad nije udario svoju zenu, a Bog je rekao u kuranu da je on najbolji uzor u ponasanjau i uopste, zaboga miloga zbog cega ja ili neki peti ili desti da udaram zenu, jos ako je zena vjernica i ako je BOg voli bolje ti je oprziti ruku na vatri nego njoj zlo nanijeti
Harun is offline  
Old 25.08.2003., 16:50   #74
Koje muško udari ženu, to nije muško nego papčina. Točka, i the end.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 25.08.2003., 17:28   #75
Quote:
Meta12 kaže: "Pakao je stvoren za glupe, a zene su najgluplje medju glupima ! Ako jedna zena zeli sumnju ukloniti, da je glupo stvorenje, onda se mora bezuvjetno pokoriti svom muzu" /Al-Bukari/
Meta 12,
Molim te možeš li navesti na kojem mjestu se ovo nalazi? Svaki hadis ponaosob, u Buharijinoj zbirci, ima svoju oznaku! Mozes li, dakle, reci koji je ovo broj hadisa, koji tom, i sl.? Ne kazem da se to tamo ne nalazi, ali ja nisam mogao pronaci ovaj navodni "hadis".

Na ostale, posebno na Gothicu, apeliram da ne nasjedaju na nesto sto nije provjereno i utvrdjeno kao takvo. Najvise polemika ovdje izazvao je ovaj navodni hadis, o ženama koje su gluplje od najglupljih.... a Meta uopce nije ponudio adekvatan izvor. Svako može napisati neku izmišljenu rečenicu i u zagradi upisati "Bukhari", a da toga tamo uopće nema.
Shady is offline  
Old 25.08.2003., 19:18   #76
meta,
da bi nam i sebi uštedio vrijeme pronađi u arhivi nešto na ovu temu.

Gothica,
moj Kisme( recimo sudbina) je bio da odrastam u komunističkoj porodici,
pa sam Hvala Bogu postao pravi musliman, a ne masa ljudi koja samo nosi muslimansko ime.

PA zar misliš da bi čovjek koji je iole normalan bio muslimanom da je odnos prema ženi onakav kakvim ga meta i ostali prikazuju???

Boga mi moga to nije Islam.

Što se tiče onoga "udariti" u Hadisima je pojašnjeno da se žena ne smije udariti tako jako da joj se nanesu bilo kakve tjelesne povrede.

U hadisima se spominje i udarno sredstvo.
E zamisli sad ti naljutiš muža a on otrči po četkicu za zube i udari te s njom.
šta bi se dogodilo?
Crkla bi od smijeha!!!!

Monogamija je u svojim počecima imala za cilj rješavanje problema.
Naime,
radi čestih napada na muslimane i odbrane muslimanske države pojavilo se mnogo udovica.

U Islamu je čast žene neprikosnovena pa su muslimani poticani da zbrinu te žene, jer je ona gubitkom muža ostajala nezbrinuta, a time je i njena čast dolazila u pitanje!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Old 25.08.2003., 19:26   #77
žena

Zaboravih napisati ovo.

U slučaju da neki muškarac za neku ženu kaže da je kurva, bestidnica i sl. u slučaju da ne nađe 4 svjedoka koji će potvrditi isto, prema šerijatu, dobiva tešku i sramnu kaznu!!

Žena je čak bila povod za napad muslimana.

Radi otmice žene od strane nemuslimana.

žao mi je što nema konkretnije podatke o tome, ali ipak radi činjenice da ova priča dolazi iz muslimanskog miljea dovoljno govori o tome kakva je žena svetinja.

PA i pokrivanje žene ima za svrhu zaštitu.

Muškarci su uglavnom pokvareni i vole gledati žene (žene to znaju ), i onda se te žene požele i to na način koji je haram.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Old 25.08.2003., 20:18   #78
"Monogamija je u svojim počecima imala za cilj rješavanje problema.
Naime,
radi čestih napada na muslimane i odbrane muslimanske države pojavilo se mnogo udovica."

ja sam cito u oslobodjenju prije nekoliko kako su neke zene bosni udovice bile primorane na prostituciju da bi na taj nacin zaradile pare kako bih sebi i djeci kupili hrane, kad bi covjek mogao vise zena ozeniti i na taj nacin izdrzavati i sacuvati njihovu cast od prostitucije, zato je vizezenstvo u islamu dozvoljeno.
Harun is offline  
Old 25.08.2003., 20:42   #79
Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
Monogamija je u svojim počecima imala za cilj rješavanje problema.
Naime,
radi čestih napada na muslimane i odbrane muslimanske države pojavilo se mnogo udovica.

U Islamu je čast žene neprikosnovena pa su muslimani poticani da zbrinu te žene, jer je ona gubitkom muža ostajala nezbrinuta, a time je i njena čast dolazila u pitanje!
Monogamija?
Jesi li se zabunio mozda? Kako se monogamijom moze rijesiti problem "mnogo nezbrinutih udovica"?
Blaise is offline  
Old 25.08.2003., 20:43   #80
Re: žena

Quote:
Vojnik Gorčin kaže:
Zaboravih napisati ovo.

U slučaju da neki muškarac za neku ženu kaže da je kurva, bestidnica i sl. u slučaju da ne nađe 4 svjedoka koji će potvrditi isto, prema šerijatu, dobiva tešku i sramnu kaznu!!

Ja sam čitala neš drugo. Rečeno je da ako žena fizički muškarca ozlijedi, da dobiva gadnu kaznu, a recimo kad je netko siluje, taj ne dobiva kaznu jer se uvijek može izvlačiti da ga je "mamila" etc. To sam pročitala.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.