Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2007., 21:52   #21
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Ima tu nečeg. Dobro kažeš. Želi li se bilo što zemaljsko ponijeti..nastaje problem.
Zamisli...složila sam se s tobom.
ovo moramo proslaviti
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 22:05   #22
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Vijetnam je zanimljiv...
Oni su većinom budisti ako se ne varam, a budisti ne štuju bogove već sebe
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:19   #23
Quote:
davorcek kaže: Pogledaj post
http://www.gadling.com/2007/08/23/le...ous-countries/

na ovom linku je rezultat jednog zanimljivog istrazivanja/ankete ili sl. ...

sto mislite o ovome???

moje skromno misljenje...u prvih 10 zemalja je 7 koje pripadaju u sam svjetski vrh po ekonomskom i drustvenom razvoju...moj zakljucak je da sto je narod zatucaniji vjerom, to je ekonomski i drustveno zaostaliji...zato smo mi u RH ekonomska banana, a drustveno-moralno-vrijednosno da ne pricam...ljudi ipak zive od hrane, vode, krova nad glavom...i sl..., a ne od vjere...nemam nista protiv vjere, ali u RH je ona na zalost ispred ovih pretpostavki koje su ipak bitnije od svega...
A to kaj je Hrvatska imal rat i kaj su lopovi u svim oblicima i formama na vlasti već skoro 20 godina nema veze sa ničime. Biče da smo zbog vjere ovak u dreku.
(Ne)stabilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:24   #24
Quote:
OneManArmy kaže: Pogledaj post
Oni su većinom budisti ako se ne varam, a budisti ne štuju bogove već sebe
veoma malo onoga sto ti pop kaze je istina, decec mali
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 16:18   #25
Quote:
davorcek kaže: Pogledaj post
moje skromno misljenje...u prvih 10 zemalja je 7 koje pripadaju u sam svjetski vrh po ekonomskom i drustvenom razvoju...moj zakljucak je da sto je narod zatucaniji vjerom, to je ekonomski i drustveno zaostaliji...zato smo mi u RH ekonomska banana
Joj, već mi je pun kufer mulaca koji mantraju kako "loše živimo" te kako smo u "ekonomskoj banani", pogotovo kada se sjetim da se uglavnom radi o ekipi koja non-stop sjedi po birtijama, voza se do 50 metri udaljenog dućana autom, prežderava svaki dan i opija svaki vikend, ali im je, eto, "teško"...pa im bjehu krivi Franjo i Ivica, sada je kriv Ivo, a sutra tko zna tko...

Hrvatski bruto društveni proizvod je preko 38 milijardi dolara. Ako ga kompenziramo prema kupovnoj moći, onda je i znatno veći, preko 60 milijardi dolara. Dohodak po stanovniku je onda oko 8.700 dolara odnosno 13.400 dolara. Gospodarski rast je oko 4,5%. Izvori: Državni zavod za statistiku i CIA World Factbook.

Ukratko, prestani(te) kakit o "banana ekonomiji" i primi(te) se posla.

Naravno, znam da ima siromašnih u Lijepoj Našoj, ali ima ih u svakoj zemlji. Znam i to da bismo mogli imati veći BDP odnosno gospodarski rast, ali put do toga nije u cendranju i mantranju fatalističkih laži.

Quote:
davorcek kaže: Pogledaj post
a drustveno-moralno-vrijednosno da ne pricam...ljudi ipak zive od hrane, vode, krova nad glavom...i sl..., a ne od vjere...nemam nista protiv vjere, ali u RH je ona na zalost ispred ovih pretpostavki koje su ipak bitnije od svega...
Što je ispred kakvih pretpostavki? Malo drobimo, ha?
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 20:18   #26
[QUOTE=Minsc;9931515]
Quote:
Joj, već mi je pun kufer mulaca koji mantraju kako "loše živimo" te kako smo u "ekonomskoj banani", pogotovo kada se sjetim da se uglavnom radi o ekipi koja non-stop sjedi po birtijama, voza se do 50 metri udaljenog dućana autom, prežderava svaki dan i opija svaki vikend, ali im je, eto, "teško"...pa im bjehu krivi Franjo i Ivica, sada je kriv Ivo, a sutra tko zna tko...
Nije problem u krivcu i traženju krivca već u sagledavanju vlastite nemoći u takvom društvu. Ne postojanje pravne države, kao i socijalne te lopovluci onih na vlasti, korupcija i nedostatak svjetlog puta budućnosti kod običnog čovjeka stvara osjećaj beznađa. A kad je mali čovjek i više nego nesiguran onda imamo kuknjavu na sve strane. Pridodaj tome nestajanje srednje klase koja je uvijek motor pokretač promijena eto ti situacije praznih novčanika, uvijek istin kuknjava kako mentalnog napora i punih crkava kao i birtija gdje se za kunu dvije kupuje spasenje...



Quote:
Hrvatski bruto društveni proizvod je preko 38 milijardi dolara. Ako ga kompenziramo prema kupovnoj moći, onda je i znatno veći, preko 60 milijardi dolara. Dohodak po stanovniku je onda oko 8.700 dolara odnosno 13.400 dolara. Gospodarski rast je oko 4,5%.
Ukratko, prestani(te) kakit o "banana ekonomiji" i primi(te) se posla.

Naravno, znam da ima siromašnih u Lijepoj Našoj, ali ima ih u svakoj zemlji. Znam i to da bismo mogli imati veći BDP odnosno gospodarski rast, ali put do toga nije u cendranju i mantranju fatalističkih laži.
Kao što sam rekla nepostojanje i nestajanje srednje klase, nastaje vakuum na svim društvenim poljima jer je ona tampon zona između rastućeg siromaštva i uvijek gladnog kapitala tj.
bogatstva. Ti možda jedeš meso ali ja jedem zelje ti se možda voziš u novom Opelu ali je idem pješice i svi zajedno činimo prosjek a zakon velikih brojeva u sebi sadrži sve naše sudbine i živote u punini i praznini-duha, mogućnosti-novčanika i frižidera. Ono puno govori o nama ali ne govori o tebi kao i o meni. MI u zakonu velikih broja nismo suprostavljeni, ali u stvarnosti smo kao nebo i zemljai...Prema tome imali li mi kao Norveška BND nemamo ono što je odlika zemlje koja je prvenstveno pravna država koja se brine za svoje stanovnike i koja funkcionira kao društvo.
O tome se radi o mentalitetu, društvenim činjenicama, mehanizmima, strukturi društvenog ustroja i njegovoj sposobnosti funkcioniranja bio ti predsjednik megakoncerna ili čistačica šekreta u Oslu na željezničkoj stanici...imaš ista prava i dužnosti, a ne rođo sistem, tko je jamio jamio je i slične balkanske nepodopštine koje su izrasle iz brdskom mentaliteta naroda koji je već 14 stoljeća pokršten ali ne i mentalno očišćen od balkanizma i hajdučije. I onda su nam crkve nedeljom pune a ponedeljkom prazne dok hajduci skupljaju negativne poene koje na misi za par dana brišu...i tako već 1400 godina pa nam je ušlo u gene...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 21:16   #27
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nije problem u krivcu i traženju krivca već u sagledavanju vlastite nemoći u takvom društvu.
Ja se ne osjećam nemoćnim u ovoj zemlji.
Po čemu se ti osjećaš nemoćnom?
Ponavljam, jasno mi je da se, primjerice, mnogi od onih 14% nezaposlenih prema zadnjoj statistici HZZ-a osjećaju nemoćno, ali kroz takve su faze prolazila, nažalost, mnoga društva tj. Hrvatska nije ni po čemu specifična.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne postojanje pravne države, kao i socijalne
Iako se socijalna sigurnost nesumnjivo srozala od pada komunizma, činjenica je da u ovoj zemlji nitko ne gladuje, ako ti je život doista u opasnosti nitko te ne pita možeš li platiti liječenje, nego te skrpaju, svi imaju zdravstveno osiguranje, a po nekim smo stavkama, npr. porodiljnom dopustu, daleko ispred prosjeka ovih ili onih Unija i Država.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
te lopovluci onih na vlasti
Vlast kvari ljude, i u HR i u Unijama i Državama. Ne vidim po čemu bi to Hrvatska bila posebnija od navedenih entiteta, pogotovo ako uzmem(o) u obzir da znatan dio "lopovluka" novinari - izmisle! A raja nek kupuje Večernjake, Ferale, 24 sata i stale "vjerodostojne" škrabotine...

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
nedostatak svjetlog puta budućnosti kod običnog čovjeka stvara osjećaj beznađa.
Ja vidim svijetli put budućnosti. Samo, *ebiga, kapitalizam nije kad klinac rođe gastarbajtera ima bolje igračke od tvog klinca. Kapitalizam nisu reklame na televiziji niti MTV niti Bravo niti speglane manekenke. Kapitalizam nije mana s neba niti poredak v kojem me nitko nemre tak malo platiti kak ja morem malo delati. Naposljetku, kapitalizam nije ravnomjerno raspodijeljeno bogatstvo! Kapitalizam je, zapravo, oštar, kompetitivni gospodarski sustav za uvođenje kojega smo glasali '90, sjećaš se? Mi, svi mi! Naravno, kapitalizam se more "uljuditi", ali inicijalno su svi mislili kako budu baš oni u kapitalizmu postali bogati, pametni, lijepi, a ostale tko *ebe. Kada je postalo jasno da to nejde tak, onda su svi počeli kmečati (s pravom!) na greške, ali umjesto da se orijentiramo na brže i bolje uljuđivanje kapitalizma, bespreduktivno mantramo o "lopovlucima" - a takve mantre, usput, pomažu u skrivanju pravih lopovluka jer se od podignute prašine više ne vide krivci niti nevini.

Sindikati se u međuremenu bave ucjenjivanjem vlade ne shvaćajuć da vlada raspolaže s točno onoliko novaca koliko damo svi mi...a T-Švabo i Unicreditotalijano nek odnose profit van iz zemlje...umjesto da se sindikati pozabave time kako da radnici dobiju udio u vlasništvu pa time i u profitu.

A debili mantraju da "kapital ne poznaje nacionalnost". Poznaje, itekako poznaje...

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekla nepostojanje i nestajanje srednje klase, nastaje vakuum na svim društvenim poljima jer je ona tampon zona između rastućeg siromaštva i uvijek gladnog kapitala tj.
bogatstva.
Definiraj srednju klasu.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ti možda jedeš meso ali ja jedem zelje
Dušo, poštedi me srcedrapajućih tirada. Svaki studoš može svaki dan jesti (i jede!) meso, zapravo, kompletni obrok s juhom, mesom, zeljem i prilogom za 10-15 kuna.
I još se žale kak im hrana ne valja...

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
ti se možda voziš u novom Opelu
Imam nekoliko godina stari Opel, ali, kad već pitaš, skoro nikad nejdem autom na posao, nego tramvajem ili biciklom. Ne da mi se rasipat novac na benzin u stani-kreni vožnji, niti mi se da gnjavit s traženjem parkinga. Kada bi više ljudi tako razmišljalo, nesumnjivo bismo imali bolji standard, svi osim glavešina u Ini koji ipak niti onda ne bi loše živjeli. Heb'ga, da se manje love troši na benzin, ostalo bi više za, recimo, sladoled pa bi slastičarima bilo bolje. Primijeni teorem na bilo koji drugi proizvod...
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:39   #28
[QUOTE=Minsc;9937274]
Quote:
Ja se ne osjećam nemoćnim u ovoj zemlji.
Po čemu se ti osjećaš nemoćnom?
Po nemogućnosti da ostvarim svoja prava u sistemu koji ne funkcionira dovoljno ili funkcionira po babu i stričevima...

Quote:
Ponavljam, jasno mi je da se, primjerice, mnogi od onih 14% nezaposlenih prema zadnjoj statistici HZZ-a osjećaju nemoćno, ali kroz takve su faze prolazila, nažalost, mnoga društva tj. Hrvatska nije ni po čemu specifična.
Nemoćen je svaki pojedinac koji vjeruje u pravnu državu ali zna da ona ne funkcionira. Vjerovati i znati nije isto.

Quote:
Iako se socijalna sigurnost nesumnjivo srozala od pada komunizma, činjenica je da u ovoj zemlji nitko ne gladuje, ako ti je život doista u opasnosti nitko te ne pita možeš li platiti liječenje, nego te skrpaju, svi imaju zdravstveno osiguranje, a po nekim smo stavkama, npr. porodiljnom dopustu, daleko ispred prosjeka ovih ili onih Unija i Država.
Ne gladuje...naše kante za smeće se obrađuju u ranim jutarnmjim satima i kasno navečer...prođi pored placa u poslijepodnevnim satima...jedna penzionerka mi je rekla da je isključila firžider jer nema za struju...očito je sad na Bahamima a njen frižider ne radi...

a tu su i oni koji rade a ne dobe dovoljno da prežive...štedi se na hrani i to je problem jer se ponovo javljaju bolesti za koje se smatralo da će biti iskorijenjeni kao što je TBC...

očito oni koji igraju polo na Brijunima gladuju



Quote:
Vlast kvari ljude, i u HR i u Unijama i Državama. Ne vidim po čemu bi to Hrvatska bila posebnija od navedenih entiteta, pogotovo ako uzmem(o) u obzir da znatan dio "lopovluka" novinari - izmisle! A raja nek kupuje Večernjake, Ferale, 24 sata i stale "vjerodostojne" škrabotine...
Želiš reći da su to sve Potemkinaova sela...a novine strani agenti?

Quote:
Ja vidim svijetli put budućnosti.
dam naravno on postoji ali samo za neke...drugi imaju manje svjetla a više briga a neki nemaju svjetla oni su tolko na dnu da postaju krtice...

Quote:
Naravno, kapitalizam se more "uljuditi", ali inicijalno su svi mislili kako budu baš oni u kapitalizmu postali bogati, pametni, lijepi, a ostale tko *ebe.
Kapitalizam nema samostalnu prirodu da bi se sam uljudio, on mora imati poticaj uljuđenja inače postaje što ... zvijer gladna profita i ljudskih sudbina.



Quote:
Definiraj srednju klasu.
Zar ne znaš što je srednja klasa...

oni koji održavaju bez problerma svoje živote u sistemu; koji redovno rade, školuju svoju djecu, imaju stambeno rješenje, imaju kulturne potreba kao i želju da ih realiziraju, oni što bez problema putuju i ne rasipavaju novac već ga zarađuju pa ga i cijene...oni koji su kreditno sposobni i koji cijeli svoj život štede na nekim stvarima da bi imali ono što žele...i usput čuvaju i održavaju svoje nasljeđe.

Quote:
Dušo, poštedi me srcedrapajućih tirada.
Ne patroniziraj mi sa dušankama...da bi oni jeli netko treba to zaraditi.
Poštedim me dobrog mesnog života u ovoj državi koja nastoji biti država.
Da je društvo bogato onda šanse za meso imaju svi a ne samo neki.

Više živjeti među ljudima i maniti se političkih izbornih proglasa kako nam je dobro. U banana državama je dobro samo bananama na vrhu one imaju najviše sunca a dolje pri samom dnu je mrak.


Quote:
Imam nekoliko godina stari Opel..

Vid pogodila sam...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:55   #29
:klap: :klap:
jao šta ga opra.. jao. bit ce da je ovo neki tip iz vladinog ureda.
__________________
The poison of your life
fills my glass and I...
I drink, I die
Glamdring is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 19:29   #30
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Po nemogućnosti da ostvarim svoja prava u sistemu koji ne funkcionira dovoljno ili funkcionira po babu i stričevima...
Koja su to tvoja neostvarena prava?
Bez pjesničkih izričaja, molim. Budi konkretna!

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne gladuje...naše kante za smeće se obrađuju u ranim jutarnmjim satima i kasno navečer...prođi pored placa u poslijepodnevnim satima...jedna penzionerka mi je rekla da je isključila firžider jer nema za struju...očito je sad na Bahamima a njen frižider ne radi...
Sunce drago, u svakoj zemlji ima ljudi koji kopaju po kantama za smeće. Tvrditi da je cijela zemlja zato u banani je najobičnija plitka demagogija.

Uvijek će netko kopati po kantama za smeće, sve dok čovječanstvo ne dosegne, kako bi rekli transhumanisti i SF pisci, postoskudičnu ekonomiju (post-scarcity economy).

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Želiš reći da su to sve Potemkinaova sela...a novine strani agenti?
Kakvi strani agenti? O čemu ti? Novine zarađuju na tupavim ovcama koje svaku škrabotinu smatraju Svetim Pismom. Da, velika većina dnevnih novina laže i izmišlja senzacionalizme. Okay?

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne patroniziraj mi sa dušankama...da bi oni jeli netko treba to zaraditi. Poštedim me dobrog mesnog života u ovoj državi koja nastoji biti država.Da je društvo bogato onda šanse za meso imaju svi a ne samo neki.
Gledajuć prosječan hrvatski izgled, zaključujem da preogromna većina Hrvata itekako ima šansu za meso koju, očito, nemilice koriste. Žao mi je zbog one sićušne manjine, ali, ponavljam, put do svačijeg blagostanja nije u cendranju, nego zajedničkom delanju.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 20:23   #31
[QUOTE=Minsc;9953742]
Quote:
Koja su to tvoja neostvarena prava?
Bez pjesničkih izričaja, molim. Budi konkretna!
Drito nemani u glavu...sudski spor kojeg vodim već sedam godina u vrletima pravne šume i raznih šumaraka u sprezi raznoraznih vezica i vazanja počev od suda-ca, sudskih vještaka, advokata i zakona kojeg svako tumači kako mu drago bilo po Sheakspeare i dalje...


Quote:
Sunce drago, u svakoj zemlji ima ljudi koji kopaju po kantama za smeće. Tvrditi da je cijela zemlja zato u banani je najobičnija plitka demagogija.
Zemlja je u truleži banana...kad prodamo svo obiteljsko blago sve gore, udoline, brežuljke, potoke, jazavčeve rupe, prostor između dva oblaka i crnilo u tunelima i crna kora banane dobro će doći..

Quote:
Uvijek će netko kopati po kantama za smeće, sve dok čovječanstvo ne dosegne, kako bi rekli transhumanisti i SF pisci, postoskudičnu ekonomiju (post-scarcity economy).
U kopanju po otpacima nema poezije ali ima društvene amnezije...

Quote:
Kakvi strani agenti? O čemu ti? Novine zarađuju na tupavim ovcama koje svaku škrabotinu smatraju Svetim Pismom. Da, velika većina dnevnih novina laže i izmišlja senzacionalizme. Okay?
Kao i SVE na svijetu u kapitalizmu je sve oko njega roba i informacija je roba a kakav je ukus naroda koji to konzumira vidi se u Mojoj sudbini....Moje tajne, 24 sata...Exstra i slično.

Quote:
Gledajuć prosječan hrvatski izgled, zaključujem da preogromna većina Hrvata itekako ima šansu za meso koju, očito, nemilice koriste. Žao mi je zbog one sićušne manjine, ali, ponavljam, put do svačijeg blagostanja nije u cendranju, nego zajedničkom delanju.

Delanju? Tko dela ovdje?

1.Da bi jedna zemlja prosperirala treba delati njeno rukovodstvo a oni samo laju i uredno spavaju kad se prelaju u Saboru pa onda mlate praznu slamu i dobre penzije. Pogledaj samo likove koji u njemu borave.
2. da bi zemlja napredovala trebaju programi koji će joj pomoći da se uzdigne na viši nivo

3. da bi se izdiglo na viši nivo razvoja treba volja SVIH a ne nekih

4. da bi se to napravilo treba mijenjati svijest...

5. da bi se mijenjala svijest opet treba početi od prvih ljudi od vlasti od onih koji imaju moć a onda svi ostali

6. a sve to je proces koji traje dugo

7. a koji započinje od vrha i njihove volje koje nema

8. mandat traje 4 godine i brzo prođe, volja nikako ne dođe, "ali dolaze privilegija tko šiša državu meni je dobro" sindrom hrvatske politike

9. ma tko ne bi poželio biti ovdje uspješni političar!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:11   #32
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Drito nemani u glavu...sudski spor kojeg vodim već sedam godina u vrletima pravne šume i raznih šumaraka u sprezi raznoraznih vezica i vazanja počev od suda-ca, sudskih vještaka, advokata i zakona kojeg svako tumači kako mu drago bilo po Sheakspeare i dalje...
Hmmm...istina je da nam je sudstvo sramota.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Delanju? Tko dela ovdje?

1.Da bi jedna zemlja prosperirala treba delati njeno rukovodstvo a oni samo laju i uredno spavaju kad se prelaju u Saboru pa onda mlate praznu slamu i dobre penzije. Pogledaj samo likove koji u njemu borave.
2. da bi zemlja napredovala trebaju programi koji će joj pomoći da se uzdigne na viši nivo

3. da bi se izdiglo na viši nivo razvoja treba volja SVIH a ne nekih

4. da bi se to napravilo treba mijenjati svijest...

5. da bi se mijenjala svijest opet treba početi od prvih ljudi od vlasti od onih koji imaju moć a onda svi ostali

6. a sve to je proces koji traje dugo

7. a koji započinje od vrha i njihove volje koje nema

8. mandat traje 4 godine i brzo prođe, volja nikako ne dođe, "ali dolaze privilegija tko šiša državu meni je dobro" sindrom hrvatske politike

9. ma tko ne bi poželio biti ovdje uspješni političar!
Pa, s ovim se čak i slažem, osim kaj mislim da nemreš očekivati samo od rukokonjovodstva da pomakne naciju. U tom procesu svi trebaju sudjelovati. Uostalom, ne zaboravi(mo), demokratska nacija zaslužuje onakvu vlast kakvu si je izabrala.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 10:49   #33
Quote:
Minsc kaže: Pogledaj post
Hmmm...istina je da nam je sudstvo sramota.



Pa, s ovim se čak i slažem, osim kaj mislim da nemreš očekivati samo od rukokonjovodstva da pomakne naciju. U tom procesu svi trebaju sudjelovati. Uostalom, ne zaboravi(mo), demokratska nacija zaslužuje onakvu vlast kakvu si je izabrala.
Riba smrdi od glave.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.