Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2007., 01:03   #61
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
ako te zanima visˇe procˇitaj ako vec´ nisi nisargadattu maharaja
http://www.beasyouare.info/index2.html
http://www.esnips.com/nsdoc/2268f2e5...f-2f5de0a3a713
http://home.earthlink.net/~grharmon/I_Am_That.pdf
ili novije npr. eckart tolla
moc´ sadasˇnjeg trenutka...
"ABC Eckhart TOLLE"
(izmisljen dijalog - po tekstu "Moc sadasnjeg trenutka" E. Tolle-a, prijevod C.I.B.)

Eckhart Tolle:
Sto je to moc sadasnjeg trenutka? Nista drugo do li moc vase prisutnosti, ili vase svjesnosti rasterecene svakog misljenja.

Majstor Ivan:
Na koji se nacin svjesnost moze osloboditi mishljenja? Mishljenje jest svjesnost. Mishljenje je tvoja sama osnova, Eckhart. Ta osnova znachi 'ja'. Kako ces osloboditi sebe od sebe samoga? Ischezne li mishljenje, ischezava i 'ja' skupa s njim. Sto onda ostaje?

Ti kazhes "moc prisutnosti". Ta "moc prisutnosti" je takodjer 'ja'. Iznova mishljenje. Svako sad je gorki posljedak 'ja' subjekta. Posljedak 'jastva'. Ischezne li 'jastvo', s njim ischezava i sad. O cijoj prisutnosti onda govoris, Eckharte?

Eckhart Tolle:
Svjesnost o sadasnjem trenutku omogucuje vam odnositi se prema onome sto je proshlo s razine sadasnjosti.

Majstor Ivan:
'Ja' je uvijek proslost, Eckhart. Kako proslost mozhe djelovati s razine sadasnosti? Proslost s prosloscu je ispravnije. Dokle god je 'jastva', jedino djelovanje je ono iz proslosti. Ako 'jastvo' vishe nije prisutno, tko onda djeluje? Sto je onda proslost? Tko tada u tebi razaznaje sadasnji trenutak?

Eckhart Tolle:
Sto god vechu pozornosti upuchujete onom sto je proslo, utoliko to vishe osnazujete, utoliko ucinkovitije gradite 'jastvo' od toga. Ne razumite me krivo, pozornost je vazna, ali ne usredotocena na proslost i proslo.

Majstor Ivan:
Sto je to u tebi sto je pozorno? Samo 'ja' mozhe biti pozorno. Samo svjesnost 'jastva' mozhe to obaviti. Samo misljenje mozhe biti usredotocheno. Ti istiches pozornost, Eckhart. Tko je nositelj te pozornosti? Pozornost znachi 'ja'. 'Jastvo' je znachi vec tu, davno oblikovano. Zelis li reci da to 'jastvo' mozes nadograditi iz sebe samoga?

Eckhart Tolle:
Usmjerite pozornost na sadasnji trenutak, pazljivo motrite sve svoje reakcije, raspolozenja, misli, cuvstva, strahove i zelje, kako se odvijaju u neposrednoj sadasnjosti.

Majstor Ivan:
Ta pozornost je 'ja', Eckhart. 'Ja' je proslost. Ta pozornost znaci uznastojati na 'jastvu', i u isti mah i na proslosti. Ta pozornost je ona odsudna zapreka izmedju tebe i Boga. Kakva je to onda logika?

Eckhart Tolle:
U vama je prisutna proslost. Ako sve stvari promatrate pomno, ne kriticki ili rashclanujuci, vec nepristrano i bez prosudjivanja, tad se prema toj proslosti u vama mozete odnositi iz moci vashe prisutnosti u sadasnjem trenutku. Uznastojite li na sadasnjosti, pronaci cete pak sebe.

Majstor Ivan:
Velis "da je u nama prisutna proslost", Eckhart. Tome nije tako. Mi doslovce jesmo ta poslost skroz naskroz. I na sve stvari gledamo na jedan jedini nacin: kriticki i rashclanjujuci. "Promatrati" znachi da je u nama "promatrac". "Promatrac"je 'jastvo'. Sam taj "promatrac" je proslost. "Promatrac" nije kadar promatrati stvari bez prosudjivanja. Takvo promatranje znacilo bi izochnost 'jastva'. Izochnost 'jastva' isto je sto i prosvijetljenje. Samo probudjeni borave u sadasnjosti. Neprobudjeni ne mogu slijediti tvoje napute, Eckharte.

Eckhart Tolle:
Promijenite obrazac s kojim ste se dosad opirali sadasnjosti. Oprobajte ne obracati pozornost niti proslosti, niti buducnosti, osim ako je to nuzno potrebno.

Majstor Ivan:
'Jastvo' je sacinjeno upravo od te proslosti i buducnosti, Eckhart. Kako proslost onda mozhe 'ne obracati pozornost'? Kako ce buducnost uskratiti pozornost samoj sebi?
I sto znaci "ako je to nuzno potrebno"? Tko to odredjuje je li nesto "potrebno" ili nije? Odredjivanje znaci nadziranje, a nadziranje je upravo ono sto ubija tvoju 'ravnodusnu' pozornost.

Eckhart Tolle:
Izadjite iz dimenzije vremena u vasoj svakodnevnici koliko god je to moguce.

Majstor Ivan: 'Dimenzija vremena' je takodjer 'ja', Eckhart. Nije se rodio koji moze izaci iz sebe samoga?

Eckhart Tolle:
Ustanovite li da vam je tesko zakoraciti u sadanjost izravno, gledajte makar uochiti sklonost razuma da sadasnji trenutak izbjegava po navici. Zamijetit cete takodjer i to da si buducnost u pravilu predocujete kao bolju ili goru od sadasnjosti.

Majstor Ivan:
'Sadasnji trenutak' je izvan domashaja razuma, Eckhart. Kako razum onda mozhe izbjegavati to tvoje 'sad'? Promatrati predodhzbe vlastitog razuma je beskorisno. Promatranje iznova znachi pozorno 'jastvo'. 'Jastvo' kakvo god da bilo je jalovo. Zasto potstiches jalovost, Eckharte?

Eckhart Tolle:
Zamisljate li primjerice buducnost ljepshom, to vam daje nadu i uzitak ocekivanja skorih ugodnih dogadjaja. Zamisljate li je ruzhnom, to vam stvara tjeskobu.. I jedna i druga predodzba je iluzorna ...

Majstor Ivan:
Razum je iluzoran vec sam po sebi, Eckhart. Naprezati se kako bismo rasclanili njegov sadrzaj uvodi nas u zacharani krug. Rasclanivanje samo osnazhuje taj isti razum uvijek i uvijek iznova.

Eckhart Tolle:
Izrichaj "prosvijetljenje" docharava vam predodhzbu o posebnom postignuchu,
sto se egu jako dopada, iako se tu samo radi o naravnom dozivljaju jednosti sa svim sto jest.

Majstor Ivan:
Kako je moguche iskusiti taj dozhivljaj jednosti sa svim sto jest, dokle god je 'jastvo' jos tu, Eckhart? Jednost znachi okonchanje tvoga 'ja'. Je li taj 'ja' jednom izochan, tko ce onda iskusiti jednost? Ako je 'jastvo' ischezlo, i sve druge stvari i pojave ischezavaju na jednak nacin, pa onda i predodzba o jednosti.

Prosvijetljenje nema nista zajednickog s tvojim 'ja'. Sva postignuca su umiven izraz za neuspjeh i nevolju. Svako postignuce znaci krv, znoj i suze. Prosvijetljenje je dar Kozmologosa. Dar se ne ishodjuje silom. Taj dar nam se uruchuje na grimizu bez ikakvog nasheg udjela i napora.

Eckhart Tolle:
Vasha nespremnost osjetiti povezanost s jednoscu uvjetuje prichin odvojenosti i od sebe samih i od svijeta koji vas okruzhuje.

Majstor Ivan:
Prvo je prichin, onda dolazi "nespremnost". Ne krivi za to "nespremnost", Eckharte. Suprotno nije moguce, "spremnost" se ne da izvesti ni na jedan nacin. Stvarni podvojitelj si ti, tvoje 'ja'. Ti si onaj koji na jedan prichin dogradjuje drugi. Tako sebi neces pomoci.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 01:08   #62
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
ako te zanima visˇe procˇitaj ako vec´ nisi nisargadattu maharaja
http://www.beasyouare.info/index2.html
http://www.esnips.com/nsdoc/2268f2e5...f-2f5de0a3a713
http://home.earthlink.net/~grharmon/I_Am_That.pdf
ili novije npr. eckart tolla
moc´ sadasˇnjeg trenutka...

ABC - NISARGADATTA MAHARAJ
/Izmisljeni dijalog po tekstu “Ja sam to” N. Maharaja - prijevod C.I.B./

Trazitelj: Je li istina da probudjen covjek nikad ne cini nedolicne stvari i da se uvijek ponasa uzorito?

Nisargadatta Maharaj: Tko odlucuje sto je to uzorito? Zasto bi probudjen covjek slijedio pravila i uzore? Onog casa kad postanete predvidljivi, vise niste slobodni. Sloboda je mogucnost nesputanog odgovaranja na zadane okolnosti. Odgovarate li na jednu stvar uvijek na isti nacin, jer vam se tako najvise dopada, to nije sloboda vec zatocenost. Stvarna sloboda je reagirati onako kako morate, kako je pravo.

Majstor Ivan: Kakva sloboda je to "odgovaranje na zadane okolnosti"? Dokle god je onoga koji odgovara na sto god bilo, ni to nije sloboda, Maharaj. Ako probudjeno bice odgovara kako "mora", i takva sloboda je takodjer zatocenost.

Trazitelj: Mozes li nam nesto reci o zakonu uzroka i posljedice?

Nisargadatta Maharaj: Svaki trenutak sadrzava u sebi sve sto ono je proslo i sve ono sto ce se jos zbiti.

Trazitelj: Zar proslost i buducnost onda ne postoje?

Nisargadatta Maharaj: Samo u vasem razumu. U njemu su i vrijeme i prostor. Zakon uzroka i posljedice je vas nacin misljenja. U zbilji sve je sadrzano u ovdje i sad, u jednosti sviju stvarii pojava. Mnogovrsnost postoji samo u vasim mislima.

Majstor Ivan: Taj tvoj "ovdje i sad" je takodjer u razumu, Maharaj. I jednako spada u tu tvoje misljenu "mnogovrsnost". "Ovdje i sad" predmnijeva prisutnost svjesnog promatraca. Taj promatrac je razum. Isti onaj koji si umislja i tu tvoju "jednost". Isti onaj koji ti smeta dokuciti vrhunsku Istinu.

Trazitelj: Ispisana recenica moze biti tek tinta i papir. Ono odlucujuce je misao. Rasclanjujuci svijet na djelove, ne obezvrjedjujemo li tako ono najvaznije - njegovo znacenje? Tvoje svodjenje svega na snovidjenje ne pravi razliku izmedju sna pjesnika i sna kakvog kukca. Sve je snovidjenje, u redu, ali svi snovi nisu isti.

Majstor Ivan: Tko "rasclanjuje svijet" u tebi, Trazitelju Istine? Ako to chini svjesni promatrac, sve su njegove rasclambe jalove. Bas onako kao sto je i on sam bezvrjedan vec po sebi. Traziti smisao iz razuma vodi te jedino u jos snenije snovidjenje.

Nisargadatta Maharaj: Snovi nisu isti, ali je isti onaj koji sanja.

Majstor Ivan: Ako nisu isti, tko odlucuje o njihovu razlikovanju, Maharaj?

Nisargadatta Maharaj: U mojoj uobrazilji mogu jednom biti kukac, drugi put pjesnik. U zbilji nisam ni jedno ni drugo. U zbilji nadilazim i jedno i drugo. Ja sam tek svjetlo u kojem svaka uobrazilja zapocinje i okoncava se. Ja sam i unutar i izvan svega toga. Poput covjeka s glavoboljom koji osjeca svoju boljku, ali i zna da on sam nije ta glavobolja, tako i ja znam da nisam ono sto uobrazavam, bilo na javi, bilo u snu. Ja sam to sto jesam i prije, i tijekom, i nakon snovidjenja. Ali ono sto zivim u mojim predodzbama, to nisam ja.

Majstor Ivan: Stovise, znati cak i samo to da ti sam nisi tvoja vlastita glavobolja, znaci jasno prisustvo promatraca u tebi. Promatrac je misao. Promatrac je san i snovidjenje. Promatrac je zadja prepreka prema Bogu. Pa i onda kad za tvojih snovidjenja znas da nisi to sto snovidis, i to tek hoce reci da si jos prisutan, da si jos uvijek "ja". Kako "ja" moze biti budno, Maharaj? Kako "ja" moze razaznati san od sna?

Trazitelj: Ako su i snovidjenje i izlaz iz tog snovidjenja oboje samo umisljaj, na koji je nacin moguce izaci iz jednoga i drugoga?

Nisargadatta Maharaj: Ne treba nigdje izlaziti. Ne vidis li da i to izlazenje takodjer pripada tvom snovidjenju? Sve sto trebas napraviti je uvidjeti da je san san.

Majstor Ivan: Tko bi to trebao uvidjeti, Maharaj? Samo razum moze to poduzeti. Ali razum ionako vec sve vidi kroz ruzicaste naocare. Kakva je onda korist od tog ruzicastog uvida?

Trazitelj: Prihvatim li da je svaka stvar snovidjenje, kamo ce me to odvesti?

Nisargadatta Maharaj: Gdjegod te odvelo i to ce opet biti san. Pache i predodzba o nadilazenju tvojih snovidjenja takodjer je iluzija. Zasto ici bilo gdje? Samo shvati da snivas san kojega zoves "svijetom", i vise neces traziti izlaz.

Majstor Ivan: Razum tu ne moze shvatiti ama bas nista. Jesi li i samo izrekao "nadilazenje snovidjenja je iluzija", to je isto sto i povuci sebe samoga za nos. Ovoga puta je to pinokijevska lazh da razum moze shvatiti tu tvoju "iluziju". Iz kojeg polazista razum to ikako moze razumjeti? Iz koje to svjesnosti, Maharaj?
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 18:28   #63
Quote:
Izrail kaže: Pogledaj post
Halo! Limb je ukinuo tvoj nepogrešivi a uskoro će i neki novi nepogrešivi i njega ispraviti i reći da nema ni čistilišta.
Novo vrijeme donosi i promjenu paradigme. Sta ce tek biti kad papa skine ribu sa glave, bog zna.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 16:27   #64
Quote:
Iron_Fist kaže: Pogledaj post
Svi su se nešto uživjeli u religiju, dobro. neka mi neka religja objasni koja je čovjekova svrha. pročitah bibliju i ništa ne saznah (pročitao između loadinga igre). biblija kaže da je čovjek stvoren na sliku božju... al ne spominje zašto. možda smo stvoreni da bi se bog malo zaebava itd.
Čovek, ljudski oblik života - mešavina, "legura", duhovne duše, duha, i ljudskog materijalnog tela) je stvoren (ima trenutak nastanka u materijalnom vremenu, kao i trenutak prestanka postojanja tog oblika /pojedinačno ili kolektivno/); duša je večna (koja je samo "udhanuta" u materijalno telo - nije nastala, ne nastaje i neće nastati, u smislu prelaska iz nepostojanja u postojanje, budući večna, uvek postojeća)

Svrha tog privremenog ljudskog oblika života je da duša, koja je po slobodi vlasititog izbora, pala u zaborav i neznanje, ponovo vidi, spozna i razume prirodu stvarnosti, istinitosti i sveta (materijalnog i duhovnog) u kome obitava; sebe; Boga; i prirodu svog večnog odnosa s Bogom.

Po prirodi te stvari, ljudski oblik života nema drugu svrhu, to mu je jedina svrha! Po slobodi volje, na vlastitu odgovornost za vlastiti izbor, svaki pojedini vlasnik ljudskog tela može to telo iskoristiti za šta god on hoće, (i steći posledicu u skladu sa tim vlastitim izborom proizašlim iz sklonosti srca)
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 17:01   #65
Stvoreni smo da živimo vječno u raju na Zemlji,što će na kraju i dogoditi!
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:36   #66
Quote:
Iron_Fist kaže: Pogledaj post
Svi su se nešto uživjeli u religiju, dobro. neka mi neka religja objasni koja je čovjekova svrha. pročitah bibliju i ništa ne saznah (pročitao između loadinga igre). biblija kaže da je čovjek stvoren na sliku božju... al ne spominje zašto. možda smo stvoreni da bi se bog malo zaebava itd.
i još jedno... kad sam u 3. razredu bio išao na vjeronauk i pitao svećenika zašto bog ako je svemoguć ne uništi sotonu ( Isus ne bi mora dolazit itd..) a on se na to naljutio. zaključak: religija = neznanje. i još ako je bog sveznajuć moga je zajebat rimljane i židove u vezi Isusa. kažu isus se žrtvovao radi nas... provala svih vremena. to znači da oni koji su bili prije isusa nisu završii u raj... pa di su onda mojsije i ekipa. da ne duljim... možda sam je debil i postavljam glupa pitanj, al bi mi bilo drago da netko kaže dvije, tri pametne na ovu temu. (pogotovo na pri dio)
Moćnici koji su ga vidjeli podsmjehivali su se prvobitnom ocu, jer je lagao kada je rekao: "Ja sam Bog. Nitko ne postoji prije mene." Došli su k njemu i rekli: "Zar to nije bog koji je uništio naše djelo?" On im odgovori: "Da. Ako ne želite da on uništi naše djelo, stvorimo čovjeka od zemlje, prema slici našega tijela i prema slici toga bića, kako bi nam služio i kako bi se, kada vidi sebi sličnog, u nj zaljubio. Tako više neće uništavati naše djelo, a mi ćemo rođene iz svjetlosti učiniti svojim slugama, za sve vrijeme trajanja toga vječnoga kraljevstva.
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 00:04   #67
Cool

Quote:
JankoX kaže: Pogledaj post
Moćnici koji su ga vidjeli podsmjehivali su se prvobitnom ocu, jer je lagao kada je rekao: "Ja sam Bog. Nitko ne postoji prije mene." Došli su k njemu i rekli: "Zar to nije bog koji je uništio naše djelo?" On im odgovori: "Da. Ako ne želite da on uništi naše djelo, stvorimo čovjeka od zemlje, prema slici našega tijela i prema slici toga bića, kako bi nam služio i kako bi se, kada vidi sebi sličnog, u nj zaljubio. Tako više neće uništavati naše djelo, a mi ćemo rođene iz svjetlosti učiniti svojim slugama, za sve vrijeme trajanja toga vječnoga kraljevstva.
...hm, čudno...to si prekopiral iz svog posta na temu: Kršćanstvo, 1000 ZAŠTO, 1000 ZATO???...
...ako možeš ti, mogu i ja...pa ću ja kopirati i svoj...evo ga:
...blago rečeno, mi smo božje marionete...
...ali koja je svrha stvaranja čovjeka na sliku i priliku boga?..."slika i prilika", to objašnjava samoga boga, boga "savršenoga"...al samo što savršen nije...i nikada nije ni bio...progon iz edenskoga vrta, opći potop, rušenje idola, ubijanje i mučenje ljudi, razor gradova...hah, rekao je da više neće u čovječje poslove gurati nos, da ga se odriče, al ipak na kraju krajeva je takve grozote radio...a sve zbog čovjeka grešnog...hah!
njegova moć je velika,ljudi kažu ...al ako bi mi se skazao sam bog ili netko od tih "svetaca", zašto bi me onda ljudi proglasili ludom?...to mi nikad nije bilo jasno...
__________________
Ne vidi glupan isto drvo kao i mudrac!
DeviantLilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 00:24   #68
Quote:
DeviantLilith kaže: Pogledaj post
...hm, čudno...to si prekopiral iz svog posta na temu: Kršćanstvo, 1000 ZAŠTO, 1000 ZATO???...
...ako možeš ti, mogu i ja...pa ću ja kopirati i svoj...evo ga:
...blago rečeno, mi smo božje marionete...
...ali koja je svrha stvaranja čovjeka na sliku i priliku boga?..."slika i prilika", to objašnjava samoga boga, boga "savršenoga"...al samo što savršen nije...i nikada nije ni bio...progon iz edenskoga vrta, opći potop, rušenje idola, ubijanje i mučenje ljudi, razor gradova...hah, rekao je da više neće u čovječje poslove gurati nos, da ga se odriče, al ipak na kraju krajeva je takve grozote radio...a sve zbog čovjeka grešnog...hah!
njegova moć je velika,ljudi kažu ...al ako bi mi se skazao sam bog ili netko od tih "svetaca", zašto bi me onda ljudi proglasili ludom?...to mi nikad nije bilo jasno...
Evo nešto novo:
Grom će zagrmjeti iz velike sile koja je nad svim silama kaosa, gdje se nalazi nebeski svod žene. Stvorivši prvu tvorevinu, ona će odstraniti mudru vatru razuma i zaodjenuti se nerazboritim gnjevom. Tada će progoniti bogove kaosa, koje je stvorila zajedno s prvobitnim roditeljem. Bacit će ih dolje, u ponor. Bit će zbrisani zbog svoje zlobe. Jer, postat će poput vulkana i proždrijeti jedan drugoga dok ne iščeznu u ruci prvobitnoga roditelja. Kada ih on uništi, okrenut će se protiv sebe i sebe samoga uništiti dok ne prestane postojati.
JankoX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:26   #69
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Stvoreni smo da živimo vječno u raju na Zemlji,što će na kraju i dogoditi!

ok rečeno...

stvoreni smo da bi se Bog mogao manifestirati kroz fizički oblik ..
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 16:10   #70
Quote:
Iron_Fist kaže: Pogledaj post
Svi su se nešto uživjeli u religiju, dobro. neka mi neka religja objasni koja je čovjekova svrha. pročitah bibliju i ništa ne saznah (pročitao između loadinga igre). biblija kaže da je čovjek stvoren na sliku božju... al ne spominje zašto. možda smo stvoreni da bi se bog malo zaebava itd.
i još jedno... kad sam u 3. razredu bio išao na vjeronauk i pitao svećenika zašto bog ako je svemoguć ne uništi sotonu ( Isus ne bi mora dolazit itd..) a on se na to naljutio. zaključak: religija = neznanje. i još ako je bog sveznajuć moga je zajebat rimljane i židove u vezi Isusa. kažu isus se žrtvovao radi nas... provala svih vremena. to znači da oni koji su bili prije isusa nisu završii u raj... pa di su onda mojsije i ekipa. da ne duljim... možda sam je debil i postavljam glupa pitanj, al bi mi bilo drago da netko kaže dvije, tri pametne na ovu temu. (pogotovo na pri dio)
stvoreni smo da bi pisali po FORUM.HR-u
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 11:39   #71
Quote:
Iron_Fist kaže: Pogledaj post
Svi su se nešto uživjeli u religiju, dobro. neka mi neka religja objasni koja je čovjekova svrha. pročitah bibliju i ništa ne saznah (pročitao između loadinga igre). biblija kaže da je čovjek stvoren na sliku božju... al ne spominje zašto. možda smo stvoreni da bi se bog malo zaebava itd.
i još jedno... kad sam u 3. razredu bio išao na vjeronauk i pitao svećenika zašto bog ako je svemoguć ne uništi sotonu ( Isus ne bi mora dolazit itd..) a on se na to naljutio. zaključak: religija = neznanje. i još ako je bog sveznajuć moga je zajebat rimljane i židove u vezi Isusa. kažu isus se žrtvovao radi nas... provala svih vremena. to znači da oni koji su bili prije isusa nisu završii u raj... pa di su onda mojsije i ekipa. da ne duljim... možda sam je debil i postavljam glupa pitanj, al bi mi bilo drago da netko kaže dvije, tri pametne na ovu temu. (pogotovo na pri dio)
Ako počneš živjeti po Bibliji (koja se inače ne čita između loadinga igra), polako ćeš i otkrivati Božji plan za Tebe.
Stvoren je iz ljubavi Božje.
Bog neće uništiti Sotonu jer u svojoj beskrajnoj dobroti i milosti nemože uništiti nešto što je stvorio. (Sotona je sam izabrao svoj put jer svi imamo slobodnu volju, to sad kažem zato jer bi vjerojatno milion replika stiglo zašto onda....)
Isus se je dragovoljno žrtvovao za nas kao žrtva pomirnica između nas i Boga, dao nam je mogućnost da se pomirimo sa Bogom i da budemo njegovi sinovi, sa Bogom se pomirujemo u Svetom Sakramentu Ispovijedi.
Mojsije i ekipa su bili u limbu ali Isus im je nakon svojeg Uzašašća na nebo otvorio vrata neba i oni su sada tamo.
Eto nadam se da sam Ti barem malo pomogao u traženju.
eleseus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 22:29   #72
a i ta biblija isto...vec je zapisano sve kaj ce se desit
da ce bit strasnog suda da ce ostat samo 144 000 pravednika
pa vjecni mir pa ovo ono...otkud je taj stvoritelj biblije
mogao predvidjeti da ce ljudi krenuti u krivom smjeru ...
da se nece popraviti i pun k ce ih gorjeti u paklu...
zasto odma nije napravio cistku iliti sud i mir ne bi se
zahebavali 1000ama godina...mislim pa kad je vec sve osmislio i predvidio
kaj nas hebe s ovim zivotima
.ma taj bog mora
da je neki teski saljivdjija...
kaj da sad recimo svi ljudi postanu ko opatice posteni i miroljubivi
bi li onda bilo sudjenja pakla i raja jer je tako zapisano u svemogucoj
knjizi....

dakle covjekova svrha je da zivi po bozjim zapovijedima
i na kraju ode u penziju u raj....tko nece ici ce u pakao
to je zapravo ultimatum...je pravedan bog u mp3
i jos mi nije jasno meni je taj raj uvijek djelovao
jako jako dosadno dakle nema zahebancije svi su ko bozje
ovcice nema tuluma provoda bla bla bla....
ja mislim da je za mene ipak raj ovdje na Zemlji

nema ovaj post veze s temom jel da...da
mozda je ova Zemlja neka vrsta cistilista ili pakla??
nemam pojma
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 22:43   #73
tako je sad sam otkrio znanje i podijelit cu ga s vama

raj je ovdje na zemlji a covjekova svrha je bila
da uziva ali si je covjek to zakomplicirao s
"tehnoloskom civilizacijom"(tezak pojam) koja mu je donijela bespotrebna pitanja zasto ovo zasto ono....i od raja na
Zemlji covjek si stvori pakao.sam sebi ili svojim utjecajem drugima...
i zato vise nema svrhe..................
stare civilizacije su znale svrhu zivjele su u skladu s prirodom
dok nismo dosli "mi" i sve shebali....valjda...
joj nesmijem vise zapalit pa nijednu
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 21:14   #74
Zašto smo stvoreni?

Kad sam bio mlađi mislio sam s nekim osobitim ciljem, ...
... jer tako su mi svi bodreći me govorili ...
... a kad sam odrastao shvatio sam i sam ...
... stari je zaribao, omaklo mu se, i ... eto mene.

Je li to bilo pitanje?
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 23:11   #75

Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Kad sam bio mlađi mislio sam s nekim osobitim ciljem, ...
... jer tako su mi svi bodreći me govorili ...
... a kad sam odrastao shvatio sam i sam ...
... stari je zaribao, omaklo mu se, i ... eto mene.

Je li to bilo pitanje?
Iron_Fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 23:13   #76
Quote:
xtcy kaže: Pogledaj post
tako je sad sam otkrio znanje i podijelit cu ga s vama

raj je ovdje na zemlji a covjekova svrha je bila
da uziva ali si je covjek to zakomplicirao s
"tehnoloskom civilizacijom"(tezak pojam) koja mu je donijela bespotrebna pitanja zasto ovo zasto ono....i od raja na
Zemlji covjek si stvori pakao.sam sebi ili svojim utjecajem drugima...
i zato vise nema svrhe..................
stare civilizacije su znale svrhu zivjele su u skladu s prirodom
dok nismo dosli "mi" i sve shebali....valjda...
joj nesmijem vise zapalit pa nijednu
isto vrijedi i za mene... zapalim jednu, onda sjedim razmisnjam i padne mi na pamet neka duboka misao pa ja idem na forum i to lijepo napisem...
Iron_Fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:31   #77
Quote:
Iron_Fist kaže: Pogledaj post
neka mi neka religja objasni koja je čovjekova svrha.
Sa islamskog stanovista :
"Džine i ljude sam stvorio samo zato da Mi se klanjaju" (51:56)

Quote:
možda smo stvoreni da bi se bog malo zaebava itd.
"Mi nismo stvorili nebo i Zemlju, i ono što je između njih, da se zabavljamo.
Da smo se htjeli zabavljati, zabavljali bismo se onako kako Nama dolikuje, ali Mi to ne činimo,
Nego istinom suzbijamo laž, istina je uguši i laži nestane; a teško vama zbog onoga što o Njemu iznosite!" (21:16-18)
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:33   #78
Quote:
Džine i ljude sam stvorio samo zato da Mi se klanjaju
Robovi.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:46   #79
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Robovi.
Da...A robovi Milostivoga su oni koji po Zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove, odgovaraju: "Mir vama!" (25:63)

Pa, mir tebi igode
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:48   #80
Kako god vam neki bradonja iz pustinje šuplje valjao, ostajete robovi imaginarnom krvniku.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.