Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2007., 20:24   #141
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
A ja ti već napisah - ti se ponašaš, tvojim izrazom, kao tikva u kuruzi, sve bukvalno shvaćaš, ne zanima te ništa do vanjštine, ništa ne propitkuješ, i još se vrijeđaš na usporedbu s "ovcom" (požali se prvenstveno Isusu što tako vrijeđa ). I nitko, ništa ne smije imati drukčije mišljenje, odmah diktatorski počneš sipati da baljezgamo, da je onako kako ti kažeš i točka. E, pa nije točka!
O filozofskim temama možemo raspravljati do mile volje. Kolko god hoćeš.

Ali, kao kršćanin na forumu neću dozvoliti:
1. Da se svećenici nazivaju popovima i pohotnim starim jarcima. To je uvreda za sve kršćane.
2. Da osobe koje nogom nisu kročile u Crkvu govore o stvarima za koje nikad nisu čuli, a zatim još i tvrde kako nešto nije propisano ili da nije rečeno na vjeronauku. Rečeno je, a to što vi to neznate samo je posljedica toga što niste išli na vjeronauk. Ništa drugo!
3. Mi jesmo Božje stado. Al ne MOGU dozvoliti da netko priča da kršćani imaju "mentalitet ovce". Jedno je kad se kaže Božje stado, a drugo je kad netko kaže da kršćani imaju "mentalitet ovce".

Kao forumaš neću dozvoliti:
1. Da me se svrstava u isti koš sa "nemoralnim pohotnim starim jarcima". Pljunuo mi je u facu i rekao da sam nemoralan zato jer odobravam svećenikovu reakciju. NE, NEĆU SI TO DOZVOLITI! Niti od tebe Izrail, a niti od nikoga drugoga.
2. Da me se proziva za stvari, a istovremeno su izrečene triput gore riječi na moj račun. Da imam mentalitet inkvizitora... Noemi je bila ta koja je to prva rekla.

I na kraju, ista ta Noemi se usudi ići povlačiti pitanje moderatora. Ne, nisam ja zazivao moderatora, već ona. Zapravo mi se sviđa to što je Ego relativno tolerantan. Vrijeđate kršćane, Crkvu, mene kao forumaša i onda još zazivate moderatora. Pa sram vas može biti. Sramota!

I šta, nisam studirao kroatistiku da me se mora loviti za svaku pravopisnu pogrešku. Sramota je to što je to prokleto ijekavsko narječje napravilo kajkavštini. Al naravno, kad se nema što više nadodati, onda se govori kak sam nepismen. Evo, jesam nepismen, si zadovoljna?
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:31   #142
ovaj nije pop, no raspop!
kako se mozes tako srditi,
a Hristom rukopolozen i
na ljubav/dugotrpljenje pozvan?!

isusovac.
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:36   #143
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
pitaj osanu kako zovu svoje kultne ljude? POPOVI!

A ti se i dalje ljuti kolko hoćeš, imaš na to pravo.
iako me niko nista nije piato,
mene niko ne moze naljutiti!
ako sam sebi ne naudis, ni djavo ti ne moze nista.
u svakoj nevolji trazi krivicu u sebi, uci hriscanstvo.

tako i ti izrail, treba da nosis bremena brata svojega,
da pomognes svome popu,
sto si ga razalostio,
razgnevio...
isprikom
i pokajanjem.

mir vam i radost u Duhu Svetom.
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:57   #144
Quote:
Osana kaže: Pogledaj post
ovaj nije pop, no raspop!
kako se mozes tako srditi,
a Hristom rukopolozen i
na ljubav/dugotrpljenje pozvan?!

isusovac.


Zašto si to napisala, pa ti dobro znaš tko je raspop!?
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 22:47   #145
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
O filozofskim temama možemo raspravljati do mile volje. Kolko god hoćeš.

Ali, kao kršćanin na forumu neću dozvoliti:
1. Da se svećenici nazivaju popovima i pohotnim starim jarcima. To je uvreda za sve kršćane.
2. Da osobe koje nogom nisu kročile u Crkvu govore o stvarima za koje nikad nisu čuli, a zatim još i tvrde kako nešto nije propisano ili da nije rečeno na vjeronauku. Rečeno je, a to što vi to neznate samo je posljedica toga što niste išli na vjeronauk. Ništa drugo!
3. Mi jesmo Božje stado. Al ne MOGU dozvoliti da netko priča da kršćani imaju "mentalitet ovce". Jedno je kad se kaže Božje stado, a drugo je kad netko kaže da kršćani imaju "mentalitet ovce".

Kao forumaš neću dozvoliti:
1. Da me se svrstava u isti koš sa "nemoralnim pohotnim starim jarcima". Pljunuo mi je u facu i rekao da sam nemoralan zato jer odobravam svećenikovu reakciju. NE, NEĆU SI TO DOZVOLITI! Niti od tebe Izrail, a niti od nikoga drugoga.
2. Da me se proziva za stvari, a istovremeno su izrečene triput gore riječi na moj račun. Da imam mentalitet inkvizitora... Noemi je bila ta koja je to prva rekla.

I na kraju, ista ta Noemi se usudi ići povlačiti pitanje moderatora. Ne, nisam ja zazivao moderatora, već ona. Zapravo mi se sviđa to što je Ego relativno tolerantan. Vrijeđate kršćane, Crkvu, mene kao forumaša i onda još zazivate moderatora. Pa sram vas može biti. Sramota!

I šta, nisam studirao kroatistiku da me se mora loviti za svaku pravopisnu pogrešku. Sramota je to što je to prokleto ijekavsko narječje napravilo kajkavštini. Al naravno, kad se nema što više nadodati, onda se govori kak sam nepismen. Evo, jesam nepismen, si zadovoljna?
Jedno je narječje (ikavski, ekavski, ijekavski), a drugo je dijalekt (kajkavski, štokavski, čakavski). No pustimo to.

Dakle, po tebi ljudi nemaju pojma o vjeri ako nisu išli na vjeronauk?
Po tebi, ti sve super znaš jer si IŠAO?

Pa ti k***a ne kužiš, a tu se ku***š, i to glupostima!
Otkud ti znaš jesam li npr. ja išla ili ne na vjeronauk? Jesam li čitala Sv. Pismo, jesam li razgovarala sa svećenika više kršćanskih vjerâ?

Druga je stvar što sam vidjela da to nije za mene, jer duboko u sebi ne vjerujem, ovako bih samo lagala sebe i druge.
Ali ovaj tvoj dijalog, i tvoje fokusiranje na totalno nebitne stvari, bukvalno shvaćanje (nije čudo za neklog nepismenog, zapravo)...

"Pop" nije izvorno pogrdna riječ! Ali "kreten" je srodna s "kršćanin" - pitam se zašto! Očito neki primjerci potvrđuju to...

A nisam stigla, tj. uspjela staviti temu o tvojim biserima/ispadima ovdje, izgleda da je "sveti" Pavao vrlo utjecao na tebe u ženomrzačkim ispadima. Svaka ti čast! Pravi si primjer negativne slike koju se o zadrtim kršćanima ima u svijetu. Nisi ništa bolji od talibana.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.07.2007., 09:22   #146
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Dakle, po tebi ljudi nemaju pojma o vjeri ako nisu išli na vjeronauk?
Po tebi, ti sve super znaš jer si IŠAO?
Ne, ja samo tvrdim da nebrete pričat kak se nekaj ne govori na vjeronauku, a niste na taj isti vjeronauk uopće išli. Nebrete pričat da se na vjeronauku ne govori o dress code-u u Crkvi jer to apsolutno nije istina. Nebrete pričat da ne postoji pravilo da se u Crkvu mora uć tako i tako obučen, a niste niti odslušali taj isti vjeronauk na kojem se to govorilo.

Kapiš!?

Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Pa ti k***a ne kužiš, a tu se ku***š, i to glupostima!
Otkud ti znaš jesam li npr. ja išla ili ne na vjeronauk? Jesam li čitala Sv. Pismo, jesam li razgovarala sa svećenika više kršćanskih vjerâ?
Daj malo pripazi na jezik. Prestani kurčiti.
Prvo, da si išla na vjeronauk, znala bi za neke stvari. Nisi išla. A čitanje Biblije i vjeronauk nije baš jedno te isto.

Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
"Pop" nije izvorno pogrdna riječ! Ali "kreten" je srodna s "kršćanin" - pitam se zašto! Očito neki primjerci potvrđuju to...
I sad ćete mene prozivati za vrijeđanje. Daj se skuliraj. Nazoveš mene i sve kršćane kretenima i nikome ništa. Sve pet! Za ovo ide prijava moderatoru.

Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
A nisam stigla, tj. uspjela staviti temu o tvojim biserima/ispadima ovdje, izgleda da je "sveti" Pavao vrlo utjecao na tebe u ženomrzačkim ispadima. Svaka ti čast! Pravi si primjer negativne slike koju se o zadrtim kršćanima ima u svijetu. Nisi ništa bolji od talibana.
Kojim ženomrzačkim ispadima?? Jedino kaj sam ja rekao da mi se ne sviđa kakav feministički mentalitet vi tamo na ŽK razvijate. Kaj sam trebao napisati?? Bravo curke, uđite vi samo u Crkvu i u badiću če treba. Nema veze kaj je to zabranjeno, vama ženama je zapravo sve dozvoljeno. Jer ako vas bude netko upozoril da nesmete radit ovo ili ono, automatski je taj isti ženomrzac. Nema veze to kaj se muškarci moraju držati pravila, ona za žene ne vrijede, jer ako bi vrijedila onda bi to automatski bio seksizam. Razmislite kamo to vodi!!

Draga moja, ti imaš opakih problema. Govorila bi o toleranciji, o vjeri, o neznam čemu, a sama pokazuješ nezavidnu razinu neznanja i netolerancije...
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 13:59   #147
A nadao sam se da će ovo mirno proči... Niš, kad ne ide mrkvom, ide batinom

PS Osana, offtopičiš. Nemoj.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 14:09   #148
izrailjko,

grki su ti posti

ljudi trpe, a zene naricu
ukljuci se u ovu pricu
dok nekrsti nauk sricu

pogazise veru pradjedovsku!


daklen,
osana kaze, a uvezi greha pastira:
ako je pop rdjav, nije nj molitva!

i sto kaze sv. simeon mirotocivi:
"Boga se bojte,
cara postujte,
crkve ulepsavajte, da i one ulepsavaju vas!
episkopima budite poslusni,
jereje drzite u casti
i budite smerni prema monaskom cinu,
da se i oni mole za vas!"

u zakljucku:
neka bude volja osanina.
nj se klanjaj nj ispovedaj.

mir vam i radost u Duhu Svetom!
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 14:11   #149
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A nadao sam se da će ovo mirno proči... Niš, kad ne ide mrkvom, ide batinom

PS Osana, offtopičiš. Nemoj.
izvinjavam se,
branim pastire.

to je uvek i vecma ontopik!

smo Hristovi?
na zrtvu pozvani!

svaka da nam bude solju zacinjena,
da znamo odgovoriti
i rec u blagodati da nam stoji, ne.
Osana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 15:56   #150
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ad 1. u dalmaciji, zagori i primorju, istri se svecenika naziva popom u dijalektu
Kod nas svećenike tako nazivaju samo ateisti. I to je pogrdan izraz, koji je jako ružno čuti. Nikad nisam čuo vjernika da bi svećenika nazvao "popom"...

Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ad.2. na temelju cega donosis ovaj zakljucak?
precognicija i gledanje u kristalnu kuglu ne bi trebalo biti praksa osobe koja se naziva krscaninom, a ako se iskljuce te metode i cinjenica da nas osobno ne poznajes, ne znam na temelju cega si donio taj zakljucak
Temeljem ovog:
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
1. ne znam što su tebe učili na vjerunauku osim da ljude nazivaš bedacima ali malo pogledaj što kažu i drugi katolici na forumu. Oni kažu da nikad čuli za taj propis. Zašto taj propis ne vrijedi za ofarbane babuskare? jesu li opet pare u pitanju?

2. njegovu reakciju sam i ja podržao još na prvoj stranici ovog topica.
Uzrok njegove reakcije sam analizrao na 3 stranici topica, kao što i sam znaš.
Ovdje sam ostavio više nego jedan citat na netu gdje se govori o tome. Prema tome, govoriti kak nekaj nije rečeno na vjeronauku, a jest rečeno, je upravo dokaz kak netko zapravo i nije išao na vjeronauk, ali se skriva iz anonimnosti na netu, pa tvrdi nešto sasvim suprotno.

Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ad 3. nitko nije rekao da si nemoralan jer odobravas svecenikovu reakciju. to je tvoje osobno pravo
Kak nije??
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
Još su mi nemoralniji oni koji opravdavaju ovakve peverzarije tog starog jarca.

Nema veze što je preverzan i zatucan te govori gluposti, bitno je da je "naš".

Fuj!
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ad 6. nije potrebno zavrsiti kroatistiku da bi bio pismen i nije dovoljno ici nedjeljom u crkvu ili odslusati par godina vjeronauka da bi bio krscanin.
neznam se pise odvojeno, to se uci u nizim razredima osnovne skole
Oprosti mi nepismenom. Eto, nisam smio napisati ne znam skupa. Mea culpa, mea maxima culpa....
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 16:34   #151
Ok... sad fakat dosta
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 18:45   #152
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ok... sad fakat dosta
E , papak idi zaboravio si da me banujes , nisu te obavestili supku glupi ,jedino to i znas da brises , jer si supalj . ajde njofra trci ijaaaaaa, kao konj, idi trazi
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.08.2007., 17:53   #153
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Aaaa, pozvala šatori idejnu vođu. Predsjednicu BABA, da joj leđa štiti.

Pa gledaj, napisao sam socijalna i moralna pravila. To kaj ti i šatori čitate samo ono kaj vam se sviđa, odn. ne sviđa, to je vaš problem.

Zakaj se onda obje ne svučete do gola i paradirate po trgu u Zagrebu? Hodati obučen okolo po ovoj vrućini od 40 stupnjeva je totalno van logike. Pa ipak stavite neke krpice kad idete van na cestu. Mentalitet ovce?

Da se razumijemo. I ja bi rado došao na sastanak u trapericama. Al si ne mogu priuštiti.

Apropo svećenikove reakcije; a kaj bi onda rekle da ih je istjero van iz Crkve? Ili još i gore, da ih uopće nije unutra pustio. Onda bi ga spalile na lomači ili kaj? Ovak su prošle samo s upozorenjem.
Oprosti ali i sam si rekao da mi nismo išli na vjerunauk pa te onda molim da nam ne predlažeš stvari koje prakticiraju popovi. Vikati na klinke zbog bretelica a predlagati drugima da hodaju goli i sam to prakticirati, to mi je u najmanju ruku šizofrenično. Fuj!


Svećenik gol trčao po školskom igralištu


FREDERICK - Protiv katoličkog svećenika u malenom gradiću nedaleko od Denvera podnesena je kaznena prijava zbog ekshibicionizma nakon što je viđen kako trči gol u ranojutarnjim satima.

Velečasni Robert Whipkey (53) potvrdio je policajcima da je joggirao gol na školskom igralištu jer nije mislio da bi ga itko mogao vidjeti u to doba dana. Bilo je to sat vremena prije izlaska sunca. Priznao je da je pogriješio, ali objasnio da je to učinio jer se prekomjerno znoji ako nosi odjeću dok joggira.

Velečasni je uhićen oko 4.30 ujutro, 22. lipnja, u Fredericku, udaljenom 32 kilometra od Denvera. Denverska nadbikupija vrlo je ozbiljno shvatila ovaj incident, ali zasad nije suspendirala svećenika, koji smije obavljati službu do okončanja slučaja.

Ako velečasni Whipkey bude osuđen zbog prijestupa, morat će biti prijavljen u registar seksualnih prijestupnika. (AP, A.V.)
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 12:10   #154
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
Oprosti ali i sam si rekao da mi nismo išli na vjerunauk pa te onda molim da nam ne predlažeš stvari koje prakticiraju popovi. Vikati na klinke zbog bretelica a predlagati drugima da hodaju goli i sam to prakticirati, to mi je u najmanju ruku šizofrenično. Fuj!


Svećenik gol trčao po školskom igralištu


FREDERICK - Protiv katoličkog svećenika u malenom gradiću nedaleko od Denvera podnesena je kaznena prijava zbog ekshibicionizma nakon što je viđen kako trči gol u ranojutarnjim satima.

Velečasni Robert Whipkey (53) potvrdio je policajcima da je joggirao gol na školskom igralištu jer nije mislio da bi ga itko mogao vidjeti u to doba dana. Bilo je to sat vremena prije izlaska sunca. Priznao je da je pogriješio, ali objasnio da je to učinio jer se prekomjerno znoji ako nosi odjeću dok joggira.

Velečasni je uhićen oko 4.30 ujutro, 22. lipnja, u Fredericku, udaljenom 32 kilometra od Denvera. Denverska nadbikupija vrlo je ozbiljno shvatila ovaj incident, ali zasad nije suspendirala svećenika, koji smije obavljati službu do okončanja slučaja.

Ako velečasni Whipkey bude osuđen zbog prijestupa, morat će biti prijavljen u registar seksualnih prijestupnika. (AP, A.V.)
Ajoj, a jadan.
Možda stvarno zbori istinu, i ja mrzim kad se znojim. Ali zato lan rješava te probleme.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 09:22   #155
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
Oprosti ali i sam si rekao da mi nismo išli na vjerunauk pa te onda molim da nam ne predlažeš stvari koje prakticiraju popovi. Vikati na klinke zbog bretelica a predlagati drugima da hodaju goli i sam to prakticirati, to mi je u najmanju ruku šizofrenično. Fuj!
Opet ti kažem: prvo počisti u svojem dvorištu trolu, a onda gledaj tuđi.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 23:15   #156
Quote:
Redeemer kaže: Pogledaj post
meni je zapravo svejedno. mozda mi je cak i drago što je javno obrukao par tih nekoliko primjeraka.

no, tko ce vise htjet dolazit na misu....
kakve ce stavove stvoriti da djeca..... itd...

"kad je crkva mjesto gdje ih se javno proziva i sramoti"

A čuj....ak je ta 12-godišnjakinja uistinu pretjerala, ne znam, ti znaš bolje - nek joj je poručio, zašto ne on, kad već nisu njeni roditelji? U stvari, to je više išlo njenih roditelja nego nje, šta je ona.....dijete! Mislim da treba paziti na kulturu odijevanja kako za crkvu tako i ostale prilike i mjesta. Svjedoci smo da ima pojedinaca koji u HNK uđu zamalo u trenerkama.....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 02:51   #157
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Opet ti kažem: prvo počisti u svojem dvorištu trolu, a onda gledaj tuđi.


Doista te ne razumijem teistički praznovjerče!

Ništa ne pišeš konstruktivno na pdf religija, samo dolaziš voditi voditi neke svoje donkihotovske virtualne ratove. Uznemiruješ ljude, kidaš im živce a onda ih cinkariš što su te "uvrijedili".

Lažno se predstavljaš kao katolički fundamentalista a i svakom iole obrazovanom hare-krišni ili sljedbeniku Velikog tjesta je očito da si ateista!
Pa koji još to katolik nakon onog Bozaničevog izjednačavanja komunizna i nacizma, može mirne duše i čiste savjesti kao avatar imati slavnu zvjezdu petokraku? Isplaženi jezik na toj zvijezdi, samo potvrđuje sve što sam do sada rekao.

Pusti ti bretelice i jel mogao il nije mogao...

Svima je jasno da ako netko nešto dijeli, on to i ne mora podijeliti, ali postoji način na koji se netkome nešto ne udjeljuje a ne ovako kako je to učinio ovaj pop.

Toliko od mene na ovoj temi, jer ne želim se više spuštati na tvoj nivo.

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 11:44   #158
Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post


Osobno nisam uopće zatucan i daleko sam od konzervativnih stajališta, ali mislim da svećenik ima pravo tražiti u crkvi "dress-code". To se traži i u muzejima, kazalištu i u drugim službenim prilikama i samo budala misli da može uči u bilo koju instituciju u kratkim hlačicama i grudnjaku. Malo sam pretjerao , ali neki očito mješaju kulturu i bonton s "primitivnim stavovima" usmjerenim ka ženama.

Kako to da muškarcima ne pada na pamet na misu doći u potkošulji?
Slažem se!

Često mi padne na pamet, svečenik može cijelu misu biti sa svojom odjećom + misnica i da mu pritom nije vruče (bar se ne žali)... a mi ne možemo 45 min. izdržati u majici kratkih rukava ... mora postojati neki "dress-code", jer će ljudi još malo i "goli" dolaziti u crkvu... već sam vidjela ekipu (uglavnom žene) u prozirnom, suknjicama, da im čak i tange vire jer su im hlače pre niskog struka prestrašno... nije da idem za tim da gledam tko je kako obućen, jednostavno ne možeš da to ne primjetiš!
AL CAPONE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.