Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2010., 18:39   #1061
Ja ne kužim čemu ovakvo masovno pljuvanje po Djevicama (i to na istoimenom topicu-što će reć da su u većini čitatelji samog topica pripadnici tog znaka ili im je bliska osoba Djevica)..
ko da sad odem na topic o Vagama ( s njima sam bome imala susrete treće vrste) i krenem....'narcisoidni, opsjednuti izgledom, za ljubav je najbitnija 'fasada', kakti diplomati ali ih je zapravo trta ući u svađu jer se u njoj nikako ne snalaze,...'..ok, to je bilo moje iskustvo sa njima, pa to pobogu ne znači da je svaki pripadnik tog znaka takav
Pa naravno da ne bi sad pokušala na tom onda topicu sve uvjeriti u njihove mane. To je Sizifov posao.

Evo primjer jedne Djevice,..
kur*a nema šta
http://www.astrotheme.com/portraits/jwk5euKd6HjP.htm
Osim toga, među svim znakovima se nađe 'negativaca' i 'pozitivaca'. Bespotrebno je generaliziranje.


"Niko mi od njih nije prijatelj, poneko udaljeni poznanik, kolega sa posla ili komsija, par njh skolski prijatelji. Ne daj Boze da mi djevica bude nesto vise u zivotu."

A kako onda (Slizim) možeš biti tako apsolutistički i detaljistički upućena u psihologiju djevice i njihove mane ako sa niti jednom nisi bila "tako dobra" , već je sve ostalo na razini poznanstva. Znači ti si na razini promatrača (ili rekla-kazala) zaključila ovakve poprilično ekstremne stvari.
Zanimljivo.
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.

Zadnje uređivanje mrtva_pusa : 25.06.2010. at 18:55.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 20:57   #1062
Ako mogu reci da mi se nesto dopada kod djevica koje poznajem (ja volim vjerovati u ono sto vidim i dozivljavam, a natalne karte me ne zanimaju) su njihova urednost i cistoca, njih i doma gdje zive. Tu se apsolutno slazemo.Nadalje, tu je i nacin baratanja s novcem. I tu se slazemo. S tim, da je ta sloga u tim stvarima znala skoro pa natjerati te djevice da se druze s jednom vagom i da traze njeno drustvo.
Medjutim, svako malo naprednije razmisljanje o necemu, prakticna provedba ljubavi prema zivotinjama i drugima, pokusaj sagledavanja cjeline problema umjesto jednog njegovog dijela, sa djevicom je bio propali posao. Steta.
Mozda muska djevica ne pravi iste greske?
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 21:00   #1063
eto ipak sam škorpion, ali u 1. kući imam neptun pa zato nisam poput većine djevica
Quar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 22:09   #1064
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Medjutim, svako malo naprednije razmisljanje o necemu, prakticna provedba ljubavi prema zivotinjama i drugima, pokusaj sagledavanja cjeline problema umjesto jednog njegovog dijela, sa djevicom je bio propali posao. Steta.
Mozda muska djevica ne pravi iste greske?
Ne znam koliki ti je uzorak djevica na kojem temeljiš mišljenje. Moje iskustvo je da većina ljudi, neovisno o znaku, situaciju sagledava isključivo iz svoje perspektive. Ja sagledavam iz svačije. I tko onda dobije bolji uvid u cijelu situaciju?

Dio o ljubavi neću ni komentirati. Bilo bi glupo da se ponavljam. Pogotovo zato što si gornjim upisom dokazala da si upravo jedna od tih koja nema baš izraženu sposobnost naprednijeg razmišljanja. Ovime ne želim vrijeđati, ali samo takav dojam može ostaviti osoba koja o cijeloj grupi ljudi (uključujući ljude koje nikad nije ni upoznala) formira mišljenje na temelju malenog uzorka, unatoč činjenici što joj ljudi koje naziva bezosjećajnima, nekreativnima i ograničenima smireno objašnjavaju zašto je taj dojam krivi.

Ako idem opisivati znak kojem pripadam, uključujući pritom i samokritiku, to bi izgledalo ovako: pedantne, perfekcionisti, sklone analizi, kritične, ali daleko više samokritične, suzdržane u izražavanju emocija, ali emotivne, požrtvovne i odane ljudima koje vole.
Neka me isprave Djevice ukoliko se ne nalaze u ovom opisu.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 22:44   #1065
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post

Ako idem opisivati znak kojem pripadam, uključujući pritom i samokritiku, to bi izgledalo ovako: pedantne, perfekcionisti, sklone analizi, kritične, ali daleko više samokritične, suzdržane u izražavanju emocija, ali emotivne, požrtvovne i odane ljudima koje vole.
Neka me isprave Djevice ukoliko se ne nalaze u ovom opisu.


Čak bih rekla da mnoge pretjeruju u toj samokritičnosti.
Nijedna Djevica koju znam, uključujući i sebe samu, ne zna kako treba primiti kompliment i gotovo nikad u potpunosti komplimentima ne vjeruje.

Uz to, ne slažem se sa Slizimom u vezi analize jer mislim da jednako dobro analiziram i dijelove nečega i "the big picture".
Prijatelji mi se baš za takve stvari obrate, kad trebaju savjet i mišljenje temeljeno na analizi cjelokupne situacije.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 01:54   #1066
Pa glupo je uopće govorit djevice su ovakve ,onakve ,to je generaliziranje.Naravno da postoje osobine koje dijelimo ,ali nismo svi isti.

Ja recimo nisam pedatna ,uredna ni sudržana u izražavanju emocija, čak pretjerujem i dramatiziram(mjesec u lavu).,ali zato analiziram sve do besvijesti i samokritična sam.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 15:36   #1067
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ne znam koliki ti je uzorak djevica na kojem temeljiš mišljenje. Moje iskustvo je da većina ljudi, neovisno o znaku, situaciju sagledava isključivo iz svoje perspektive. Ja sagledavam iz svačije. I tko onda dobije bolji uvid u cijelu situaciju?

Dio o ljubavi neću ni komentirati. Bilo bi glupo da se ponavljam. Pogotovo zato što si gornjim upisom dokazala da si upravo jedna od tih koja nema baš izraženu sposobnost naprednijeg razmišljanja. Ovime ne želim vrijeđati, ali samo takav dojam može ostaviti osoba koja o cijeloj grupi ljudi (uključujući ljude koje nikad nije ni upoznala) formira mišljenje na temelju malenog uzorka, unatoč činjenici što joj ljudi koje naziva bezosjećajnima, nekreativnima i ograničenima smireno objašnjavaju zašto je taj dojam krivi.

Ako idem opisivati znak kojem pripadam, uključujući pritom i samokritiku, to bi izgledalo ovako: pedantne, perfekcionisti, sklone analizi, kritične, ali daleko više samokritične, suzdržane u izražavanju emocija, ali emotivne, požrtvovne i odane ljudima koje vole.
Neka me isprave Djevice ukoliko se ne nalaze u ovom opisu.
Pa ja stalno trubim vec u nekoliko postova koliki je uzorak i da je to uzorak ljudi koje ja poznajem, pa je i misljenje o njima temeljeno na poznavanju njih a ne vas.
Ali, posto ste i inace bukvalne po svojoj prirodi onda je jos smjesnije od mene da vam ponavljam to sve.
Ako sve djevice koje ja znam (najmanje 10) pokazuju te navedene osobine, manja je devijacija na malom uzorku nego na nekom vecem gdje bi mali pomak postao veliki i opet ne bi nista govorio.
Problem kod djevica nije taj sto imaju te osobine (osobina koje nisu pogodne ima svaki horoskopski znak), veci im je problem sto nemaju prostora unutar svoje krute prirode da se promijene i okrenu te osobine u svoju korist. Izmedju njih i nekih drugih znakova, na taj nacin dolazi do totalno drukcijeg poimanja sveukupnog svijeta i na kraju dodirne tacke su kao kada nekog zadrtog crkvenjaka pokusavas uvjeriti da bog u kojeg on vjeruje ne postoji.
Tako je i sa vama.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 15:44   #1068
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Pa glupo je uopće govorit djevice su ovakve ,onakve ,to je generaliziranje.Naravno da postoje osobine koje dijelimo ,ali nismo svi isti.

Ja recimo nisam pedatna ,uredna ni sudržana u izražavanju emocija, čak pretjerujem i dramatiziram(mjesec u lavu).,ali zato analiziram sve do besvijesti i samokritična sam.
Cuj, analiza je odlicna stvar. Ali, valja znati da se u analizu upusta onda kada je cijeli problem na sceni, da se ne bi ista stvar vise puta analizirala.
Upada se u gresku pretjerane analize, te problem izfragmentiziran se kasnije vama i ne cini veliki problem. Pa upadate u drugu gresku, da pridajete vaznosti fragmentima a ne cijelom problemu, jer on vise za vas ne postoji.
Idete i korak dalje u gresci: te male fragmente opet analizirate sve dok ne dodjete do stupidne situacije da vam nista nije jasno.

Par godina sam imala jednu djevicu pod svojom jurisdikcijom. Puno mi je trebalo da naoko sposobnu i strucnu osobu procijenim u smislu gdje bi bila najkorisnija.
Djevica je dobar cuvar dokumenata, vrijednosti, ljudi, osoba od povjerenja.
Nju mozete poslati negdje na pregovore sa dosadnim uposlenicima, jer posto ona nema ni maste ni emocije savrsena je da sjebe svaku pregovaracku koncepciju.
Pojedinacne ispade u bilo kom sistemu ne treba joj odmah dati sve, vec jedan po jedan i ona ce analizirati, ali cete vi praviti cjelokupnu sliku kada ona zavrsi fragmente.
Tako je to uspijevalo i uspijeva i sada. Ne volimo se posebno, ali zasebno djevica odlicno funkcionira sa vagom. Svaka radi svoje. Ali nema kemije.
Dobra je kada treba tusirati blizance i ribice.
Tamo gdje treba cutati isto je dobra.
Kada treba ugovarati nove poslove, idu blizanci, ovnovi i jarci.
Eto, to su moja iskustva.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 23:09   #1069
Djevica i Vaga, a nema kemije?
Ne bih se baš složila. Meni je npr. s Vagama odlična kemija i super se kužimo, ali muškarci u tom znaku su mi većinom bili nekako, hm, premlaki, neodlučni,..
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 23:23   #1070
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Cuj, analiza je odlicna stvar. Ali, valja znati da se u analizu upusta onda kada je cijeli problem na sceni, da se ne bi ista stvar vise puta analizirala.
Upada se u gresku pretjerane analize, te problem izfragmentiziran se kasnije vama i ne cini veliki problem. Pa upadate u drugu gresku, da pridajete vaznosti fragmentima a ne cijelom problemu, jer on vise za vas ne postoji.
Idete i korak dalje u gresci: te male fragmente opet analizirate sve dok ne dodjete do stupidne situacije da vam nista nije jasno.

.
nije kad pokušavaš zaspat
Ja se samo zapletem u analize,još kad pritome dodam osjećajnu komponentu

Ovaj ja volim vage odnedavno ,možda zbog marsa u vagi
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 12:12   #1071
Slizim,nemoj glumit nadriintelektualca,jer ti ne stoji...upravo ustrajanjem na predrasudama tipa-djevice hladne,djevice bezosjecajne,pokazujes ogranicenost uma,krutost duha,izoblicenu percepciju...koji moras biti ser...a da 1/12 ljudi na Zemlji negativno okarakteriziras na temelju solarnog znaka,koliko samo moras biti jadan,pun predrasuda?Daj,spusti se na Zemlju,bit je vidjeti ljude onakvima kakvi jesu,a ne onakvima kakvima ih vidis(izobliceno)kad otkrijes njihov solarni znak i u svom malom umu fokusiras se na negativne osobine znaka pa takvima vidis sve djevice...znas,PREDRASUDE su dosad sje...le covjecanstvo sasvim dovoljno,prema zenama u proslosti,zidovima,Crncima...ne mislis li?
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 17:59   #1072
Ev, nasao sam svoje Djevice. Inace meni su Vagice bas njam.
Jure Blitva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 19:58   #1073
Djevice suxaju, i imaju manjak pouzdanja.Ja sam djevica, podznak vaga.
Pročitaj opet prvu rečenicu.

Evo vidim da sam jedan od rijetkih koji su napisali tri rečenice, pa da ne ispadnem ljakse i šupak, malo ću nadopunit.
Što se tiče urednosti kuće, tu odgovaram svome nicku, mog'o bi da živim u svinjcu kad bi im'o PC i frižider pun kole (i naravno wc šolja,ali to se ne pika). A o svojoj urednosti,higijeni se brinem, to je već filozofija.
Stalno nešto analiziram, razlažem neku stvar na komadiće, pa svaki komadić posebno analiziram,iako ne vidim neku potrebu za tim.Pričam sam sa sobom (naravno ne naglas),kreiram neke priče,romane sebi u glavi, čitavu radnju (što zna trajat i po desetak sati) ali sam lijen da to sve zapišem. Pare me ne zanimaju baš, osim kad mi fali da kupim neku knjigu povezanu sa okultnim,paranormalnim ili sličnim stvarima, ali sam vješt što se toga tiče, prevarit nekog, uzet više nego što treba, scammat accounte itd.
Što se tiče ljubavi i tih "visokih" kriterija, njih baš i nema. Kriteriji su to da nije cura glupa, i da je prosječnog izgleda (više-manje). Ali me nakit živcira, prosto se naježim kad vidim lančić ili prsten, fuj gadi mi se bljak aaa
Ako se sjetim još nečega, napisat ću ^^

Zadnje uređivanje iFail : 16.07.2010. at 20:29.
iFail is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 21:46   #1074
Djevci su sexy
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 22:12   #1075
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Slizim,nemoj glumit nadriintelektualca,jer ti ne stoji...upravo ustrajanjem na predrasudama tipa-djevice hladne,djevice bezosjecajne,pokazujes ogranicenost uma,krutost duha,izoblicenu percepciju...koji moras biti ser...a da 1/12 ljudi na Zemlji negativno okarakteriziras na temelju solarnog znaka,koliko samo moras biti jadan,pun predrasuda?Daj,spusti se na Zemlju,bit je vidjeti ljude onakvima kakvi jesu,a ne onakvima kakvima ih vidis(izobliceno)kad otkrijes njihov solarni znak i u svom malom umu fokusiras se na negativne osobine znaka pa takvima vidis sve djevice...znas,PREDRASUDE su dosad sje...le covjecanstvo sasvim dovoljno,prema zenama u proslosti,zidovima,Crncima...ne mislis li?
Malo cu pojasniti.
Meni je Pluton u djevici.
Asc.node = djevica
Midheav. Djevica
I to je sve sto imam s djevicama.

Normalno je da se ne odnosi na sve djevice,vec na one koje poznajem i to dobro poznajem.
A sada upetljavati crnce, zidove, predrasude, nadriintelekt. tipicno za vas kada nemate argumenata.
I da, nisam musko. Jos uvijek.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 22:18   #1076
Quote:
Jure Blitva kaže: Pogledaj post
Ev, nasao sam svoje Djevice. Inace meni su Vagice bas njam.
Ej, ba, Jure, snadje se ti i nadje svoju djevicu.
Znas onu, covjeku je pas najbolji prijatelj, ali da li se cuko slaze s tim misljenjem, ne zna se.
VAgice su ti njam njam, ali da li se one slazu da su ti njam njam.

Vjerojatno imas sarm vage, sa bistrim i krupnim i jasnim ocima djevice u kojima je uvijek neko pitanje (uvijek im nesto nije jasno). Sa curama ce doci do nesporazuma. Privuci ce ih izgled vage, a iza tog nastupa doci ce do analiticne djevice uvijek sklone detaljnom pregledu svake dlake na tijelu simpatje i svake kapljice znja koja se iskrala iz neke kozne pore
Kada cura ne mogne trpiti sistematske preglede i tjelesne i duhovne, odjedrit ce nekom skorpionu koji odmah uzima i puno ne pita.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 10:34   #1077
"Draga",gle,ovako cemo:djevice kakve si ti opisala inace spadaju u opis onoga sto astrolozi nazivaju-nizi tip,s tim sta se tu iskljucivo radi o "cistom",solarnom znaku,dok su ljudi mnogo kompleksniji i mjesavina svih 12 znakova...kod tebe se radi o cistoj autosugestiji,a tome su skloni svi ljudi,ali ti si pretjerala,,,a autosugestija dovodi do toga da stvari doista vidis onakvima kakve ti je sugerirao neki casopis ili knjiga... a sta se tice toga kakve ce natus osobine imati vezano uz sol.znak, gledas kakve ti aspekte pravi Sunce i s kojim planetama i di je polozeno...npr.ja imam Su90Ne,a Neptun je planeta koja predstavlja misticno,suptilno,tajanstveno,iracionalno,veze se uz Ribe,dakle simbolika skroz suprotna od znaka Djevice i njenog vladara Merkura...pa mi svi u zivotu jednom "postajemo" to Sunce,a iz ovog mog aspekta se vidi da ce moj solarni znak teze doci do izrazaja,s tim sta mi Sunce jos radi aspekt 90 sa Marsom,i to je to...inace pod negativnim aspektima to Sunce,tj,solarni znak teze dolazi do izrazaja...isto ka sta jednu Vagu mnogo minja npr,aspekt Marsa sa Suncem,jer Mars predstavlja suprotnost Vaginoj prirodi,kauo i njezinoj vladarici Veneri...i to ju dosta mijenja..
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 10:49   #1078
A kad bi isli pisati o negativnim osobinama Vage,mogli bi do sudnjeg dana..kad je neka "tipicna" Vaga iskvarena,ona jeodmukla manipulatorica i ulizica bez imalo casti,morala i karaktera,beskicmenjak podlozan svojim hirovima kojima ne moze vladati,iskoristava druge manipulacijom i slatkim rijecima da dodje do cilja,jer sama nema volju i snagu postici nista,neodlucna i indirektna,zna raditi i spletke,a sve onako na "finjak"...a i Vaga je jedina u zodijaku predstavljena predmetom,ona moze biti najracionalniji znak i to dobro koristiti npr.u pravnim poslovima i sl.,ali kad je negativna ,po svojoj bezosjecajnosti lako moze prisisati i Djevicu i Jarca,njezine su emocije povrsne i plitke itd...e sad kad bi sve Vage na svitu bile tako lose kako san opisala,ovaj bi svit bio jos gori nego sto jest...a da nisam srela i dobrih i losih Vaga,ne mogu reci...a lose su uzasno dosadne,misle samo na sminku,robicu,jedno misle a drugo govore...
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 11:13   #1079
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
A kad bi isli pisati o negativnim osobinama Vage,mogli bi do sudnjeg dana..kad je neka "tipicna" Vaga iskvarena,ona jeodmukla manipulatorica i ulizica bez imalo casti,morala i karaktera,beskicmenjak podlozan svojim hirovima kojima ne moze vladati,iskoristava druge manipulacijom i slatkim rijecima da dodje do cilja,jer sama nema volju i snagu postici nista,neodlucna i indirektna,zna raditi i spletke,a sve onako na "finjak"...a i Vaga je jedina u zodijaku predstavljena predmetom,ona moze biti najracionalniji znak i to dobro koristiti npr.u pravnim poslovima i sl.,ali kad je negativna ,po svojoj bezosjecajnosti lako moze prisisati i Djevicu i Jarca,njezine su emocije povrsne i plitke itd...e sad kad bi sve Vage na svitu bile tako lose kako san opisala,ovaj bi svit bio jos gori nego sto jest...a da nisam srela i dobrih i losih Vaga,ne mogu reci...a lose su uzasno dosadne,misle samo na sminku,robicu,jedno misle a drugo govore...
Ne kazem da nije tako.
Govorim o djevicama koje ja poznajem dobro.
Inace, Mars mi je u Raku, a Saturn mi je u Jarcu. Neptun, Venera i Merkur su mi u skorpionu. itd.itd.
Tiipicna vaga sam samo po vanjstini i logickom prosudjivanju (koliko god to izgledalo u ovom trenutku cudno) a po svemu ostalom vise sam na skorpiona, raka i jarca. Hrabra, vrijedna, bez ikakve milosti za neradnike i lijencine, dosta agresivna a opet u mogucnosti da budem sami ledenjak 100 god. ako treba.

Normalno je da nisu sve djevice onakve kao one koje ja poznajem. Niti cu reci da bi logicn zakljucak bio da su uglavnom nizi tip. Ovdje se poslozilo da ja poznajem takve djevice. Poznanastvo nije inicirano s moje strane (nisu mi drustvo), vec je u pitanju samo poslovni odnos i povrsno poznanstvo.

Jos jedna cudna stvar kod djevica: tamo gdje nema sto popravljati, gdje su stvari poslozene kako treba, djevica se ne osjeca dobro jer nema sto kritizirati, popravljati, davati savjete, konstantno analizirati. Takodjer, tamo gdje treba biti mastovita dozivljava potpuni neuspjeh, osim ako u natalu nema nesto sto joj moze pomoci u kreativnost i mastovitosti.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 16:44   #1080
[QUOTE]
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ne kazem da nije tako.
Govorim o djevicama koje ja poznajem dobro.
Inace, Mars mi je u Raku, a Saturn mi je u Jarcu. Neptun, Venera i Merkur su mi u skorpionu. itd.itd.
Tiipicna vaga sam samo po vanjstini i logickom prosudjivanju (koliko god to izgledalo u ovom trenutku cudno) a po svemu ostalom vise sam na skorpiona, raka i jarca. Hrabra, vrijedna, bez ikakve milosti za neradnike i lijencine, dosta agresivna a opet u mogucnosti da budem sami ledenjak 100 god. ako treba.
pa ti si savršena od svakog znaka si pokupila sve najbolje

i da mi je jednom upoznat zgodnu ženu koja ima sunce u vagi....sve su nažalost bile vrlo neprivlačne
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.