Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 00:09   #41
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Bili ste vi i SAMOUPRAVLJANJE "primili" jer je bilo SAVRSENO.
Al' raja nije valjala, je l' to hoces da kazes?
Malo historiju islama ponovi, ne ide ti!!!!!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 00:20   #42
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Malo historiju islama ponovi, ne ide ti!!!!!
Kad shvatis "savrsenstvo" samoupravljanja, znat ces ono VAZNO, KObi.

"Kuran casni" napucuje da se pravovjernost "po plodovima" prepoznaje.

Medjumuslimanski sukob mozda i nije taj nije "plod" vec fikcija?

Ima insana svakakvih i filmova raznolikih. MAJSTORU Ivanu tehnikolor najljepsi.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 00:34   #43
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Kad shvatis "savrsenstvo" samoupravljanja, znat ces ono VAZNO, KObi.

"Kuran casni" napucuje da se pravovjernost "po plodovima" prepoznaje.

Medjumuslimanski sukob mozda i nije taj nije "plod" vec fikcija?

Ima insana svakakvih i filmova raznolikih. MAJSTORU Ivanu tehnikolor najljepsi.
Ako ti ja lakse da tako mislis, onda misli! Ne mislim ti ja ovdje sada pametovati o necemu! Javio sam se za Kur'an i tako i ostaje. SAVRSENSTVO JE TO, ko god se upustio u objektivno proucavanje (na arapskom, naravno) shvatio je vrijednost i saznao sta je istina. Ti procitao par knjizica i ovdje sudis o Kur'anu! Dalje ne raspravljam, znam da si ti spreman, ali mene ne zanima to!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 01:54   #44
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Javio sam se za Kur'an i tako i ostaje. SAVRSENSTVO JE TO,
Nema toga ni "dhina" ni insana koji slobodnomislecem naobrazenom i tankocutnom covjeku mogu prodati to "SAVRSENSTVO".

Stovise je suprotno, samo sto si ti ovdje svjez i neupucen. Inace bi znao kako lako "kjafiri" ovuda tjeraju shegu s tom vasom umisljenom rad bi "PERFEKCIJOM" oduvijek.

Nego, KObi, jesi li ikad razmisljo zasto je taj vas Alah od 317 "poslanika", za posljednjeg i najvaznijeg izabrao najmanje uchenoga?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 04:06   #45
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Nego, KObi, jesi li ikad razmisljo zasto je taj vas Alah od 317 "poslanika", za posljednjeg i najvaznijeg izabrao najmanje uchenoga?
ko kaže da je bio najmanje učen!? baš obratno!

samo Ivane on nije podučen od ahmaka kao što smo ti ili ja ili što su bolji ili gori od nas.

Podučen je od Onoga
što jednim pokretom ruke spušta
i što samno kaže "Budi!"
i ono istog trena biva
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 17:50   #46
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Stovise je suprotno, samo sto si ti ovdje svjez i neupucen. Inace bi znao kako lako kjafiri ovuda tjeraju shegu s tom vasom umisljenom rad bi "PERFEKCIJOM" oduvijek.

Nego, KObi, jesi li ikad razmisljo zasto je taj vas Alah od 317 "poslanika", za posljednjeg i najvaznijeg izabrao najmanje uchenoga?
Vidi sto se lijepo izrazi, bas tako kjafiri tjeraju shegu, i nama je to drago. Znamo da Allah upucuje i to nam je dovoljno. Znas ono: " Pouku primaju samo razumom obdareni!" (Kur'an)
I gdje nadje broj od 307, daj ne sramoti se. Nama prodajes "havu" da si ti nacitan o islamu. Pa iz ociju ti viri da nisi procitao vise od 50 knjiga o islamu! Stoga ti i islam dva razlicita svijeta. Vjeruj mi samo si pokupio rjecnik od muslimana sve ostalo ti fali! Drzi se svoje vjere i struke, o onom sto ne znas ne pricaj (pitaj, bolje je nego lupati).


I ne zamaraj se stvarima koje te se ne tice, cuvaj se briga, stvaraju ulkus!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:00   #47
Quote:
ko kaže da je bio najmanje učen!?
Zar ima ijedan učen?
Urlikanje stihova iz neke primitivne knjige nije znanje.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:11   #48
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Zar ima ijedan učen?
Urlikanje stihova iz neke primitivne knjige nije znanje.
Cudi me kako si cuo urlikanje ako mislis da citiranje stihova?
Zaista si prirodno nadaren, ko li te je nadario ili si tu uzrok svoga nadarivanja iako nisi ni bio svjestan toga kada si rodjen???

Drzite se tema za koji vas veze znanje! O ovome zaista...
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:17   #49
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ko kaže da je bio najmanje učen!?
bio je nepismen ljudi moji.....
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 18:20   #50
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 19:16   #51
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 22:05   #52
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
bio je nepismen ljudi moji.....
jah, ali mu je dato više nego ijednom prije i poslije njega! Sve su mu Allahove Riznice otvorene
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 00:25   #53
Ne vrijedi raspravljati o tome. Kada neko, kao sto je ovaj ranije, kaze o tome na to ne vrijedi obracati paznju. Jer je takvi ne zasluzuju. Poslanik s.a.v.s je bio najbolji covjek koji je prohodao zemljom, u to nema sumnje. Kada tako Allah dž.š. kaze ne treba se o tome raspravljati. Ostavio je svoj nacin zivota i to je svjedok kakav je bio.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 20:38   #54
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Vidi sto se lijepo izrazi, bas tako kjafiri tjeraju shegu, i nama je to drago. Znamo da Allah upucuje i to nam je dovoljno. Znas ono: " Pouku primaju samo razumom obdareni!" (Kur'an)
Sto prostija poruka to vise "razumom obdarenih" prostaka(sic!)

Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
I gdje nadje broj od 307, daj ne sramoti se.
To tvoji su(je)vjernici vele - 317, ne 307.

Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Nama prodajes "havu" da si ti nacitan o islamu. Pa iz ociju ti viri da nisi procitao vise od 50 knjiga o islamu! Stoga ti i islam dva razlicita svijeta. Vjeruj mi samo si pokupio rjecnik od muslimana sve ostalo ti fali! Drzi se svoje vjere i struke, o onom sto ne znas ne pricaj (pitaj, bolje je nego lupati).
U istinskog MAJSTORA ne moze biti vjere, a i struka je za MAJSTORSTVO nevazna. Samo sto to tebi ne moze biti jer te o takvim vaznim stvarima nisu naucili opsirnije.

Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
I ne zamaraj se stvarima koje te se ne tice, cuvaj se briga, stvaraju ulkus!
E, KObi, KObi - ne odgovori ti MAJSTORU na upit zasto "Alah" najmanje umnoga i najmaje ucenoga za zadnjega i najvaznijega "poslanika" odabra.

Zato ga je odabra da mu rog za svijecu prodati moze. Da ga nasamariti mze da je "Kuran" "savrsen", je l' sad shvacas, jaro MAJSTOROV?

Jer da je naprimjer Sokrat u tu jamu "dhinovu"zashao, on bi bio i |"dhina" i "Alaha" za Troju i Ilijadu pitao. Ko oni dva da bi znali sto je bilo i gdje je bilo, kad ni za Kinu i Indiju znali nisu, a koje se prostim okom vide sa visoka.

Uh, zametnu MAJSTOR da bi "Kuran" onda sigurno znao i da je Zemlja okrugla.

Il' da je Albert Einstein bio od novijih. Taj bi i "dhina" i "Alaha" na muke stavio oko relativnosti matematicke, je li tako. Gdje ce "dhin" i Alah" vishu matematiku znati.


A da je MAJSTOR Ivan u toj rupi Muhamedovoj kakvom srecom osvanuo, pitao bi "Alaha" licno "OTKUD IJEDNOJ STVARI SVRHE U VJECNOSTI". Sto mislis, ko bi tu bio rep podvio, jaro?

Muhamed jadni na smrt se prestravio, a ti da je "od Onoga poducen".
Eto, sad znas kako i ZA STO je "poucen".

P.S.: Nego bili ti KObi na ovo naprijed sto Bosniac izbjegava - ODGOVORIO, a?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 21:40   #55
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post

U istinskog MAJSTORA ne moze biti vjere, a i struka je za MAJSTORSTVO nevazna. Samo sto to tebi ne moze biti jer te o takvim vaznim stvarima nisu naucili opsirnije.
Ivane da ti nisi mason? vdim da su kod njih nižerangirane titule "majstor"

Quote:
E, KObi, KObi - ne odgovori ti MAJSTORU na upit zasto "Alah" najmanje umnoga i najmaje ucenoga za zadnjega i najvaznijega "poslanika" odabra.
to ti je Ivane iz Milosti Njegove- daljidi moglu lakže da prpoznaju i razlikuju pravi put od zablude, Arapi do POslanika bili narod što je "s grane dofaćo", a od Njega iznjedriše civlizaciju.. ne znam vidiš li bitnu razliku


Quote:
dhina"
haj malo pojasni šta i ono dođe ovo?

Quote:
Uh, zametnu MAJSTOR da bi "Kuran" onda sigurno znao i da je Zemlja okrugla.
nisi domaću zadaću uradio.... pročitaj suru Ja-Sin tamo ćeš naći nešto o kratanju zemlje i otalih nebeskih tijela

Quote:
Il' da je Albert Einstein bio od novijih. Taj bi i "dhina" i "Alaha" na muke stavio oko relativnosti matematicke, je li tako. Gdje ce "dhin" i Alah" vishu matematiku znati.
moj Ivane opet padaš na zadaći, pa znaš da ne valja u školu bez zadaće dolaziti!?

Kur'an ti davno prije "Jednog kamena" u relativitetu zborio, Allah se kune vremenom, a ti se pitaš "šta Allah hoće sa ovim primjerom?"... a mumini ti tu relativnost rastežu i sabijaju svaki dan...


izvinut ćeš me sad Ivane ali beba mi plače
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:51   #56
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Ivane da ti nisi mason? vdim da su kod njih nižerangirane titule "majstor"



to ti je Ivane iz Milosti Njegove- daljidi moglu lakže da prpoznaju i razlikuju pravi put od zablude, Arapi do POslanika bili narod što je "s grane dofaćo", a od Njega iznjedriše civlizaciju.. ne znam vidiš li bitnu razliku


haj malo pojasni šta i ono dođe ovo?



nisi domaću zadaću uradio.... pročitaj suru Ja-Sin tamo ćeš naći nešto o kratanju zemlje i otalih nebeskih tijela


moj Ivane opet padaš na zadaći, pa znaš da ne valja u školu bez zadaće dolaziti!?

Kur'an ti davno prije "Jednog kamena" u relativitetu zborio, Allah se kune vremenom, a ti se pitaš "šta Allah hoće sa ovim primjerom?"... a mumini ti tu relativnost rastežu i sabijaju svaki dan...


izvinut ćeš me sad Ivane ali beba mi plače
"Dzhina", "dzhina" - lapsus tipcius, i u tebe ih je prevec.

Znaci, ovako bi "dzhin" i "Alah" Sokratu odgovorili. Dobri mudrac provalio bi obojicu dok si reko britva i poso kuci. Stoga sto je i UCEN i UMAN
Vidis li ti kakvu razliku?

Nego sto bi "Alah" i "dzhin" MAJSTORU Ivanu odgovorili - pusti tu mutez s "vremenom? Tako su nordijski bogovi zaklinjali 2000 godina prije muslima.

Da ta Ja Sin cveba o "kretanju nebeskih tijela" nije blizu "arapskim brojkama" sto ste ih Hindusima izbunarili, pa svijetu pod svoje prodali?

Iznosio si ti tu muljavu kozmubologiju ovuda vise puta ambiciozno - suc muc pa prolij.


Arapi znaci "prepoznali pravi put od zablude" preko insana koji ne smije, niti ne zna nista da pita!!!???cerek:
Vala odusevi ti MAJSTORA ove prilike na vise razboja, Gorcine.

Nego bi li ti na ovo naprijed sto Bosniac izbjegava - ODGOVORIO?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 23:40   #57
prvo imaš od mene jedan applausse- mislim da je zaista prava umjetnost toliko toga reći a zapravo ništa ne reći
:klap: :klap: :klap: :klap: :klap: :klap: :klap:

a za moje greškice u kucanju... heh malo me je sramota toga, ali se tješim na raaazne načine...

i ne traži se učen i uman nego SRČAN vidiš/poimaš li ti tu razliku...

prođi se ti računa i brojeva ovdje je u pitanju viša matematika
eto i matematika je puna jasnih pravila a opet sva je ograđena u beskonačnostima... eto tako je i vjera u Boga jednostavna- put je jasan i ograđena a opet pun beskonačnosti- baš kao tačka što se kroz nju može bezbroj pravih povući!

nije Muhammed a.s. da Arapi lakše razlikuju nego ja i ti- beduina je lahko zadiviti - faca je onaj ko mene i tebe zadivi i ostavi bez riječi!
ja ne znam koja si ti struka( jel mason uopće struka?), ali posmatrajući Kur'an sa aspekta moje struke, a to je teorija književnosti, ja sam ostao apsolutno zadivljen i zatečen jezikom, stilom, kompozicijom, metrikom,... Kur'ana kao književno-umjetničkim djelom...
recimo,uskraćen sam za poznavanje arapskog jezika, ali kad čitam prijevode i tumačenja ostanem zadivljan jednostavnosti poruke koju nosi jedna jedina riječ a ta riječ eksplodira u sliku, pa vidim ljude kako se upućuju prema izvoru ili zlatare kako izdvajaju zlato iz zemlje...
Quote:
Nego bi li ti na ovo naprijed sto Bosniac izbjegava - ODGOVORIO
jel misliš na "otkud svrhe u vječnosti?"
neka ti moj odgovor bude pitanje "koja je svrha vječnosti?" reci mi ovo pa ću ti na osnovu toga, Inšallah, dati toliko žuđeni odgovor!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 23:46   #58
Quote:
Znaci, ovako bi "dzhin" i "Alah" Sokratu odgovorili. Dobri mudrac provalio bi obojicu dok si reko britva i poso kuci. Stoga sto je i UCEN i UMAN
Vidis li ti kakvu razliku?
Pa lijepo, vidi se da su svi mudraci uvijek bili "slozni" oko nekih pitanja pa su tako svi pametni i niko nikog ne iskljucuje. Ne prodaji maglu tamo gdje je niko nece kupiti! Na ranije ti postove nema svrhe odgovarati jer jedini tvoji ciljevi su isti kroz sve postove, ispasti pametan! Mozda nekad i otvoris oci i vidis da nisi bas toliko pametan koliko si umisljas!

Koje je mjerilo ucenosti?
Sta treba biti da bi covjek bio ucen??
Da li IQ ima veze s tim?
Da li su mjerila ucenosti ista kod svih ili se pak razlikuju?

Quote:
Nego sto bi "Alah" i "dzhin" MAJSTORU Ivanu odgovorili - pusti tu mutez s "vremenom? Tako su nordijski bogovi zaklinjali 2000 godina prije muslima.
Imas Istiharu namaz (ti posto pojma nemas sta je to, nauci) pa se zapitaj?


Quote:
Da ta Ja Sin cveba o "kretanju nebeskih tijela" nije blizu "arapskim brojkama" sto ste ih Hindusima izbunarili, pa svijetu pod svoje prodali?
Jos jedna u nizu gluposti (koja ima za cilj dokazati da si ti "UCEN" i "UMAN")!

Quote:
Iznosio si ti tu muljavu kozmubologiju ovuda vise puta ambiciozno - suc muc pa prolij.
Sto neko pametan rece: "Iznesi dokaze pa onda ocjenjuj!"

Quote:
Arapi znaci "prepoznali pravi put od zablude" preko insana koji ne smije, niti ne zna nista da pita!!!???cerek:
Vala odusevi ti MAJSTORA ove prilike na vise razboja, Gorcine.
Navedi tacno na osnovu cega to zakljucujes, ne "lupetaj" na osnovu onoga sto tvoj um dokace da je tako. Ti mozda nisi u stanju shvatiti dobro sta je "pisac htjeo da kaze"!??

Quote:
Nego bi li ti na ovo naprijed sto Bosniac izbjegava - ODGOVORIO?
Navedi tacno pitanje, ne pokusavaj se praviti pametan tamo gdje to ne mozes ispasti.

Tvoji mi postovi pomalo izgledaju smijesni. Kroz citave tvoje postove proteze se tendencija da sam sebe uzdignes i da sam sebi ispadnes pametan! Po meni je to veoma nisko, pametan covjek dovoljno suti i ne dokazuje se. Ti ocito imas volju da to budes, ali ti vjera nije bas jaca strana! Da li si procitao ijednu knjigu sire (ako znas sta je to)???
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 23:49   #59
Meni iskreno nije nikako jasno cemu ti tezis ? Dokazati nesto, sta? Postici nesto, sta? Da li ti sam znas sta zelis???
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 00:33   #60
Quote:
MAJSTOR Ivan kaže: Pogledaj post
Znaci, ovako bi "dzhin" i "Alah" Sokratu odgovorili. Dobri mudrac provalio bi obojicu dok si reko britva i poso kuci. Stoga sto je i UCEN i UMAN
Vidis li ti kakvu razliku?
A ti bi mudrost Jedinoga, koji sve pokrece, htio mozgovno dokuchiti?
Ti probaj... ali sve sto ces uspeti bice MOZGOVNO naglabanje... ili MOZ'GOVNO.
Da li ti, sad, osecas kakvu razliku?
__________________
Šta je bilo, bilo je.
Šta će biti, tajna je.
Sadašnjost nam bitna je, i obaveza teška je.
M.Č.
Putnick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.